Połącz się z nami

News Chicago

Nowe gigantyczne rzeźby na wystawie Human + Nature od 17 czerwca. Morton Arboretum zaprasza!

Opublikowano

dnia

Kup bilety już teraz, aby zobaczyć nowe rzeźby na wystawie Morton Arboretum „Human + Nature” autorstwa Daniela Poppera. Artysta dodał trzy nowe dzieła, które można podziwiać od 17 czerwca.

Po otwarciu w maju 2021r. inspirowana altanami wystawa Morton Arboretum „Human + Nature” odniosła ogromny sukces z pięcioma zapierającymi dech w piersiach rzeźbami znanego multidyscyplinarnego południowoafrykańskiego artysty Daniela Poppera.

Podczas gdy prace Poppera pojawiały się na popularnych festiwalach muzycznych, Human+Nature jest największą jak dotąd wystawą jego prac.

Pięć rzeźb o wysokości od 15 do 26 stóp zostało stworzonych wyłącznie dla Arboretum i umieszczonych w różnych miejscach na jego 1700 akrach, prowadząc gości do obszarów, których wcześniej nie eksplorowali.

Teraz w Arboretum są wykańczane trzy zupełnie nowe rzeźby. Ogród prezentuje w sumie 8 gigantycznych dzieł.

Nowe rzeźby są dodawane w ramach całorocznych obchodów stulecia Arboretum Morton. Znane muzeum drzew i centrum badawcze, założone 14 grudnia 1922 r., będzie w tym roku obchodzić setną rocznicę istnienia.

Oprócz wykorzystania żywych roślin w swoich instalacjach, Popper używa również muzyki elektronicznej, projekcji i skomplikowanego oświetlenia LED.

Bilety na wystawę obejmuje wstęp do Arboretum. Zarezerwuj bilety wstępu na bit.ly/3axyUv3. #HumanNatureArb #MortonArboretum

Więcej informacji można znaleźć na stronie mortonarb.org/events/humannature.

 

 

Źródło: secretchicago, Morton Arboretum
Foto: You Tube, Morton Arboretum

 

Polonia Amerykańska

Polski pianista Leszek Możdżer odwiedził Muzeum Polskie w Ameryce, 17 listopada

Opublikowano

dnia

Autor:

Czytaj dalej

News Chicago

Dzieła „Cavalleria Rusticana” i „Pajace” w Lyric Opera zobaczymy tylko do niedzieli

Opublikowano

dnia

Autor:

To ostatnie dni by zobaczyć „Cavalleria rusticana & Pagliacci”, czyli podwójny wieczór dwóch klasycznych jednoaktowych dzieł o miłości, zdradzie i zemście w chicagowskiej Lyric Opera. Na scenie spotykają się tu dwa arcydzieła włoskiego weryzmu: „Cavalleria Rusticana” Pietra Mascagniego oraz „Pajace” Ruggera Leoncavalla.

W pierwszej z nich, namiętności sycylijskiego miasteczka doprowadzają do tragedii, gdy Turiddu porzuca swoją ukochaną Santuzzę dla zamężnej Loli. W drugiej – lider trupy teatralnej, odgrywający klauna, odkrywa zdradę żony i musi dokończyć przedstawienie, w którym fikcja i rzeczywistość dramatycznie się przenikają.

„Cavalleria rusticana & Pagliacci” to duet pełen emocji – miłość, zazdrość i żal odrzuconych kochanków prowadzą do nieuchronnego upadku. Obie opery kontrastują: z jednej strony idylliczna Sycylia, z drugiej – tętniące życiem miejskie ulice.

Dyrektor muzyczny Enrique Mazzola prowadzi światowej klasy obsadę z udziałem ulubieńców publiczności Lyric: Russella Thomasa, Quinna Kelsey’ego i Gabrielli Reyes, w odświeżonej wersji legendarnej inscenizacji Elijaha Moshinsky’ego.

Dwie krótkie opery w jednym wieczorze czynią z tego spektaklu doskonały wybór zarówno dla nowicjuszy, jak i dla doświadczonych miłośników opery, którzy pragną powrócić do tych ponadczasowych historii pełnych pasji.

“Cavalleria rusticana & Pagliacci”

1–23 listopada
Lyric Opera of Chicago, 20 N. Wacker Drive
Kompozytorzy: Pietro Mascagni i Ruggero Leoncavallo
Czas trwania: ok. 2 godziny 55 minut (z jedną przerwą)
Język: włoski (z angielskimi napisami)
Bilety od 47 USD
Rezerwacje:  (312) 827-5600 | lyricopera.org/cavpag

Źródło: dailyherald, Lyric Opera of Chicago
Foto: Lyric Opera of Chicago
Czytaj dalej

Polonia Amerykańska

Kultura łączy: Koncert Leszka Możdżera i Zohara Fresco w Copernicus Center, 16 listopada. Fot. StelmachLens

Opublikowano

dnia

Autor:

Czytaj dalej
Reklama

Popularne

Kalendarz

czerwiec 2022
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Nasz profil na fb

Popularne w tym miesiącu