Połącz się z nami

News USA

Szczury w magazynie Family Dollar. Sieć zamknęła 400 sklepów i rozpoczęła wycofywanie produktów

Opublikowano

dnia

Sieć dyskontów Family Dollar Inc. tymczasowo zamknęła ponad 400 swoich sklepów i rozpoczęła wycofywanie niektórych produktów. Decyzja zapadła po tym, jak amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków ostrzegła opinię publiczną, że produkty z kilku kategorii zakupionych w jej sklepach w kilku stanach może być niebezpiecznych dla konsumentów.

Ostrzeżenie ogłoszono 18 lutego. Produkty, których dotyczy problem, pochodzą z zakładu dystrybucyjnego firmy w West Memphis w stanie Ark., gdzie inspekcja Agencja ds. Żywności i Leków FDA wykazała niehigieniczne warunki, w tym plagę gryzoni, które mogą spowodować zanieczyszczenie wielu produktów.

19 lutego sieć sklepów Family Dollar poinformowała, że zamknęła ponad 400 swoich lokalizacji.

FDA rozpoczęła dochodzenie w sprawie dystrybucji Family Dollar w styczniu 2022 roku, po skardze konsumenckiej. Family Dollar zaprzestał dystrybucji produktów w ciągu kilku dni od przybycia zespołu inspekcyjnego FDA na miejsce, a inspekcja zakończyła się 11 lutego.

To co znalazła FDA podczas inspekcji to żywe szczury, martwe gryzonie w różnych stanach rozkładu, odchody i mocz szczurów, dowody na obecność i gniazdowanie gryzoni oraz zapach gryzoni w całym obiekcie.

Agencja stwierdziła również obecność martwych ptaków i ptasich odchodów oraz produktów przechowywanych w warunkach niechroniących przed skażeniem.

Inspektorzy wydobyli z obiektu ponad 1100 martwych gryzoni po przeprowadzeniu fumigacji w styczniu 2022 r.

Ponadto przegląd wewnętrznych rejestrów firmy wykazał również zebranie ponad 2300 gryzoni między 29 marca a 17 września 2021 r., co pokazuje historię ogromnej plagi.

Family Dollar zainicjował dobrowolne wycofanie niektórych produktów sprzedaży detalicznej, które były przechowywane w centrum dystrybucyjnym West Memphis od 1 stycznia 2021 r., aż do chwili obecnej i wysyłane do 404 sklepów w Alabamie, Arkansas, Luizjanie, Mississippi, Missouri i Tennessee .

Produkty objęte wycofaniem to:

  • żywność dla ludzi, w tym suplementy diety zawierające witaminy, ziołowe i mineralne;
  • kosmetyki, w tym produkty do pielęgnacji skóry, olejki dla dzieci, szminki, szampony i chusteczki dla dzieci;
  • produkty dla zwierząt, w tym sucha karma, przysmaki dla zwierząt i nasiona dla dzikiego ptactwa;
  • wyroby medyczne, w tym produkty do higieny kobiecej, maski chirurgiczne, roztwory do czyszczenia soczewek kontaktowych, bandaże i produkty do pielęgnacji nosa;
  • leki dostępne bez recepty (OTC), w tym leki przeciwbólowe, krople do oczu, produkty dentystyczne, środki zobojętniające sok żołądkowy i inne leki zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Wycofanie nie dotyczy produktów wysyłanych bezpośrednio do sklepów przez dystrybutora lub producenta, takich jak wszystkie produkty mrożone i chłodzone.

Pełna list zamkniętych sklepów dostępna jest tutaj. Firma twierdzi, że wycofanie produktów nie dotyczy innych lokalizacji sklepów.

Family Dollar nie otrzymało żadnych skarg konsumentów ani zgłoszeniach chorób związanych ze sprawą.

Sprzedawca poinformował, że powiadamia sklepy, których dotyczy problem, listownie, prosząc je o natychmiastowe sprawdzenie zapasów oraz o poddanie kwarantannie i zaprzestanie sprzedaży wszelkich produktów, których dotyczy problem.

Firma poleciła klientom, którzy mogli kupić produkty, których dotyczy ten problem, zwrócenie ich do sklepu Family Dollar, gdzie zostały zakupione bez konieczności okazania paragonu.

Jednak FDA zaleciła konsumentom, aby nie używali produktów i wyrzucali je, chyba że znajdują się one w nieprzepuszczalnych opakowaniach, takich jak nieuszkodzone szklane lub całkowicie metalowe puszki.

Agencja poinformowała również, że konsumenci powinni umyć ręce natychmiast po kontakcie z produktami ze sklepów Family Dollar, których dotyczy problem. Stwierdzono, że powinni natychmiast skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli mają problemy zdrowotne po użyciu lub obsłudze produktów.

Inwazja gryzoni może powodować salmonellę i choroby zakaźne, które mogą stanowić największe zagrożenie dla niemowląt, dzieci, kobiet w ciąży, osób starszych i osób z obniżoną odpornością.

Family Dollar, ma około 8000 sklepów w 48 stanach, jest spółką całkowicie zależną od Dollar Tree Inc., Chesapeake, Wirginia. Na dzień 30 października 2021 r. Dollar Tree posiadało 15 966 ​​sklepów Dollar Tree, Family Dollar i Dollar Tree Canada w 48 stanach i pięciu kanadyjskich prowincjach.

 

Źródło: businesswire

Foto: You Tube, istock/Eduard Lysenko/ Jevtic

News USA

Bogactwo może być przekleństwem. Właściciel Hobby Lobby zrzekł się firmy by wspierać chrześcijaństwo

Opublikowano

dnia

Autor:

David Green, założyciel i dyrektor generalny sieci sklepów artystycznych i rzemieślniczych Hobby Lobby powiedział niedawno, że „bogactwo może być przekleństwem”, a on sam „wybrał Boga”. Zdecydował, że jego firma będzie wspierać finansowo chrześcijaństwo i duszpasterstwo. W tym celu zrzekł się własności swojego wielomiliardowego imperium detalicznego, a posunięcie to może również pomóc mu uniknąć ogromnego rachunku podatkowego.

David Green chce przysłużyć się chrześcijaństwu. W tym celu zmienił strukturę swojej firmy, powołał trust i przekazał mu wszystkie akcje z prawem głosu. Trust to specyficzny rodzaj zarządzania majątkiem, gdzie jego właściciel oddaje nad nim kontrolę powiernikowi, a ten przekazuje osiągane zyski na rzecz wskazanych beneficjentów” – czytamy na portalu money.pl.

Miliarder w rozmowie z „Fox Business” zaznaczył, że chce nadać swojej firmie poczucie misji. Dodał, że wraz ze współpracownikami chcieli „zrobić coś, co będzie miało znaczenie za sto lat”.

Green podkreślił, że nad bogactwo wybrał Boga, twierdząc, że „bogactwo może być przekleństwem”.

81-letni syn kaznodziei z biednej rodziny, otworzył swój pierwszy sklep z rękodziełem w 1970 roku za pożyczkę w wysokości 600 dolarów. Jego imperium rozrosło się z jednego sklepu o powierzchni 300 stóp kwadratowych w Oklahoma City do 970 lokalizacji, ze sprzedażą o wartości 7,7 miliarda dolarów.

Jako pobożny chrześcijanin nadal jest dyrektorem generalnym Hobby Lobby i chodzi do pracy sześć dni w tygodniu. Sklepy są zamknięte w niedziele, a pracownicy zarabiają co najmniej 18,5 dolara za godzinę od stycznia 2022 r., czyli znacznie powyżej federalnej płacy minimalnej.

David Green planuje przekazać 90% firmy na cele charytatywne, a pozostałe 10% trafi do jego rodziny.

Green jest darczyńcą grupy He Gets Us, kampanii o wartości 100 milionów dolarów promującej Jezusa i chrześcijaństwo, która wyemitowała dwie reklamy podczas meczu Super Bowl w 2023 roku.

„Dla mnie źródłem prawdy zawsze była modlitwa i Biblia. Naprawdę wierzę, że jeśli liderzy modlą się i szukają prawdy w Biblii, ich firmy zostaną zrewolucjonizowane. Być może największym wyzwaniem jest zadanie pytania, czy jesteś właścicielem, czy zarządcą – zarządcą tego, co zostało ci powierzone” – stwierdził David Green.

On sam mówi o sobie, że jest zarządcą Boga, a pieniądze, jakie przyniosła firma należą do Stwórcy.

David Green, którego majątek Forbes wycenił na 14,5 miliarda dolarów, porównał swoją decyzję do podobnych posunięć właścicieli firmy Patagonia oraz Barnhart Crane, którzy oddali własność a ich misja i cel pozostały nienaruszone.

We wrześniu 2022 roku założyciel Patagonii, Yvon Chouinard, ogłosił, że przeniósł własność marki odzieży sportowej na organizację non-profit, skutecznie przekierowując prawie wszystkie zyski firmy do organizacji zajmujących się ochroną środowiska.

Tymczasem analiza przeprowadzona przez Bloomberg News wykazała, że Chouinard, którego majątek Forbes oszacował na 1,2 miliarda dolarów, mógł oszczędzić sobie płacenia ponad 700 milionów dolarów podatku od zysków kapitałowych, przekazując 98% udziałów Patagonii organizacji non-profit.

Alan Barnhart, ewangelicki chrześcijanin i były dyrektor generalny firmy Barnhart Crane & Rigging z siedzibą w Memphis, zajmującej się wznoszeniem konstrukcji stalowych, ogłosił wiele lat temu, że on i jego brat, współzałożyciel firmy Eric Barnhart, rozdali fortunę wartą 250 milionów dolarów, powołując się na Pismo Święte.

 

Źródło: deon, nyt, forbes
Foto: YouTube, birminghamchristian
Czytaj dalej

News USA

Pyszną pracę oferuje Uniwersytet Wisconsin-Madison. Zostań testerem serów, pizzy i nie tylko

Opublikowano

dnia

Autor:

Centrum Badań nad Mleczarstwem na Uniwersytecie Wisconsin-Madison chce zatrudnić testera smaku sera. W tym celu poszukuje osób, które są „pasjonatami wszystkich rodzajów żywności, ale zwłaszcza sera, pizzy i innych produktów mlecznych”. Poza wynagrodzeniem stanowisko zapewnia dużo dobrego jedzenia.

Ogłoszenie o pracy zostało opublikowane w tym miesiącu. Zatrudnione osoby będą odpowiedzialne za opisywanie i ocenianie „wyglądu, tekstury, aromatu i smaku” spożywanej żywności.

Proponowane stanowisko, przeznaczone dla celów badawczych i rozwoju produktów, fachowo nazywa się „opisowym panelistą sensorycznym” a wynagrodzenie wynosi 15 USD za godzinę.

Jeśli uważasz, że nie masz potrzebnych do tej pracy umiejętności, nie martw się — pracodawca zapewnia przeszkolenie, abyś stał się częścią grupy ekspertów w zakresie degustacji. Po jego ukończeniu będziesz zdolny do słownego opisywania swoich doznań zmysłowych na podstawie wyglądu, tekstury, smaku i właściwości zapachowych produktów.

W poście napisano, że zatrudnieni powinni spodziewać się degustacji do 24 próbek sera i 12 pizz tygodniowo, a także innych produktów spożywczych. Osoby, które się zgłoszą, musiałyby być dostępne na trzy sesje osobiste tygodniowo, przy czym każda sesja trwałaby około 3 godzin.

Jeśli jesteś zainteresowany, możesz złożyć wniosek online tutaj.

 

Źródło: fox32
Foto: istock/Liudmila Chernetska
Czytaj dalej

News USA

Zatankuj swój plecak na drogę krakersami serowymi w oryginalnym Cheez-It Stop

Opublikowano

dnia

Autor:

Tymczasowy przystanek na odpoczynek nazwany „największą, najbardziej tandetną przydrożną atrakcją, jaka kiedykolwiek zdobiła ukochane autostrady Ameryki” znajduje się przy pustynnej autostradzie w Kalifornii – i jest zbudowany specjalnie dla miłośników Cheez-It. Możesz tu zatankować za darmo przekąski na drogę firmy Kellog.

Cheez-It Stop został otworzony tylko na tydzień, między 5 a 11 czerwca, podała firma Kellogg, która jest producentem marki krakersów serowych.

Ograniczony czasowo przystanek drogowy jest również wyposażony w pierwszą w swoim rodzaju stację paliw: pompę Cheez-It, która pompuje „strumień torebek Cheez-It prosto w okno samochodu”.

„Dlaczego? Bo czym jest podróż bez krakersów Cheez-It do przekąszenia? Jest to nie tylko absurdalnie pyszny wynalazek, ale także całkowicie bezpłatny dla odwiedzających” – ogłosiła firma.

Wewnątrz Cheez-It Stop podróżnicy znajdą alejki zaopatrzone w nostalgiczne przedmioty kolekcjonerskie, tandetne pamiątki i różne smaki krakersów Cheez-It, podała firma.

Wielu fanów Cheez-It uwielbia podróżować i nigdy nie ruszają w drogę bez swoich ukochanych krakersów,  powiedziała w oświadczeniu Erin Storm, starszy dyrektor marki Cheez-It.

Pierwsza pustynna placówka firmy ma wzbogacić emocje letnich podróży.

Cheez-It Stop jest otwarty od 10:00AM do 6:00PM. Znajduje się przy 61943 Twentynine Palms Highway w Joshua Tree w Kalifornii.

Wg firmy Kellog jest „idealnie położonym pustynnym miejscu dla fanów, którzy chcą przejechać 128 mil z Los Angeles lub 168 mil z San Diego”.

Źródło: fox35orlando
Foto: Kellog company
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

luty 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28  

Popularne w tym miesiącu