Połącz się z nami

News Chicago

Dzieci w Illinois bez maseczek! Poza szkołami z nakazu ich używania zwolniono przedszkola i żłobki

Opublikowano

dnia

W piątek gubernator J.B. Pritzker uwolnił szkoły od maseczek, a w poniedziałek dodał także ośrodki opieki nad dziećmi do listy miejsc publicznych, w których maseczki nie są już wymagane. Według jego biura decyzja jest wynikiem nowych federalnych wytycznych wydanych w piątek wieczorem. Dzieci w Illinois wolne!

Gubernator JB Pritzker ogłosił w piątek, że uczniowie i pracownicy nie będą już musieli nosić maseczek w szkołach stanu Illinois od poniedziałku, po tym, jak Sąd Najwyższy stanu Illinois odmówił rozpatrzenia jego wniosku o uchylenie wcześniejszej decyzji sądu apelacyjnego. Skłoniła ona okręgi szkolne w całym stanie Illinois do rezygnacji z tego obowiązku, który miał powstrzymać rozprzestrzenianie się COVID-19.

Ale kiedy w poniedziałek weszły w życie nowe zasady dotyczące maseczek, do listy dodano także przedszkola i żłobki.

Dokonując zmiany, biuro gubernatora powołało się na nowe wytyczne Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom CDC, które zalecają używania maseczek tylko w miejscach, w których według agencji koronawirus stanowi „wysokie” ryzyko dla ogółu społeczeństwa i lokalnego systemu opieki zdrowotnej. Obecnie ponad trzy czwarte powiatów Illinois jest sklasyfikowanych jako „niskie” lub „średnie” ryzyko.

Koniec nakazu dla przedszkoli wprowadzono, ponieważ większość dzieci, którym służą – te 4-letnie i młodsze – nie kwalifikuje się jeszcze do szczepionki przeciw COVID-19, chociaż maseczki nigdy nie były zalecane dla osób poniżej 2 roku życia.

Włączenie do listy ośrodków opieki nad dziećmi wydawało się zaskoczyć nawet tych, którzy obsługują konta w mediach społecznościowych Departamentu Zdrowia Publicznego Stanu Illinois, a agencja wysłała jeszcze w poniedziałek wiadomość na Twitterze, wymieniając przedszkola, a także szpitale i transport publiczny jako miejsca, w których maseczki będą nadal potrzebne.

Agencja później wydała sprostowanie, pisząc: „Dziś, 28 lutego 2022 r., w związku z zaleceniem CDC, że maseczki są potrzebne tylko w obszarach o wysokiej transmisji, gubernator JB Pritzker zniósł stanowe wymagania dotyczące maseczek w pomieszczeniach, w tym używania ich w placówkach opieki dziennej”.

Rzecznik CDC potwierdził, że nowe zalecenia dotyczą „opieki wczesnodziecięcej”, chociaż szczegółowe wytyczne nie zostały opublikowane.

Greta Massetti z zespołu zarządzania incydentami COVID-19 CDC, przytoczyła niższe ryzyko dla dzieci z COVID-19, wyjaśniając decyzję o włączeniu szkół do nowych wytycznych.

„Przeglądaliśmy dane dotyczące choroby COVID u dzieci przez dwa lata pandemii” – poinformowała Massetti. „I widzieliśmy, że chociaż dzieci mogą się zarazić i zachorować na COVID, są bardziej podatne na bezobjawowe lub łagodne infekcje”.

W październiku Pritzker wydał zarządzenie wymagające pełnego zaszczepienia do 3 stycznia około 55 000 pracowników w 2900 licencjonowanych przez stan ośrodkach opieki dziennej lub poddania się cotygodniowym testom.

 

 

Źródło: chicagotribune
Foto: You Tube, istock/lithiumcloud

News Chicago

W środę wyłowiono zwłoki mężczyzny z Jeziora Michigan, w pobliżu Navy Pier

Opublikowano

dnia

Autor:

W środę wieczorem z jeziora Michigan w pobliżu plaży Oak Street, prawdopodobnie wyłowiono ciało żeglarza poszukiwanego od soboty. Mężczyzna wypadł z łodzi w rejonie Playpen.

Ciało mężczyzny wyłowiono około godziny 7:50PM w środę. Chicagowska policja poinformowała, że ​​zwłoki wyciągnięto w pobliżu 600 North Lake Shore Drive.

Oficjalnie nie zidentyfikowano jeszcze tej osoby, ale jest to prawdopodobnie 58-letni mężczyzna poszukiwany od soboty, po tym, jak wypadł z łodzi w rejonie Playpen, w pobliżu plaży Oak Street. Według świadków mężczyzna wpadł do wody i już nie wypłynął na powierzchnię.

O czarnej serii zdarzeń związanych z wodą, które miały miejsce w ostatnich dniach, na wodach jeziora Michigan w Chicago, pisaliśmy 17 czerwca.

Źródło: suntimes
Foto: istock/Shelly Bychowski/
Czytaj dalej

News Chicago

Najnowszy program imigracyjny Bidena dotyczy Kongresmenki z Illinois, Delii Ramirez

Opublikowano

dnia

Autor:

Dla Kongresmenki USA z Illinois, Delii Ramirez, działania wykonawcze podjęte we wtorek 18 czerwca przez prezydenta Joe Bidena mają charakter osobisty. Jest ona jedynym członkiem Kongresu z rodziny o mieszanym statusie. Jej mąż, Boris Hernandez, objęty polityką DACA, pracuje nad uzyskaniem amerykańskiego obywatelstwa. Na środowej konferencji Ramirez przypomniała, że kandydowała do parlamentu aby walczyć właśnie o reformę imigracyjną.

Podczas środowej konferencji prasowej Demokratyczna Kongresmenka Delia Ramirez, reprezentująca 3. Okręg Illinois, dołączyła do innych lokalnych zwolenników i pochwaliła działania wykonawcze prezydenta, który 18 czerwca ogłosił pomoc dla nieposiadających dokumentów, małżonków i dzieci obywateli USA.

Nowe działania usprawnią proces ubiegania się tych osób o legalny pobyt stały oraz legalną pracę w USA. O programie informowaliśmy 18 czerwca.

Przemawiający na konferencji Kongresmen Jesús „Chuy” García powiedział, że jedno na dziesięcioro dzieci w Illinois ma rodzica nieposiadającego dokumentów.

Delia Ramirez stwierdziła, że ​​jej mąż odniesie korzyści z ogłoszenia imigracyjnego, co uspokoi jej rodzinę i pomoże jej lepiej spać w nocy. Jednak miała nadzieję, że akcja będzie bardziej ekspansywna, aby pomóc innym nieposiadającym dokumentów imigrantom.

Ramirez przysięgła, że ​​będzie nadal walczyć, aby pomóc innym nielegalnym imigrantom, którzy nie kwalifikują się na mocy ogłoszenia z 18 czerwca, w tym swojemu szwagrowi.

Tymczasem Republikanie oświadczyli, że planują zaskarżenie dekretu Joe Bidena.

Delia Ramirez zwyciężyła w listopadzie 2022 roku w wyborach do 3. Okręgu kongresowego stanu Illinois, pokonując republikanina Justina Burau stosunkiem głosów 65,4% do 34,6%. Była pierwszą kobietą – Latynoską wybraną do Kongresu z Illinois.

Wcześniej, w 2018 roku Ramirez został pierwszą Amerykanką pochodzącą z Gwatemali wybraną do Zgromadzenia Ogólnego stanu Illinois.

Pierwszym latynoskim członkiem Kongresu w tym stanie był Demokrata Luis Gutierrez, który został wybrany w 1993 r. i przeszedł na emeryturę w styczniu 2019 r. Demokrata Jesús „Chuy” García został wybrany na miejsce Gutiérreza w listopadzie 2018 r.

Źródło: nbc
Foto: justicedemocrats, YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

218,2 milionów dolarów braknie w powiecie Cook w 2025 roku

Opublikowano

dnia

Autor:

Powołując się na rosnące koszty wynagrodzeń, wpływ inflacji i wzrost funduszy emerytalnych, Prezes Zarządu Powiatu Cook, Toni Preckwinkle, przewiduje lukę w przyszłorocznym budżecie wynoszącą 218,2 mln dolarów. Wstępną prognozę na rok budżetowy 2025 ogłosiła w środę.

Mimo prognozowanej luki urzędnicy twierdzą, że powiat Cook jest na dobrej drodze, aby zakończyć bieżący rok budżetowy z nadwyżką w wysokości 142 mln dolarów w funduszu ogólnym, co jest wynikiem takich czynników, jak dłuższe ramy czasowe zatrudnienia, które pozwalają zaoszczędzić na kosztach personelu, oraz wyższe niż przewidywano stopy procentowe prowadzące do dodatkowych podatków od sprzedaży i dochodów z inwestycji.

„Lata ciężkiej pracy i trudnych decyzji zapewniły nam silną pozycję budżetową” – powiedziała Toni Preckwinkle w ogłoszeniu wstępnej prognozy na rok budżetowy 2025.

„Pomimo pandemii i wyzwań fiskalnych chroniliśmy emerytury, rozszerzyliśmy programy kapitałowe, poprawiliśmy ratingi naszych obligacji, mądrze zarządzaliśmy pomocą humanitarną w związku z pandemią i zamknęliśmy luki budżetowe wynoszące prawie 1 miliard dolarów bez podnoszenia podatków” – dodała Prezes Zarządu Powiatu Cook.

Urzędnicy zauważyli, że prognozowana luka jest znacznie niższa niż niedobór 409,6 mln dolarów, z jakim borykał się powiat w 2021 r., a system szpitali okręgowych nie przewiduje deficytów w przyszłym roku, po raz pierwszy od co najmniej 2010 r.

Raport opublikowany we wtorek wieczorem zawiera prognozę przychodów i wydatków na koniec roku w roku budżetowym 2024 oraz prognozę przychodów i wydatków na 2025 rok dla funduszu ogólnego i funduszu przedsiębiorczości zdrowotnej, dwóch głównych funduszy operacyjnych powiatu.

Oczekuje się, że wydatki funduszu ogólnego wyniosą 271,6 mln USD powyżej skorygowanego budżetu na 2024 r. ze względu na wzrost kosztów personelu, wpływ inflacji na koszty towarów i usług zamawianych przez powiat, rosnące koszty opieki zdrowotnej oraz wzrost emerytur w powiecie o 35,7 mln USD.

Wyższe niż oczekiwano dochody częściowo zrównoważyły ​​przewidywany wzrost wydatków, zmniejszając całkowity oczekiwany niedobór do 218,2 mln dolarów.

17 lipca godzinie 6:00PM odbędzie się wirtualne wysłuchanie publiczne dotyczące wstępnej prognozy budżetowej powiatu. Mieszkańcy będą mieli okazję złożyć zeznania i nawiązać kontakt z biurem Preckwinkle w sprawie swoich priorytetów budżetowych.

Mieszkańcy będą mogli także zadawać pytania dotyczące budżetu na stronie www.cookcountyil.gov/service/submit-budget-questions.

 

Źródło: dailyherald
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

marzec 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Popularne w tym miesiącu