Połącz się z nami

News Chicago

Niezwykła Frida Kahlo w Chicago. Wystawa w Lighthouse zaprasza miłośników meksykańskiej artystki od 24 lutego

Opublikowano

dnia

Wspaniała wystawa dotycząca życia i twórczości Fridy Kahlo zostanie otwarta w przyszłym tygodniu w Lighthouse ArtSpace w Chicago. Meksykańskiej artystka XX wieku, znana jest z fascynujących autoportretów i promiennych dzieł inspirowanych jej życiem i rodzinnym krajem.

Frida Kahlo właśc. Magdalena Carmen Frieda Kahlo y Calderón urodziła się 6 lipca 1907, zmarła 13 lipca 1954.  Jej życie rozpoczęło się i zakończyło w Coyoacán w domu zwanym „Niebieskim Domem”.

„Praca Fridy Kahlo wyjątkowo nadaje się do odkrywania w pochłaniającym otoczeniu, a historia jej życia jest równie fascynująca” — oświadczyła producentka Lighthouse Immersive Svetlana Dvoretsky.

Kahlo przeżyła swoje życie jako jedną wielką odkrywczą podróż, a jej sztuka była odzwierciedleniem tej podróży. Naszym celem jest dać naszym widzom coś więcej niż tylko zbadanie jej pracy;

mamy również nadzieję, że odejdą z głębszym zrozumieniem inteligentnej, złożonej kobiety która stworzyła te ponadczasowe arcydzieła”.

Prace Kahlo łączą tradycje surrealizmu i realizmu magicznego, zawierając autentyczne obrazy jej życia z elementami fantastycznymi, odzwierciedlającymi jej wewnętrzne myśli i zmagania. W projekcjach uwzględniono sztukę ludową, mistycyzm, surrealizm, realizm magiczny i szczególnie odkrywcze serie autoportretów.

Pokaz odbędzie się w Chicago w Lighthouse ArtSpace w Germania Club, który znajduje się przy 108 West Germania Place w Chicago. Wystawa potrwa od 24 lutego do 28 maja 2022 roku. Bilety są już dostępne na stronie wydarzenia.

 

Źródło: abc7

Foto: You Tube

News Chicago

Koncert Studia Jump już w niedzielę. Zobaczcie roztańczone widowisko

Opublikowano

dnia

Autor:

Już jutro czeka nas w Chicago wspaniałe widowisko – dwuczęściowy koncert tanecznego Studia Jump, w którym wystąpią zarówno najmłodsze dzieci jak i starsi tancerze. W studiu Radia Deon Chicago Ewa i Wacek Barnak serdecznie zapraszają na minispektakl „Let’s Get to Work” i show zatytułowany „Dreamland”.

Studio Jump jest jedną z niewielu grup polonijnych, która nie jest związana z polskim folklorem. Szkoła tańca powstała jeszcze w Polsce, w 1987 roku. Po przyjeździe do Chicago Ewa i Wacek Barnakowie kontynuowali swój plan studia tańca nowoczesnego, rozpoczynając go z małą grupką dzieci w szkole św. Ferdynanda.

Przez lata działalności przez Studio Jump przewinęło się bardzo dużo osób, a szkoła wychowała całe pokolenia młodych ludzi. Dla wielu z nich, którzy urodzili się już w Stanach Zjednoczonych grupa była ważnym miejscem gdzie mieli kontakt z polskością.

Cały czas jest wielka liczba chętnych dzieci, które chcą tańczyć w Studiu Jump. Większa niż liczba miejsc. Dobrą wiadomością jest to, że na początku wakacji powstaje nowa grupa, na miejsce młodzieży, która odchodzi bo np. wyjeżdża na studia do innego miasta, mówi Ewa Barnak.

Jest to jednak niewiele miejsc i dzieci są przyjmowane na zasadzie pierwszeństwa zgłoszenia. „Właściwie nigdy nigdzie nie ogłaszamy zapisów” zaznacza Ewa Barnak – o tym, że pojawia się możliwość przyjęcia do studia, ludzie dowiadują się zazwyczaj „pocztą pantoflową” od znajomych osób.

„Po występie dzieją się cuda – telefon nie milknie, wręcz trzeba wyłączać” dodaje Wacek Barnak.

Najmłodsza grupa – Mini Jump jest przeznaczona dla dzieci, które ukończyły 4 lata. W tej grupie dzieci tańczą przez 3-4 lata, w zależności od umiejętności i dostępności miejsc w wyższych grupach. Pozostałe grupy obejmują dzieci i młodzież aż do pełnoletności.

Najbliższe wydarzenie Studia Jump, które mamy okazję zobaczyć już 11 czerwca, będzie dwuczęściowym koncertem.

W pierwszej jego części wystąpią maluszki, które przygotowały minispektakl pt. „Let’s Get to Work”. Dzieci wystąpią w rolach różnych zawodów, m.in. kucharek, kierowców, marynarzy czy listonoszy.

Druga część koncertu to z kolei „Dreamland”, czyli widowisko obejmujące wszystko co związane ze snami, które od wieków inspirują, chociażby artystów, zapowiada Ewa Barnak.

Na publiczność jak zawsze czeka znakomite nagłośnienie oraz kapitalna oprawa sceniczna i oświetlenie a przedstawienie łączy elementy teatru, baletu i musicalu.

Koncert Studia Jump odbędzie się w Hinsdale South High School, przy 7401 Clarendon Hills Rd., Darien. IL 60561, 11 czerwca o godzinie 5.00PM.

Bilety w cenie 35 dolarów dla dorosłych i 15 dolarów dla dzieci można kupić na miejscu przed występem lub w Studio Jump. Więcej informacji na stronie internetowej http://www.dancestudiojump.com i pod numerem telefonu pod numerem telefonu 773 – 895-3251. 

Źródło: informacja własna
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

ATG Accordion Festival będzie prawdziwym świętem akordeonów w Wheaton

Opublikowano

dnia

Autor:

Uznani muzycy i artyści z całego świata spotkają się na zachodnich przedmieściach Chicago w dniach 19-22 lipca, aby uczcić organizację non-profit, Accordionists & Teachers Guild International (ATG). W czasie ATG Accordion Festival odbędą się trzy specjalne koncerty, a także zabawa dla całej rodziny. Każdy będzie mógł dotknąć instrumentów i spróbować zagrać.

Festiwal rozpoczyna się o godzinie 10.00 rano w środę, 19 lipca, od wydarzenia „Accordion Petting Zoo”, na którym, w sali balowej Hyatt Lisle, można zobaczyć dziesiątki akordeonów, z których każdy można „pogłaskać” i na nim zagrać.

To bezpłatne wydarzenie dla publiczności jest idealne zarówno dla młodych, jak i starszych oraz każdego, kto kiedykolwiek chciał dowiedzieć się więcej o tym instrumencie.

Poprowadzi je artystka występująca  dla dzieci, piosenkarka i autorkę tekstów, Jane Christison z Janie Next Door. Najbardziej znana ze swojego programu „Music with a Smile” i wciągających występów.  Jane uwielbia zapoznawać dzieci z instrumentami, o których nie słyszą zbyt często – takimi jak akordeon.

Uczestnicy „Accordion Petting Zoo” mogą założyć akordeon, pociągnąć za miech, a nawet zagrać melodię , pod okiem wykonawców ATG i nauczycieli pod ręką, którzy zademonstrują jak to zrobić i poprowadzą zabawę.

Wydarzenie odbędzie się także w sobotę, 22 lipca, o godzinie 10.00 rano, w holu Armerding Center w Wheaton College, 520 E. Kenilworth Ave., Wheaton.

Do najważniejszych atrakcji festiwalu należą przede wszystkim trzy urzekające koncerty współprezentowane przez Wheaton College w ramach ich Artist Series.

Wydarzenia koncertowe rozpoczną się w czwartek, 20 lipca, w Armerding Center for Music and the Arts od wystepu UMKC Community Accordion Ensemble pod dyrekcją Joan C. Sommers, wspomaganej przez perkusistów z Wheaton College.

Gościnnie wystąpi Das Duo Kollektiv z Wiednia w Austrii , wprowadzając do programu wyjątkowe połączenie muzyki akordeonowej i fletu.

Drugi koncert ATG i Wheaton College Artist Series będzie w piątek, 21 lipca. Wystąpią Stas Venglevski, Nathaniel Holman, Kevin Friedrich i Tony Payn oraz Orkiestra Polyphonia, 54-osobowy zespół pochodzący z francuskiej wyspy Reunion.

Finałowy koncert ATG i Wheaton Artist Series zakończy festiwal w sobotę 22 lipca, a jego kulminacją będzie występ 50-osobowej Orkiestry Festiwalowej pod dyrekcją jedynej w swoim rodzaju Joan C. Sommers.

Joan C. Sommers jest założycielką World Accordion Orchestra.

W skład Orkiestry Festiwalowej wchodzą akordeoniści z całego świata, w tym z Kanady, Austrii, Nowej Zelandii i Australii. W programie znajdzie się także solista Grayson Masefield, urodzony w Nowej Zelandii akordeonista i pierwszy zwycięzca Mistrzostw Świata w kategorii akordeon klasyczny, wirtuozowski i cyfrowy.

Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godz. 8.00 wieczorem i odbywają się w Armerding Center for Music and the Arts w Wheaton College.

Bilety na wszystkie wydarzenia ATG Wheaton Artist Series kosztują 30 USD, 20 USD dla seniorów lub 10 USD dla studentów. Wszystkie bilety można kupić za pośrednictwem strony internetowej Wheaton College Artist Series pod adresem wheaton.edu/artistseries.

The Accordionists & Teachers Guild, International jest organizacją non-profit zrzeszającą nauczycieli akordeonu, studentów, kompozytorów, profesjonalnych muzyków i hobbystów z całego świata. Jej celem jest propagowanie uznania dla tego niezwykłego instrumentu i jego muzyki.

Od momentu założenia w 1940 roku przez nieżyjącego już Anthony’ego Galla-Rini i współpracowników, ATG zdobył międzynarodowy prestiż i szacunek dzięki ciągłemu dążeniu do doskonałości w edukacji muzycznej.

Organizacja oferuje stypendia, organizuje seminaria, warsztaty, koncerty, recitale i coroczny festiwal – z których wszystkie zapewniają edukację akordeonową i możliwości występów dla graczy w każdym wieku i na każdym poziomie.

 

Źródło: dailyherald
Foto: Orkiestra Polyphonia, YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Portorykańskie święto, festiwal i parada w gorącym rytmie tańca już w najbliższy weekend

Opublikowano

dnia

Autor:

45. coroczny Puerto Rican Day Festival i Portorykańska Parada powracają do Humboldt Park w dniach 8-11 czerwca, z paradą 10 czerwca. Prezentowane przez Portorykańskie Centrum Kultury w Chicago, popularne obchody, będą obejmowały paradę, muzykę, jedzenie i świąteczną atmosferę.

W ramach festiwalu odbędzie się karnawał z mnóstwem atrakcji, takich jak turniej domino, występy artystów, muzyka na żywo i nie tylko.

Harmonogram:

  • Karnawał z 25 przejażdżkami, jedzeniem, muzyką i nie tylko rozpoczyna się o 4:00PM 8 czerwca.
  • Festiwal z tradycyjnymi potrawami i napojami, sztuką, warsztatami, występami muzycznymi i plátano Cook-off, wśród wielu ofert i atrakcji, otwiera się o 4:00PM 9 czerwca.
  • 44. doroczna parada z okazji Dnia Ludu w Portoryko rozpoczyna się o godzinie 2:00PM na Division Street przy Campbell Avenue.
  • Festiwal trwa w dniu 11 czerwca.

Nikki Alva, Grupo Mania, Trinere, Michael Stuart, Frankie Negron, Huey Dunbar, Boriqua Posse, Safire i Coro to tylko niektóre z tegorocznych występów muzycznych.

Tegoroczna parada, która odbędzie się na Paseo Boricua, będzie uhonorować 50. rocznicę Portorykańskiego Centrum Kultury oraz zmarłego w tym roku portorykańskiego poety i dziennikarza Juana Antonio Corretjera – podali organizatorzy.

Sąsiedzi, urzędnicy i dobroczyńcy mogli zasmakować tego, co ma nadejść w czwartkowe popołudnie 8 czerwca, podczas uroczystości otwarcia festiwalu w Narodowym Muzeum Sztuki i Kultury Portorykańskiej, 3015 W. Division St.

Dochód z festiwalu wesprze projekt Tu Casa wspierający rozwój i edukację społeczności latynoskich w Chicago.

Jeśli chodzi o sobotnią paradę, rozpocznie się ona na Division Street i Campbell Street, a następnie przejdzie na zachód przez Paseo Boricua w Humboldt Park, a zakończy na Sacramento i Division.

Bilety w cenie od 10 USD  można kupić tutaj.

Zeszłoroczna impreza zakończyła się frustracją niektórych uczestników: około 70 samochodów zaparkowanych wzdłuż parku o tej samej nazwie w Humboldt Park zostało odholowanych za naruszenie ograniczeń parkowania.

Więcej informacji na temat parady i festiwalu można znaleźć tutaj.

Adres: Humboldt Park , 2800 W Division St, Chicago, IL 60622

 

Źródło: blockclubchicago
Foto: puertoricanfest, Paseo Boricua Tour Co, change.org
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

luty 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28  

Popularne w tym miesiącu