Połącz się z nami

News Chicago

Najpierw pandemia, teraz plaga kradzieży w sklepach. Ciężkie czasy dla słynnej Magnificent Mile

Opublikowano

dnia

Słynna aleja Michigan Avenue w Chicago stoi w obliczu trudnej bitwy. Wiele sklepów na Magnificent Mile zamknęło swoje drzwi podczas pandemii, a teraz detaliści nadal stoją w obliczu zagrożenia masowymi kradzieżami.

Tylko w zeszłym tygodniu obrabowano dwa luksusowe sklepy na Michigan Avenue.

W czwartek, 31 marca, Burberry ponownie znalazło się na celowniku, gdy czterech nieznanych podejrzanych weszło do sklepu w godzinach pracy i zniknęło z nieznaną ilością luksusowych torebek. W ostatnich miesiącach sklep był kilkakrotnie atakowany.

Następnego dnia pięciu nieznanych przestępców weszło do Gucci i ukradło produkty, zanim uciekli samochodem.

Gwałtowna przestępczość w handlu detalicznym pojawia się wraz ze wzrostem liczby wolnych miejsc pracy.

REKLAMA REKLAMA

Jednak Gregory Kirsch, dyrektor zarządzający i lider handlu detalicznego na Środkowym Zachodzie w firmie Cushman & Wakefield, oświadczył, że wakaty nie dotyczą wyłącznie Michigan Avenue i niekoniecznie są związane z przestępczością.

Mag Mile ma obecnie wskaźnik pustostanów na poziomie 24,7%, ale jest to zgodne z innymi ulicami handlowymi o dużym natężeniu ruchu, w tym 5th Avenue w Nowym Jorku i Union Square w San Francisco.

W czasie pandemii detaliści tacy jak Gap, Macy’s, Disney i inni zamknęli swoje drzwi. Teraz mieszkańcy mają nadzieję, że więcej sklepów będzie wracać.

Wg Kirscha wakaty są skorelowane z nawykami zakupowymi konsumentów, którzy mają obecnie mają tendencję do kupowania szybkiej mody online ale trzymają się kupowania w sklepach artykułów luksusowych.

Ponadto, pomimo kradzieży detalicznych w ekskluzywnych sklepach, sprzedaż luksusowych artykułów w rzeczywistości rośnie.

Inni eksperci ds. handlu detalicznego, tacy jak Rob Karr, prezes i dyrektor generalny Stowarzyszenia Kupców Detalicznych w Illinois, uważają, że aby obniżyć wskaźnik pustostanów i przyciągnąć sprzedawców, należy zająć się przestępczością.

„To stwarza większą trudność w przezwyciężeniu tej sytuacji, gdy masz środowisko, które ludzie postrzegają jako niebezpieczne.” – mówi Karr.

„Nie zachęca ich to do powrotu do biura, nie zachęca do pracy, nie zachęca do powrotu do sklepów i na pewno nie zachęca turystów do powrotu do Chicago, dlatego uważam, że ważne jest, aby skutecznie zareagować na tę falę przestępczości” – dodał.

Stowarzyszenie Kupców Detalicznych Stanu Illinois i prokurator generalny stanu Illinois, Kwame Raoul, stworzyli ustawę zwaną „Ustawą o zorganizowanej przestępczości detalicznej”, która miałaby zwalczać ten problem z kilku stron.

Karr spodziewa się, że ustawa zostanie poddana pod głosowanie w Izbie Reprezentantów w tym tygodniu, zanim przejdzie do Senatu.

Jeśli zostanie przyjęta, rozwiązałaby problem z kilku punktów widzenia, w tym poprzez rozbijanie zorganizowanych sieci kradzieży detalicznej i zezwalanie na surowsze kary dla przestępców.

 

 

 

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube, istock/Ayman Haykal

News Chicago

Lightfoot winna problemów gospodarczych Chicago? Jej rywale tak uważają

Opublikowano

dnia

Autor:

Od pustych witryn sklepowych przy Michigan Avenue, przez głośne odejścia niektórych korporacji, aż po zamykanie okolicznych sklepów spożywczych. Gospodarka Chicago stanęła w obliczu wyzwań związanych zarówno z pandemią, jak i przestępczością. Rywale burmistrz Lori Lightfoot obwiniają ją za trudności gospodarcze miasta.

Za kadencji Lightfoot korporacje takie jak Boeing i Citadel, opuściły miasto, przenosząc swoje kwatery główne. North Michigan Avenue, słynna na całym świecie dzielnica handlowa, obecnie świeci pustymi witrynami sklepowymi. Straszy firmy i ich klientów rabunkami.

Zgodnie z danymi zebranymi przez Cushman & Wakefield, firmę doradczą na rynku nieruchomości komercyjnych z siedzibą w Chicago, na koniec 2022 r. pustostany handlowe przy Michigan Avenue wynosiły ponad 30%.

Ten wskaźnik pustostanów wzrósł ponad dwukrotnie od 2019 r., kiedy Lightfoot przejęła władzę i według tych samych danych jest ponad osiem razy większy niż w 2016 roku.

REKLAMA REKLAMA

Do osiągnięć Lightfoot należy zaliczyć to, że Chicago nadal jest rozwijającym się ośrodkiem start-upów technologicznych. W lipcu ubiegłego roku burmistrz  wraz z gubernatorem J.B. Pritzkerem ogłosili, że Google nabył stanowe Centrum Jamesa R. Thompsona z planami jego renowacji.

Lightfoot zabezpieczyła również budowę kasyno dla Chicago, które ma generować prawie 180 milionów dolarów rocznego wpływu dla miasta i podpisała trzyletnią umowę na sprowadzenie wyścigu NASCAR.

W ramach ożywienia gospodarczego dla ubogich Lightfoot rozpoczęła pilotażowy program gwarantowanego dochodu podstawowego, który dostało 5000 mieszkańców spośród 176 000 ubiegających się.

W rejonie Chicago inflacja spada co miesiąc, od czerwca. Ale bezrobocie w regionie, które pod koniec listopada wyniosło 4,4%, plasuje Chicago w tyle za kilkoma rywalami z dużych miast, w tym Nowym Jorkiem, Houston i Los Angeles.

Ożywienie gospodarcze Chicago jest jedną z ważnych kwestii kampanii wyborczej przed wyborami 28 lutego.

Jack Lavin, prezes i dyrektor generalny Chicagoland Chamber of Commerce, mówi, że przestępczość w Chicago jest problemem nr 1, przed którym stoją firmy. Uważa, że walka z nim to największe wyzwanie dla przyszłości gospodarki miasta i przyszłego burmistrza.

Wg chicagowskiej policji, w 2022 roku liczba zabójstw w całym mieście spadła o 14% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Kandydaci na stanowisko burmistrza Chicago widzą problem w jego gospodarce, ale różnią się rozwiązaniami.

Aktywista Ja’Mal Green zaproponował rewitalizację korytarza Michigan Avenue, aby stał się „pasem doświadczeń”, obejmującym kawiarnie w stylu paryskim, kładkę dla pieszych połączoną z plażą Oak Street Beach oraz lądowiska dla helikopterów do podniebnych wycieczek po mieście.

Radny Roderick Sawyer uważa, że to obawy mieszkańców związane z przestępczością powodują, że nie odwiedzają restauracji i teatrów, oraz wskazał na wsparcie inwestycji w branżę hotelarską miasta.

Komisarz Powiatu Cook, Brandon Johnson, jest za tym aby przestrzenie biurowe i handlowe centrum przekształcić w mieszkalne – coś, do czego administracja Lightfoot zachęca w przypadku korytarza LaSalle Street w Loop.

Radna Sophia King skrytykowała styl negocjacji Lightfoot jako główny powód odejścia dużych korporacji.

W niektórych dzielnicach Chicago utrzymują się podstawowe problemy gospodarcze, w tym brak sklepów spożywczych.

Np. w listopadzie firma Whole Foods zamknęła swój sklep spożywczy w Englewood po tym, jak sześć lat temu miasto wykorzystało dolary z podwyżek podatków, aby zwabić firmę na ulice 63rd i Halsted.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube

 

Czytaj dalej

News USA

15 tys pracowników zatrudni sieć Chipotle Mexican Grill. Lubicie robić burrito?

Opublikowano

dnia

Autor:

Chipotle Mexican Grill rozpoczął w czwartek nową kampanię rekrutacyjną, starając się zatrudnić aż 15 000 pracowników przed najbardziej pracowitym sezonem. Celem jest zapewnienie, że restauracje są w pełni przygotowane na „sezon burrito”, który trwa od marca do maja, podała firma.

To posunięcie podkreśla, że branża restauracyjna jest zaniepokojona możliwością zaspokojenia popytu.

W ramach nowej kampanii rekrutacyjnej firma Chipotle zapowiedziała, że przedstawi historie swoich obecnych pracowników i rozwój ich kariery w firmie, aby zwiększyć liczbę aplikacji.

Dyrektor restauracji, Scott Boatwright, poinformował, że firma będzie nadal zatrudniać, jednocześnie podnosząc kwalifikacje i awansując obecnych pracowników, aby wesprzeć swoje „agresywne plany rozwoju”, które obejmują podwojenie zasięgu w Ameryce Północnej do 7000 lokalizacji. Wcześniejszy cel zapowiadał 6000 restauracji.

REKLAMA REKLAMA

Aby zatrzymać dobrych pracowników, firma reklamowała, że oferuje „solidne świadczenia”.

Jest to m.in. premia dla załogi, która daje pracownikom restauracji możliwość zarobienia dodatkowego miesięcznego wynagrodzenia rocznie, dostęp do opieki psychiatrycznej, zwrot kosztów czesnego i bezpłatne posiłki.

Na dzień 30 września 2022 r. Chipotle miało prawie 3100 restauracji na całym świecie. Obecnie zatrudnia 10 000 pracowników.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Japońskie roboty będą sprzedawane w Schaumburgu. Zmienią pracę magazynów?

Opublikowano

dnia

Autor:

Tokijska firma, która chce zrewolucjonizować wydajność magazynów na całym świecie przy pomocy wykwalifikowanych robotów, stawia pierwsze kroki w Schaumburgu. W środę oficjalnie otworzyła tu biuro sprzedaży.

Firma Rapyuta Robotics została założona w 2014 roku przez dwóch rodowitych mieszkańców Sri Lanki, którzy otrzymali rządowe stypendia na studia w Japonii, gdzie założyli firmę. Następnie rozszerzyli działalność na Bangalore w Indiach.

Dzięki 76 patentom i wiedzy specjalistycznej w zakresie sprzętu, oprogramowania i sztucznej inteligencji Rapyuta Robotics wyróżnia się tym, że jej klienci-właściciele magazynów, nie muszą wprowadzać wielu zmian w swoich istniejących lokalizacjach, zamiast tego roboty mogą dostosować się do otoczenia.

Podczas gdy inne firmy produkują roboty, które mogą przemieszczać się po halach magazynowych, Rapyuta projektuje roboty, które wchodzą w interakcje z ludźmi i między sobą w zatłoczonych przestrzeniach.

REKLAMA REKLAMA

Na przykład po tym, jak robot pomaga pracownikowi załadować przesyłkę do magazynu, mówi osobie, gdzie spotkać się z innym robotem, aby zrealizować następne zamówienie. Bez takiej pomocy typowy pracownik magazynu może przejść około 20 mil dziennie, wypełniając zamówienia.

Za 950 USD za jednostkę miesięcznie, roboty są w stanie podwoić produktywność magazynów o różnej wielkości.

Wśród uczestników ceremonii otwarcia Rapyuta Robotics w Schaumburgu byli burmistrz Tom Dailly, dyrektor ds. rozwoju gospodarczego Matt Frank oraz konsul generalny Japonii w Chicago Tajima Hiroshi.

Na wybór rejonu Chicago przez firmę, a w szczególności Schaumburga, złożyło się wiele czynników. Wśród nich jest centralna lokalizacja, dostęp do utalentowanych pracowników, koszty pracy i dostępność bezpośrednich lotów do i z Japonii.

Przyszłe lokalizacje Rapyuta Robotics są rozważane w Teksasie i Południowej Kalifornii, ale ich powstanie jest uzależnione od sukcesu w Schaumburgu.

Firma w tej chwili zatrudnia w Schaumburgu 5 osób, ale do końca roku lokalizacja ma liczyć 20 pracowników. Cała firma zatrudnia obecnie 180 pracowników, którzy pochodzą z 25 krajów.

 

Źródło: dailyherald
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

kwiecień 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Popularne w tym miesiącu