Połącz się z nami

Ciekawostki

Utrata słuchu po szczepionce COVID. Światowa Organizacja Zdrowia bada skutki uboczne

Opublikowano

dnia

Światowa Organizacja Zdrowia bada doniesienia o utracie słuchu i innych problemach związanych ze słuchem po szczepieniu przeciwko Covid-19. Jakie jeszcze skutki uboczne pojawią się po latach przyjmowania covidowych szczepionek?

W biuletynie opublikowanym na swojej stronie internetowej międzynarodowa agencja zdrowia publicznego poinformowała, że ​​została poinformowana o nagłych problemach ze słuchem.

Są to zwłaszcza szumy uszne lub dzwonieniu w uszach, które mogą być związane ze szczepionkami Covid.

Światowa Organizacja Zdrowia WHO zgłosiła 367 przypadków szumu w uszach i 164 przypadki utraty słuchu na całym świecie wśród osób, które otrzymały szczepionkę Covid-19, zwykle w ciągu jednego dnia od zastrzyku.

Ponieważ podano ponad 11 miliardów dawek szczepionki przeciw Covid na całym świecie, to problemy ze słuchem wydają się być niezwykle rzadkie.

REKLAMA REKLAMA

Osoby, które zgłaszały szum w uszach, były w wieku od 19 do 91 lat, a prawie trzy czwarte stanowiły kobiety.

Raporty pochodziły z 27 krajów, w tym z Włoch, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Ponad jedną trzecią odnotowano wśród osób pracujących w branży opieki zdrowotnej.

Raporty zostały zidentyfikowane przez Uppsala Monitoring Centre, niezależną organizację non-profit w Szwecji, która współpracuje z WHO.

Raport mówi, że wielu pacjentów wyzdrowiało. Inni twierdzą, że szum w uszach, który pojawił się po szczepieniu, nie ustępuje i zmienia życie od miesięcy.

Stan opisano jako dzwonienie, brzęczenie lub syczenie w jednym lub obu uszach.

Nie ma znanej przyczyny szumu w uszach i jak dotąd nie ma dowodów na to, że szczepionki mogą powodować jakiekolwiek problemy ze słuchem, według WHO, Centrów Kontroli i Prewencji Chorób oraz firm produkujących szczepionki.

Badania w tej sprawie były ograniczone. Szacuje się, że do 10 procent populacji USA doświadczyło szumów usznych z jakiejkolwiek przyczyny.

Inne badanie, również opublikowane w zeszłym miesiącu, wykazało minimalny wzrost problemów ze słuchem po podaniu szczepionki Pfizer-BioNTech Covid-19.

WHO stwierdziła, że 80 procent zgłoszonych przypadków szumu w uszach rozwinęło się po podaniu szczepionki Pfizer.

Ale może to być spowodowane tym, że wiele raportów pochodziło od pracowników służby zdrowia, którzy otrzymali zastrzyk firmy Pfizer, ponieważ był to ten, który był dostępny jako pierwszy.

Rzecznik firmy Pfizer, że firma nie znalazła „żadnego związku przyczynowego” między szczepionką Covid a doniesieniami o szumach w uszach.

W biuletynie WHO stwierdzono, że możliwe powiązanie gwarantuje świadomość zarówno lekarzy, jak i pacjentów.

„Ponieważ w literaturze wciąż istnieją tylko ograniczone dane świadczące o tym powiązaniu, wymagane jest dalsze monitorowanie” – napisali autorzy WHO.

 

 

 

 

Źródło: nbc
Foto: You Tube, istock/jacoblund

News Chicago

Wszyscy na pokład! Dzisiaj rusza Świąteczny Pociąg w Blackberry Farm w Aurorze

Opublikowano

dnia

Autor:

Świąteczny pociąg wyjedzie na tory na przedmieściach Aurora, stając się jednym z wielu, które będą kursować w okolicach Chicago w okresie zimowym. Holiday Express w Blackberry Farm rozpoczyna kursowanie w czwartek, zapraszając gości do wskoczenia na pokład na wycieczkę wokół Lake Gregory o powierzchni 7,2 akra.

Zlokalizowana przy 100 S. Barnes Rd. farma będzie obsługiwała pociąg do 18 grudnia, wraz z szeregiem innych zajęć celebrujących świątecznym czas.

Tysiące migoczących światełek, przejażdżki wozem i czytanie klasycznych świątecznych opowieści odbędą się na terenie farmy.

Pojawi się tu także Św. Mikołaj i jego elfy.

REKLAMA REKLAMA

Holiday Express będzie kursował w następujących terminach:

  • od 5:00 do 8:00PM w czwartki; 1, 8 i 15 grudnia
  • od 5:00 do 8:00PM w piątki; 9 i 16 grudnia
  • od 2:00 do 7:00PM w soboty i niedziele; 3-4, 10-11 i 17-18 grudnia

Bilety kosztują 8 dolarów i są do kupienia tutaj.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, Blackberry Farm
Czytaj dalej

News Chicago

Kanadyjski świąteczny pociąg zbliża się do Illinois. W Bensenville pojawi się w ten piątek

Opublikowano

dnia

Autor:

Po wirtualnych pokazach w ciągu ostatnich dwóch lat, świąteczny pociąg Canadian Pacific Railway wraca na tory w tym sezonie. Firma kolejowa oferuje nie jeden, ale dwa pociągi świąteczne – jeden, który kursuje wyłącznie w Kanadzie, a drugi, który obejmuje część tego kraju, ale także części Stanów Zjednoczonych, w szczególności Środkowy Zachód i Północny Wschód.

Trasa po Stanach Zjednoczonych rozpoczęła się 23 listopada od Maine i obejmuje dziesiątki kolejnych przystanków, zanim zakończy się kilka tygodni później.

Według komunikatu prasowego, pociąg jest popularnym, atrakcyjnym widokiem, ale także zbiera pieniądze i zwiększa świadomość dotyczącą banków żywności w sieci Canadian Pacific.

W Illinois wspaniale oświetlony pociąg pojawi się w najbliższy weekend.

REKLAMA REKLAMA

Pociąg zrobi swój pierwszy lokalny przystanek w Bensenville tuż przed godziną 7:00 PM w piątkowy wieczór.

Odbędzie się tu występ na żywo, na scenie pojawią się artyści Lindsay Ell i JoJo Mason. Według strony internetowej CP Railway każdy zainteresowany powinien zaparkować w sąsiedztwie skrzyżowania Railroad Avenue i South York Street.

Następnego ranka pociąg pojedzie do Pingree Grove, gdzie Ell i Mason zagrają kolejny występ w godzinach 9-9:30 PM. Parking dla gości będzie dostępny w pobliskim ratuszu.

Jeśli nie uda wam się go złapać, będziecie mieć jeszcze jedną szansę.

W następnym tygodniu świąteczny pociąg zatrzyma się w Viking Middle School w Gurnee. Wszyscy zainteresowani mogą przyjść w czwartek, 8 grudnia, około godziny 5:10 PM aby zobaczyć wspaniałe światła, a także występy artystów Alana Doyle’a i Kelly Prescott.

Więcej szczegółów na temat przejazdu świątecznego pociągu z Kanady dostępne jest tutaj.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News USA

Zamów hamburgera a może będziesz je jadł do końca życia za darmo! Świąteczny konkurs McDonald’s

Opublikowano

dnia

Autor:

Z okazji świąt McDonald’s rozdaje darmowe posiłki do końca życia. Począwszy od 5 grudnia, każde zamówienie zrealizowane w aplikacji McDonald’s za co najmniej 1 USD spowoduje, że klienci wezmą udział w konkursie, w którym można wygrać kartę McGold. Trzech zwycięzców otrzyma specjalną kartę, dzięki której dożywotnio dostaną darmowy McDonald’s. Ponadto każdy zwycięzca otrzyma trzy dodatkowe karty do rozdania, co daje w sumie 12 wygranych kart.

Karta McGold istnieje od lat i podobno mają ją niektóre sławy, w tym Warren Buffett, Bill Gates i aktor Rob Lowe.

W 2018 roku McDonald’s wydał kilka złotych kart podczas konkursu. Zwycięzca mógł otrzymać „tylko” dwa darmowe posiłki tygodniowo przez 50 lat. Ta zasada dotyczy również tegorocznej promocji, która kończy się 25 grudnia.

„Nasi fani byli zafascynowani historią karty McGold i tym, czy naprawdę istnieje. A teraz sprawimy, że legenda McDonald’s stanie się rzeczywistością dla naszych fanów, dając im najlepszy prezent świąteczny – szansę na wygranie karty, a następnie udostępnienie jej trzem członkom rodziny lub znajomym” – powiedział Tariq Hassan, dyrektor ds. marketingu w McDonald’s USA .

REKLAMA REKLAMA

McDonald’s zachęca do odwiedzenia restauracji, w celu wypróbowania oferty na żywność i towary, która będzie trwała przez 3 tygodnie. Obejmuje m.in. skarpety Chicken McNugget i bluzę AM Wrapper Hoodie z nadrukami Egg McMuffin lub cheeseburgerem.

Oferty, które różnią się w zależności od dnia, obejmują kanapki Big Mac typu kup jeden, a drugi dostaniesz za darmo, albo bezpłatne nuggetsy przy zakupie za 1 USD i podwójnego cheeseburgera za 50 centów.

To już trzeci rok, w którym McDonald’s wprowadził grudniową promocję.

McDonald’s odnotował ostatnio wysokie zyski, częściowo wzmocnione takimi transakcjami. W trzecim kwartale sprzedaż w amerykańskich sklepach McDonald’s otwartych co najmniej 13 miesięcy wzrosła o 6,1%.

 

Źródło: cnn
Foto: YouTube, istock/Bogdan Kurylo
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

marzec 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Popularne w tym miesiącu