Połącz się z nami

News Chicago

Letni program koncertów Filharmonii Chicagowskiej. Daj się ponieść muzyce!

Opublikowano

dnia

Filharmonia Chicagowska przygotowuje się do wykonania letniej serii dziesięciu koncertów, począwszy od 10 czerwca do 13 sierpnia. Z pewnością będzie to wspaniałe muzyczne lato wypełnione niesamowitymi i inspirującymi występami.

10 czerwca zagra Johnny Mathis z Grammy Hall of Fame i cała orkiestra w Four Winds New Buffalo Casino.

Następnie, 18 czerwca, Filharmonia Chicagowska prezentuje Black Panther in Concert Marvel Studios w historycznym Chicago Theatre.

Podczas tego koncertu odbędzie się projekcja całego filmu wraz z muzyką wykonywaną na żywo podczas filmu.

Do orkiestry w celu wykonania nagrodzonej Grammy i Oscarem partytury dołącza legendarna Massamba Diop, która stworzyła motyw „T’Challa” do oryginalnej ścieżki dźwiękowej do filmu. Kup bilety tutaj — nie można przegapić doświadczenia.

REKLAMA REKLAMA

Jest też tydzień koncertów popowych na festiwalu Ravinia.

Od 29 czerwca do 6 lipca Chicago Philharmonic wykona trzy niesamowite utwory, w tym The Lion King (2019) in Concert, Classical Mystery Tour: A Tribute to The Beatles i Goonies in Concert.

Inne koncerty obejmują zestaw wirtuozowskich programów kameralnych inspirowanych tangiem, prezentujących muzykę legendarnych wykonawców oraz The Chicago Phil Chamber. Spektakl odbywa się 16 lipca w Wheaton Memorial Park, a następnie ponownie 3 września w Lemont’s The Forge.

The Chicago Park District’s Night Out in the Parks Initiative, specjalne wydarzenie, w którym studenci i muzycy z lokalnej społeczności są zapraszani do przyniesienia swoich instrumentów i grania razem z muzykami z Chicago Philharmonic, odbędzie się 9 lipca w Humboldt Park Boathouse i ponownie 23 lipca w Ping Tom Memorial Park.

W tegorocznym programie poznamy przeoczoną muzykę kompozytorów afro-latynoskich, takich jak Rafael Hernandez, Lucho Bermudez, Astor Piazzolla, Celia Cruz i Hector Lavoe Perez. Rejestracja tutaj.

24 lipca chicagowska filharmonia wystąpi z koncertem Music by the Lake wraz z grupą-legendą muzyki celtyckiej The Irish Tenors. Kup bilety tutaj.

Wreszcie na zakończenie letniej serii 13 sierpnia, mamy światowe premiery Jennifer Higdon i Thea Musgrave na zakończenie koncertu galowego z okazji 50-lecia National Flute Association.

Wykonywany w Symphony Center spektakl jest prowadzony przez Maestro Leonarda Slatkina i obejmuje światowe premiery The Light the We Can Hear Jennifer Higdon, Piccolo Play for Piccolo oraz Thea Musgrave’a z orkiestrą smyczkową. Do tego mnóstwo innych niesamowitych utworów uznanych wykonawców. Kup bilety na wydarzenie tutaj.

Pełna lista znajduje się na oficjalnej stronie tutaj.

 

 

Źródło: secretchicago
Foto: You Tube, istock/cyano66

REKLAMA REKLAMA

News Chicago

W tą sobotę koncertowo i smacznie będzie w Little Village. Festiwal Taste of Chicago 25 czerwca

Opublikowano

dnia

Autor:

Trzecie wydarzenie Taste of Chicago 2022, tym razem w Little Village w najbliższą sobotę 25 czerwca. Przyjdźcie na pyszne jedzenie i super muzykę!

Wstęp na festiwal jest bezpłatny i ponownie sprzedawcy żywności będą akceptować tylko karty kredytowe lub gotówkę zamiast tradycyjnych biletów na jedzenie / napoje.

W ramach festiwalu odbędą się również lekcje Summer Dance, a każda lokalizacja ma rodzinne zajęcia dla dzieci w każdym wieku.

Adres: Ortiz De Dominguez School przy 3000 S. Lawndale Ave.

REKLAMA REKLAMA

Sprzedawcy żywności:

 • Don Paleta
 • Mr. Quiles Mexican Food
 • Ms Tittle’s Cupcakes
 • Auntie Vee’s Kitchen
 • Taco Sublime
 • Razpachos
 • Yum Dum
 • Mr. E Chef Catering LLC
 • Healthy Haven
 • Chicago’s Doghouse
 • Prime Tacos
 • Healthy Substance
 • Carnitas Y Tacos
 • Maravatio |
 • Ann’s Flavored Cheesecakes

Koncerty od 12.00:

 • Intro’s
 • DJ Greedy
 • Jarochicanos
 • Braided Janes
 • Quinto Imperio
 • Malafacha
 • DJ Jes

Więcej informacji o festiwalu na stronie TasteofChicago.us.

 

 

Źródło: suntimes
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Dzień Niepodległości w Lisle – parada, koncerty, fajerwerki i lody!

Opublikowano

dnia

Autor:

W ramach obchodów Dnia Niepodległości w weekend 3-4 lipca w miasteczku Lisle i Lisle Park District odbędą się dwa bezpłatne koncerty i pokaz fajerwerków w niedzielę. W poniedziałek parada i degustacja lodów.

Koncerty odbędą się w niedzielę, 3 lipca, na scenie Van Kampen w Lisle Community Park, 1825 Short St.

 • The Brass Buckle Band zaprezentuje muzykę country-rockową od 5:30 do 7:00 wieczorem.
 • Anthem zagra klasyczną muzykę rockową i nie tylko od 7:30 do 9:00 wieczorem

Fajerwerki, prezentowane przez Village of Lisle, pojawią się o 9:30. Pokaz ma trwać około 25 minut.

Widownia może przynieść swoje koce i krzesła ogrodowe, aby obejrzeć sztuczne ognie z okazji Dnia Niepodległości. Organizatorzy zachęcają do przyjścia pieszo lub przyjechania na rowerze do Community Park.

REKLAMA REKLAMA

Dla tych, którzy muszą użyć samochodu, dostępny jest parking w następujących lokalizacjach: parking przy Riverview Drive i Short Street, Sea Lion Aquatic Park, 1825 Short St. i Lisle High School, 1800 Short St.

Napoje alkoholowe nie mogą być wnoszone na teren dzielnicy parkowej, ale będzie można je kupić w Community Park podczas koncertów.

Z okazji Święta Niepodległości Parada 4 lipca rozpocznie się w poniedziałek o godz. 10.00 a.m. by uhonorować tych, którzy służyli i poświęcili życie dla naszej wolności.

Trasa parady rozpocznie się pod Gimnazjum Lisle, 5207 Center Ave., i poprowadzi na zachód na Jonquil Avenue, na północ na Main Street, na zachód na School Street, na południe na Center Street, kończąc na muzeach w Lisle Station Park.

Można udekorować swój rower i wziąć udział w paradzie rowerowej przed główną paradą, od 9:30 do 9:45. Wszystkie udekorowane rowery mogą brać udział w paradzie.

Następnie Lisle Heritage Society zaprasza na coroczne spotkanie z lodami w Muzeum Lisle Station Park, 921 School St., o 10:45, po paradzie, do wyczerpania zapasów.

Aby uzyskać więcej informacji, można dzwonić pod nr  tel (630) 353-4301 lub pisać na info@lisleparkdistrict.org. Strona internetowa www.villageoflisle.org

 

 

Źródło: dailyherald
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Biegnijcie jak na skrzydłach! Rock 'n’ Run the Runway 25 czerwca na lotnisku w Wheeling. Po biegu koncert!

Opublikowano

dnia

Autor:

Według kalendarza Chicago Area Runners Association, tego lata w Chicago zaplanowano ponad 100 biegów. Ale tylko jeden bieg na 5 km zapewnia na swej trasie strefę zakazu lotów na cały dzień, aby umożliwić biegaczom i entuzjastom lotnictwa poznanie ruchliwego lotniska. Na zmęczonych uczestników popołudniu czeka impreza z muzyką na żywo.

Biegacze Rock 'n’ Run the Runway, spacerowicze i dzieci w wózkach dziecięcych będą mieli okazję zwiedzić pasy startowe Chicago Executive Airport, 1070 N. Milwaukee, Wheeling, o 8 rano w sobotę, 25 czerwca.

Sportowcy i biegające rodziny będą biec obok wieży kontrolnej, samolotów i oznaczeń pasa startowego.

Rock 'n’ Run the Runway będzie obejmował 5 km i jedną milę marszu, profesjonalne pomiary czasu, nagrody dla najlepszych mężczyzn i kobiet, medale za uczestnictwo i mnóstwo okazji do oglądania małych samolotów wzdłuż pasa startowego.

REKLAMA REKLAMA

Bramy będą otwarte o 5:00 po południu na muzykę na żywo, fajerwerki i mnóstwo jedzenia.

Muzyka na żywo obejmuje koncert Gone Country od 6:00 do 7:30 wieczorem oraz cover band Mike and Joe od 8:15 do 10:30 wieczorem, z przerwą o 9:15 na fajerwerki.

Chicago Executive Airport jest czwartym najbardziej ruchliwym lotniskiem w Illinois i odgrywa kluczową rolę odciążając region. Głównymi użytkownikami lotniska są szkoły lotnicze, osoby podróżujące służbowo oraz lotnictwo ogólne.

Zapraszamy wszystkich biegaczy i spacerowiczów. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.rocknruntherunway.com.

Źródło: dailyherald
Foto: You Tube, istock/evgenyatamanenko

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

czerwiec 2022
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Popularne w tym miesiącu