Połącz się z nami

News Chicago

Nierówność i uprzedzenia w opiece zdrowotnej. Czarni pacjenci są gorzej traktowani przez białych lekarzy

Opublikowano

dnia

Według raportu Departamentu Zdrowia Publicznego stanu Illinois czarne matki zmarły w 2020 roku z powodu problemów związanych z ciążą sześć razy więcej niż białe matki. A raport z 2021 r. wykazał, że czarne niemowlęta są prawie trzy razy bardziej narażone na śmierć w ciągu pierwszego roku niż niemowlęta inne niż czarne.

MyOwnDoctor to holistyczna usługa telezdrowia należąca do osób czarnoskórych.

Podczas gdy usługi telezdrowia rozszerzyły się w ciągu ostatnich kilku lat, zapewniając wszystko, od poradnictwa po wydawanie recept, MyOwnDoctor koncentruje się na opiece „dostosowanej kulturowo”.

Usługa łączy pacjentów kolorowych z lekarzami rasy czarnej i latynoskiej, którzy często lepiej rozumieją życie i doświadczenia swoich pacjentów. Lekarze ci pracują w opiece podstawowej, specjalistycznej i psychiatrycznej.

REKLAMA REKLAMA

Ma platformę, która pozwala połączyć się z lekarzem, organizacją non-profit i organizacją wyznaniową, co jest ważne dla poprawy wyników zdrowotnych, szczególnie w populacjach rasy czarnej i brązowej.

Dzięki 130 dostawcom usługa telezdrowia oferuje wirtualne wizyty, koordynację opieki, zdalne monitorowanie pacjentów i edukację.

Niektórzy dostawcy telezdrowia mają biura stacjonarne, aby w razie potrzeby leczyć pacjentów osobiście. Jeśli dostawca telezdrowia nie ma biura, może skierować pacjentów do lekarzy stosujących te same zasady.

MyOwnDoctor powstał w 2016 roku jako firma produkująca oprogramowanie telemedyczne, udzielająca licencji na oprogramowanie innym podmiotom. W 2020 r. niszczycielskie skutki pandemii COVID-19 na społeczność czarnych zmusiły firmę do świadczenia opieki.

Health in Her Hue i Poppy Seed Health także próbują uporać się z nierównościami rasowymi w opiece zdrowotnej. Oferują usługi telezdrowia, chociaż Poppy Seed koncentruje się na pomocy kobietom w problemach związanych z ciążą.

Czarni Amerykanie są bardziej narażeni na zarażenie się COVID-19, przebywając w szpitalu z powodu wirusa i umierając z jego powodu niż biali Amerykanie.

Przyczyny tej sytuacji to mniejszy dostęp do testów, wysokiej jakości opieka zdrowotna i szczepionki oraz wyższy wskaźnik innych chorób przewlekłych, takich jak choroby serca czy nadciśnienie.

„Opieka zdrowotna w tym kraju nie jest ani równa, ani dostępna, a wyniki są takie same dla wszystkich. A to naprawdę zależy od tego, gdzie mieszkasz i koloru skóry”.

—mówi Cheryle Jackson, dyrektor generalny MyOwnDoctor.

Nierówność w opiece zdrowotnej wynika również z ukrytych uprzedzeń i zinstytucjonalizowanego rasizmu.

Badanie przeprowadzone w 2016 r. przez Proceedings of the National Academy of Sciences wykazało, że „znaczna liczba” białych studentów medycyny i mieszkańców ma „fałszywe przekonania na temat biologicznych różnic między czarnymi a białymi i pokazuje, że te przekonania przewidują uprzedzenia rasowe w postrzeganiu bólu i zaleceń leczenia ”.

Przekonania te obejmowały opinię, że czarni pacjenci mają grubszą skórę i mniej wrażliwe zakończenia nerwowe.

Raport z 2019 r. wykazał, że praktycy padali ofiarą tych samych uprzedzeń – a także przekonania, że ​​czarni pacjenci są bardziej podatni na nadużywanie narkotyków.

 

 

Źródło: suntimes
Foto: istock/ monkeybusinessimages/ gorodenkoff/

 

REKLAMA REKLAMA
Reklama

News Chicago

Letnie kino na świeżym powietrzu w Millenium Park. Sprawdź roztańczony repertuar i przybywaj z leżakiem!

Opublikowano

dnia

Autor:

Od 12 lipca do 30 sierpnia, Millennium Park będzie gospodarzem swojego corocznego filmowego lata w parku, w Jay Pritzker Pavilion. Możesz zająć krzesełko albo wziąć ze sobą leżak lub koc i spędzić czas seansu na Wielkim Trawniku. Rezerwuj wtorkowe popołudnia!

Tematem przewodnim tego lata jest: 2022 Year of Chicago Dance, a rozkładówka to odzwierciedla, prezentując filmy inspirowane sztuką tańca. Wszystkie filmy zaczynają się o 6:30 p.m.

Harmonogram seansów:

12 lipiec – In The Heights

REKLAMA REKLAMA

19 lipiec – Encanto

26 lipiec – Harry Potter and The Soccer’s Stone

2 sierpień – Dirty Dancing

9 sierpień – Knives Out

16 sierpień – Shang-Chi and the Legend of the 10 Rings

23 sierpień – Save the Last Dance

30 sierpień – Strictly Ballroom

 

Adres: Millennium Park 201 E. Randolph St. Chicago, IL 60601

 

 

Źródło: secretchicago
Foto: Department of Cultural Affairs and Special Events

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

3 zarzuty rabunków w firmach Streamwood i Hoffman Estates postawiono mężczyźnie ze Streamwood

Opublikowano

dnia

Autor:

Według policji 31-letni mężczyzna ze Streamwood ma stawić się we wtorek w sądzie, mając do czynienia z trzema zarzutami w związku z napadami w firmach w Streamwood i Hoffman Estates.

Reginald Drake, z Garden Circle, po raz pierwszy pojawił się w sądzie w niedzielę, kiedy sędzia nakazał mu zatrzymyać go za kaucją w wysokości 90 000 dolarów, jak wynika z dokumentów więzienia w Cook County.

Drake pozostał w areszcie w poniedziałek, jak wynika z danych.

Policja Hoffman Estates twierdzi, że zarzuty wynikają ze wspólnego śledztwa, które przeprowadziła z policją Streamwood.

Poinformowali, że jeden z napadów miał miejsce przy 700 Barrington Road w Hoffman Estates o godzinie 1:18 a.m. 7 czerwca.

REKLAMA REKLAMA

Uważa się, że ta sama osoba próbowała kolejnego napadu w tym samym miejscu o godzinie 12:38 a.m. 16 czerwca, ale uciekła przed uzyskaniem jakichkolwiek dóbr.

Policja Streamwood odmówiła podania w poniedziałek dalszych informacji na temat tego, kiedy i gdzie w ich doszło do rzekomego napadu w mieście, z wyjątkiem tego, że w okresie od 6 do 16 czerwca podejrzany był zaangażowany w kilka przestępstw wobec przedsiębiorstw w obu miastach.

 

Źródło: dailyherald
Foto: Police Department

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Chicagowscy kierowcy wprowadzają zmiany w swojej pracy. Ceny paliwa wyciskają z nich siódme poty

Opublikowano

dnia

Autor:

Jeszcze zanim ceny benzyny poszybowały w górę w całym kraju, kierowcy jeżdżący jako niezależni kontrahenci musieli mocno się napocić żeby zarobić swoją pracą. Teraz pocą się jeszcze bardziej.

Jednym z takich kierowców jest Martinelli Quintanilla — który pracuje również w branży hotelarskiej — jeździ Toyotą Prius, która wykorzystuje silnik benzynowy i elektryczny do napędzania samochodu.

Aby zaoszczędzić na paliwie pozostaje w Loop w godzinach szczytu, aby uzyskać lepsze napiwki i próbuje jeździć na trasy krótsze niż 30 minut.

Częścią jego strategii jest zarabianie jak najwięcej na jazdach, jednocześnie próbując zminimalizować zużycie paliwa.

REKLAMA REKLAMA

Zatankowanie baku kosztuje zwykle 51-letni Quintanillę, około 60 dolarów, co zwykle musi robić co dwa dni.

Kiedy pracuje w hotelu na przedmieściach, Quintanilla opuszcza swój dom w Chicago około półtorej godziny wcześniej, by po drodze zająć się transportem.

Jedzie do pracy zabierając pasażerów po drodze, zwykle zarabiając w ten sposób od 40 do 50 dolarów. Wracając do domu, zarabia kolejne 50-60 dolarów. Stara się nie marnować nawet jednej mili.

Według analizy przeprowadzonej przez GasBuddy, w ostatnich tygodniach ceny paliwa w Illinois przekroczyły 5 dolarów za galon.

Nastąpiły pewne spadki średniej ceny, ale ceny prawdopodobnie wkrótce wzrosną do 6 USD za galon, osiągając szczyt w lipcu, zapowiada Patrick De Haan, z GasBuddy.

Kierowcy pracujący jako niezależni kontrahenci, podwozili ludzi i dostarczali artykuły spożywcze i zamówienia na wynos z restauracji podczas pandemii koronawirusa.

Ankieta Pew Research Center z sierpnia 2021 r. wykazała, że ​​dorośli latynoscy, około 30%, częściej niż jakakolwiek inna grupa rasowa lub etniczna wykonują pracę na tej zasadzie.

Badanie wykazało, że dorośli czarni i Azjaci byli również bardziej skłonni do pracy jako niezależni kontrahenci niż dorośli biali.

Niektórzy z tych pracowników polegli w czasie pandemii.

Według raportu opracowanego przez University of Illinois Labor Project for Middle Class Renewal, liczba kierowców w Chicago, takich jak Quintanilla, spadła ze 110 288 we wrześniu 2019 r. do 66 548 we wrześniu 2020 r.

A jeszcze przed ekonomiczną niepewnością pandemii pojawiły się pytania dotyczące tego, czy ci pracownicy zarabiają minimalne płace po rozliczeniu wydatków.

Teraz wiele osób stara się jak najlepiej zorganizować swoją pracę, próbując nadążyć za gwałtownie rosnącymi cenami paliwa.

Wg specjalistów kierowcy mogą w pełni wykorzystać swój zbiornik paliwa, zmniejszając prędkość od 10 do 15 mil na godzinę, zwalniając tempo przyspieszania i korzystając z tempomatu. Udział w programach lojalnościowych na stacjach benzynowych może również pomóc w obniżeniu cen.

Firmy, z których korzysta wielu pracowników kontrahentowych, starały się ulżyć kierowcom.

W marcu Uber wprowadził dopłatę w wysokości od 45 centów do 55 centów za każdy przewóz oraz dopłatę w wysokości od 35 centów do 45 centów za każdą dostawę Uber Eats ze względu na ceny benzyny.

Lyft, kolejna firma oferująca przejazdy, wprowadziła 55-centową dopłatę paliwową za każdy przewóz w marcu.

W pierwszym kwartale 2022 r. kierowcy wożący pasażerów w aglomeracji chicagowskiej zarabiali około 13,99 USD za podróż, czyli nieco więcej niż 12,42 USD za podróż w pierwszym kwartale 2021 r.

Kierowcy dostarczający żywność i artykuły spożywcze odnotowali spadek zarobków na dostawę w tym samym okresie.

W pierwszym kwartale 2022 r. kurierzy spożywczy zarabiali 16,14 USD za dostawę, w porównaniu z 18,33 USD  w pierwszym kwartale 2021 r.

 

 

Źródło: suntimes
Foto: You Tube, istock/Antonio_Diaz

 

 

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

maj 2022
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu