Połącz się z nami

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Agata Paleczny zaprasza do tańca na Balu Kopciuszka. Spektakl 12 czerwca!

Opublikowano

dnia

Gość Radia Deon Chicago, Agata Paleczny, serdecznie zaprasza na wspaniałą zabawę dla dzieci w czasie przedstawienia muzycznego Warsztatów Teatralnych Little Stars – „Kopciuszek”. Ubierzcie się pięknie i 12 czerwca przybywajcie na bal!

Agata Paleczny i jej grupa z Warsztatów Teatralnych Little Stars przygotowali kolejne wspaniałe wydarzenie dla dzieci.

„Kopciuszek” to jedna z najstarszych bajek świata. Zaczęto ją opowiadać w Chinach w XIII wieku. Ma wiele wersji książkowych, teatralnych i filmowych.

W teatrze każdy może być tym kim chce.

REKLAMA REKLAMA

Little Stars ma swoją, chicagowską, muzyczną wersję znanej baśni, którą przedstawią dzieci w wieku 3-14 lat. Zespół przedstawiał już ten spektakl w 2013 r, ale teraz będzie miał zupełnie nową odsłonę.

Warsztaty powoli wracają do normalnego działania po okresie pandemii. Cotygodniowe zajęcia odbywają się już od kilku miesięcy, choć Covid19 spowodował opóźnienia i nie udało się rozpocząć działalności od września. Teraz dzieci czekają na spotkania z publicznością.

Jak mówi Agata Paleczny, misją jej warsztatów jest uczenie dzieci j. polskiego poprzez teatr oraz dawanie im szansy grania różnych ról.

12 czerwca poza samym spektaklem będą dodatkowe atrakcje dla dzieci – malowanie buziek oraz wernisaż i wystawa obrazów dzieci ze studia PatriciaArt.

Agata Paleczny zachęca zarówno dzieci jak i rodziców by wystroić się w swoje balowe stroje, ponieważ po spektaklu goście wraz z aktorami zatańczą razem pięknego walca. Tym samym naprawdę wezmą udział w Balu Kopciuszka.

Można będzie także robić zdjęcia dzieciom z Kopciuszkiem.

Będzie muzycznie, kolorowo, zabawnie i wzruszająco, przybywajcie, ZAPRASZAMY! 

Spektakl odbędzie się w niedzielę 12 czerwca w Stahl Family Theater.

Bilety należy zakupić z wyprzedzeniem, raczej nie będą dostępne tuż przed spektaklem.

Informacje i rezerwacje pod nr. tel. 773 888 51 08

 

 

Źródło: inf. własna
Foto: fb

REKLAMA REKLAMA
Reklama

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Jacek Dewódzki gościł w Chicago i Radio Deon. Były wokalista Dżemu dał w Wietrznym Mieście dwa koncerty

Opublikowano

dnia

Autor:

W zeszły weekend w Chicago grał Jacek Dewódzki ze swoim zespołem. Muzyk w 1994 roku dołączył do grupy Dżem po śmierci Ryśka Riedla. W Studio Radio Deon mówił o graniu w klubach i trudnej polskiej scenie muzycznej.

Jacek Dewódzki rozstał się z Dżemem w 2001 r., na swoich występach wykonuje utwory zarówno Dżemu jak i swoje. Teraz drugi raz odwiedził Stany Zjednoczone. W Chicago dał dwa koncerty – w Wooddale w Art Gallery Kafe oraz u Sokołów, czyli w siedzibie Sokol Riders Motorcycle Association.

Następna w planie jest trasa po miastach w Polsce.

GośC Radio Deon uważa się za muzyka klubowego i taki klimat najbardziej mu odpowiada. Tworzy z kilkoma zespołami i na co dzień jest związany z Krakowem. W Stanach Zjednoczonych był z grupą Jacek Dewódzki Band.

REKLAMA REKLAMA

Tzw. gwiazdorstwo traktuje z obrzydzeniem. Sam przez 35 lat uczył w szkole przysposobienia obronnego i uważa się za „zwykłego, normalnego, chłopa”

Poza byciem nauczycielem i muzykiem, Jacek Dewódzki, który lubi nowe wyzwania, spróbował aktorstwa, które jest jego marzeniem.

Jacek Dewódzki urodził się 4 marca 1964 roku w Lubaniu śląskim. Idąc śladami rodziców po studiach rozpoczął pracę jako nauczyciel PO w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Niepołomicach.

Karierę muzyczną rozpoczął w zespole Patchwork a do Dżemu trafił praktycznie przez przypadek. Do wysłania zgłoszenia na konkurs na nowego wokalistę Dżemu (maj 1994) namówiła go żona.

Wcześniej specjalnie nie interesował się zespołem – znał jedynie kilka największych hitów. Na konkurs nadchodziły dziesiątki mało atrakcyjnych nagrań. Przypadkiem jego kasetę przesłuchano jako jedną z ostatnich i Dżemowcy dostrzegli w nim polskiego Joe Cockera.

W listopadzie 1994 roku został rzucony na głęboką wodę. Karierę z grupą rozpoczął od nagrywania nowego albumu pt. „Kilka zdartych płyt”. Potem przyszła pora na kolejne albumy, których w efekcie z Dżemem nagrał 5.

Ostatnia wspólna płyta „Być albo mieć” ukazała się w maju 2000.

 

 

Źródło: informacja własna, dżem.com
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Dlaczego podróżować do Polski i Europy z polskim paszportem wyjaśnia Romuald Głuch z Biura Polski Paszport

Opublikowano

dnia

Autor:

Rozpoczął się czas wakacji i podróży – jakie formalności musimy spełnić przekraczając granice? Na antenie Radio Deon Chicago kwestie związane z polskim paszportem wyjaśnia Romuald Głuch z Biura Polski Paszport.

Polski paszport naprawdę warto mieć, gdyż w przeciwieństwie do amerykańskiego, jest ważny w całej Strefie Shengen i jeśli podróżujemy do Europy to przekraczamy granice państw bez żadnych zatrzymań i załatwiania formalności.

Więc podczas gdy posiadacze paszportu amerykańskiego muszą załatwiać formalności  po przyjeździe i czekają w kolejkach, ci co mają polski paszport mogą wjeżdżać i wyjeżdżać z krajów Shengen bez żadnych ograniczeń i problemów.

Nasz gość – Romuald Głuch – mówi, że polski paszport nie tylko warto mieć ale także powinniśmy go mieć  – ustawa z 2009r zobowiązuje obywateli polskich do posiadania polskiego paszportu jak przyjeżdżają do Polski.

REKLAMA REKLAMA

Więc jeśli go jeszcze nie mamy to powinniśmy się o niego postarać, wprawdzie na te wakacje już za późno by go wyrobić, ale przyda się na kolejne podróże. Im szybciej go zdobędziemy tym wygodniej będziemy podróżować.

Ważną kwestią, na którą uczula Romuald Głuch są nowe przepisy wymagające uzgodnienia wszystkich wpisów w swoich dokumentach polskich i amerykańskich, w tym przede wszystkim ujednolicenia imion i nazwisk w polskich i amerykańskich dokumentach.

Te nieścisłości mogą spowodować potrzebę postępowania administracyjnego by zmienić imię lub nazwisko.

Jeśli tego nie zrobimy natkniemy się na odmowę służby granicznej, która nas nie przepuści na granicy.

Biuro Polski Paszport zajmuje się całościowo między innymi sprawami związanymi z administracyjną zmianą imienia i nazwiska, potwierdzeniem obywatelstwa polskiego, w przypadku gdy polski dokument stracił ważność, rejestracją dzieci w polskim systemie ewidencji ludności, rejestracji małżeństw w Polsce czy uprawomocnieniem na terenie Polski przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych rozwodów.

Więcej informacji na stronie internetowej biura https://polskipaszport.com.

Żeby skorzystać z pomocy Biura Polski Paszport, należy zadzwonić pod nr tel. 312 224 2700, czynny 7 dni w tygodniu.

Po konsultacji telefonicznej można przyjechać do siedziby biura w Arlington Heights będąc już przygotowanym, z odpowiednimi dokumentami by załatwić swoją sprawę.

 

 

Źródło: informacja własna
Foto: istock/Stadtratte

 

 

 

 

 

 

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Gary Rabine gubernatorem. Ernest Świerk z jego sztabu wyborczego uzasadnia jedyny właściwy wybór

Opublikowano

dnia

Autor:

Gary Rabine, republikański kandydat na gubernatora Illinois, nie jest politykiem tylko mieszkańcem Chicago – zna problemy Illinois i wie co zrobić by zmienić nasz stan na lepszy. Ernest Świerk ze sztabu wyborczego kandydata mówi o człowieku sukcesu, którego warto poznać, a jeszcze bardziej warto mu zaufać. A nasz głos naprawdę ma znaczenie!

Wielu mieszkańców Illinois chce w nadchodzących prawyborach zagłosować na Partię Republikańską. Kandydatem tej partii, który zyskuje coraz większe poparcie jest Gary Rabine.

W studio Radio Deon Chicago Ernest Świerk mówi, że to co wyróżnia Gary’ego Rabine to między innymi to, że jest liderem – od młodych lat tworzył swoje biznesy, dawał ludziom pracę i odnosił sukcesy.

Kandydat na gubernatora Illinois spotkał się w zeszłym tygodniu z doradcą ekonomicznym, który współpracował z Donaldem Trumpem za jego prezydentury, by zacząć tworzyć ekonomiczny plan dla stanu, który przyniesie mu stabilizację a mieszkańcom dobrobyt.

REKLAMA REKLAMA

Rabine zamierza walczyć z wychowaniem seksualnym w takiej formie, w jakiej jest narzucane dzieciom w szkołach Illinois, w przeciwieństwie do Darrena Bailey, który nie ma nic przeciwko trwającej w tej chwili indoktrynacji.

Gary Rabine chce rozwiązać rosnące problemy handlu i przemytu ludzi w celach seksualnych, prostytucji i wykorzystywania dzieci w pornografii. Niestety Illinois jest jednym z głównych punktów na mapie Stanów Zjednoczonych, jeśli chodzi to procedery, które są przestępczym biznesem wartym tryliony dolarów.

Jak mówi Ernest Świerk – ” Gary zawsze walczy dla innych”.

Trzeba nam takich liderów, podobnych do Rona DeSantisa na Florydzie, którzy nie boją się przeciwstawić i walczyć ze światem przestępczym i jego powiązaniami. Gary Rabine ma w swoim sztabie człowieka, który od 26 lat walczy z procederem handlu ludźmi i ich wykorzystywania.

„Gary ma kręgosłup, którego wielu ludzi nie ma” – mówi Ernest Świerk.

To, że Rabine nie jest politykiem zdecydowanie daje mu większe możliwości w tej walce.

Gary Rabine stanął przeciwko wprowadzeniu mandatu szczepionkowego dla firm powyżej 100 pracowników.

„Nie bądźmy programowani przez media” – mówi Gość Radio Deon. Media reklamują tylko ludzi, którzy są „kupieni”. Zdecydowanie warto zrobić pewien wysiłek, dowiedzieć się czegoś więcej, poczytać, porozmawiać, podjąć decyzję i powiedzieć o tym innym.

Zróbmy coś lokalnie, zmieńmy naszą przyszłość – zachęca Ernest Świerk.

Gary Rabine ma wielu partnerów biznesowych, co świadczy o jego sile i dobrych relacjach.

Kandydat na gubernatora stanu Illinois ma wspaniałą, ciepłą, tradycyjną katolicką rodzinę a Polacy są mu szczególnie bliscy. Jego nieżyjąca już żona Cheryl, która bardzo pogłębiła jego wiarę, była Polką.

Wychowali troje własnych dzieci i jedno adoptowane z Rosji. Gary doczekał się już trojga wnucząt.

Rabine przemawiał na ostatniej Polskiej Paradzie Dnia Konstytucji 3 Maja. Polska kultura, korzenie i jedność są dla niego bardzo ważne.

Gary Rabine to człowiek, który realnie będzie walczył o nasze sprawy i w naszych interesach nie bojąc się trudnych wyzwań.

Zagłosujmy na niego w prawyborach 28 czerwca, a nawet już dziś, we wczesnym głosowaniu, jeśli chcemy zmian na lepsze.

„Pomyślmy o naszych dzieciach i naszej przyszłości” oddając swój głos, mówi Ernest Świerk.

Więcej informacji o Gary’m Rabine na
https://rabineforgovernor.com

Źródło: informacja własna
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

czerwiec 2022
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Popularne w tym miesiącu