Połącz się z nami

NEWS Florida

Szybki pociąg z Miami nie wyhamuje na Orlando. Za kilka lat Brightline dotrze także do Tampy

Opublikowano

dnia

Rząd federalny zainwestuje 15,9 miliona dolarów na rzecz Brightline Florida LLC. Szybki pociąg będzie woził pasażerów także między Tampa a Orlando. Będzie to trzeci odcinek rozbudowy trasy żółtego pociągu.

Dotacja federalna, ogłoszona w czwartek, pokryje połowę wstępnych kosztów inżynieryjnych dla planowanej 67-milowej trasy pociągu Tampa-Orlando, wzdłuż I-4.

Federalny administrator kolei Amit Bose, sekretarz ds. transportu Pete Buttigieg i koordynator ds. infrastruktury Mitch Landrieu ogłosili dotacje w wysokości 368 milionów dolarów na 46 projektów w całym kraju w ramach programu Consolidated Rail Infrastructure and Safety Improvements

Inny projekt na Florydzie otrzymał grant w wysokości 8,3 miliona dolarów. Florida Gulf & Atlantic Railroad dokona renowacji trasy między Jacksonville i Pensacola.

REKLAMA REKLAMA

Brightline obsługuje pasażerów między Miami a West Palm Beach. Druga faza, między West Palm Beach a Orlando, jest w trakcie budowy i oczekuje się, że zostanie otwarta w tym roku.

Przewiduje się, że trzeci segment, między Orlando a Tampą, zacznie funkcjonować przed końcem dekady.

Przejazd pociągiem z Południowej Florydy do Orlando ma zająć około dwóch godzin a skład ma jechać z maksymalną prędkością 125 mil na godzinę, zgodnie ze stroną internetową Brightline.

W Tampie proponowana stacja w centrum miasta miałaby znajdować się na skrzyżowaniu Nick Nuccio Parkway i Nebraska Avenue.

Na wschodnim krańcu trasy planowane są dwie stacje – jedna obsługująca Disneya i inne atrakcje przylegające do korytarza I-4 oraz nowo wybudowana stacja na Międzynarodowym Lotnisku Orlando.

Projekt Brightline Orlando-to-Tampa będzie kwalifikował się do przyszłych dotacji.

Dwupartyjna ustawa o infrastrukturze prezydenta Joe Bidena prawie potroiła fundusze na program infrastruktury kolejowej, a 1 miliard dolarów będzie dostępny rocznie przez każde z następnych pięciu lat.

Dotacje mają na celu zwiększenie obsługi pasażerów i odporności łańcucha dostaw oraz poprawę bezpieczeństwa, aby pomóc w tworzeniu miejsc pracy i rozwoju gospodarczym, informuje federalny Departament Transportu w wydanym oświadczeniu.

 

 

Źródło: tampabay
Foto: You Tube, istock/felixmizioznikov

REKLAMA REKLAMA

News Chicago

Letnie kino na świeżym powietrzu w Millenium Park. Sprawdź roztańczony repertuar i przybywaj z leżakiem!

Opublikowano

dnia

Autor:

Od 12 lipca do 30 sierpnia, Millennium Park będzie gospodarzem swojego corocznego filmowego lata w parku, w Jay Pritzker Pavilion. Możesz zająć krzesełko albo wziąć ze sobą leżak lub koc i spędzić czas seansu na Wielkim Trawniku. Rezerwuj wtorkowe popołudnia!

Tematem przewodnim tego lata jest: 2022 Year of Chicago Dance, a rozkładówka to odzwierciedla, prezentując filmy inspirowane sztuką tańca. Wszystkie filmy zaczynają się o 6:30 p.m.

Harmonogram seansów:

12 lipiec – In The Heights

REKLAMA REKLAMA

19 lipiec – Encanto

26 lipiec – Harry Potter and The Soccer’s Stone

2 sierpień – Dirty Dancing

9 sierpień – Knives Out

16 sierpień – Shang-Chi and the Legend of the 10 Rings

23 sierpień – Save the Last Dance

30 sierpień – Strictly Ballroom

 

Adres: Millennium Park 201 E. Randolph St. Chicago, IL 60601

 

 

Źródło: secretchicago
Foto: Department of Cultural Affairs and Special Events

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

BIZNES

4-dniowy tydzień pracy wbrew przypuszczeniom przynosi zyski! Doczekamy się go w USA?

Opublikowano

dnia

Autor:

Wielka Brytania właśnie rozpoczęła okres próbny 4-dniowego tygodnia pracy, więc nie możemy nie mieć nadziei, że jeśli wszystko pójdzie dobrze, można go będzie wdrożyć w przyszłości w Chicago czy w całych Stanach Zjednoczonych. Wizja 3-dniowego weekendu jest tej nadziei warta!

Kampania 4 Day Week to inicjatywa mająca na celu:

„[budowanie] świata, w którym pracujemy, by żyć, a nie żyjemy, by pracować”.

Jest prowadzona we współpracy z think tankiem Autonomy i badaczami z Cambridge University, Boston College i Oxford University.

Ten 6-miesięczny okres próbny, który oficjalnie rozpoczął się 26 czerwca, jest podobny do tych przeprowadzonych w Irlandii, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, a nawet w Stanach Zjednoczonych, gdzie tydzień pracy był skrócony do 32 godzin bez utraty wynagrodzenia.

REKLAMA REKLAMA

Pilotaż obejmie warsztaty, mentoring, networking oraz ocenę samopoczucia i produktywności. Okres próbny dla zainteresowanych organizacji w Wielkiej Brytanii ma trwać od czerwca 2022 do grudnia 2022 roku.

Według kampanii wdrożenie 4-dniowego tygodnia pracy przyniosłoby korzyści pracodawcom, pracownikom, społeczeństwu, gospodarce i środowisku.

Zmniejszając całkowity czas pracy w tygodniu, pracownicy mieliby lepszą równowagę między pracą a życiem prywatnym, lepszy czas na odpoczynek i czas wolny oraz więcej możliwości radzenia sobie z zadaniami „administracji życiowej”, takimi jak sprzątanie, rodzicielstwo itp.

Badanie przeprowadzone w 2019 r. w Henley Business School potwierdziło, że 4-dniowy tydzień pracy zaoszczędził 250 firmom uczestniczącym prawie 92 miliardy funtów rocznie (~104 miliardy dolarów) dzięki temu, że pracownicy są szczęśliwsi, mniej zestresowani i zdrowsi.

„Po prostu wypoczęty pracownik jest lepszym pracownikiem”.

Co więcej, kampania wykazała, że ​​badania dowiodły niższego bezrobocia, zwiększonej produktywności, lepszego zdrowia psychicznego i fizycznego, postępu w zakresie równości płci i zmniejszenia śladu węglowego w wyniku jednego dnia pracy mniej.

I chociaż 4-dniowy tydzień pracy nie jest niespotykany w Ameryce — według NY Times 5% pracowników w USA pracuje według 4-dniowego tygodniowego harmonogramu — zmiana ta nigdy nie została przyjęta w całym kraju.

Dopóki nie zostanie zrobionych więcej badań, będziemy musieli pracować tak, jak umiemy najlepiej, ale przynajmniej rozmowa na ten temat jest już prowadzona..

 

Źródło: secretchicago
Foto: You Tube, istock/Ridofranz

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

Ciekawostki

Pierwsze pisklę flaminga różowego przyszło na świat w Discovery Cove w Orlando

Opublikowano

dnia

Autor:

Park rozrywki Discovery Cove świętuje wyklucie swojego pierwszego pisklęcia flaminga różowego.

Karaibski flaming wykluł się 6 czerwca po typowym 27-31-dniowym okresie inkubacji. Jego z mama to Buba a tata LJ.

Pisklę żywione jest się specjalną dietą z mlekiem zbożowym i krwią, która jest bogata w tłuszcz i białko, aby wspomóc wzrost.

Oczekuje się, że mały flaming osiągnie dorosłe rozmiary w ciągu czterech miesięcy i będzie całkowicie różowy w ciągu około dwóch do trzech lat.

REKLAMA REKLAMA

Discovery Cove to park rozrywki w Orlando na Florydzie, którego właścicielem i operatorem jest SeaWorld Parks & Entertainment.

Jest to siostrzany park SeaWorld Orlando i Aquatica Orlando. Odwiedzający park mogą wchodzić w interakcje z wieloma zwierzętami morskimi, w tym delfinami butlonosymi.

Więcej informacji na https://discoverycove.com/orlando/

 

 

Źródło: fox13
Foto: discoverycove, You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

czerwiec 2022
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Popularne w tym miesiącu