Połącz się z nami

News Chicago

Jesienią do Naperville zawita nowa sala degustacyjna dla miłośników whisky i innych alkoholi

Opublikowano

dnia

Wieloletni mieszkaniec Naperville planuje wykorzystać ducha antymonopolowych gorzelników z XIX wieku w nowej sali degustacyjnej H.H. Shufeldt Whisky Co., która może zostać otwarta do końca roku w dzielnicy miasteczka, w której działają już cztery browary.

Przemawiając w tym tygodniu przed miejską komisją ds. napojów alkoholowych, Bob Many powiedział, że będzie producentem niedestylowanych napojów spirytusowych, co oznacza, że ​​wszystkie jego produkty będą pozyskiwane lub kupowane z gorzelni zewnętrznych, a mieszane i butelkowane przez jego firmę H.H. Shufeldt Whisky Co. w Naperville.

Taka decyzja podyktowana jest oszczędnością czasu, oraz kosztów rozruchu, materiałów i sprzętu.

Many odszedł z pracy w korporacji, aby realizować swoją pasję do butelkowania whisky, a w 2019 roku skorzystał z licencji destylarni klasy 1 w stanie Illinois, która pozwala na produkcję i sprzedaż 5000 galonów rocznie bezpośrednio do handlu detalicznego lub konsumentów.

REKLAMA REKLAMA

Od tego czasu uzyskał licencjat z destylacji w James B. Beam Institute na University of Kentucky.

Prawo stanowe pozwala mu na prowadzenie sali degustacyjnej, ale może on serwować i sprzedawać tylko butelkowane napoje spirytusowe lub koktajle produkowane przez jego firmę.

Kodeks miejski Naperville wymaga od niego uzyskania licencji na serwowanie w sali degustacyjnej i sprzedawanie butelek, które wytwarza do konsumpcji poza lokalem.

Komisja głosowała w czwartek, aby zalecić Radzie Miasta Naperville podniesienie limitu licencji do pięciu, aby umożliwić H.H. Shufeldtowi prowadzenie działalności. Rada będzie mogła głosować nad wnioskiem już 19 lipca.

Pozostałe cztery licencje należą do browarów Solemn Oath, Noon Whistle Brewing, 2 Fools Cider House i Go Brewing, z których wszystkie znajdują się w parku biznesowym między Route 59 i Ogden Avenue na południe od torów kolejowych BNSF.

Firma H.H. Shufeldt będzie znajdować się przy 1665 Quincy Ave, w pobliżu Solemn Oath i Go Brewing. Przewiduje się, że rozpocznie działalność w listopadzie.

Many spróbuje stworzyć atmosferę tawerny z przełomu XIX i XX wieku w sali degustacyjnej z oświetleniem z epoki i rustykalnymi drewnianymi stołkami, krzesłami i stołami.

Sala degustacyjna pomieści nie więcej niż 20 osób, ze stołkami przy barze i stołami trzy- lub czteroosobowymi.

Ma to być miejsce dla miłośników whisky i alkoholi, gdzie będą mogli kosztować różnych mieszanek. W związku z tym godziny degustacji zostaną ograniczone do godziny 5:00 p.m. – 10:00 p.m. w piątek i sobotę oraz od 3:00 p.m. do 9:00 p.m. w niedzielę.

Many opracował historię swojej marki w oparciu o Henry’ego H. Shufeldta, który w 1857 roku założył swoją pierwszą destylarnię w Chicago na rogu Kinzie Street i Cass (obecnie Wabash) Avenue.

Chociaż destylarnia została zniszczona podczas Wielkiego Pożaru Chicago, Shufeldt współpracował z Thomasem Lynchem, aby ponownie otworzyć ją w budynku przy Chicago Avenue i Chicago River, który później stał się siedzibą Montgomery Ward.

Shufeldt i Lynch stanęli przed kolejnymi wyzwaniami ze strony Whisky Trust w Illinois, która wielokrotnie próbowała wysadzić i spalić destylarnię. Ostatecznie firma została sprzedana trustowi.

Many twierdzi, że każda whisky, którą produkuje, nosi imię wybitnego członka Whisky Trust.

W zakładzie Many’ego powstają whisky pszenna H.H. Shufeldt, bourbon high rye Adolph Woolner, whisky żytnia Joseph Greenhut, gin Imperial H.H. Shufeldt i wódka Kinzie & Cass St.

Oprócz serwowania swoich alkoholi w sali degustacyjnej i sprzedawania butelek na miejscu, planuje również sprzedawać butelki do restauracji, barów i sklepów detalicznych.

 

 

Źródło: chicagotribune
Foto: You Tube, istock/Marieke Peche/ g-stockstudio/

REKLAMA REKLAMA
Reklama

NEWS Florida

Ile godzin musisz pracować by opłacić czynsz na Florydzie? Słoneczny Stan na 12. miejscu najdroższych miejsc w USA

Opublikowano

dnia

Autor:

Ponieważ koszty czynszu wciąż rosną w całym kraju, nowy raport rzuca nieco światła na to, jak drogie jest życie w Sunshine State. The National Low Income Housing Coalition (NLIHC) opublikowała raport „Poza zasięgiem” z 2022 r. („2022 Out Of Reach. The High cost of housing”), w którym przedstawiono, ile godzin ktoś musi pracować, aby pozwolić sobie na mieszkanie z 1 lub 2 sypialniami w ich stanie.

Według tego raportu mieszkaniec Florydy musi zarabiać co najmniej 26,38 USD na godzinę, aby stać go na wynajem domu z 2 sypialniami. Ta liczba to wzrost o 1,56 dolara na godzinę w porównaniu z zeszłorocznym raportem.

Przy minimalnej płacy stanowej wynoszącej 10 dolarów za godzinę oznacza to, że trzeba pracować na co najmniej 2,6 pełnych etatów.

Wzrost w porównaniu z raportem z 2021 jest dobrze dokumentuje rosnące koszty czynszów w stanie i poza nim.

Badanie szczegółowo określa, ile ktoś musi pracować, aby pozwolić sobie na podstawowy dach nad głową w oparciu o średni czynsz rynkowy:

REKLAMA REKLAMA
 • 106 godzin pracy tygodniowo przy płacy minimalnej, aby pozwolić sobie na dom z 2 sypialniami
 • 86 godzin pracy tygodniowo przy płacy minimalnej, aby pozwolić sobie na dom z 1 sypialnią
 • 2.6: Liczba pełnoetatowych miejsc pracy w pełnym wymiarze godzin za minimalną płacę, aby pozwolić sobie na dom z 2 sypialniami
 • 2.2: Liczba pełnoetatowych miejsc pracy za minimalną płacę, aby pozwolić sobie na mieszkanie z jedną sypialnią

„Aby pozwolić sobie na taki poziom czynszu i mediów – bez płacenia więcej niż 30% dochodu na mieszkanie – gospodarstwo domowe musi zarabiać 4572 USD miesięcznie lub 54 870 USD rocznie” – napisali analitycy.

Jednak według raportu przeciętny najemca na Florydzie zarabia 20,55 USD za godzinę, czyli 42 744 USD rocznie – ponad 12 000 USD mniej niż jest potrzebne, aby móc sobie pozwolić na wynajem domu.

Najdroższym miejscem do życia na Florydzie jest powiat Monroe na archipelagu Florida Keys, gdzie mieszkańcy musieliby pracować prawie 3,5 etatu, dostając minimalną pensję, aby pozwolić sobie na wynajem domu z 2 sypialniami.

Następne na liście najdroższych są powiaty Miami-Dade, a następnie Collier, Palm Beach i Broward.

Floryda znalazła się na 12. miejscu w kraju, biorąc pod uwagę koszt wynajmu domu z dwiema sypialniami.

15 najdroższych stanów/terytoriów w USA:

 • Hawaje
 • Kalifornia
 • Massachusetts
 • Nowy Jork
 • Waszyngton D.C.
 • Waszyngton
 • New Jersey
 • Kolorado
 • Maryland
 • Connecticut
 • Oregon
 • Floryda
 • New Hampshire
 • Wirginia
 • Rhode Island

Pełny raport NLIHC „Poza zasięgiem” tutaj.

 

 

Źródło: fox13
Foto: You Tube, istock/ddmitr

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

W Illinois powstanie największa w historii elektrownia słoneczna. Z energii skorzystają setki tysięcy mieszkańców Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek urzędnicy stanowi ogłosili plany budowy największej w historii elektrowni słonecznej w Illinois. Obiekt powstanie w centralnej części stanu, prawie 200 mil na południe od Chicago. Z energii skorzystają mieszkańcy Chicago a także lotniska – Midway i O’Hare.

„Do 2025 roku setki tysięcy mieszkańców Chicago zaspokoi swoje potrzeby energetyczne z całkowicie odnawialnego źródła energii”

– zapowiedział gubernator JB Pritzker.

Władze zgodziły się kupić część energii także do zasilania miejsc użyteczności publicznej, w tym lotnisk O’Hare i Midway.

Gubernator Pritzker poinformował, że budowa 593-megawatowej farmy słonecznej w powiatach Morgan i Sangamon, rozpocznie się w ciągu kilku najbliższych miesięcy a obiekt da prawie tysiąc nowych miejsc pracy.

REKLAMA REKLAMA

Realizacja większej liczby takich projektów związanych z produkcją energii odnawialnej jest prawdopodobna, jeśli zgodnie z oczekiwaniami Izba Stanów Zjednoczonych zatwierdzi ustawę przyjętą przez Senat w niedzielę.

Choć nazywa się „Ustawą o redukcji inflacji”, dotyczy inicjatyw związanych ze zmianą klimatu.

Jeśli Izba przyjmie propozycję do piątku, zgodnie z oczekiwaniami, prezydent Joe Biden prawdopodobnie podpisze ją w przyszłym tygodniu.

Gubernator Pritzker zauważył, że wcześniej ustawodawstwo stanowe stawiało sobie za cel wprowadzenie miliona nowych pojazdów elektrycznych na drogach Illinois do 2030 roku.

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube, istock/CandyRetriever

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

BIZNES

Kultowa restauracja Ybor City zamyka swoje podwoje w przyszłym miesiącu po 93 latach działalności

Opublikowano

dnia

Autor:

Tony’s od 1929 roku serwowała lunch całym tłumom głodnych gości przy 22 ulicy w Ybor City. W szczytowym momencie działalności, oprócz innych lokalnych klientów, karmiła pracowników trzech fabryk cygar HavaTampa.

Właściciel Larry Scaglione, którego rodzina pochodzi z Sycylii, opowiada historię: „Mój dziadek zaczął w 1929 roku… Mój ojciec i jego bracia i siostry dorastali tutaj w restauracji… Ja, w zasadzie ja i moi dwaj bracia, dorastaliśmy w restauracji”.

Ale cała ta opowieść stanie się niedługo zakończoną historią.

Rodzina Scaglione zamyka restaurację Tony’s 2 września.

Choć decyzja o zamknięciu była trudna.

REKLAMA REKLAMA

Wg Scaglione to, co zawsze wyróżniało restaurację, to domowe posiłki z możliwie najświeższych składników każdego dnia.

„Z czego naprawdę jesteśmy znani, wszystko, co robimy, jest świeże” – wyjaśnił.

„Każdego ranka o 5 chodzę na targ, kupuję wszystko świeże.. Wszystkie warzywa są świeże… robimy to od podstaw… Wszystko jest od podstaw.”

Ten domowy posiłek od podstaw był kluczem do tego, aby klienci wracali tu na śniadanie lub lunch.

„Jeśli przyjedziesz do Ybor City, to prawdopodobnie jedna z ostatnich kultowych restauracji związanych z naszą historią. Oni są Sycylijczykami, my jesteśmy Sycylijczykami. Wszystko inne to nowe, nowoczesne restauracje.” – stwierdził długoletni klient.

Wiele osób przychodzi tu prawie codziennie, a przez lata nawiązali ze sobą i z gospodarzami wyjątkowe przyjaźnie.

Choć zamyka lokal, Scaglione będzie kontynuować swoją działalność cateringową.

Restauracja Tony’s znajduje się w 2001 22nd Street w Ybor City. Jest otwarta w porze śniadania i lunchu do 2 września.

 

Źródło: fox13
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Popularne w tym miesiącu