Połącz się z nami

News Chicago

Mieszkańców Chicago nie stać na płacenie za gaz. Długi wobec Peoples Gas urosły po zimie

Opublikowano

dnia

Peoples Gas odnotowuje rekordowe zyski, ale wielu klientów w Chicago wciąż ma problemy z opłaceniem rachunku za gaz ziemny, który tej zimy ogrzewał ich domy. W niektórych rejonach miasta prawie połowa wszystkich gospodarstw domowych miała zaległości w rachunkach za gaz od zeszłego miesiąca.

W związku z ogromnymi rachunkami za ogrzewanie zimą, napędzanymi wyższymi kosztami energii i drogim, wieloletnim programem wymiany rur, konsumenci w Chicago mocno ucierpieli.

Prawie jedna trzecia wszystkich gospodarstw domowych należących do Peoples Gas poniosła w zeszłym miesiącu karę za spóźnienie z rachunkiem, zgodnie z danymi przekazanymi organom regulacyjnym stanu Illinois.

To znacznie więcej niż klienci innych lokalnych przedsiębiorstw użyteczności publicznej.

W zeszłym roku spóźnione opłaty pomogły Peoples Gas osiągnąć rekordowe zyski.

Według stanu na marzec, ponad 18% klientów firmy spóźniło się z miesięcznym lub dłuższym opłaceniem rachunków. W sumie te 150 705 gospodarstw domowych w Chicago, skoncentrowanych na South Side i West Side, było winnych 112 milionów dolarów.

Większość  zmagających się z problemami konsumentów to osoby kolorowe, które już mocno ucierpiały w wyniku pandemii COVID-19.

Ale Peoples Gas się nie martwi. W najnowszym raporcie rocznym, opublikowanym w marcu, firma ogłosiła rekordowy dochód netto w wysokości 205 milionów dolarów, częściowo napędzany 29 milionami opłat karnych za opóźnienia w płatnościach.

Wyjątkowo zyskowny rok 2021 firmy Peoples Gas pozwolił jej wypłacić 180 milionów dolarów dywidend na rzecz swojej spółki-matki, WEC Energy Group of Wisconsin.

Od 2023 r. gazownia nie będzie jednak mogła doliczać opłat za opóźnienia w rachunkach gospodarstw domowych o niskich dochodach.

Wynika to z przepisu przełomowej ustawy Climate & Equitable Jobs Act, którą gubernator J.B. Pritzker podpisał w zeszłym roku.

Jednak rzecznicy konsumentów obawiają się, że wielu czeka jeszcze więcej bólu, ponieważ mieszkańcy Chicago, których stać na ogrzewanie elektryczne, mogą zrezygnować z gazu ziemnego.

Dla klientów Peoples Gas pozostaje problem wymiany rur.

Pierwotnie ustalony na koszt 1,4 miliarda dolarów w 2007 r., program nazwany przez przedsiębiorstwo „programem modernizacji systemu” – do czasu zmiany jego nazwy na „program modernizacji bezpieczeństwa” – może kosztować od 8 do 11 miliardów dolarów, zanim zakończy się za ponad dekadę.

Przedsiębiorstwo oszacowało, że program kosztowałby gospodarstwa domowe około 1,14 USD miesięcznie, gdy ustawodawca stanu Illinois uchwalił w 2013 r. prawo zezwalające na specjalną opłatę za pracę.

Teraz liczba ta wynosi około 150 dolarów rocznie na gospodarstwo domowe i wciąż rośnie.

Peoples Gas informuje, że oprócz wymiany starych, podatnych na przecieki rur żeliwnych, przenosi cały system na średnie ciśnienie, aby było bezpieczniejsze. System zawiera automatyczne zawory odcinające dla każdego budynku, aby wykrywać i zapobiegać problemom.

Według firmy jest to konieczne, aby zapobiec katastrofom, takim jak eksplozje i pożary, które dotknęły około 40 domów w trzech miastach w pobliżu Bostonu w 2018 roku.

W ostatnich latach masowe wydatki na rurociągi były w pewnym sensie maskowane dla konsumentów przez bardzo niskie ceny energii w USA, więc klienci nie czuli aż tak wielkiego ucisku.

Ale to się zmieniło. W styczniu podana przez Peoples Gas cena gazu wynosiła około 55 centów, w porównaniu do około 29 centów w styczniu 2020 roku.

Według amerykańskiej Agencji Informacji Energetycznej Środkowy Zachód już teraz cierpi bardziej niż inne regiony charakteryzujące się zimną pogodą, a zimowe wydatki na gaz w gospodarstwach domowych wzrosły w tym roku o 34,6%, w porównaniu z 17,9% wzrostem na północnym wschodzie i 21,3% na zachodzie.

Część mieszkańców Chicago ma przed sobą teraz decyzję – które rachunki opłacić.

Zapytana o przystępność cenową gazu ziemnego, rzecznik burmistrz Lori Lightfoot wezwała Peoples Gas do pomocy w załatwieniu wysokich rachunków.

Rodziny o niskich dochodach mogą uzyskać pomoc, ale ważne jest, aby złożyć wniosek jak najszybciej.

Osoby zapisane do federalnego programu pomocy w zakresie energii w domu o niskich dochodach (LIHEAP) lub stanowego planu spłaty procentu dochodu (PIPP) w okresie od 1 lipca 2021 r. do 31 maja 2022 r., mogą kwalifikować się do uzyskania od 250 do 5000 USD dodatkowej ulgi w zadłużeniu za media.

Aby dowiedzieć się więcej, zadzwoń pod bezpłatny numer (877) 411-9276. Lub przejdź na stronę cedaorg.net/LIHEAP

 

 

Źródło: suntimes
Foto: You Tube, istock/Damir Khabirov

News USA

Kobiety mniej zarabiają niż mężczyźni ale częściej kupują dom

Opublikowano

dnia

Autor:

W 48 z 50 stanów samotne kobiety częściej niż samotni mężczyźni posiadają dom i są także bardziej skłonne do kupna domu niż płeć przeciwna. Tak wynika z analizy danych pochodzących ze spisu powszechnego w USA. Należy wziąć pod uwagę, że kobiety zazwyczaj zarabiają około 83 centów na każdego dolara zarobionego przez mężczyznę. Dlaczego więc i jak to się dzieje?

Kobiety stanowią obecnie prawie jedną piątą rynku kupujących domy, to znaczny udział, ocenia zastępca głównego ekonomisty National Association of Realtors i wiceprezes ds. badań, dr Jessica Lautz.

Kobiety chcą miejsca, które mogą nazwać swoim własnym, w którym mogą opiekować się małymi dziećmi, a także starszymi rodzicami.

Posiadanie domu oznacza dla nich stabilizację.

Ponieważ kobiety często zarabiają mniej niż mężczyźni, tną wydatki gdzie tylko mogą, aby było ich stać na dom, wg Lautz. Mogą ograniczać wydatki na rozrywkę, czy ubrania. Często także podejmują drugą pracę, ponieważ dla posiadanie domu na własność są gotowe do finansowych poświęceń.

A co z inwestowaniem kobiet na przyszłość i na emeryturę?

Badanie Transamerica For Retirement Studies wykazało, że tylko 18% pracujących kobiet jest mocno przekonanych, że będą mogła przejść na emeryturę prowadząc wygodny tryb życia.

Ankieta przeprowadzona przez Fidelity w 2021 r. wykazała, że tylko 33% kobiet było pewnych swoich możliwości podejmowania decyzji inwestycyjnych, a 42% było przekonanych, że mogą oszczędzać długoterminowo i na emeryturę.

Karen DeRose, prezes i partner zarządzający DeRose Financial Planning Group w Chicago, zaczyna dostrzegać zmianę tego zaufania. Coraz więcej kobiet angażuje się w planowanie finansów i podejmowanie ważnych decyzji finansowych.

Tym kobietom, które twierdzą, że nie mają pieniędzy na inwestycje, DeRose radzi, że trzeba zacząć od małych kroków. Pierwszą rzeczą, którą powinny zrobić, jeśli chcą inwestować, jest zatrudnienie doradcy finansowego.

Badanie przeprowadzone przez Fidelity w 2021 r. wykazało, że 67% kobiet inwestuje poza kontami emerytalnymi. W 2018 roku liczba ta wynosiła zaledwie 44%.

 

Źródło: abc7
Foto: istock/Kirill Smyslov/ seb_ra/ fizkes
Czytaj dalej

News Chicago

Antigua Mexican Grill czyli pyszna meksykańska kuchnia przybywa do Huntley

Opublikowano

dnia

Autor:

Jesienią w Huntley zostanie otwarta nowa meksykańska restauracja, będąca częścią rozwijającej się grupy lokali gastronomicznych. W zeszłym tygodniu zarząd miasteczka wydał ostateczną zgodę na otwarcie Antigua Mexican Grill przy 10716 Route 47, w miejscu zamkniętej Tobacco Hut.

Właściciel Antigui, Luis Rodriguez, powiedział, że dla restauracji powstanie nowy budynek. Zanim będzie mógł rozpocząć budowę, będzie musiał przedstawić miastu ostateczne plany i uzyskać pozwolenia, które spodziewa się otrzymać w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Po otwarciu restauracja będzie trzecią lokalizacją Antigui w powiecie McHenry. Pierwsza została otwarta w Crystal Lake w 2018 roku, a druga w Algonquin w zeszłym roku.

Rodriguez, który widzi teraz duży potencjał w rozwijającym się Huntley powiedział, że jest właścicielem gruntu od 2020 roku. Miasto wyraziło zgodę dla nowego ogrodzenia z tyłu posiadłości i miejsca, gdzie restauracja może przechowywać swoje śmieci. Restauracja otrzymała również zgodę na odstęp od drogi wielkości 34 stóp, zamiast normalnie wymaganych 50 stóp.

Według strony internetowej restauracji Antigua Mexican Grill oferuje tradycyjną kuchnię meksykańską inspirowaną rodzinnym miastem Rodrigueza, Zacatecas w Meksyku.

Właściciel uważa, że będzie oferować więcej niż „normalna taqueria” i wykorzystywać starsze przepisy.

 

Źródło: dailyherald
Foto: Antigua Mexican Grill
Czytaj dalej

News USA

Naładujesz swój elektryczny samochód, gdy zatrzymasz się w 7-Eleven na zakupy

Opublikowano

dnia

Autor:

Firma 7-Eleven, Inc. ogłosiła w piątek swoją nową, zastrzeżoną sieć ładowania pojazdów elektrycznych (EV) w wybranych sklepach w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, a także powiązaną z siecią aplikację. 7Charge już świadczy usługi ładowania klientom w kilku lokalizacjach na Florydzie, w Teksasie, Kolorado i Kalifornii.

7-Eleven zapowiedział, że wraz z uruchomieniem sieci 7Charge zamierza zbudować jedną z największych i najbardziej kompatybilnych sieci szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych spośród wszystkich sprzedawców detalicznych w Ameryce Północnej.

7Charge umożliwia klientom ładowanie dowolnej marki i modelu pojazdu elektrycznego zgodnego z popularnymi typami wtyczek CHAdeMO lub Combined Charging System, pod warunkiem, że kierowca ma adapter CCS lub CHAdeMO.

Po zakończeniu rozbudowy sieć będzie obsługiwać społeczności i klientów na stacjach ładowania całej rodziny marek, w tym sklepów Speedway i Stripes.

Aplikacja 7-Eleven, którą można ją pobrać z Apple App Store, Google Play lub odwiedzając stronę 7eleven.com/7charge, pozwoli na „bezproblemowe” ładowanie i płatność.

Firma z Teksasu twierdzi, że sieć zaspokoi rosnące zapotrzebowanie konsumentów na infrastrukturę do ładowania pojazdów elektrycznych. 7-Eleven obsługuje, franczyzuje i/lub licencjonuje ponad 13 000 sklepów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Subway również ogłosił w zeszłym tygodniu, że umieści parki ładowania pojazdów elektrycznych w pobliżu niektórych swoich sklepów z kanapkami.

Na początku ubiegłego roku Starbucks także zapowiedział, że ma zamiar umieścić ładowarki dla pojazdów elektrycznych w maksymalnie 15 kawiarniach położonych w odstępach około 100 mil na trasie biegnącej między Seattle i Denver.

Warto zauważyć, że administracja Bidena ogłosiła we wtorek 2,5 miliarda dolarów nowych dotacji na budowę stacji ładowania pojazdów elektrycznych i infrastruktury paliw alternatywnych.

Posunięcie to ma częściowo na celu zwiększenie dostępu w zaniedbanych dzielnicach i społecznościach. Dotacje kładą również nacisk na ładowarki autostradowe.

Źródło: foxbusiness
Foto: 7-Eleven
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

maj 2022
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu