Połącz się z nami

News Chicago

Jesienią rusza program pomocy w powiecie Cook. Możesz dostać 500$ co miesiąc przez 2 lata

Opublikowano

dnia

Wnioski o 42-milionowy program pomocy bezpośredniej w postaci gotówki w Cook County zostaną otwarte jesienią tego roku. W środę urzędnicy przedstawili nowe szczegóły dotyczące inicjatywy programu dochodów gwarantowanych, którą planują wprowadzić na stałe.

Cook County planuje przekazać comiesięczne płatności w wysokości 500 USD dla 3250 mieszkańców przez dwa lata z pomocą federalnych dolarów amerykańskiego planu ratunkowego.

Zarówno mieszkańcy miast, jak i powiatów podmiejskich mogą zarejestrować się tutaj, aby otrzymywać aktualizacje dotyczące zgłoszeń otwieranych jeszcze w tym roku.

Na konferencji prasowej przedstawiającej szczegóły, prezes zarządu powiatu Cook, Toni Preckwinkle, powiedziała, że poprzedni program pomocy gotówkowej Cook County na mniejszą skalę, ustanowiony podczas pandemii koronawirusa, pomógł w wydatkach na żywność, mieszkanie, transport i koszty leczenia.

REKLAMA REKLAMA

Program o wartości 9 milionów dolarów, uruchomiony w 2020 r., rozdawał pieniądze z ustawy CARES tylko mieszkańcom przedmieść, umożliwiając prawie 14 000 gospodarstw domowych otrzymanie jednorazowej płatności w wysokości 600 dolarów.

Uczestnikami nowego programu muszą być osoby dorosłe, których dochód gospodarstwa domowego wynosi co najwyżej 250% federalnej granicy ubóstwa i które nie będą uczestniczyć w innych programach bezpośredniej pomocy pieniężnej w ciągu 24 miesięcy trwania programu powiatowego.

Większość wybranych kandydatów, wyłonionych w drodze loterii, będzie mieszkańcami terenów podmiejskich.

W ciągu ostatnich dwóch dekad wiele społeczności podmiejskich zmagało się ze wzrostem ubóstwa przy braku sieci dostawców usług społecznych. Obszar podmiejski Chicago nie jest wyjątkiem, a liczba mieszkańców żyjących poniżej granicy ubóstwa wzrosła o 54% w latach 2010-2016, według Metropolitan Planning Council.

Preckwinkle powtórzyła również w środę, że powiat dąży do tego, aby program dochodów gwarantowanych był stały. Powiat  zobowiązał się, że pilotażowy program będzie działał poza 24-miesięcznym okresem próbnym.

Oczekuje się, że pierwsze płatności w wysokości 500 USD zostaną zrealizowane do końca 2022 r.

39 mln USD budżetu programu zostanie przekazane bezpośrednio mieszkańcom jako pomoc pieniężna, podczas gdy reszta zostanie przeznaczona na koszty ogólne, takie jak zasięg, pomoc w składaniu wniosków i ocena sukces programu.

Uniwersytet Chicago, który został wybrany do przeprowadzenia badania programu, skupi się na trzech aspektach: badaniu wpływu na wyniki odbiorców, podkreślaniu „głosów” uczestników i prowadzeniu publicznych dyskusji na temat tego, jak ulepszyć przyszłe programy pomocy gotówkowej.

 

 

Źródło: chicagotribune
Foto: You Tube

 

REKLAMA REKLAMA

News Chicago

Illinois celem zabójczych pielgrzymek. Liczba zabiegów usuwania ciąży dramatycznie wzrośnie

Opublikowano

dnia

Autor:

Ponieważ przepisy dotyczące aborcji w USA zmieniają się po piątkowej decyzji Sądu Najwyższego, usługodawcy w Illinois przygotowują się na napływ pacjentek z innych stanów. Przewidywana liczba aborcji może być do 20 razy wyższa niż dotychczas.

W siedzibie Planned Parenthood w Chicago Loop telefony dzwonią od czasu, gdy Sąd Najwyższy unieważnił sprawę Roe przeciwko Wade, eliminując w ten sposób konstytucyjne prawo do aborcji.

„Spodziewamy się, że do 20 razy więcej pacjentek aborcyjnych będzie przybywać spoza stanu niż obecnie”

– powiedziała Julie Uhal z Planned Parenthood of Illinois.

Aborcja jest legalna w Illinois i może być ograniczona jedynie po osiągnięciu przez płód okresu żywotności, kiedy uważa się, że płód może przetrwać poza macicą.

REKLAMA REKLAMA

Medycyna określa ten czas na 24 – 26 tydzień, ale prawo stanu Illinois nie określa ram czasowych, mówiąc, że lekarz może go określić indywidualnie w każdym przypadku.

Aborcja są również dozwolona po osiągnięciu zdolności do życia w celu ochrony życia lub zdrowia pacjentki.

W całym stanie wiele klinik oferujących aborcję farmakologiczną przygotowuje się na gwałtowny wzrost liczby pacjentów. Wiele stanów otaczających Illinois, takich jak Missouri i Wisconsin, już wprowadziło ograniczenia dotyczące aborcji.

„Mniej niż 30 minut po ogłoszeniu opinii Sądu aborcja stała się nielegalna w stanie Missouri, z bardzo nielicznymi wyjątkami dotyczącymi nagłego stanu zdrowia matki”

– powiedziała Yamelsie Rodriguez, prezes i dyrektor generalny regionu Planned Parenthood St. Louis.

 

 

Źródło: nbc
Foto: You Tube, istock/Zulkarnieiev Zulkarnieiev

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Chicago głosuje! Komunikat Komisji Wyborczej Miasta Chicago dotyczący Prawyborów 28 czerwca

Opublikowano

dnia

Autor:

Dzisiaj Prawybory. Komunikat Komisji Wyborczej Miasta Chicago:

We wtorek, 28 czerwca, w dniu prawyborów, prosimy wyborców Chicago o kierowanie wszystkich pytań lub uwag do Centralnego Biura Wyborczego “Election Central” pod numer telefonu 312-269-7870  (należy prosić o polskiego przedstawiciela).

Linia telefoniczna Centralnego Biura Wyborczego będzie czynna tylko w dniu wyborów.

Wyborcy mogą również dzwonić by rozmawiać po polsku na numer 312-269-5702 (Monika Myśliwiec-Gałuszka).

REKLAMA REKLAMA

Wszystkie placówki wyborcze w dniu wyborów będą otwarte w godzinach od 6:00 rano do 7:00 wieczorem.

Wyborcy mogą oddać głos w lokalu do którego zostali przydzieleni lub w jednej z 51 placówek wczesnego głosowania tzn. Centrów Wyborczych (Election Centers) w dniu wyborów.

Zachęcamy wszystkich wyborców, zanim udadzą się oddać głos w prawyborach, do sprawdzenia informacji dotyczących ich lokalu wyborczego na stronie internetowej www.chicagoelections.gov lub w języku polskim www.chicagowybory.com pod linkiem “Twoje Informacje Wyborcze” .

W prawyborach wyborcy muszą wybrać kartę do głosowania z partii demokratycznej, republikańskiej lub libertariańskiej.                                             

W dniu wyborów jest możliwość osobistej rejestracji. Od osób rejestrujących się do głosowania wymagane jest przedstawienie dwóch (2) dokumentów tożsamości, co najmniej jeden z nich musi posiadać aktualny adres zamieszkania wyborcy.

 

 

Źródło: informacja własna
Foto: istock/AaronAmat

 

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Podatek paliwowy nie wzrośnie w Illinois pomimo inflacji. Czy to wystarczy by kierowcy odczuli ulgę?

Opublikowano

dnia

Autor:

Od piątku 1 lipca Illinois czasowo zawiesi nie tylko podatek od sprzedaży artykułów spożywczych ale także zrezygnuje z podwyżki podatku od benzyny. Inicjatywa jest częścią planu gubernatora Pritzkera, mającego na celu walkę z rekordową inflacją.

Zrezygnowanie z podatku jest tymczasowe i będzie obowiązywać przez pozostałą część roku. O zniesienie podatku od sprzedaży artykułów spożywczych pisaliśmy dwa dni temu, 26 czerwca.

Illinois zrezygnuje z podwyżki w podatku od paliw silnikowych.

Decyzja wpłynie na przewidywaną cenę, która miała wzrosnąć automatycznie 1 lipca, poinformowali urzędnicy.

Stan pobiera również podatek od sprzedaży benzyny, ale ten podatek pozostanie.

REKLAMA REKLAMA

Kierowcy w sąsiedniej Indianie również zobaczą zmianę cen na dystrybutorach paliwa już w piątek — ale nie na lepsze.

Podatki paliwowe wzrosną tu do 62 centów na galon.

Obecnie kierowcy w Indianie już płacą rekordową kwotę 56 centów podatku paliwowego.

Stan Indiana ma dwa podatki od benzyny — siedmioprocentowy podatek od sprzedaży i podatek skierowany na projekty infrastrukturalne.

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube, istock/coffeekai

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

maj 2022
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu