Połącz się z nami

News Chicago

W 11. Okręgu Kongresowym Catalina Lauf zmierzy się z Billem Fosterem w listopadzie

Opublikowano

dnia

Wygląda na to, że Catalina Lauf z Woodstock zasłużyła sobie na walkę z amerykańskim kongresmenem Billem Fosterem, demokratą z Naperville, w wyborach powszechnych 8 listopada.

Catalina Lauf i Bill Foster prawdopodobnie będą rywalizować w w dużej mierze przerysowanym 11. Okręgu Kongresowym, rozciągającym się od Bolingbrook na południe w powiat Will przez powiaty Lake i McHenry.

„Ludzie szukają kogoś, kto ich zrozumie” – powiedziała 29-letnia Lauf.

„Naprawdę będę tam, aby ludzie mnie poznali. Benzyna kosztuje prawie 6 dolarów za galon w większości dzielnicy. To jest trudne dla ludzi. Musimy uczynić ich życie lepszym”.

Lauf odniosła zwycięstwo we wtorek w prawyborach z sześcioma kandydatami republikanów z 29,3% z ponad 48 000 wszystkich oddanych głosów, według nieoficjalnych wyników opublikowanych na stronach internetowych w sześciu powiatach w dystrykcie.

REKLAMA REKLAMA

Pokonała Jerry’ego Evansa, który ma drugi wynik – 25,5% głosów.

Krótko po tym, jak Zgromadzenie Ogólne stanu Illinois zatwierdziło nowe granice okręgu w marcu, republikanie uznali, że jest to okazja do odzyskania kontroli nad Izbą.

Mianowana przez byłego prezydenta Donalda Trumpa doradczynią Departamentu Handlu Stanów Zjednoczonych, Lauf ​​pracowała w programie, który stworzył strefy możliwości biznesowych, aby pomóc w sprowadzaniu przedsiębiorstw i miejsc pracy do potrzebujących obszarów.

Obecnie na trzecim miejscu znajduje się Mark Joseph Carroll z 19,1% głosów, za nim Susan L. Hathaway-Altman z 11,5%, Andrea Heeg z 7,6% i Cassandra Tanner Miller z 7%.

Wyniki nie będą ostateczne, dopóki nie zostaną potwierdzone przez właściwych urzędników powiatowych 14 dni po wyborach.

Nowy 11. Okręg obejmuje środkową i zachodnią część powiatu Lake, w tym Volo i Wauconda.

Tommy Hanson prawdopodobnie zmierzy się z Mike’em Quigleyem

W prawyborach 5. Okręgu Kongresowego Tommy Hanson z Chicago ogłosił zwycięstwo nad Małgorzatą McGonigal z North Barrington, zdobywając 55,6% z prawie 25 000 oddanych głosów, zgodnie z nieoficjalnymi wynikami urzędników okręgu.

Hanson prawdopodobnie zmierzy się w listopadzie z przedstawicielem USA Mike’em Quigley’em z Chicago. Przegrał z nim w 2018 i 2020 roku. Uważa, że ​​tym razem, z nowym okręgiem będzie inaczej. Jako specjalista od nieruchomości rozumie demografię.

„Spojrzałem na liczby i wierzę, że mogę wygrać wybory” – powiedział Hanson.

5. Okręg obejmuje powiat Cook County ze znaczną liczbą dzielnic w Chicago; Long Grove, Kildeer, Deer Park, obszar Barrington i Lake Zurich.

 

Źródło: chicagotribune
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA

News Chicago

Dzisiaj Letni Koncert Broadway in Chicago w Millennium Park. Przyjdźcie posłuchać przebojów z najlepszych musicali!

Opublikowano

dnia

Autor:

Bezpłatny Letni Koncert Broadway In Chicago powraca do Millennium Park po raz pierwszy od 2019 roku. Darmowe wydarzenie, sponsorowane przez ABC 7 Chicago, odbędzie się w poniedziałek, 15 sierpnia 2022 r. o 6:15 p.m. w Jay Pritzker Pavilion w Millennium Park (201 E Randolph St).

Letni koncert Broadway In Chicago w Millennium Park przedstawi kilka programów, w tym przeboje z Disney’s The Lion King, Dear Evan Hansen, WickedMJ, zupełnie nowego, nagrodzonego czteroma nagrodami Tony Award musicalu, przedstawiającego oryginalne spojrzenie na sylwetkę Michaela Jacksona .

„Nasze ulubione wydarzenie roku w końcu powraca po raz pierwszy od trzech lat, a my wracamy z wykonawcami z ulubionych przebojów Broadwayu! Entuzjaści i fani teatru mogą spodziewać się pokazów z naszego spektakularnego harmonogramu nadchodzących przedstawień.”

– ogłosiła Eileen LaCario, wiceprezes Broadway In Chicago.

REKLAMA REKLAMA

Letni koncert Broadway In Chicago jest organizowany we współpracy z Departamentem ds. Kultury i Wydarzeń Specjalnych. Prezentuje muzykę symfoniczną, taniec, operę, przeboje Broadwayu i nie tylko – w wykonaniu niektórych z najbardziej lubianych instytucji kulturalnych Chicago.

Aby otrzymywać najnowsze wiadomości o nadchodzących wydarzeniach, odwiedź stronę millenniumpark.org i śledź Millennium Park na Facebooku (@MillenniumParkChicago), Twitterze i Instagramie (Millennium_Park).

 

Źródło: Broadway In Chicago
Foto: You Tube, istock/Maisna

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

W poniedziałek Lady Gaga wystąpi w Chicago! Niezwykły koncert The Chromatica Ball odbędzie się na Wrigley Field

Opublikowano

dnia

Autor:

Fani, którzy kupili bilet na koncert 27 sierpnia 2021 r. musieli uzbroić się w cierpliwość, czekając prawie rok na występ gwiazdy. Ale już jutro ich wielkie święto! Będą mogli usłyszeć i zobaczyć swoją idolkę na Wrigley Field. Koncert Lady Gagi w poniedziałek 15 sierpnia!

Trasa o nazwie The Chromatica Ball, promująca nowy album artystki miała odbyć się w 2020 r, ale została odwołana z powodu COVID-19.

Teraz Lady Gaga wraca na swoją pierwszą światową trasę koncertową od czterech lat, z listą zawierającą takie hity jak Born This Way, Bad Romance, Telephone i nowsze piosenki, takie jak Chromatica I.

Bilety na koncert kosztują od 200 USD do ponad 1000 USD, w zależności od miejsca. Wejściówki sprzedane wcześniej na odwołany koncert w 2021 r. są ważne 15 sierpnia.

Fundacja Lady Gagi Born This Way przekazała 75 000 dolarów 22 organizacjom w całym kraju, z których kilka ma siedzibę w Chicago.

REKLAMA REKLAMA

Fundacja Gagi współpracuje z theKindness In Community Fund, oferując granty lokalnemu stowarzyszeniu zdrowia Azji Środkowo-Zachodniej w Chicago, AKA MAHA, które pomaga imigrantom z dzielnicy Chinatown i okolic, wraz z programem Erika’s Lighthouse, którego celem jest pomoc nastolatkom w radzeniu sobie  z problemami ze zdrowiem psychicznym.

Mają one otrzymać darowiznę w wysokości 25 000 USD na program Teen Empowerment Program.

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat koncertu Lady Gagi sprawdź jej oficjalną stronę.

 

Źródło: sectretchicago
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Jutro świętujemy Dzień Wojska Polskiego. Sprawdź harmonogram uroczystości w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Chicago zaprasza na obchody Święta Wojska Polskiego w Chicago, w niedzielę, 14 sierpnia.

Program obchodów:

Niedziela, 14 sierpnia 2022 r.

godz. 10.00 – 10.15 a.m.

Cmentarz Zmartwychwstania Pańskiego – Resurrection Catholic Cemetery
7201 Archer Rd, Justice, IL 60458.

REKLAMA REKLAMA

Ceremonia złożenia kwiatów przed Pomnikiem Weteranów Armii Polskiej (Polska Kwatera Weterańska nr 35).

godz. 11.00 – 11.30

Cmentarz Maryhill

8600 N Milwaukee Ave, Niles, IL 60714.

Ceremonia złożenia kwiatów przed Pomnikiem Żołnierza Polskiego z II Wojny Światowej.

(hymny państwowe Rzeczypospolitej Polskiej i Stanów Zjednoczonych Ameryki odegrane przez trębacza Illinois National Guard).

godz. 11.40 – 12.05

Cmentarz św. Wojciecha – Saint Adalbert Cemetery

6800 N Milwaukee Ave, Niles, IL 60714.

– Ceremonia złożenia kwiatów przed Pomnikiem Żołnierzy „Błękitnej Armii” (tzw. Pomnik Hallerczyków).

– Ceremonia złożenia kwiatów przed Pomnikiem Katyńskim i Tablicą Smoleńską.

godz. 12.30

Bazylika pw. św. Jacka – St. Hyacinth Basilica

3636 W Wolfram Street, Chicago, IL 60618.

– Msza święta z udziałem organizacji weterańskich i polonijnych celebrowana przez ks. Stanisława Jankowskiego, Proboszcza parafii św. Jacka.

– Ceremonia złożenia kwiatów przed Pomnikiem Ku Czci Hallerczyków i Ochotników I Wojny Światowej.

W uroczystościach Konsul RP w Chicago Małgorzacie Bąk-Guzik towarzyszyć będą: gen. bryg. Krzysztof Nolbert, Attaché Obrony, Morski i Lotniczy, ppłk Karol Budniak, zastępca Attaché Obrony oraz gen. James G. Silvasy, Illinois Air National Guard.

 

 

Źródło: informacja własna
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

czerwiec 2022
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Popularne w tym miesiącu