Połącz się z nami

NEWS Florida

Widziałeś to sympatyczne zwierzątko na Florydzie? Komisja ochrony przyrody chce policzyć łasice dłogoogonowe

Opublikowano

dnia

Liczba obserwacji łasicy długoogonowej drastycznie spadła w ciągu ostatnich dwóch dekad w stanie. Komisja Ochrony Ryb i Dzikiej Przyrody Florydy (FWC) próbuje dowiedzieć się, dlaczego. Pomóż jeśli możesz – zgłoś swoje obserwacje na stronie raportowania FWC.

Łasica długoogonowa (Neogale frenata) to gatunek małego drapieżnego ssaka z rodziny łasicowatych. Najbardziej rozpowszechniony z tej rodziny na terenie Ameryki Północnej i największy przedstawiciel rodzaju Mustela na kontynencie północnoamerykańskim.

Osobniki tego gatunku prowadzą samotny tryb życia, są smukłe i zwinne, i chociaż wydają się być urocze, są zaciekłymi drapieżnikami. Ci żądni krwi, zadziorni łowcy polują na gryzonie, wiewiórki, króliki i węże. Są bardzo żarłoczne i potrafią złowić zdobycz większą od siebie.

Chociaż rzadko je widujemy, łasice długoogonowe żyją w lasach Florydy, na preriach i w pobliżu wody. Są nieco mniejsze niż norka amerykańska, brązowe z białym brzuchem i mogą mieć również białe znaczenia na głowie, szczególnie na Florydzie.

REKLAMA REKLAMA

Przed rokiem 2000 było prawie 200 potwierdzonych obserwacji łasicy długoogonowej w całym stanie, ale nie jest jasne, ile jest ich teraz na Florydzie.

Komisja Ochrony Ryb i Dzikiej Przyrody Florydy (FWC) podaje, że od tego czasu miała tylko 9 zgłoszonych obserwacji osobników tego gatunku i wszystkie pochodziły z obszaru blisko granicy z Georgią.

Spadek w liczebności może wynikać z utraty siedlisk, stosowania chemikaliów lub chorób. Przed ustaleniem przyczyny naukowcy z FWC muszą wiedzieć, ilu jest łasic długoogonowych na Florydzie i gdzie występują.

Każdy, kto ma aparat, może dołączyć do polowania na te sympatyczne zwierzęta.

Przydatne mogą być także nagrania z kamer przydomowego monitoringu.

Choć nie jest zagrożona na Florydzie, łasica długoogonowa jest uważana za gatunek o największej potrzebie ochrony. Nowe liczby mogą zmienić jej status w stanie, a co za tym idzie, także przepisy jej ochrony.

FWC planuje śledzić łasice długoogonowe, a także norki przez kilka najbliższych lat. Zgłoszone obserwacje nie muszą być najświeższej daty. Pomocne są również starsze obserwacje.

Jeśli chcesz pomóc, przejdź do strony raportowania FWC online pod adresem https://app.myfwc.com/hsc/weasel/Default.aspx.

 

 

Źródło: fox13
Foto: You Tube, istock/Jillian Cooper

REKLAMA REKLAMA
Reklama

News Chicago

Letnie kino na świeżym powietrzu w Millenium Park. Sprawdź roztańczony repertuar i przybywaj z leżakiem!

Opublikowano

dnia

Autor:

Od 12 lipca do 30 sierpnia, Millennium Park będzie gospodarzem swojego corocznego filmowego lata w parku, w Jay Pritzker Pavilion. Możesz zająć krzesełko albo wziąć ze sobą leżak lub koc i spędzić czas seansu na Wielkim Trawniku. Rezerwuj wtorkowe popołudnia!

Tematem przewodnim tego lata jest: 2022 Year of Chicago Dance, a rozkładówka to odzwierciedla, prezentując filmy inspirowane sztuką tańca. Wszystkie filmy zaczynają się o 6:30 p.m.

Harmonogram seansów:

12 lipiec – In The Heights

REKLAMA REKLAMA

19 lipiec – Encanto

26 lipiec – Harry Potter and The Soccer’s Stone

2 sierpień – Dirty Dancing

9 sierpień – Knives Out

16 sierpień – Shang-Chi and the Legend of the 10 Rings

23 sierpień – Save the Last Dance

30 sierpień – Strictly Ballroom

 

Adres: Millennium Park 201 E. Randolph St. Chicago, IL 60601

 

 

Źródło: secretchicago
Foto: Department of Cultural Affairs and Special Events

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

BIZNES

4-dniowy tydzień pracy wbrew przypuszczeniom przynosi zyski! Doczekamy się go w USA?

Opublikowano

dnia

Autor:

Wielka Brytania właśnie rozpoczęła okres próbny 4-dniowego tygodnia pracy, więc nie możemy nie mieć nadziei, że jeśli wszystko pójdzie dobrze, można go będzie wdrożyć w przyszłości w Chicago czy w całych Stanach Zjednoczonych. Wizja 3-dniowego weekendu jest tej nadziei warta!

Kampania 4 Day Week to inicjatywa mająca na celu:

„[budowanie] świata, w którym pracujemy, by żyć, a nie żyjemy, by pracować”.

Jest prowadzona we współpracy z think tankiem Autonomy i badaczami z Cambridge University, Boston College i Oxford University.

Ten 6-miesięczny okres próbny, który oficjalnie rozpoczął się 26 czerwca, jest podobny do tych przeprowadzonych w Irlandii, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, a nawet w Stanach Zjednoczonych, gdzie tydzień pracy był skrócony do 32 godzin bez utraty wynagrodzenia.

REKLAMA REKLAMA

Pilotaż obejmie warsztaty, mentoring, networking oraz ocenę samopoczucia i produktywności. Okres próbny dla zainteresowanych organizacji w Wielkiej Brytanii ma trwać od czerwca 2022 do grudnia 2022 roku.

Według kampanii wdrożenie 4-dniowego tygodnia pracy przyniosłoby korzyści pracodawcom, pracownikom, społeczeństwu, gospodarce i środowisku.

Zmniejszając całkowity czas pracy w tygodniu, pracownicy mieliby lepszą równowagę między pracą a życiem prywatnym, lepszy czas na odpoczynek i czas wolny oraz więcej możliwości radzenia sobie z zadaniami „administracji życiowej”, takimi jak sprzątanie, rodzicielstwo itp.

Badanie przeprowadzone w 2019 r. w Henley Business School potwierdziło, że 4-dniowy tydzień pracy zaoszczędził 250 firmom uczestniczącym prawie 92 miliardy funtów rocznie (~104 miliardy dolarów) dzięki temu, że pracownicy są szczęśliwsi, mniej zestresowani i zdrowsi.

„Po prostu wypoczęty pracownik jest lepszym pracownikiem”.

Co więcej, kampania wykazała, że ​​badania dowiodły niższego bezrobocia, zwiększonej produktywności, lepszego zdrowia psychicznego i fizycznego, postępu w zakresie równości płci i zmniejszenia śladu węglowego w wyniku jednego dnia pracy mniej.

I chociaż 4-dniowy tydzień pracy nie jest niespotykany w Ameryce — według NY Times 5% pracowników w USA pracuje według 4-dniowego tygodniowego harmonogramu — zmiana ta nigdy nie została przyjęta w całym kraju.

Dopóki nie zostanie zrobionych więcej badań, będziemy musieli pracować tak, jak umiemy najlepiej, ale przynajmniej rozmowa na ten temat jest już prowadzona..

 

Źródło: secretchicago
Foto: You Tube, istock/Ridofranz

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

Ciekawostki

Pierwsze pisklę flaminga różowego przyszło na świat w Discovery Cove w Orlando

Opublikowano

dnia

Autor:

Park rozrywki Discovery Cove świętuje wyklucie swojego pierwszego pisklęcia flaminga różowego.

Karaibski flaming wykluł się 6 czerwca po typowym 27-31-dniowym okresie inkubacji. Jego z mama to Buba a tata LJ.

Pisklę żywione jest się specjalną dietą z mlekiem zbożowym i krwią, która jest bogata w tłuszcz i białko, aby wspomóc wzrost.

Oczekuje się, że mały flaming osiągnie dorosłe rozmiary w ciągu czterech miesięcy i będzie całkowicie różowy w ciągu około dwóch do trzech lat.

REKLAMA REKLAMA

Discovery Cove to park rozrywki w Orlando na Florydzie, którego właścicielem i operatorem jest SeaWorld Parks & Entertainment.

Jest to siostrzany park SeaWorld Orlando i Aquatica Orlando. Odwiedzający park mogą wchodzić w interakcje z wieloma zwierzętami morskimi, w tym delfinami butlonosymi.

Więcej informacji na https://discoverycove.com/orlando/

 

 

Źródło: fox13
Foto: discoverycove, You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

czerwiec 2022
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Popularne w tym miesiącu