Połącz się z nami

Newsroom

Dr Ngozi Ezike odchodzi z Departamentu Zdrowia Publicznego stanu Illinois

Opublikowano

dnia

Dr Ngozi Ezike opuści stanowisko najważniejszego urzędnika stanu Illinois ds. zdrowia publicznego. W czasie pandemii pomogła pokierować działaniami stanu trwając przy mieszkańcach Illinois w trudnych chwilach po jej wybuchu.

Dr Ngozi Ezike dołączyła do administracji na początku 2019 r. jako dyrektor Departamentu Zdrowia Publicznego stanu Illinois, zazwyczaj pełniąc rolę mało znaną, biurokratyczną. Ale stała się osobą znaną poprzez obecność na ekranach telewizorów w domach w całym Illinois wiosną 2020 roku, kiedy pojawiła się z Pritzkerem na jego codziennych odprawach w pierwszych dniach pandemii.

„Ubiegałem się o urząd; ona nie. Ale przez cały kryzys była przy mnie na każdym kroku”

– powiedział Pritzker we wtorek podczas konferencji prasowej w Rush University Medical Center, aby zaznaczyć koniec obowiązku używania maseczek w całym stanie.

REKLAMA REKLAMA

„Nie lekceważę tego, kiedy mówię, że miała jedną z najtrudniejszych prac na świecie”.

Jako publiczna twarz odpowiedzi na koronawirusa Pritzkera, Ezike zapewniała codzienną dawkę empatii wraz z ponurymi statystykami dnia i powtarzającymi się prośbami o zdystansowanie społeczne, noszenie maseczek i mycie rąk.

Gubernator zaczął polegać na niej nie tylko w kwestii porad medycznych, ale także pomocy w komunikacji z hiszpańskojęzycznymi mieszkańcami Illinois.

Być może nie było lepszego przejawu szczerości Ezike niż konferencja prasowa w październiku 2020 r., na początku drugiej fali COVID-19 w stanie, kiedy zaczęła płakać i na chwilę przerwała swoje uwagi, zachęcając mieszkańców Illinois do „walki ze zmęczeniem” i kontynuowania robiąc swoją część, aby spowolnić wirusa.

„Obserwowałem, jak dr Ezike opłakuje stratę każdego z ponad 32 000 mieszkańców Illinois, którzy zginęli z powodu COVID-19”

– oznajmił Pritzker. „Żadna liczba nieprzespanych nocy i niekończących się dni nie może osłabić jej zaangażowania w myślenie przede wszystkim o najbardziej bezbronnych stanach Illinois”.

Gubernator poinformował, że „niechętnie akceptuje” odejście Ezike, które wchodzi w życie 14 marca, ale ma nadzieję, że będzie ona w końcu mogła:

„przespać się dobrze i spędzić cenny czas z mężem i czwórką dzieci”.

Pritzker wyznaczył 1 marca jako „Dzień dr. Ngozi Ezike”.  Pani doktor otrzymała owację na stojąco od pracowników Rush biorących udział w konferencji prasowej.

„Jestem taka szczęśliwa, że mogłam zapewnić mieszkańcom Illinois pewien komfort, uciszyć trochę chaosu i natchnąć trochę spokoju”

– oświadczyła Ezike. „Jestem dumna, że mogę być przykładem, że empatia i siła mogą istnieć w tym samym ciele i w tym samym oddechu.

„Cieszę się, że byłam wzorem do naśladowania dla młodych dziewcząt, kolorowych dziewczynek, małych czarnych dziewczynek, że mogą być liderami w każdej dziedzinie” – powiedziała Ezike, pierwsza czarna kobieta, która kierowała stanowym departamentem zdrowia publicznego.

„I z dumą pokazuję naszym młodym chłopcom, przyszłym mężczyznom naszego społeczeństwa, przykłady kobiet na stanowiskach kierowniczych”.

Zanim została dyrektorem ds. zdrowia publicznego w 2019 r., Ezike był dyrektorem medycznym w Tymczasowym Zakładzie Zatrzymań dla Nieletnich w Cook County. Ezike, certyfikowana przez radę internista i pediatra, ukończyła studia medyczne na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego.

Asystent dyrektora Ezike, Amaal Tokars, obejmie stanowisko tymczasowego dyrektora. Tokars, który nie jest lekarzem medycyny, ma doktorat w dziedzinie przywództwa i polityki na Uniwersytecie Northern Illinois, a wcześniej był dyrektorem Departamentu Zdrowia powiatu Kendall i prezesem Konsorcjum Zdrowia Publicznego Northern Illinois.

Ogłoszenie, że Ezike odchodzi, pojawiło się, gdy liczba pacjentów z COVID-19 w szpitalach w Illinois spadła poniżej 1000 w ciągu ostatnich trzech dni, po raz pierwszy od początku sierpnia.

W poniedziałek wieczorem w stanowych szpitalach było 958 pacjentów z COVID-19, w porównaniu z 3805 pod koniec stycznia i z rekordowego poziomu 7380 12 stycznia.

Stanowi urzędnicy ds. zdrowia zgłosili we wtorek o 40 zgonów więcej, zwiększając średnią dzienną liczbę zgonów w ciągu ostatniego tygodnia do 53. Od początku pandemii liczba zgonów w całym stanie wyniosła 32 803.

Na wtorkowej konferencji prasowej Ezike podziękowała swojej rodzinie, w tym mężowi i córce, którzy uczestniczyli we wtorkowym wydarzeniu, „za tolerowanie nieobecności, zmiany planów w ostatniej chwili, niekończącą się wielozadaniowość i wszechobecne telefony komórkowe”.

„Wiem, że Illinois będzie w dobrej sytuacji, ze mną lub beze mnie” — powiedziała Ezike. „Ale jestem podekscytowana rozpoczęciem nowego rozdziału”.

 

 

Źródło: chicagotribune
Foto: You Tube, istock/gorodenkoff

News Chicago

Wszyscy na pokład! Dzisiaj rusza Świąteczny Pociąg w Blackberry Farm w Aurorze

Opublikowano

dnia

Autor:

Świąteczny pociąg wyjedzie na tory na przedmieściach Aurora, stając się jednym z wielu, które będą kursować w okolicach Chicago w okresie zimowym. Holiday Express w Blackberry Farm rozpoczyna kursowanie w czwartek, zapraszając gości do wskoczenia na pokład na wycieczkę wokół Lake Gregory o powierzchni 7,2 akra.

Zlokalizowana przy 100 S. Barnes Rd. farma będzie obsługiwała pociąg do 18 grudnia, wraz z szeregiem innych zajęć celebrujących świątecznym czas.

Tysiące migoczących światełek, przejażdżki wozem i czytanie klasycznych świątecznych opowieści odbędą się na terenie farmy.

Pojawi się tu także Św. Mikołaj i jego elfy.

REKLAMA REKLAMA

Holiday Express będzie kursował w następujących terminach:

  • od 5:00 do 8:00PM w czwartki; 1, 8 i 15 grudnia
  • od 5:00 do 8:00PM w piątki; 9 i 16 grudnia
  • od 2:00 do 7:00PM w soboty i niedziele; 3-4, 10-11 i 17-18 grudnia

Bilety kosztują 8 dolarów i są do kupienia tutaj.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, Blackberry Farm
Czytaj dalej

News Chicago

Rodzinna tragedia w Buffalo Grove. Nie żyje pięć osób, w tym dwoje dzieci

Opublikowano

dnia

Autor:

Pięć osób zostało znalezionych martwych w środę rano po wezwaniu policji do domu w północnej części Buffalo Grove. Wstępne dochodzenie wskazuje, że tragedia, która się tu wydarzyła była sytuacją domową i nie ma zagrożenia dla społeczeństwa, poinformowali funkcjonariusze.

Jak poinformowała policja, funkcjonariusze udali się do domu jednorodzinnego przy 2800 Acacia Terrace około godziny 11.00AM po wezwaniu do zbadania stanu zdrowia kobiety.

Funkcjonariusze nie byli w stanie nawiązać kontaktu z nikim w domu, więc wdarli się do środka i znaleźli ciała, powiedziała policja.

Policja nie ujawniła wieku ani płci żadnej ze znalezionych osób ani żadnych informacji o tym, jak zginęli. Podano tylko, że było to troje dorosłych i dwoje dzieci, prawdopodobnie należących do jednej rodziny.

Nazwiska są utajnione do czasu zbadania przez koronera i powiadomienia najbliższych krewnych, przekazała policja.

REKLAMA REKLAMA

Grupa zadaniowa ds. poważnych przestępstw w powiecie Lake pomaga policji w Buffalo Grove w toczącym się dochodzeniu. Istnieje podejrzenie że było to morderstwo połączone z samobójstwem.

Mieszkańcy spokojnej okolicy Buffalo Grove przeżyli prawdziwy szok i niedowierzanie

Źródło: dailyherald, abc7
Foto: YouTube

 

Czytaj dalej

News Chicago

Nie zostawiajcie auta w centrum miasta w nocy. Od dziś obowiązuje zimowy zakaz nocnego parkowania w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Zakaz parkowania obejmuje ponad 100 mil miejskich ulic. Nie przestrzeganie go grozi odholowaniem samochodu i grzywną w wysokości od 235 dolarów dla właściciela. Ograniczenia obowiązują niezależnie od opadów śniegu od 3:00 nad ranem do 7:00 rano w okresie od 1 grudnia do 1 kwietnia, jak podaje miejski wydział Department of Streets and Sanitation.

Oznakowanie jest umieszczane na stałe wzdłuż tras, których zakaz dotyczy a departament umieści ulotki na samochodach jako dodatkowe przypomnienia przed wprowadzeniem ograniczeń.

Mapę ulic objętych zakazem można znaleźć na stronie internetowej miasta.

Osoby, które ignorują wyznaczoną strefę zakazu parkowania, muszą zapłacić minimalną opłatę za holowanie w wysokości 150 USD oprócz mandatu w wysokości 60 USD i początkowej opłaty za przechowanie samochodu w wysokości 25 USD.

REKLAMA REKLAMA

Samochody odholowywane są na duży miejski parking przy 10301 S. Doty Avenue lub 701 N. Sacramento Boulevard.

Zakazy dotyczące parkowania w mieście zostały wdrożone po całkowitym zablokowaniu ruchu na drogach, które nastąpiło podczas dużych burz śnieżnych w 1967 i 1979 roku.

Miasto uważa, że zakaz parkowania na „krytycznych drogach” zapewnia, że ​​pługi i ciężarówki z solą mogą szybko zareagować na zimowe burze.

Kierowcy mogą również odwiedzić stronę chicagoshovels.org lub zadzwonić pod numer 311, aby dowiedzieć się, czy ich pojazd został odholowany z powodu zakazu.

Oddzielny zakaz parkowania związany ze śniegiem obowiązuje na 500 milach innych dróg, gdy jest minimum 2 cale śniegu — niezależnie od pory roku.

W ubiegłym roku miasto odholowało ponad 7400 samochodów za naruszenie zimowego zakazu parkowania.

 

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, istock/SCC
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

marzec 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Popularne w tym miesiącu