Połącz się z nami

NEWS Florida

DeSantis do studentów: „Proszę, zdejmijcie maseczki!” „Musimy zatrzymać ten teatr covid”

Opublikowano

dnia

W czasie konferencji prasowej w Tampie gubernator Florydy podszedł do mównicy gdzie czekało kilu studentów w maseczkach. Ron DeSantis poprosił by je zdjęli. „Musimy zatrzymać ten teatr covid” powiedział gubernator „najbardziej wolnego stanu USA”.

Na ogłoszenie gubernatora Rona DeSantis o szkoleniu w zakresie cyberbezpieczęństwa na Uniwersytecie Południowej Florydy, przybyła grupa uczniów z Middleton High School. Zanim gubernator rozpoczął przemówieni, powiedział stojącym za nim uczniom Middleton High School i studentom USF, aby zdjęli maski.

„Nie musicie nosić tych masek. Proszę, zdejmijcie je. Szczerze, to nic nie daje. Jeśli chcecie je nosić, to w porządku, ale to jest śmieszne”

– zwrócił się do nich DeSantis, po czym odwrócił się do mównicy i pokręcił głową.

Niektórzy uczniowie zrobili to, co powiedział, a inni nie, w tym 14-letni student pierwszego roku Middleton, Kevin Brown. Powiedział, że podszedł do niego członek personelu z gubernatorem.

„Pani, która mnie przyciągnęła i kazała zdjąć maskę lub stanąć z boku, a ja ją zdjąłem na sekundę, ale kiedy wróciłem tam, założyłem ją z powrotem, ponieważ nie czułem się z nią komfortowo” – powiedział Brown.

„Czuję się bezpieczniej z założoną maseczką”

„A wszyscy tam nie mieli na sobie maseczek, więc pomyślałem, że prawdopodobnie powinienem nosić jedną, aby chronić siebie i ich chronić. Trochę mi to przeszkadzało, ponieważ nie rozumiem, dlaczego powiedziała mi, żebym zdjął maseczkę. Jeśli chcę ją nosić, powinienem móc ją nosić”.

Gubernator ogłosił następnie program o wartości 20 milionów dolarów, którego celem jest stworzenie większych możliwości w zakresie cyberbezpieczeństwa za pośrednictwem szkolnego Centrum Cyberbezpieczeństwa.

Przedstawicielka biura gubernatora poinformowała, że:

„CDC przestało nawet zalecać noszenie masek większości Amerykanów”

Jednak CDC twierdzi, że powiat Hillsborough jest nadal uważany za obszar o wysokim poziomie transmisji, a wytyczne agencji mówią, aby nosić maseczkę w miejscach publicznych,  miejscach o wysokiej transmisji.

„Po dwóch latach mieszanych wiadomości i socjotechniki ze strony organów służby zdrowia i mediów, gubernator chce mieć pewność, że wszyscy są teraz świadomi faktów i danych, aby mogli czuć się swobodnie i komfortowo bez maseczki” – powiedział Taryn Fenske, rzecznik prasowy urząd gubernatora.

„Jeżeli setki polityków (w tym seniorzy wysokiego ryzyka) mogą zebrać się bez maseczek w czasie Sate of the Union, to młodzi ludzie powinni czuć się bezpiecznie bez maseczek”.

Tymczasem szkoły publiczne powiatu Hillsborough stwierdziły, że:

„To wybór ucznia i rodzica, aby chronić swoje zdrowie w sposób, w jaki czują się najbardziej odpowiedni.”

DeSantis sprzeciwiał się obostrzeniom związanym z covid, obserwowanym w innych stanach w kraju. Bronił także „Karty Praw Rodziców”, która stała się prawem po sesji legislacyjnej w 2021 r.

„Wszelkie prawa rodzicielskie są zastrzeżone dla rodzica małoletniego dziecka w tym stanie..”

„..bez przeszkód lub ingerencji ze strony państwa, jego jednostek politycznych, jakiejkolwiek innej jednostki rządowej lub jakiejkolwiek innej instytucji, w tym, ale nie wyłącznie, przestrzegania wszystkich praw rodzica małoletniego dziecka w tym stanie”

Karta obejmuje prawo rodziców do „podejmowania decyzji dotyczących opieki zdrowotnej dla jego małoletniego dziecka, chyba że prawo zabrania inaczej”.

W zeszłym tygodniu gubernator przemawiał na Konferencji Konserwatywnej Działań Politycznych (CPAC) w 2022 r. i zwrócił uwagę publiczności, że Floryda nie wymaga zakrywania twarzy.

„Ochroniliśmy prawa ludzi, ochroniliśmy ich miejsca pracy i upewniliśmy się, że każdy dzieciak w stanie Floryda ma możliwość osobistego pójścia do szkoły” – zachwalał DeSantis.

„W Słonecznym Stanie zwyciężyła wolność”.

 

 

Źródło: fox13
Foto: You Tube

News USA

Dzień Pamięci vs Dzień Weterana. Wiecie czym się różnią?

Opublikowano

dnia

Autor:

Dzień Pamięci i Dzień Weterana to dwa ważne święta upamiętniające tych, którzy służyli w armii Stanów Zjednoczonych. Wydają się być podobne, ale istnieje jednak różnica między tymi dniami.

Dzień Pamięci – Memorial Day

Dzień Pamięci to federalne święto w Stanach Zjednoczonych, które upamiętnia i honoruje tych, którzy zginęli podczas służby w armii USA. Obchodzony jest w ostatni poniedziałek maja. W tym roku obchodzony jest 29 maja.

Memorial Day był wcześniej nazywany Dniem Dekoracji i powstał jako sposób na uhonorowanie tych, którzy zginęli w wojnie secesyjnej.

Dziś Dzień Pamięci to czas, aby pamiętać o wszystkich, którzy zginęli we wszystkich wojnach, w tym w wojnie w Wietnamie, wojnie w Iraku i wojnie w Afganistanie.

Dzień Weteranów – Veterans Day

Veterans Day to święto federalne w Stanach Zjednoczonych, które ma na celu uhonorowanie wszystkich, którzy służyli w armii USA, zarówno żywych, jak i zmarłych. Obchodzone jest 11 listopada,.

Dzień Weterana to czas, aby podziękować weteranom za ich służbę i okazać uznanie za ich poświęcenie.

Święto 11 listopada zostało ustanowione w 1919 roku przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Woodrowa Wilsona pod nazwą Armistice Day (dzień rozejmu), aby uczcić rocznicę zakończenia działań wojennych podczas I wojny światowej.

Prezydent Dwight Eisenhower ustanowił ten dzień świętem narodowym pod nazwą Dzień Weteranów proklamacją z 1 czerwca 1954 roku.

Główna różnica między Dniem Pamięci a Dniem Weteranów polega więc na tym, że Dzień Pamięci to dzień pamięci o tych, którzy zginęli w służbie swojemu krajowi, podczas gdy Dzień Weteranów to dzień uhonorowania wszystkich, którzy służyli, niezależnie od tego, czy zginęli w służbie.

Zarówno Dzień Pamięci, jak i Dzień Weteranów to ważne święta, które pozwalają wyrazić wdzięczność tym, którzy służyli naszemu krajowi.

Oto kilka sposobów na uhonorowanie tych, którzy służyli w Dniu Pamięci i Dniu Weteranów:

  • Weź udział w nabożeństwie żałobnym lub ceremonii.
  • Odwiedź cmentarz lub pomnik weterana.
  • Noś czerwono-biało-niebieską wstążkę.
  • Przekaż darowiznę na rzecz organizacji weteranów.
  • Napisz list do weterana.
  • Podziękuj weteranom za ich służbę.

Poświęcając czas na uhonorowanie tych, którzy służyli, możesz okazać wdzięczność za ich poświęcenie oraz pomóc zapewnić, że ich służba nigdy nie zostanie zapomniana.

 

Źródło: fox35
Foto: YouTube, istock/spukkato
Czytaj dalej

NEWS Florida

To już dziś! Triceratops Big John czeka na Was w Glazer Children’s Museum w Tampie

Opublikowano

dnia

Autor:

Od dzisiaj w Muzeum Dziecięcym Glazera w Tampie można podziwiać szkielet dinozaura, który ustanowił rekord Guinnessa dla największego szkieletu triceratopsa, jakiego kiedykolwiek odkryto. Koniecznie zobaczcie słynnego „Big Johna”, kupionego za 7,7 miliona dolarów – nawet od spodu.

Szkielet został nazwany Big John na cześć farmera z Południowej Dakoty, na którego ziemi go znaleziono.

Szkielet mierzy 26 stóp długości, 10 stóp wysokości i robi wrażenie swoją wielkością.

Został sprzedany na aukcji w 2021 roku za 7,7 miliona dolarów, co stanowi kolejny rekord najwyższej ceny, jaką kiedykolwiek zapłacono za szkielet dinozaura, który nie jest tyranozaurem.

Nabywca był anonimowy, ale muzeum ujawniło, że darowizna pochodzi od rodziny Pagidipati z Tampy.

Siddhartha Pagidipati to przedsiębiorca, który założył wiele światowych marek, w tym Talent.me, Inventcorp i Freedom Health, która zajęła 7. miejsce w rankingu najszybciej rozwijających się firm magazynu Inc. w 2009 r.

Dinozaur zostanie wypożyczony do muzeum na trzy lata, albo na dłużej. Muzeum przekształci swoją dużą przestrzeń eventową na trzecim piętrze w nową wystawę dinozaurów. Na ekspozycji znajdą się tunele z przezroczystymi kopułami, do których ciekawskie dzieci mogą wejść i zobaczyć szkielet od spodu.

Wystawa zostanie otwarta w weekend z okazji Dnia Pamięci a Big John stanie się pierwszym w historii dużym skamieniałym szkieletem dinozaura w Tampa Bay na wystawie długoterminowej.

Wystawa oznacza również debiut Big Johna w Ameryce Północnej i jego pierwszą ekspozycję w muzeum.

Big John został odkryty w 2014 roku przez Waltera Steina, założyciela firmy PaleoAdventures z Południowej Dakoty, która zajmuje się wykopywaniem skamielin na sprzedaż komercyjną. Szkielet był pokryty skałą.

Kupiła go włoska firma Zoic zajmująca się skamieniałościami, a jej zespół spędził większość 2021 roku ostrożnie usuwając skały z kości. Wyrzeźbili także, odlali i wydrukowali w drukarce 3D brakujące elementy, aby wypełnić ekspozycję.

Wynik wzbudził zainteresowanie na całym świecie ze względu na jego rozmiar, a także kompletność dinozaura, zachowało się 75% jego czaszki i 60% reszty szkieletu.

Oszałamiająca cena, jaką osiągnął Big John na aukcji w Paryżu w październiku 2021 r. wywołała kontrowersje w kręgach naukowych, a niektórzy eksperci obawiali się, że rosnące ceny skamielin sprawią, że bardziej wartościowe naukowo okazy staną się niedostępne dla muzeów i uniwersytetów.

Rodzina Pagidipati kupiła Big Johna z zamiarem sprowadzenia go do Tampy, aby tutejsza publiczność mogła się nim cieszyć.

Więcej informacji potrzebnych by odwiedzić Big Johna dostępne jest na stronie muzeum.

Bilety w cenie 18 dolarów można kupić tutaj.

Źródło: tampabay
Foto: YouTube, Muzeum Dziecięce Glazera
Czytaj dalej

News Chicago

Donuty z Chicago są pyszne. Pamiętaj o tym w Narodowy Dzień Pączków 2 czerwca

Opublikowano

dnia

Autor:

The Underground Donut Tour opublikowało listę „Najwspanialszych pączków w Ameryce”, korzystając z wyników konkursu, który zebrał ponad 22 000 głosów i zaprosił do udziału prawie 500 cukierni. Według rankingu, okolice Chicago są dobrze reprezentowane.

D&D’s Place, zlokalizowane w bloku 8300 South Kedzie w Chicago, zdobyło pierwsze miejsce w kategorii pączków z polewą czekoladową i pączków o smaku owocowym.

Stan’s Donuts, z lokalizacjami w całym mieście i na przedmieściach, został również uhonorowany za smakołyk z serkiem jagodowym, który został uznany za najlepszego pączka z owocami w Ameryce.

Ale zwycięzcę rankingu można również znaleźć na Środkowym Zachodzie.

Cukiernia Rise’n Roll z Indiany zajęła pierwsze miejsce na liście, zdobywając tytuł m.in. za pączka cynamonowo-karmelowego, który został uznany za najpopularniejszy w kraju. Producent dostał aż siedem głównych nagród za swoją ofertę.

Sieć Rise’n Roll, z pobliskimi lokalizacjami w Schererville, Cedar Lake i Valparaiso, wygrała również między innymi w kategoriach Greatest Cake Doughnut i Greatest Cream-Filled Doughnut.

Underground Donut Tour rozpoczął się w Chicago w 2015 roku i od tego czasu grupa rozszerzyła się na 18 miast na całym świecie. Słodkie wycieczki z grupą można rezerwować za pośrednictwem strony internetowej, a miłośnicy pączków mogą znaleźć tam więcej informacji na temat najlepszych miejsc serwujących te smakołyki.

Narodowy Dzień Pączka czeka nas 2 czerwca.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, istock/Mladen Zivkovic
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

marzec 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Popularne w tym miesiącu