Połącz się z nami

News Chicago

„Zawsze jest nadzieja i zawsze jest wyjście”. Dzisiaj premiera polskiego filmu „Siła Wiary 2” w Chicago

Opublikowano

dnia

Dzisiaj premiera polskiego filmu „Siła Wiary 2”, poruszającego obrazu opowiadającego historię trzech osób które przetrwały piekło wojny tylko dzięki swojej głębokiej wierze. O filmie, którego premiera przypada na czas dramatycznych chwil dla mieszkańców Ukrainy, opowiada w Radio Deon Chicago jego reżyserka Agnieszka Topolska.

Film Agnieszki Topolskiej„Siła Wiary 2” jest świadectwem przeżyć osób, które znalazły się w niewyobrażalnie dla nas trudnej sytuacji. I której na pewno nie miałyby szans przetrwać, gdyby nie ich wiara czyniąca cuda.

Film jest także świadectwem historycznym. O swoich przeżyciach opowiadają w nim Polacy, którzy doświadczyli inwazji rosyjskiej w kraju i byli zesłani na Sybir.

„Siła Wiary 2” wchodzi do kin w czasie gdy Rosja znów jest agresorem i znowu niewinni ludzie przeżywają najbardziej dramatyczne chwile. Historia zatoczyła koło.

Bohaterami filmu są trzy osoby, mieszkające teraz na Florydzie i w Chicago. To oni osobiście opowiadają o tym co przeżyli. Ekstremalnie trudne doświadczenia tych osób pokazują nam teraz jak być w pełni człowiekiem. Mówią o tym, że Wiara, Nadzieja i Miłość są w życiu najważniejsze.

REKLAMA REKLAMA

Wprawdzie 77 lat upływa już od zakończenia II wojny światowej, ale emocje ludzi, którzy teraz doświadczają przemocy i muszą uciekać ze swoich domów, są dokładnie takie same.

Możemy je poczuć do głębi oglądając film Agnieszki Topolskiej.

Bohaterowie „Siły Wiary 2” powrócili do dawnych wspomnień, przeżywając na nowo tamte dramatyczne wydarzenia w czasie realizacji filmu.

Strach, ból, cierpienie i niepewność to uczucia, które zawsze i wszędzie, niezależnie od części świata i czasu historycznego, towarzyszą ludziom doświadczającym okrucieństwa wojny.

Reżyserka Agnieszka Topolska mówi, że każde cierpienie nas czegoś uczy i otwiera nam oczy na drugiego człowieka. A spokój, godność i wiarę można zachować w trudnych czasach tylko jeśli zwrócimy się do Boga.

Film jest kontynuacją pierwszego obrazu, który mieliśmy okazję zobaczyć w Chicago w marcu 2021r.

Fundusze na realizację filmu „Siła Wiary 2” pochodziły z dotacji z Polski – od kancelarii premiera. Projekt powstał w przeciągu pół roku.

Film był realizowany w Chicago, na Florydzie i w Wisconsin. Brali w nim udział statyści i aktorzy. Wyróżnia się wspaniałym montażem, zdjęciami i muzyką Artura Jakubika.

W planach reżyserki jest nakręcenie jeszcze dwóch części, mających w sumie utworzyć tryptyk. Aktualnie kręcony jest „Power of Hope”, a w przyszłości ma również powstać „Siła Miłości”.

Film „Siła Wiary 2” z angielskimi napisami będzie grany w Pickwick Theatre, w Niedzielę Palmową 10 kwietnia. Będzie miał tylko dwa seanse, o godzinie 6.00 i 8.00 wieczorem.

Pokazowi będzie towarzyszył występ tenora i goście z Polski. Obecni także będą, jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, bohaterowie występujący w filmie. Będą także niespodzianki i upominki dla publiczności.

Bilety, w cenie 25$ są już dostępne na bilety.com, w księgarniach i instytucjach Polamer.

Bilety w większych partiach można także zamawiać telefonicznie z dowozem, pod nr telefonu 773 600 90 00.

 

 

 

Źródło: informacja własna
Foto: You Tube

News Chicago

Salvador Dalí w Instytucie Sztuki w Chicago. Zobacz słynne dzieło z Chemikiem i fortepianem

Opublikowano

dnia

Autor:

Art Institute of Chicago ogłosił nową wystawę honorującą artystę Salvadora Dalí, która obejmie szereg rzadkich dzieł wypożyczonych z całego świata. Obrazy słynnego hiszpańskiego surrealisty będziemy mogli oglądać od 18 lutego.

Salvador Dalí: The Image Disappears będzie można oglądać od 18 lutego do 2 czerwca. Członkowie Art Institute będą mogli obejrzeć pokaz już 17 lutego.

Kolekcja zawiera 25 obrazów, rysunków i surrealistycznych obiektów stworzonych przez Dalego (1904-1989), jednego z najbardziej rozpoznawalnych artystów XX wieku, u szczytu jego kariery.

Na wystawie można będzie zobaczyć takie ikony należące do kolekcji surrealizmu Instytutu Sztuki jak Wynalazki potworów (1937), Wenus z Milo z szufladami (1936) i Twarz Mae West, która może być wykorzystana jako surrealistyczne mieszkanie  (1934–35). A także słynne dzieła wypożyczone przez muzeum z całego świata.

REKLAMA REKLAMA

Dalí był znanym hiszpańskim artystą i wybitną postacią w ruchu surrealistycznym. Jego prace były inspiracją dla wielu współczesnych artystów, takich jak Jeff Koons. Nowa wystawa jest pierwszą wystawą Instytutu Sztuki poświęconą temu malarzowi.

Aby dowiedzieć się więcej o ekspozycji Salvador Dalí: The Image Disappears, zajrzyj tutaj.

Bilety można rezerwować tutaj.

Źródło: nbc
Foto: YouTube, Art Institute of Chicago
Czytaj dalej

News Chicago

Festiwal Sueños z duetem Wisin Y Yandel porwą Chicago do tańca w weekend Dnia Pamięci

Opublikowano

dnia

Autor:

Festiwal muzyczny Sueños powraca na weekend z okazji Dnia Pamięci. Główne gwiazdy wydarzenia to Wisin Y Yandel, Grupo Firme, Feid i Nicky Jam. Sueños odbędzie się 27 i 28 maja w Grant Park, przy 337 E. Randolph St. Bilety są już dostępne w sprzedaży.

Pełen skład, opublikowany w zeszłym tygodniu, obejmuje również supergwiazdy reggaeton Ivy Queen, Arcangel i Chencho Corleone.

Inni popularni latynoscy artyści występujący w składzie to Becky G, El Alfa i Myke Towers, Kolumbijczyk Ryan Castro i Young Miko z Portoryko oraz regionalni meksykańscy pionierzy, tacy jak Junior H i Gera MX.

Na festiwalu pojawi się również kilka setów didżejskich, w tym lokalna DJ Miriam z Chicago.

REKLAMA REKLAMA

Bilety na dwudniowe wydarzenie są już w sprzedaży. Goście muszą mieć ukończone 18 lat, aby wziąć udział w koncertach.

Ceny wejściówek:

  • Bilet normalny na dwa dni: od 199 USD
  • Dwudniowy wstęp ogólny +: od 329 USD 
  • Dwudniowy wstęp VIP: od 399 USD
  • Dwudniowe El Sueño: od 999 USD

Sueños, co po hiszpańsku oznacza marzenia, zadebiutowało w Grant Park w 2022 roku, przyciągając 45 000 uczestników z całego kraju.

Organizatorzy zapowiedzieli, że festiwal planuje się jeszcze powiększyć, dodając większą scenę główną, ponad 20 występów i zupełnie nowe, eksperymentalne doświadczenia.

Nowe funkcje to m.in. instalacje artystyczne, diabelski młyn, wiele barów, specjalne bary koktajlowe i wybór najlepszych latynoskich potraw w Chicago.

 

Źródło: blockclubchicago
Foto: Sueños
Czytaj dalej

News Chicago

Wojna oczami dzieci tylko do piątku w Narodowym Muzeum Ukraińskim

Opublikowano

dnia

Autor:

Wystawa „Mamo ja nie chcę wojny” („Mom, I do not want war”) w Ukraińskim Muzeum Narodowym potrwa do 10 lutego. Ekspozycja ukazuje postrzeganie wojny oczami dziecka.

Wystawa składa się z rysunków dzieci polskich z 1946 r. z ich obrazem II Wojny Światowej zestawionych ze współczesnymi rysunkami dzieci ukraińskich ukazujących wojnę, która obecnie toczy się w Ukrainie. Uroczyste otwarcie wystawy miało miejsce 20 stycznia 2023 r.

Wystawa pokazuje, jak dzieci postrzegają wojnę. Każdy cierpi z powodu wojny, jednak na różne sposoby. Często wojna zakłóca rodzinną miłość, troskę i współczucie. Dzieci gubią się w jej chaosie, a niektórzy ludzie i miejsca biorą je pod swoje skrzydła – tak jak robią to domy dziecka.

Wystawę zorganizowano dzięki życzliwości i pomocy Konsulatu Generalnego RP w Chicago, Muzeum Polskiego w Ameryce oraz Konsulatu Generalnego Ukrainy w Chicago.

REKLAMA REKLAMA

Wystawę „Mamo, ja nie chcę wojny” można oglądać w „The Ukrainian National Museum of Chicago”, przy 2249 W. Superior St., Chicago, Illinois 60612.

 

Źródło: The Ukrainian National Museum of Chicago
Foto: The Ukrainian National Museum of Chicago

 

 

Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

kwiecień 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Popularne w tym miesiącu