Połącz się z nami

News Chicago

Katastrofa w Garfield Park. Jedna osoba nie żyje, dwie są ranne po zawaleniu budynku

Opublikowano

dnia

Zginął mężczyzna, a dwóch innych zostało poważnie rannych po tym, jak część domu zawaliła się w sąsiedztwie Garfield Park. Dom nie przeszedł 2 inspekcji budowlanych i miał ponad pół tuzina naruszeń, podał Departament Budynków Chicago.

Incydent miał miejsce około 4:40 p.m. przy 3400 West Jackson Boulevard.

Rzecznik straży pożarnej Larry Langford poinformował, że cegły z muru na szczycie budynku spadły na dach nad drzwiami wejściowymi, powodując jego zawalenie.

Trzech mężczyzn, którzy siedzieli na ganku, zostało uwięzionych pod ciężkimi kamiennymi gruzami, przekazał Langford.

Krewni mężczyzn poinformowali, że był to ojciec, jego dorosły syn i kuzyn.

REKLAMA REKLAMA

Wg Langforda część budynku była „w złym stanie”.

„To wraz z dzisiejszym silnym wiatrem… prawdopodobnie przyczyniło się do awarii” – powiedział Langford.

Strażacy musieli użyć narzędzi, aby uwolnić 53-letniego mężczyznę uwięzionego w gruzowisku, powiedział Langford. Został on przewieziony do szpitala Mt. Sinai i uznany za zmarłego.

Straży udało się uratować dwóch pozostałych mężczyzn z gruzów, ale obaj zostali ciężko ranni.

68-letni mężczyzna został przewieziony w stanie krytycznym do szpitala Mt. Sinai z obrażeniami w postaci zmiażdżeń, poinformowali funkcjonariusze straży pożarnej.

Trzeci mężczyzna, 32 lata, został przewieziony do szpitala Stroger ze złamaną nogą i urazem kręgosłupa.

Jeden ze strażaków również odniósł niewielkie obrażenia, podali urzędnicy.

Według Departamentu Budynków Chicago, uszkodzony dom nie przeszedł dwóch inspekcji, w tym jednej w 2015 roku, która ujawniła ponad pół tuzina rzekomych naruszeń kodeksu budowlanego.

Jednym z tych naruszeń było „nieutrzymanie zewnętrznych ścian budynku”, przy czym w aktach miejskich odnotowano „wypłukaną zaprawę”.

Inspektorzy byli na miejscu, próbując ustalić, czy dom był wystarczająco stabilny, aby stać, czy też wymaga awaryjnej rozbiórki. Rodzina mieszkająca w domu została wysiedlona.

Oświadczenie Departamentu Budynków Chicago

„Departament Budownictwa pilnie pracuje nad zbadaniem częściowego zawalenia się 3418 W. Jackson Blvd. i chce złożyć kondolencje tym, których dotknęła ta straszna tragedia. Miasto pracuje nad złagodzeniem niebezpiecznych warunków i będzie na miejscu przez cały wieczór, aby usunąć wszelkie niestabilne części budynku. W miarę kontynuowania dochodzenia dział budynków opracuje jaśniejszy obraz tego, co się wydarzyło, i odpowiednio przekaże aktualizacje.”

 

 

 

 

 

Źródło: abc7, blockclubchicago
Foto: Chicago Fire Department, screenshot

News Chicago

Wszyscy na pokład! Dzisiaj rusza Świąteczny Pociąg w Blackberry Farm w Aurorze

Opublikowano

dnia

Autor:

Świąteczny pociąg wyjedzie na tory na przedmieściach Aurora, stając się jednym z wielu, które będą kursować w okolicach Chicago w okresie zimowym. Holiday Express w Blackberry Farm rozpoczyna kursowanie w czwartek, zapraszając gości do wskoczenia na pokład na wycieczkę wokół Lake Gregory o powierzchni 7,2 akra.

Zlokalizowana przy 100 S. Barnes Rd. farma będzie obsługiwała pociąg do 18 grudnia, wraz z szeregiem innych zajęć celebrujących świątecznym czas.

Tysiące migoczących światełek, przejażdżki wozem i czytanie klasycznych świątecznych opowieści odbędą się na terenie farmy.

Pojawi się tu także Św. Mikołaj i jego elfy.

REKLAMA REKLAMA

Holiday Express będzie kursował w następujących terminach:

  • od 5:00 do 8:00PM w czwartki; 1, 8 i 15 grudnia
  • od 5:00 do 8:00PM w piątki; 9 i 16 grudnia
  • od 2:00 do 7:00PM w soboty i niedziele; 3-4, 10-11 i 17-18 grudnia

Bilety kosztują 8 dolarów i są do kupienia tutaj.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, Blackberry Farm
Czytaj dalej

News Chicago

Rodzinna tragedia w Buffalo Grove. Nie żyje pięć osób, w tym dwoje dzieci

Opublikowano

dnia

Autor:

Pięć osób zostało znalezionych martwych w środę rano po wezwaniu policji do domu w północnej części Buffalo Grove. Wstępne dochodzenie wskazuje, że tragedia, która się tu wydarzyła była sytuacją domową i nie ma zagrożenia dla społeczeństwa, poinformowali funkcjonariusze.

Jak poinformowała policja, funkcjonariusze udali się do domu jednorodzinnego przy 2800 Acacia Terrace około godziny 11.00AM po wezwaniu do zbadania stanu zdrowia kobiety.

Funkcjonariusze nie byli w stanie nawiązać kontaktu z nikim w domu, więc wdarli się do środka i znaleźli ciała, powiedziała policja.

Policja nie ujawniła wieku ani płci żadnej ze znalezionych osób ani żadnych informacji o tym, jak zginęli. Podano tylko, że było to troje dorosłych i dwoje dzieci, prawdopodobnie należących do jednej rodziny.

Nazwiska są utajnione do czasu zbadania przez koronera i powiadomienia najbliższych krewnych, przekazała policja.

REKLAMA REKLAMA

Grupa zadaniowa ds. poważnych przestępstw w powiecie Lake pomaga policji w Buffalo Grove w toczącym się dochodzeniu. Istnieje podejrzenie że było to morderstwo połączone z samobójstwem.

Mieszkańcy spokojnej okolicy Buffalo Grove przeżyli prawdziwy szok i niedowierzanie

Źródło: dailyherald, abc7
Foto: YouTube

 

Czytaj dalej

News Chicago

Nie zostawiajcie auta w centrum miasta w nocy. Od dziś obowiązuje zimowy zakaz nocnego parkowania w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Zakaz parkowania obejmuje ponad 100 mil miejskich ulic. Nie przestrzeganie go grozi odholowaniem samochodu i grzywną w wysokości od 235 dolarów dla właściciela. Ograniczenia obowiązują niezależnie od opadów śniegu od 3:00 nad ranem do 7:00 rano w okresie od 1 grudnia do 1 kwietnia, jak podaje miejski wydział Department of Streets and Sanitation.

Oznakowanie jest umieszczane na stałe wzdłuż tras, których zakaz dotyczy a departament umieści ulotki na samochodach jako dodatkowe przypomnienia przed wprowadzeniem ograniczeń.

Mapę ulic objętych zakazem można znaleźć na stronie internetowej miasta.

Osoby, które ignorują wyznaczoną strefę zakazu parkowania, muszą zapłacić minimalną opłatę za holowanie w wysokości 150 USD oprócz mandatu w wysokości 60 USD i początkowej opłaty za przechowanie samochodu w wysokości 25 USD.

REKLAMA REKLAMA

Samochody odholowywane są na duży miejski parking przy 10301 S. Doty Avenue lub 701 N. Sacramento Boulevard.

Zakazy dotyczące parkowania w mieście zostały wdrożone po całkowitym zablokowaniu ruchu na drogach, które nastąpiło podczas dużych burz śnieżnych w 1967 i 1979 roku.

Miasto uważa, że zakaz parkowania na „krytycznych drogach” zapewnia, że ​​pługi i ciężarówki z solą mogą szybko zareagować na zimowe burze.

Kierowcy mogą również odwiedzić stronę chicagoshovels.org lub zadzwonić pod numer 311, aby dowiedzieć się, czy ich pojazd został odholowany z powodu zakazu.

Oddzielny zakaz parkowania związany ze śniegiem obowiązuje na 500 milach innych dróg, gdy jest minimum 2 cale śniegu — niezależnie od pory roku.

W ubiegłym roku miasto odholowało ponad 7400 samochodów za naruszenie zimowego zakazu parkowania.

 

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, istock/SCC
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

kwiecień 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Popularne w tym miesiącu