Połącz się z nami

News USA

Zastanawiasz się nad pracą w edukacji? Sprawdź 15 miast, które płacą nauczycielom najwięcej

Opublikowano

dnia

Podczas gdy około 4 miliony nauczycieli w Ameryce zarabia o 600 dolarów mniej tygodniowo niż inni absolwenci szkół wyższych, są miasta, które dzięki niskim kosztom życia, silnym związkom zawodowym lub innym czynnikom są bardziej dla nich atrakcyjne. Zobacz które!

Oto 15 najlepiej dużych obszarów miejskich, które płacą najlepiej nauczycielom szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich, publicznych i prywatnych, na podstawie analizy przeprowadzonej na rynku przez HireAHelper.

15 Baltimore, Maryland

Mimo, że Baltimore płaci nauczycielom więcej niż większość reszty kraju po skorygowaniu  pensji wynoszącej 67 000 dolarów.

14 Waszyngton, DC

Z kosztami utrzymania o 17 punktów powyżej średniej krajowej, obszar D.C. nie ma innego wyjścia, jak dobrze płacić nauczycielom.

REKLAMA REKLAMA

Jednak raport Stanowej Rady Edukacji w Waszyngtonie wykazał, że w Waszyngtonie wskaźnik rotacji nauczycieli jest wyższy niż przeciętny, głównie z powodu systemu oceny nauczycieli, który łączy wyniki egzaminów uczniów z płacą i bezpieczeństwem pracy.

13 Rochester, Nowy Jork

Nauczyciele w Rochester w stanie Nowy Jork zarabiają 70 000 USD rocznie.

Średnio nauczyciele w stanie Nowy Jork zarabiają 79 588 dolarów, więcej niż nauczyciele w jakimkolwiek innym stanie, a jedna czwarta nauczycieli szkół publicznych poza Nowym Jorkiem zarobiła ponad 100 000 dolarów w roku szkolnym 2018-2019.

12 San Jose, Kalifornia

Skorygowany średni dochód nauczycieli w obszarze miejskim San Jose w Kalifornii wynosi 69 000 USD, ale mediana wartości domu wynosi tam ponad 1 milion USD.

11 Cincinnati, Ohio

Z 23 000 nauczycieli zarabiających skorygowane 70 000 dolarów rocznie, Cincinnati Public School District jest trzecim co do wielkości w stanie. W 2019 roku otrzymał 300 milionów dolarów z 11 miliardów dolarów dochodów z podatku od nieruchomości w Ohio.

10 Portland, Oregon

Skorygowany dochód w obszarze miejskim Portland w stanie Oregon wynosi 71 000 USD. W Portland odnotowano wzrost płacy minimalnej o 4 USD w latach 2016-2020 z 9,25 USD do 13,25 USD. To znacznie powyżej federalnej płacy minimalnej, która od 2009 r. utrzymywała się na poziomie 7,25 USD.

9 Pittsburgh, Pensylwania

Nauczyciele z obszaru Pittsburgha zarabiają 72 000 USD rocznie przy kosztach utrzymania o 7 punktów niższych od średniej krajowej.

Według strony internetowej Pittsburgh Public Schools okręg szkolny zapewnia „dodatkowe możliwości zarobkowe”, takie jak nauczanie w szkole letniej lub trenowanie sportu.

Nauczyciele osiągają tu maksymalne wynagrodzenie w ciągu 10 lat od rozpoczęcia pracy, podczas gdy, wg National Council on Teacher Quality, przeciętnie w kraju zakwalifikowanie się do maksymalnej pensji zajmuje nauczycielowi 24 lata.

8 Columbus, Ohio

Ohio wydało 11 miliardów dolarów na finansowanie edukacji w 2019 roku, najwięcej w historii stanu, co uwzględniło medianę skorygowanej pensji w wysokości 72 000 dolarów rocznie w obszarze metra Columbus.

Aby zwalczyć niedobór nauczycieli na zastępstwo, pod koniec zeszłego roku rada miasta przegłosowała podwyższenie ich stawki.

7 Sacramento, Kalifornia

Według Sacramento Bee „uporczywy niedobór nauczycieli” w Kalifornii można przypisać kosztom mieszkaniowym. Podczas gdy mediana skorygowanego wynagrodzenia dla nauczycieli wynosi 73 000 USD, mediana wartości domu wynosi 400 000 USD, czyli dwa razy więcej niż średnia krajowa.

6 Los Angeles, Kalifornia

Nauczyciele z obszaru miejskiego Los Angeles zarabiają 73 000 USD rocznie, jednak ogólne wydatki na edukację w Kalifornii są znacznie poniżej średniej krajowej wśród innych stanów.

5 Virginia Beach-Norfolk, Wirginia

Mediana skorygowanej pensji wynosi 75 000 USD w rejonie Virginia Beach i Norfolk w stanie Wirginia.

Zarząd okręgu szkół publicznych Virginia Beach City głosował za premiami wysokości 1000 dolarów i podwyżkami o 0,25% lub 0,5% w październiku 2020 r.

4 Detroit, Michigan

Metro Detroit plasuje się na 4 miejscu na liście, a nauczyciele zarabiają 75 000 dolarów rocznie.

Wraz z Kalifornią, Michigan jest liderem w kraju pod względem nierefundowanych wydatków nauczycieli. Wydają oni średnio 628 dolarów z własnych pieniędzy na przybory szkolne.

3 Buffalo, Nowy Jork

W latach 1982-2009 okręgi szkolne poza Nowym Jorkiem nałożyły 29 miliardów dolarów podatku od nieruchomości, z czego 62% zostało nałożone przez szkoły, według stanowego Departamentu Podatków i Finansów.

To może być powód, dla którego nauczyciele w rejonie Buffalo-Cheektowaga-Niagara zarabiają skorygowane 77 000 dolarów rocznie.

2 Cleveland, Ohio

Jako jeden z trzech obszarów metropolitalnych Ohio, które znalazły się na liście, Cleveland może pochwalić się skorygowaną medianą wynagrodzenia w wysokości 78 000 USD, być może ze względu na koszty utrzymania, które są o 10 punktów niższe od średniej krajowej.

1 Riverside-San Bernardino, Kalifornia

Po uwzględnieniu kosztów utrzymania około 38 000 nauczycieli z obszaru metropolitalnego Riverside-San Bernardino w Kalifornii zarabia około 83 000 USD rocznie. Może to częściowo wynikać z silnej obecności związków nauczycieli w stanie.

EdExcellence uplasowała Kalifornię na pierwszym miejscu w kraju pod względem postrzeganej siły związków nauczycieli dzięki stanowym prawom przyjaznym związkom, które pozwalają na strajki nauczycieli i upoważniają do negocjowania umów.

 

 

Źródło: chicagotribune
Foto: You Tube, istock/AlthomWavebreakmedia

REKLAMA REKLAMA
Reklama

News USA

Wakacje nie dla portfela.. Co zrobić by nie został całkiem pusty po letnich wyjazdach?

Opublikowano

dnia

Autor:

Przyjemną wizję wakacji zakłócają nam kwestie finansów wśród rekordowej inflacji i wzrostu cen paliwa. Co możemy zrobić by choć trochę ocalić zasoby naszego portfela?

Na pytanie odpowiada ekspert, Kevin Brasler, redaktor naczelny książeczki czekowej dla konsumentów.

Ceny rosną na wszystko — od biletów lotniczych, przez wynajem samochodów, po zakwaterowanie. Jedną z rzeczy, które możesz zrobić, to zarejestrować się na stronach internetowych rezerwacji lotów i czekać na powiadomienie o taryfie, która Cię interesuje.

Możesz także zapisać się na biuletyn konsumencki, w którym wyszukują oferty linii lotniczych, a następnie przesyłają je do Ciebie e-mailem. Większość z tych taryf będzie oczywiście dotyczyła podstawowej klasy ekonomicznej.

REKLAMA REKLAMA

Jeśli chodzi o punkty lojalnościowe od linii lotniczych, Brasler radzi, aby nie traktować ich priorytetowo.

„Linie lotnicze, a nawet hotele mają obecnie swoje programy. To, co otrzymujesz, jest jak rabat w wysokości jednego lub dwóch procent… jeśli możesz zaoszczędzić 20 procent, korzystając z innej linii lotniczej lub dostawcy, lepiej to zrobić niż obsesyjnie trzymać się punktów” — mówi Brasler.

Jeśli chodzi o znalezienie oferty na pokój hotelowy, Brasler tłumaczy, że istnieje wiele witryn do rezerwacji hoteli, które mogą być dobre i złe. Więc należy zacząć od znalezienia dobrej strony internetowej.

Rezerwacja pakietu podróżnego może być kolejnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy podczas planowania wakacji. Ale w takiej sytuacji warto skontaktować się z biurem podróży.

„Oni nie będą ci nic pobierać, ponieważ dostają prowizję z miejsca, w którym odbywa się zorganizowanie wakacji” – wyjaśnia Brasler. „Więc jest to naprawdę bezpłatne planowanie podróży”.

Planując podróż, pamiętaj o pozostawieniu w budżecie miejsca na wynajem samochodu.

Ponieważ nie ma zbyt dużej dostępności samochodów z wypożyczalni, ceny są wysokie, od 80 USD do ponad 100 USD dziennie za podstawowy samochód średniej wielkości.

Wg Braslera kluczem do planowania następnych wakacji jest elastyczność w kwestii tego, kiedy i dokąd się wybierasz.

Jeśli planujesz wyjazd do popularnego miejsca podróży, im szybciej zaczniesz planować, tym lepiej, ponieważ wraz z zapełnianiem się samolotów i hoteli ceny również spadają.

 

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube, istock/monkeybusinessimages

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Letnie kino na świeżym powietrzu w Millenium Park. Sprawdź roztańczony repertuar i przybywaj z leżakiem!

Opublikowano

dnia

Autor:

Od 12 lipca do 30 sierpnia, Millennium Park będzie gospodarzem swojego corocznego filmowego lata w parku, w Jay Pritzker Pavilion. Możesz zająć krzesełko albo wziąć ze sobą leżak lub koc i spędzić czas seansu na Wielkim Trawniku. Rezerwuj wtorkowe popołudnia!

Tematem przewodnim tego lata jest: 2022 Year of Chicago Dance, a rozkładówka to odzwierciedla, prezentując filmy inspirowane sztuką tańca. Wszystkie filmy zaczynają się o 6:30 p.m.

Harmonogram seansów:

12 lipiec – In The Heights

REKLAMA REKLAMA

19 lipiec – Encanto

26 lipiec – Harry Potter and The Soccer’s Stone

2 sierpień – Dirty Dancing

9 sierpień – Knives Out

16 sierpień – Shang-Chi and the Legend of the 10 Rings

23 sierpień – Save the Last Dance

30 sierpień – Strictly Ballroom

 

Adres: Millennium Park 201 E. Randolph St. Chicago, IL 60601

 

 

Źródło: secretchicago
Foto: Department of Cultural Affairs and Special Events

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

BIZNES

4-dniowy tydzień pracy wbrew przypuszczeniom przynosi zyski! Doczekamy się go w USA?

Opublikowano

dnia

Autor:

Wielka Brytania właśnie rozpoczęła okres próbny 4-dniowego tygodnia pracy, więc nie możemy nie mieć nadziei, że jeśli wszystko pójdzie dobrze, można go będzie wdrożyć w przyszłości w Chicago czy w całych Stanach Zjednoczonych. Wizja 3-dniowego weekendu jest tej nadziei warta!

Kampania 4 Day Week to inicjatywa mająca na celu:

„[budowanie] świata, w którym pracujemy, by żyć, a nie żyjemy, by pracować”.

Jest prowadzona we współpracy z think tankiem Autonomy i badaczami z Cambridge University, Boston College i Oxford University.

Ten 6-miesięczny okres próbny, który oficjalnie rozpoczął się 26 czerwca, jest podobny do tych przeprowadzonych w Irlandii, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, a nawet w Stanach Zjednoczonych, gdzie tydzień pracy był skrócony do 32 godzin bez utraty wynagrodzenia.

REKLAMA REKLAMA

Pilotaż obejmie warsztaty, mentoring, networking oraz ocenę samopoczucia i produktywności. Okres próbny dla zainteresowanych organizacji w Wielkiej Brytanii ma trwać od czerwca 2022 do grudnia 2022 roku.

Według kampanii wdrożenie 4-dniowego tygodnia pracy przyniosłoby korzyści pracodawcom, pracownikom, społeczeństwu, gospodarce i środowisku.

Zmniejszając całkowity czas pracy w tygodniu, pracownicy mieliby lepszą równowagę między pracą a życiem prywatnym, lepszy czas na odpoczynek i czas wolny oraz więcej możliwości radzenia sobie z zadaniami „administracji życiowej”, takimi jak sprzątanie, rodzicielstwo itp.

Badanie przeprowadzone w 2019 r. w Henley Business School potwierdziło, że 4-dniowy tydzień pracy zaoszczędził 250 firmom uczestniczącym prawie 92 miliardy funtów rocznie (~104 miliardy dolarów) dzięki temu, że pracownicy są szczęśliwsi, mniej zestresowani i zdrowsi.

„Po prostu wypoczęty pracownik jest lepszym pracownikiem”.

Co więcej, kampania wykazała, że ​​badania dowiodły niższego bezrobocia, zwiększonej produktywności, lepszego zdrowia psychicznego i fizycznego, postępu w zakresie równości płci i zmniejszenia śladu węglowego w wyniku jednego dnia pracy mniej.

I chociaż 4-dniowy tydzień pracy nie jest niespotykany w Ameryce — według NY Times 5% pracowników w USA pracuje według 4-dniowego tygodniowego harmonogramu — zmiana ta nigdy nie została przyjęta w całym kraju.

Dopóki nie zostanie zrobionych więcej badań, będziemy musieli pracować tak, jak umiemy najlepiej, ale przynajmniej rozmowa na ten temat jest już prowadzona..

 

Źródło: secretchicago
Foto: You Tube, istock/Ridofranz

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

czerwiec 2022
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Popularne w tym miesiącu