Połącz się z nami

News Chicago

Uwaga na nielegalne punkty testowania COVID. Mogą wyczyścić ci konto

Opublikowano

dnia

Jeśli potrzebujesz przejść test na COVID-19, zwróć uwagę z jakiego punktu przeprowadzania testów korzystasz. Prokurator Generalny Stanu Illinois ostrzega przed nielegalnymi miejscami, które pojawiają się w całym rejonie Chicago.

W całym kraju brakuje testów na COVID i trudno się umówić na wizytę. Niestety wykorzystują to oszuści mając  nadzieję na łatwy zarobek, co faktycznie nie jest trudne, jeśli napotykają na zdesperowane w poszukiwaniu osoby. Prokurator generalny stanu Illinois, Kwame Raoul, ostrzega by zwracać uwagę z jakich punktów się korzysta.

„Wariant omicron zmusił wielu mieszkańców do poszukiwania testów na COVID-19 w celu ochrony siebie i swoich rodzin. Zwiększona potrzeba testowania spowodowała również braki w testach, co skłoniło ludzi do odwiedzania tak zwanych „wyskakujących” miejsc rzekomo związanych z testami” – wydał oświadczenie Raoul.

„Ważne jest, aby ludzie wiedzieli, że te punkty nie są licencjonowane ani regulowane przez agencję rządową i powinni zadawać pytania przed wizytą w nim

– lub próbować skorzystać z miejsca sponsorowanego przez państwo”.

Osoby powinny również skonsultować się ze swoimi świadczeniodawcami w sprawie możliwości przeprowadzenia testów a także mogą znaleźć miejsca przeprowadzania testów za pośrednictwem Departamentu Zdrowia Publicznego Stanu Illinois, Departamentu Zdrowia Publicznego Powiatu Cook oraz Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej Stanów Zjednoczonych.

Jeśli nie jesteś w stanie uzyskać testu w miejscu sponsorowanym przez państwo lub za pośrednictwem swoich dostawców opieki zdrowotnej, biuro Raoula radzi,

dowiedz się, jakie rodzaje testów administruje punkt, kto analizuje wyniki i z jakiego laboratorium korzysta.

Biuro Raoula zachęca mieszkańców do ustalenia, czy laboratorium posiada certyfikat CLIA.

Powinieneś również zapytać, kiedy i w jaki sposób zostaną Ci przekazane wyniki badań, a także zapytać, do kogo możesz zadzwonić, jeśli masz pytania lub wątpliwości dotyczące wyników.

Dowiedz się, jaki rodzaj danych osobowych zostaniesz poproszony o podanie i czy istnieje opłata. Według biura Raoula miejsca przeprowadzające testy często proszą o informacje identyfikacyjne, takie jak identyfikator stanu i informacje o ubezpieczeniu. Jeśli nie czujesz się komfortowo podając te informacje, zapytaj, czy możesz bez nich przystąpić do testu.

Większość punktów oferujących testy na COVID-19 nie żąda płatności bezpośredniej i zamiast tego wystawia rachunki firmom ubezpieczeniowym lub ubiega się o zwrot kosztów z funduszu federalnego dla osób nieubezpieczonych.

Prośba o płatność bezpośrednią jest sygnałem ostrzegawczym, według Raoula, który zachęcał ludzi do:

zachowania ostrożności, gdy punkt testowania prosi o gotówkę lub płatność z góry kartą kredytową lub debetową w celu przeprowadzenia testu.

Sprawdź, czy miejsce postępuje zgodnie z zaleceniami Centrów Kontroli i Prewencji Chorób dotyczących ochrony przed COVID-19, takimi jak pracownicy utrzymujący 6-metrową odległość fizyczną między ludźmi i używanie maseczek w pomieszczeniach.

Według Raoula, jeśli coś wydaje się nie w porządku w danym punkcie, udaj się gdzie indziej. Osoby fizyczne mogą złożyć skargę do biura prokuratora generalnego, jeśli uważają, że padły ofiarą oszustwa lub jeśli nie zostały obciążone w czasie testu na COVID-19, ale później otrzymały rachunek.

Ponieważ coraz więcej osób korzysta z szybkich testów w domu, biuro Raoula ostrzegło przed fałszowaniem cen. Według Raoula, który ostrzegał przed potencjalnymi fałszywymi zestawami testowymi oferowanymi na sprzedaż,

konsumenci powinni spodziewać się zapłaty 14–25 USD za zestawy domowych zestawów do szybkich testów, takich jak te z iHealth lub Binax Now.

Odwiedź witrynę Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków, aby zapoznać się z listą zatwierdzonych domowych zestawów testowych.

Konsumenci, którzy uważają, że doświadczyli lub byli świadkami łamania cen lub mogli kupić fałszywe zestawy testowe, mogą złożyć skargę do biura prokuratora generalnego.

Pracownicy miasta zaczynają proces sprawdzania, czy nowe lokalizacje są odpowiednio licencjonowane.

 

Źródło: fox32, wttw

Foto You Tube, pixabay/ShepherdMedia/Kollinger

 

News Chicago

Do końca czerwca zapłacisz mniej za naruszenia opłat na autostradach Illinois

Opublikowano

dnia

Autor:

Dyrekcja autostrad w Illinois przedłużyła w czwartek program amnestii, który anuluje lub obniża opłaty za naruszenia związane z opłatami. Program wprowadzony kilka miesięcy po rozpoczęciu pandemii COVID-19 będzie obowiązywał do końca czerwca. Wcześniej zarząd poboru opłat przedłużył okres amnestii tylko do 10 lutego. Skorzystaj i ureguluj swoje należności.

Program amnestii został wdrożony 25 czerwca 2020 r. Zniósł kary za nieodebrane opłaty drogowe nałożone od 9 marca 2020 r. do 25 czerwca 2020 r. w uznaniu stresów i „poważnych zakłóceń gospodarczych” podczas pandemii COVID-19, poinformowali urzędnicy.

Obniżono również wysokie i kontrowersyjne kary za nieuiszczone opłaty za przejazd poniesione przed 9 marca 2020 r. Zamiast tego kierowcy musieli zapłacić kwotę należnej opłaty drogowej i 3 USD kary za naruszenie.

Program amnestii przyniósł 15 milionów dolarów przychodu.

Pieniądze prawdopodobnie nie zostałyby odzyskane bez niego, poinformował zastępca szefa Business Systems Michael Catolico na czwartkowym spotkaniu.

Program zaowocował także ponad 130 milionami dolarów „unikniętych grzywn”, oświadczył Catolico, dodając, że „program odniósł sukces pod każdym względem”.

 

Kierowcy bez I-PASS-u mają 14 dni na opłacenie nieodebranej opłaty drogowej online.

Wg zasad co najmniej trzy nieuiszczone opłaty za przejazd zgromadzone w okresie jednego roku powodują powiadomienie o naruszeniu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie illinoistollway.com/unpaid-tolls.

 

Źródło: dailyherald

Foto: iStock

Czytaj dalej

News Chicago

Windy City Smokeout puszcza pierwszy dym! Jest już program festiwalu w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Szybko rozwijający się letni festiwal grilla, piwa i muzyki country o nazwie Windy City Smokeout ogłosił swój program. Sierpniowe wydarzenie w Chicago przyciągnie fanów wielkimi nazwiskami. Festiwal początkiem sierpnia, szykujcie się na mega zabawę w rytmie country!

Willie Nelson & Family, zdobywca 12 nagród Grammy jest jednym z głównych bohaterów wyczekiwanego zjazdu muzyków. Do zestawu gwiazd zaliczą się także Tim McGrow, Miranda Lambert i Sam Hunt.

„Jest duży optymizm co do tego, co przyniesie nam to lato” – zaanonsował R.J. Melman, prezes Lettuce Entertain You Enterprises. „Myślę, że ludzie nie mogą się doczekać. Z pewnością jest zmęczenie COVID. Jestem pewien, że wszyscy to czują, ale zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby organizować bezpieczny i zdrowy festiwal”.

Kompletny program koncertów Windy City Smokeout:

  • Czwartek, 4 sierpnia (wstęp o 1:00): Morgan Wade, Zach Bryan, Turnpike Troubadours, Willie Nelson & Family
  • Piątek, 5 sierpnia (wstęp o 2.00): Shelby Darrall, Tiera Kennedy, Niko Moon, Russell Dickerson, Tim McGraw
  • Sobota, 6 sierpnia (wstęp o 1:00): Lily Rose, Mackenzie Porter, Jordan Davis, Sam Hunt
  • Niedziela, 7 sierpnia (wstęp o 1:00): Mike & the Moonpies, Flatland Cavalry, Mitchell Tenpenny, Miranda Lambert

Windy City Smokeout odbędzie się od 4 do 7 sierpnia. Bilety dostępne tutaj.

Najniższa cena za bilet jednodniowy to 45 USD za wstęp na koncerty w niedzielę.

 

Źródło: fox32, chicagojournal

Foto: You Tube

 

 

Czytaj dalej

News Chicago

Nie żyje matka pizzy „Chicago Style”. Nancy Palese miała 87 lat

Opublikowano

dnia

Autor:

Nancy Palese, która cierpiała na demencję, zmarła 20 stycznia w domu opieki w wieku 87 lat. Była właścicielką sieci restauracji Nancy’s Pizza i wpółtwórczynią nadziewanej pizzy, jedynego w swoim rodzaju dania, które stało się ikoną w chicagowskim menu. Takie osoby jak ona tworzyły historię Wietrznego Miasta.

Nancy Palese i jej mąż Rocco opracowali nadziewaną pizzę, która stała się podstawą w menu jej słynnej restauracji Nancy’s Pizza. Inspiracją dla tej specjalności, z ciastem na górze i na dole, była scarciedda, nadziewane włoskie ciasto wielkanocne.

Do 2019 roku pani Palese odwiedzała i doglądała restauracji, którą prowadziła jej córka na Golf Road w Niles.

„Do ostatniej chwili”- opowiada jej córka, „mówiła: „Musisz to zrobić w ten sposób”. Produkt musiał pozostać taki sam”.

Nancy Palese urodziła się jako Annunziata Scarano i dorastała w mieście Brindisi di Montagna w prowincji Potenza we włoskim regionie Basilicata – na „podbiciu” tego kraju w kształcie buta. Miała 14 lat, kiedy wyszła za mąż za Rocco w 1948 roku.

W 1969 roku wyemigrowali do Chicago „z małymi walizkami w rękach” opowiada ich ich córka. „Oto jesteśmy, 1969 — amerykański sen”.

Para prowadziła kilka pizzerii, ale chciała mieć własne miejsce. Na początku lat 70. otworzyli pizzę Guy’s w Armitage i Kostner. Kilka lat później założyli pierwszą Nancy’s Pizza– z nadziewaną pizzą w menu – przy 7309 W. Lawrence Ave. w Harwood Heights.

Jakość była ważna dla pary. Mąż pani Palese „miał mały sekretny pokój z przyprawami, w którym mieszał składniki i pakował je w paczki”, aby zachować poufność przepisu, mówi Laurie Cairns, publicystka Nancy’s.

Według Dave’a Howeya w połowie lat 70. Chicago Magazine nazwał ją najlepszą pizzą w mieście.

Około 30 pizzerii Nancy’s działa na terenie Chicago i stanu Illinois, a także w Georgii, Karolinie Północnej i Missouri. Do 1983 roku Nancy’s Pizza była jednym z najlepiej prosperujących sprzedawców na ChicagoFest, prekursorze Taste of Chicago.

„Moja mama naprawdę kochała swoich klientów”– mówi jej córka. „Pozostawiła tam spuściznę, której nie można zapomnieć”. Wśród gości restauracji byli aktorzy Taylor Kinney, Barbara Eden i Ann Jillian.

Pani Palese i jej mąż przez lata zatrudniali setki ludzi, dając także pierwszy start innym restauratorom.

Śmierć pani Palese jest trzecią na przestrzeni roku wśród chicagowskich dynastii pizzy. Donna Marie Malnati, która zmarła w zeszłym roku, była żoną Rudy’ego Malnati, który doskonalił swoje umiejętności robienia pizzy w Pizzerii Uno. Jego syn Lou założył Lou Malnati’s, a ich syn Rudy Jr. założył Pizzę Pizano. Rudy Malnati Jr. zmarł w zeszłym miesiącu.

Mąż pani Palese zmarł w 1994 roku. Restauracje nie zaprzestały działalności.

 

Źródło: chicagosuntimes

Foto: You Tube

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne