Połącz się z nami

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Nasza Unia w Indianie. Magdalena Nykaza i Robert Radkowski mówią dlaczego warto tam inwestować

Opublikowano

dnia

Mimo rekordowej inflacji i podwyżek stóp procentowych, Nasza Unia wciąż oferuje atrakcyjne oprocentowania kredytów. Goście Radio Deon Chicago, Magdalena Nykaza i Robert Radkowski z Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, mówią o nowym rynku inwestycji Polaków, jakim stała się Indiana.

Nasza Unia oferuje jedne z najniższych oprocentowań na rynku, nie tylko w Illinois, ale wszędzie gdzie działa, i jest z tego dumna, ponieważ pomoc własnym członkom jest celem działania największej polonijnej instytucji finansowej. Finansowanie budynków apartamentowych wciąż kształtuje się na poziomie około 4%.

Kredyty związane z nieruchomościami, zwłaszcza jeśli chodzi o budynki komercyjne, mają stawki nawet do 7% w bankach. Przy dużych inwestycjach są to ogromne kwoty. I ta różnica, nawet 2 – 3 %, jeśli chodzi o wybór instytucji finansowej, może zadecydować o płynności finansowej.

Magdalena Nykaza pracuje w Indianie, gdzie coraz więcej Polaków się przeprowadza, z powodu m.in. niskich podatków. Mimo obiegowej opinii są tu także bardzo dobrze notowane szkoły coraz prężniej działają polskie parafie.

W Indianie rynek jest kredytowy bardzo gorący. Ludzie przeprowadzają i się i inwestują tutaj ponieważ poziom życia jest tu bardzo wysoki, a koszty wciąż jeszcze bardzo niskie. Jeśli chodzi o podatki od nieruchomości, to zaczynają się od kwoty $2800 za nowy, luksusowy dom.

Jest to duża różnica, jeśli chodzi o te koszty chociażby w Illinois, gdzie podatek od nieruchomości wynosi od kilkanastu do nawet pod 20 tysięcy dolarów. Wiele osób z południowego Illinois przeprowadza się do Indiany, lub wybiera dojazdy do pracy aby zaoszczędzić na podatku od nieruchomości.

Nasza Unia współpracuje z agentami pośrednictwa nieruchomości, którzy są na miejscu i wiedzą jakich okolic i domów poszukują Polacy.

Magdalena Nykaza, specjalistka d/s pożyczek i finansowania nieruchomości w stanie Indiana, zaprasza do umówienia się na konsultacje pod numerem tel. 630 965 79 60.

Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa jest już 12 lat na rynku w Chicago i ma tutaj ponad 30 tys. zadowolonych członków. Kolejne kierunki ekspansji Unii to Wisconsin i Michigan – zainteresowanie tymi zmieniającymi się ostatnio stanami rośnie wśród Polaków.

 

 

Źródło: inf. własna
Foto: You Tube

 

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Zaopiekujmy się seniorami. Karolina Kuźma zaprasza do darmowego programu

Opublikowano

dnia

Autor:

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. To czas, kiedy nikt potrzebujący nie może być pozostawiony bez pomocy i czas, kiedy nikt nie powinien być sam. Dlatego gorąco zachęcamy – rozejrzyjcie się po swojej okolicy – jeśli znajdziecie taką osobę, zgłoście ją do bezpłatnego programu Home Care dla Seniorów. W studiu Radia Deon Karolina Kuźma mówi o tym, że wciąż wiele Polaków nie wie, że naprawdę warto z niego skorzystać.

Osoby samotne „na mają z kim się podzielić tą informacją, że potrzebują pomocy. Tych ludzi jest naprawdę wiele”, podkreśla Karolina Kuźma z Home Care, niemedycznego programu łączącego opiekunów ze starszymi, schorowanymi osobami.

Aby się zakwalifikować do bezpłatnego programu stanowego, trzeba spełnić określone wymagania.

Są to: wiek 60 lat, uregulowany status imigracyjny – czyli posiadanie Zielonej Karty lub obywatelstwa Stanów Zjednoczonych, zameldowanie w stanie Illinois oraz stan konta wynoszący do 17,5 tysiąca dolarów. Nie jest tu brana pod uwagę wypłacana emerytura czy renta, tłumaczy Karolina Kuźma. 

Kwota 17,5 tysiąca dolarów dotyczy tylko odłożonych oszczędności.

Kolejnym czynnikiem kwalifikującym do programu Home Care jest stan zdrowia uniemożliwiający wykonywanie codziennych, prostych czynności. Należą do nich np. zrobienie sobie posiłku, zrobienie prania, zakupów czy wyjście na spacer.

Niestety jest wiele osób, które wraz z wiekiem tracą siły, borykają się z przewlekłymi chorobami i właśnie takie osoby należy informować o tym programie, wyjaśnia Karolina Kuźma.

Ważna jest nie tylko pomoc w codziennych czynnościach ale też towarzystwo i wsparcie , które opiekunowie dają osobie starszej, często zagubionej, bezradnej i będącej w depresji.

Z programu mogą korzystać nie tylko osoby samotne, ponieważ opiekunem może być członek rodziny podkreśla nasz Gość.

To jest wspaniała możliwość, bo zazwyczaj takie osoby i tak opiekują się swoimi krewnymi, a po objęciu programem mogą wykonywać tą samą pracę i jednocześnie zarabiać.

Opiekunowie muszą mieć ukończone 18 lat, także mieszkać w Illinois oraz mieć uregulowaną sytuację imigracyjną: obywatelstwo USA, Zieloną Kartę lub pozwolenie na pracę. Takie osoby muszą także przejść 22-godzinne szkolenie. Ma ono postać filmów, które trzeba obejrzeć w ciągu 3 miesięcy.

O tym ile konkretnie godzin opieki dziennie potrzebuje dana osoba decyduje urzędnik stanowy po spotkaniu z nią.

Ważną rzeczą jest przygotować się na to spotkanie, zwraca uwagę Karolina Kuźma. Czyli dobrze się zastanowić i wypisać wszystkie czynności, które sprawiają trudność, różnorodne ograniczenia, które ma dana osoba, łącznie np. z zapominaniem, czy problemami z orientacją w terenie.

„Chcemy być dla Polonii i chcemy być dla naszych wspaniałych seniorów” podkreśla nasz Gość. 7 grudnia organizacja Home Care zaplanowała koncert i spotkanie ze Św. Mikołajem, choinką i kolędami dla swoich podopiecznych.

Pamiętajcie – zgłoście osobę potrzebującą pomocy!

W programie została uruchomiona polskojęzyczna infolinia pod numerem tel. 630 491 06 06. 

Dzwoniąc na infolinię można uzyskać więcej szczegółowych informacji i zgłosić seniora do programu. Można także zgłosić swoją osobę na opiekuna. WSZYSTKO W J. POLSKIM!

 

Źródło: informacja własna
Foto: istock/ SeventyFour/ Photodjo/KatarzynaBialasiewicz/

 

 

Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Sebastian Pazik, czyli Kiler, przebojowo wciska gaz w swojej nowej piosence

Opublikowano

dnia

Autor:

Najnowsza piosenka Sebastiana Pazika, znanego szerzej jako Kiler, „Jazda jazda jazda”, to prawdziwy przełom w rock’n’rollowym brzmieniu. Od premiery teledysku minęło 2 tygodnie, a liczba wyświetleń na YouTube przekroczyła już 98 tysięcy, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu słuchaczy. W studiu Radia Deon Chicago artysta mówi o swoich muzycznych inspiracjach i marzeniach.

Pseudonim Kiler wziął się stąd, „że na pianinie grałem nogami” tłumaczy Sebastian Pazik, a koledzy nazywali go przez to The Killer.

Poza śpiewaniem nasz Gość gra właśnie na instrumentach klawiszowych i także jako klawiszowiec niedawno dołączył do trasy popularnego Kaspiego. Ta trasa była dużym sukcesem, jak opowiada Sebastian – bilety były wyprzedane a publiczność świetnie się na koncertach bawiła.

Kiler gra zresztą już od dziecka, a zaczynał jeszcze w Polsce, uczęszczając do szkoły muzycznej.

Sebastian Pazik opisuje muzykę, którą tworzy jako „czysty, prawdziwy, klasyczny rock’n’roll”. Choć jego utwory są też w stylu rockabilly, czyli łączą rocka z muzyką country. W swoich pomysłach muzycznych czerpie także z muzyki disco-polo, na której, jak twierdzi, się wychował.

Kiler poza tym, że gra i śpiewa jest zawodowym policjantem w Chicago, a praca zajmuje mu niestety dużo czasu. Zawód policjanta, zwłaszcza w Wietrznym Mieście jest także bardzo trudny i pełen napięć, a dla naszego Gościa muzyka jest sposobem na odstresowanie się.

„To jest taka totalna odskocznia, moment, w którym można zapomnieć o tym co się dzieje w pracy” tłumaczy Kiler.

Koledzy z policji często proszą Sebastiana, żeby śpiewał swoje piosenki oraz covery na imprezach w pracy.

Ostatni utwór pt. „Jazda jazda jazda” ma to „coś” chwytliwego w sobie. Charakterystyczne gitary, energiczny rytm i chwytliwy refren to elementy, które bez wątpienia przyczyniają się do sukcesu tego utworu.

Tytuł wziął się z powiedzenia Kaspiego, który często powtarza „jazda”, gdy ponagla do działania. Kilera i jego zespół zaskoczyło jednak to jak szybko ta piosenka zdobyła popularność w Internecie.

Poza graniem w Stanach Zjednoczonych muzyk chciałby również koncertować w Polsce, choć uważa, że ciężko jest się tam przebić na muzycznym rynku

Sebastian Pazik tworzy wraz ze swoim zespołem muzyków.

Życzymy kolejnych sukcesów!

 

Źródło: informacja własna
Foto: YouTube, Sebastian Pazik
Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

To wyjątkowy czas bycia razem. Agata Paleczny zaprasza całe rodziny na „Magiczne Święta”

Opublikowano

dnia

Autor:

Dzieci, rodzice, dziadkowie – wszyscy są zaproszeni by kolejny rok zachwycić się „Magicznymi Świętami” w Copernicus Center. XII Wielki Świąteczny Festiwal Rodzinny odbędzie się w niedzielę, 10 grudnia. Na wydarzenie, które wprowadzi nas w szczególną atmosferę Bożego Narodzenia obchodzonego według polskich tradycji, zaprasza Gość Radio Deon Chicago, Agata Paleczny – aktorka, animatorka kultury i założycielka Warsztatów Teatralnych Little Stars. Przyjdźcie koniecznie!

„Magiczne Święta” to niezwykle oblegane wydarzenie, które już na stałe wpisało się w świąteczny kalendarz chicagowskiej Polonii. W tym roku jest organizowane już po raz dwunasty w Copernicus Center. Nawiązujący do polskich świąt festiwal to pełna radości i wzruszeń opowieść wypełniona muzyką, tańcem i śpiewem.

„Cały festiwal pod nazwą Wielki Świąteczny Festiwal Rodzinny powstał z inicjatywy Fundacji Kopernikowskiej” przypomina Agata Paleczny.

11 wcześniejszych edycji tego wydarzenia tworzyli wspólnie: Akademia Muzyki przy Paderewski Symphony Orchestra, Warsztaty Teatralne Little Stars i Zespół Pieśni i Tańca Polonia, działający przy PRCUA.

W tym roku, poza Akademią PaSo i Warsztatami Little Stars, „Magiczne Święta” przygotowuje Teatr Tańca Marzeny Pol z Wyspy Dzieci.

Nie zabraknie także wspomnień i nostalgicznej zadumy, zapowiada nasz Gość.

Festiwal rozpocznie się już o godzinie 12.00PM. Bramy Copernicus Center zostaną otwarte a wszyscy goście są zaproszeni na kiermasz, który jest bardzo ważnym elementem tego wydarzenia. Będą na nim fantastyczne pomysły na świąteczne prezenty i dekoracje, takie jak biżuteria, książki czy nawet ubrania.

Poza kiermaszem, który będzie otwarty do godziny 6.00PM i spektaklem na scenie, zaplanowana jest także oczywiście obowiązkowa wizyta Św. Mikołaja.

Część widowiskowa „Magicznych Świąt” rozpocznie się o godzinie 4.00PM. „Za każdym razem chcemy aby ten koncert – spektakl wyglądał inaczej i udaje nam się to zrobić” podkreśla Agata Paleczny.

Na scenie wystąpi ponad 100-osobowa grupa aktorów, muzyków i tancerek w wieku od 3 – 19 lat, związanych z Akademią Muzyki Paderewski Symphony Orchestra, Warsztatami Teatralnymi Little Stars i Teatrem Tańca Marzeny Pol z Wyspy Dzieci.

Ale dzieci nie będą same, ponieważ na scenie pojawią się trzy pokolenia – wystąpią również ich rodzice i dziadkowie. W końcu ideą „Magicznych Świąt”, jest spotkanie rodzinne.

A na specjalne życzenie publiczności koncert zakończy wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek.

Wstęp na kiermasz świąteczny oraz zdjęcia ze Św. Mikołajem są bezpłatne.

Bilety na „Magiczne Święta”, w cenie 20 dolarów, są do nabycia za pośrednictwem strony Fundacji Copernicus – tutaj, a także można je zamawiać drogą telefoniczną pod numerem telefonu 773 888 5108 (biuro Warsztatów Teatralnych) lub 773-467-9000 (biuro PASO).

Serdecznie Zapraszamy na rodzinne świętowanie!

 

Źródło: informacja własna
Foto: YouTube, Copernicus Center

 

 

Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

kwiecień 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Popularne w tym miesiącu