Połącz się z nami

News Chicago

Polish Fishing and Hunting Club zaprasza dzieci na zawody wędkarskie 5 czerwca w Wood Dale Grove!

Opublikowano

dnia

Kto wyciągnie większą rybę? Polish Fishing & Hunting Club zaprasza dzieci na zawody wędkarskie w Wood Dale Grove 5 czerwca. O rodzinnym spotkaniu przy wędce mówią w Radio Deon Chicago prezes klubu Jacek Sokołowski i prezes d/s wędkarskich Jan Dąbrowski.

Przed nami jedna z najlepszych imprez naszego środowiska polonijnego. Polish Fishing and Hunting Club zaprasza dzieci w wieku do lat 15 – z rodzicami – na 24 Zawody WędkarskieFishing Derby for Children, 5 czerwca, w niedzielę,

Jak mówi Jacek Sokołowski, na zawodach nie są najważniejsze wyniki i złapanie wielkiej ryby, ważniejsze jest wspólne spotkanie i kontakt z przyrodą na świeżym powietrzu. Można nim uczcić zarówno Dzień Dziecka jak i czerwcowy Dzień Ojca.

Polish Fishing & Hunting Club powstał w roku 1982 jako klub myśliwsko-wędkarski. W 1997 do klubu wstąpił Bogdan Olejniczak, który znacznie wzmocnił i ożywił sekcję wędkarską.

REKLAMA REKLAMA

Przez lata działalności klubu setki osób miało możliwość wyjazdu myśliwskiego bądź wędkarskiego do Ohio, Kentucky, Winsconsin, Minnesoty, Michigan, Indiany i wielu innych stanów.

Jednym z celów klubu stało się propagowanie wędkarstwa wśród dzieci. Temu właśnie służą organizowane co roku Dziecięce Zawody Wędkarskie, które zwykle mają miejsce w pierwszym tygodniu czerwca.

Jan Dąbrowski mówi, że po 2 letniej przerwie spowodowanej pandemią liczy na rekord jeśli chodzi o liczbę uczestników. W ostatnich zawodach brało udział 150 dzieci. Dzieci startują w 3 kategoriach wiekowych: do 5 lat, 6-10 lat i 10-15 lat.

Zawody dla dzieci wspierają sponsorzy, dzięki czemu są one całkowicie bezpłatne, wyjaśnia prezes Jacek Sokołowski. Należą do nich m.in.: Deli For You, LAS Hardwoods, Krzysztof Piekarski, 4ever Remodeling, Andrzej Nagi, Agata Bielska – State Farm Insurance, Smakowski Deli.

Członkowie klubu będą doradzać dzieciom i wspierać ich wysiłki. Będą także pełnić rolę sędziów. Wygra dziecko, które złapie największą rybę według pomiaru długości. Wszystkie złowione ryby cało i szczęśliwie wrócą do wody.

Zawody Fishing Derby for Children rozpoczynają się o godz. 9 a.m. w Wood Dale Grove (dojazd od ulicy Wood Dale).

Dzieci muszą przynieść swój sprzęt. Organizatorzy dostarczają przynętę. Dzieciom muszą towarzyszyć osoby dorosłe. Jak zawsze Polish Fishing and Hunting Club będzie serwował gorące przekąski dla dzieci bezpłatnie.

Wskazówki dojazdu na stronie internetowej polishfhclub.org.

Więcej informacji na mail: info@polishfhclub.org.

 

 

Polish Fishing and Hunting Club zaprasza także na Zawody Strzeleckie Wyborowego Strzelca 2022, które odbędą się w niedzielę 22 maja na strzelnicy Downers Grove Sportsmen’s Club.

Serdecznie Zapraszamy!

 

Źródło: informacja własna
Foto: fb

REKLAMA REKLAMA

News Chicago

Illinois celem zabójczych pielgrzymek. Liczba zabiegów usuwania ciąży dramatycznie wzrośnie

Opublikowano

dnia

Autor:

Ponieważ przepisy dotyczące aborcji w USA zmieniają się po piątkowej decyzji Sądu Najwyższego, usługodawcy w Illinois przygotowują się na napływ pacjentek z innych stanów. Przewidywana liczba aborcji może być do 20 razy wyższa niż dotychczas.

W siedzibie Planned Parenthood w Chicago Loop telefony dzwonią od czasu, gdy Sąd Najwyższy unieważnił sprawę Roe przeciwko Wade, eliminując w ten sposób konstytucyjne prawo do aborcji.

„Spodziewamy się, że do 20 razy więcej pacjentek aborcyjnych będzie przybywać spoza stanu niż obecnie”

– powiedziała Julie Uhal z Planned Parenthood of Illinois.

Aborcja jest legalna w Illinois i może być ograniczona jedynie po osiągnięciu przez płód okresu żywotności, kiedy uważa się, że płód może przetrwać poza macicą.

REKLAMA REKLAMA

Medycyna określa ten czas na 24 – 26 tydzień, ale prawo stanu Illinois nie określa ram czasowych, mówiąc, że lekarz może go określić indywidualnie w każdym przypadku.

Aborcja są również dozwolona po osiągnięciu zdolności do życia w celu ochrony życia lub zdrowia pacjentki.

W całym stanie wiele klinik oferujących aborcję farmakologiczną przygotowuje się na gwałtowny wzrost liczby pacjentów. Wiele stanów otaczających Illinois, takich jak Missouri i Wisconsin, już wprowadziło ograniczenia dotyczące aborcji.

„Mniej niż 30 minut po ogłoszeniu opinii Sądu aborcja stała się nielegalna w stanie Missouri, z bardzo nielicznymi wyjątkami dotyczącymi nagłego stanu zdrowia matki”

– powiedziała Yamelsie Rodriguez, prezes i dyrektor generalny regionu Planned Parenthood St. Louis.

 

 

Źródło: nbc
Foto: You Tube, istock/Zulkarnieiev Zulkarnieiev

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Chicago głosuje! Komunikat Komisji Wyborczej Miasta Chicago dotyczący Prawyborów 28 czerwca

Opublikowano

dnia

Autor:

Dzisiaj Prawybory. Komunikat Komisji Wyborczej Miasta Chicago:

We wtorek, 28 czerwca, w dniu prawyborów, prosimy wyborców Chicago o kierowanie wszystkich pytań lub uwag do Centralnego Biura Wyborczego “Election Central” pod numer telefonu 312-269-7870  (należy prosić o polskiego przedstawiciela).

Linia telefoniczna Centralnego Biura Wyborczego będzie czynna tylko w dniu wyborów.

Wyborcy mogą również dzwonić by rozmawiać po polsku na numer 312-269-5702 (Monika Myśliwiec-Gałuszka).

REKLAMA REKLAMA

Wszystkie placówki wyborcze w dniu wyborów będą otwarte w godzinach od 6:00 rano do 7:00 wieczorem.

Wyborcy mogą oddać głos w lokalu do którego zostali przydzieleni lub w jednej z 51 placówek wczesnego głosowania tzn. Centrów Wyborczych (Election Centers) w dniu wyborów.

Zachęcamy wszystkich wyborców, zanim udadzą się oddać głos w prawyborach, do sprawdzenia informacji dotyczących ich lokalu wyborczego na stronie internetowej www.chicagoelections.gov lub w języku polskim www.chicagowybory.com pod linkiem “Twoje Informacje Wyborcze” .

W prawyborach wyborcy muszą wybrać kartę do głosowania z partii demokratycznej, republikańskiej lub libertariańskiej.                                             

W dniu wyborów jest możliwość osobistej rejestracji. Od osób rejestrujących się do głosowania wymagane jest przedstawienie dwóch (2) dokumentów tożsamości, co najmniej jeden z nich musi posiadać aktualny adres zamieszkania wyborcy.

 

 

Źródło: informacja własna
Foto: istock/AaronAmat

 

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Podatek paliwowy nie wzrośnie w Illinois pomimo inflacji. Czy to wystarczy by kierowcy odczuli ulgę?

Opublikowano

dnia

Autor:

Od piątku 1 lipca Illinois czasowo zawiesi nie tylko podatek od sprzedaży artykułów spożywczych ale także zrezygnuje z podwyżki podatku od benzyny. Inicjatywa jest częścią planu gubernatora Pritzkera, mającego na celu walkę z rekordową inflacją.

Zrezygnowanie z podatku jest tymczasowe i będzie obowiązywać przez pozostałą część roku. O zniesienie podatku od sprzedaży artykułów spożywczych pisaliśmy dwa dni temu, 26 czerwca.

Illinois zrezygnuje z podwyżki w podatku od paliw silnikowych.

Decyzja wpłynie na przewidywaną cenę, która miała wzrosnąć automatycznie 1 lipca, poinformowali urzędnicy.

Stan pobiera również podatek od sprzedaży benzyny, ale ten podatek pozostanie.

REKLAMA REKLAMA

Kierowcy w sąsiedniej Indianie również zobaczą zmianę cen na dystrybutorach paliwa już w piątek — ale nie na lepsze.

Podatki paliwowe wzrosną tu do 62 centów na galon.

Obecnie kierowcy w Indianie już płacą rekordową kwotę 56 centów podatku paliwowego.

Stan Indiana ma dwa podatki od benzyny — siedmioprocentowy podatek od sprzedaży i podatek skierowany na projekty infrastrukturalne.

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube, istock/coffeekai

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

maj 2022
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu