Połącz się z nami

News Chicago

Reformy policji Chicago potrwają jeszcze 3 lata – czas dla miasta został przedłużony

Opublikowano

dnia

Wg burmistrz Lori Lightfoot 5 lat na gruntowne reformy chicagowskiej policji było „nierealistyczne”. Miasto dostaje kolejne 3 lata na zmiany, nakazane przez sąd, ostatecznie wydłużając ten okres do ośmiu lat. Reformy będą kosztować od 50 do 100 milionów dolarów.

Burmistrz Lori Lightfoot broniła przedłużenia w piątek, mówiąc, że poprzednie ramy czasowe były „nierealistyczne” dla ogromnych zmian, które według niej będą miały cenę co najmniej 50 milionów dolarów.

Miasto i biuro prokuratora generalnego stanu Illinois zgodziły się na przedłużenie, które zostało zatwierdzone w piątek przez amerykańskiego sędziego okręgowego Roberta Dow.

Oprócz ośmiu lat, w których miasto zaczyna dostosowywać się do reform, Departament Policji w Chicago będzie musiał je utrzymać przez kolejne dwa lata.

REKLAMA REKLAMA

Oznacza to, że miasto może być objęte nakazem sądowym z 2019 roku przez dekadę.

Dow nazwał ośmioletnie ramy czasowe „doskonałym celem”, mówiąc, że zawsze uważał, że pięć lat jest niewykonalne.

Dekret zgody wywodzi się z pozwu wytoczonego miastu w 2017 roku przez biuro prokuratora generalnego w odpowiedzi na zabójstwo Laquana McDonalda, który został zastrzelony przez funkcjonariusza Jasona Van Dyke w 2014 roku.

Van Dyke został zwolniony z policji i skazany na więzienie.

„Pięć lat nigdy nie było realistyczne”, oświadczyła Lightfoot.

„Chcę się upewnić, że po całym tym czasie, pieniądzach i wydatkach, i  kapitale, że pod koniec tego procesu całkowicie zmieniliśmy nasz wydział policji na dobre” – powiedziała Lightfoot.

Burmistrz poinformowała, że inne departamenty wydały od 50 do 100 milionów dolarów, przestrzegając podobnych dekretów dotyczących zgody i spodziewa się, że Chicago będzie w tym zakresie.

Ma nadzieję, że kompromisem będzie mniej spraw sądowych dotyczących praw obywatelskich i mniej astronomicznych wypłat prawnych.

„Myślę o ilości pieniędzy, które historycznie wydajemy na ugody, wyroki, honoraria adwokackie – ponad miliard dolarów” – oznajmiła.

„Rozdajemy pieniądze i otrzymujemy bardzo mało w zamian”.

Istnieje prawie 800 reform, które Departament Policji w Chicago musi przeprowadzić zgodnie z dekretem o zgodzie.

Los Angeles potrzebowało 12 lat, aby spełnić wymagania dekretu z 2001 roku. Detroit zajęło to 13 lat. Według urzędników z Chicago, średnia dla miast, które stosują się do takich nakazów sądowych, wynosi około 10 lat.

W piątkowym wniosku sądowym Chicago zgodziło się również po raz pierwszy dodać nakazy przeszukania do dekretu o zgodzie.

Departament wprowadził w zeszłym roku reformy swojej polityki dotyczącej nakazów przeszukania po nieudanym nalocie na mieszkanie Anjanette Young w 2019 roku.

„Nie spodziewam się wielkich zmian” w polityce nakazu przeszukania, zapowiedziała Lightfoot.

Nadzorca policji David Brown, podczas briefingu z dziennikarzami w środę, powiedział, że jest zadowolony z postępów departamentu w dostosowywaniu się do kluczowych reform, zwłaszcza w zakresie użycia siły.

Departament przestrzega ponad połowy reform na pewnym poziomie, ukończenie innych zajmie lata.

Na przykład departament bardzo potrzebuje usprawnienia swojego systemu komputerowego, poinformował Brown.

Na rozpoczęcie tych ulepszeń przeznaczono około 4 milionów dolarów, ale koszt będzie znacznie wyższy, prawdopodobnie w „dziesiątkach milionów”, poinformowała Lightfoot.

„Nie inwestowaliśmy w naszą infrastrukturę IT w mieście w żaden znaczący sposób, dosłownie od dziesięcioleci. Wspieramy starsze systemy, których producenci już nawet nie obsługują” – stwierdziła burmistrz.

„Z biegiem czasu wydaje się zbyt dużo pieniędzy na jednorazowe, niestandardowe systemy, które, szczerze mówiąc, nie wykonują zadania”- dodała.

Wg Browna innym wieloletnim projektem jest stworzenie stosunku sierżantów do oficerów patrolowych na poziomie 1:10, co jest wymagane w dekrecie o wyrażeniu zgody.

Szósta dzielnica w South Side pilotuje zachowanie takiej proporcji, ale powielenie tego we wszystkich 22 dzielnicach może zająć departamentowi kilka lat.

Lightfoot wierzy, że Brown buduje zaufanie między funkcjonariuszami a społecznością, co, jak mówi, pomogło policji rozwiązać w zeszłym roku więcej morderstw niż przez prawie 20 lat.

Mimo to w 2021 roku liczba zabójstw i kradzieży samochodów wzrosła.

Jednym z przykładów, jak policja poprawia relacje ze społecznością, wg Lightfoot, jest młodzieżowa liga baseballowa, którą policja założyła na West Side kilka lat temu.

 

 

 

 

Źródło: suntimes
Foto: You Tube

News Chicago

Wszyscy na pokład! Dzisiaj rusza Świąteczny Pociąg w Blackberry Farm w Aurorze

Opublikowano

dnia

Autor:

Świąteczny pociąg wyjedzie na tory na przedmieściach Aurora, stając się jednym z wielu, które będą kursować w okolicach Chicago w okresie zimowym. Holiday Express w Blackberry Farm rozpoczyna kursowanie w czwartek, zapraszając gości do wskoczenia na pokład na wycieczkę wokół Lake Gregory o powierzchni 7,2 akra.

Zlokalizowana przy 100 S. Barnes Rd. farma będzie obsługiwała pociąg do 18 grudnia, wraz z szeregiem innych zajęć celebrujących świątecznym czas.

Tysiące migoczących światełek, przejażdżki wozem i czytanie klasycznych świątecznych opowieści odbędą się na terenie farmy.

Pojawi się tu także Św. Mikołaj i jego elfy.

REKLAMA REKLAMA

Holiday Express będzie kursował w następujących terminach:

  • od 5:00 do 8:00PM w czwartki; 1, 8 i 15 grudnia
  • od 5:00 do 8:00PM w piątki; 9 i 16 grudnia
  • od 2:00 do 7:00PM w soboty i niedziele; 3-4, 10-11 i 17-18 grudnia

Bilety kosztują 8 dolarów i są do kupienia tutaj.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, Blackberry Farm
Czytaj dalej

News Chicago

Rodzinna tragedia w Buffalo Grove. Nie żyje pięć osób, w tym dwoje dzieci

Opublikowano

dnia

Autor:

Pięć osób zostało znalezionych martwych w środę rano po wezwaniu policji do domu w północnej części Buffalo Grove. Wstępne dochodzenie wskazuje, że tragedia, która się tu wydarzyła była sytuacją domową i nie ma zagrożenia dla społeczeństwa, poinformowali funkcjonariusze.

Jak poinformowała policja, funkcjonariusze udali się do domu jednorodzinnego przy 2800 Acacia Terrace około godziny 11.00AM po wezwaniu do zbadania stanu zdrowia kobiety.

Funkcjonariusze nie byli w stanie nawiązać kontaktu z nikim w domu, więc wdarli się do środka i znaleźli ciała, powiedziała policja.

Policja nie ujawniła wieku ani płci żadnej ze znalezionych osób ani żadnych informacji o tym, jak zginęli. Podano tylko, że było to troje dorosłych i dwoje dzieci, prawdopodobnie należących do jednej rodziny.

Nazwiska są utajnione do czasu zbadania przez koronera i powiadomienia najbliższych krewnych, przekazała policja.

REKLAMA REKLAMA

Grupa zadaniowa ds. poważnych przestępstw w powiecie Lake pomaga policji w Buffalo Grove w toczącym się dochodzeniu. Istnieje podejrzenie że było to morderstwo połączone z samobójstwem.

Mieszkańcy spokojnej okolicy Buffalo Grove przeżyli prawdziwy szok i niedowierzanie

Źródło: dailyherald, abc7
Foto: YouTube

 

Czytaj dalej

News Chicago

Nie zostawiajcie auta w centrum miasta w nocy. Od dziś obowiązuje zimowy zakaz nocnego parkowania w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Zakaz parkowania obejmuje ponad 100 mil miejskich ulic. Nie przestrzeganie go grozi odholowaniem samochodu i grzywną w wysokości od 235 dolarów dla właściciela. Ograniczenia obowiązują niezależnie od opadów śniegu od 3:00 nad ranem do 7:00 rano w okresie od 1 grudnia do 1 kwietnia, jak podaje miejski wydział Department of Streets and Sanitation.

Oznakowanie jest umieszczane na stałe wzdłuż tras, których zakaz dotyczy a departament umieści ulotki na samochodach jako dodatkowe przypomnienia przed wprowadzeniem ograniczeń.

Mapę ulic objętych zakazem można znaleźć na stronie internetowej miasta.

Osoby, które ignorują wyznaczoną strefę zakazu parkowania, muszą zapłacić minimalną opłatę za holowanie w wysokości 150 USD oprócz mandatu w wysokości 60 USD i początkowej opłaty za przechowanie samochodu w wysokości 25 USD.

REKLAMA REKLAMA

Samochody odholowywane są na duży miejski parking przy 10301 S. Doty Avenue lub 701 N. Sacramento Boulevard.

Zakazy dotyczące parkowania w mieście zostały wdrożone po całkowitym zablokowaniu ruchu na drogach, które nastąpiło podczas dużych burz śnieżnych w 1967 i 1979 roku.

Miasto uważa, że zakaz parkowania na „krytycznych drogach” zapewnia, że ​​pługi i ciężarówki z solą mogą szybko zareagować na zimowe burze.

Kierowcy mogą również odwiedzić stronę chicagoshovels.org lub zadzwonić pod numer 311, aby dowiedzieć się, czy ich pojazd został odholowany z powodu zakazu.

Oddzielny zakaz parkowania związany ze śniegiem obowiązuje na 500 milach innych dróg, gdy jest minimum 2 cale śniegu — niezależnie od pory roku.

W ubiegłym roku miasto odholowało ponad 7400 samochodów za naruszenie zimowego zakazu parkowania.

 

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, istock/SCC
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

marzec 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Popularne w tym miesiącu