Połącz się z nami

News USA

Kolejne problemy techniczne niektórych modeli Hyundai i Kia – istnieje ryzyko pożaru

Opublikowano

dnia

Dwóch koreańskich producentów samochodów – Hyundai i Kia – zwróciło się do właścicieli niektórych modeli swoich marek z ostrzeżeniem przed ryzykiem wystąpienia pożaru. Zalecane jest parkowanie zagrożonych pojazdów na zewnątrz budynków. Apel dotyczy właścicieli prawie 485 000 pojazdów w Stanach Zjednoczonych.

Dla Hyundaia i Kia to już kolejne z długiego ciągu problemów związanych z pożarami i awariami silników, które nękają firmy przez ostatnie sześć lat. Tym razem problemem jest zanieczyszczenie modułu sterującego ABS, które może spowodować zwarcie elektryczne.

Według ostrzeżenia producentów, samochody mogą się zapalić nawet po zatrzymaniu.

Ryzyko dotyczy niektórych SUV-ów Kia Sportage produkowanych od 2014 do 2016 roku oraz sedana K900 z lat 2016 – 2018. Wycofane Hyundaie obejmują niektóre SUV-y Santa Fe, produkowane od 2016 do 2018, Santa Fe Sports z lat 2017 i 2018, Santa Fe XL z roku 2019 oraz Tucson z 2014 i 2015.

Producenci samochodów twierdzą, że mają 11 zgłoszeń pożarów w USA, ale żadnych obrażeń.

REKLAMA REKLAMA

Dokumenty opublikowane we wtorek przez amerykańskie organy bezpieczeństwa mówią, że właściciele powinni parkować pojazdy na zewnątrz i z dala od konstrukcji, dopóki nie zostaną wykonane naprawy.

Dealerzy są zobowiązani do wymiany bezpiecznika w wymienionych samochodach. Ponadto dealerzy Hyundai skontrolują moduły sterujące i w razie potrzeby je wymienią. Właściciele aut marki Hyundai zostaną powiadomieni o konieczności przeprowadzenia naprawy od 5 kwietnia. Kia planuje wysyłać listy od 31 marca.

Ostrzeżenia pojawiły się po tym, jak U.S. National Highway Traffic Safety Administration NHTSA przeprowadziła serię dochodzeń w sprawie pożarów w komorze silnika, które nękają koreańskich producentów samochodów.

W grudniu agencja skonsolidowała dwa dochodzenia z 2017 roku w ramach nowej analizy technicznej obejmującej ponad 3 miliony pojazdów z lat modelowych 2011-2016. W tym czasie NHTSA otrzymała 161 skarg dotyczących pożarów silników.

Pierwsze wycofanie samochodów tych firm, związane z awariami i pożarami silników sięga września 2015 r. Od tego czasu firma wydała co najmniej osiem kolejnych wycofań z powodu wielu problemów z silnikiem, zgodnie z dokumentami NHTSA.

Agencja poinformowała, że ​​otwiera analizę techniczną, aby ocenić, czy poprzednie wycofania obejmowały wystarczającą liczbę pojazdów. Będzie również monitorować skuteczność poprzednich wycofań „a także długoterminową rentowność powiązanych programów i działań terenowych niezwiązanych z bezpieczeństwem prowadzonych przez Hyundai i Kia”.

Zarówno Hyundai jak i Kia informują, że współpracują z agencją. Obaj producenci samochodów osobno informują, że podjęli wiele działań naprawczych w celu rozwiązania problemów z silnikiem, w tym wycofania zagrożonych modeli, nowej technologii monitorowania silnika i zapewnienia przedłużonej gwarancji.

Badane pożary pojazdów dotyczą silników Theta II GDI, Theta II MPI, Theta II MPI hybrid, Nu GDI i Gamma GDI powiązanych koreańskich producentów samochodów. Dotyczy to modeli Hyundaia Sonata, Santa Fe i Elantra, a także Kia Sorento, Rio, Optima i Soul. Objęte są lata produkcji 2011–2016.

W listopadzie 2020 r. NHTSA ogłosiła, że ​​Kia i Hyundai muszą zapłacić 137 milionów dolarów grzywny i dla poprawy bezpieczeństwa, ponieważ zbyt wolno, wycofywały ponad milion pojazdów z silnikami, które mogą ulec awarii.

Kia miała zapłacić 27 milionów dolarów i zainwestować 16 milionów dolarów w środki bezpieczeństwa. Kolejne 27 milionów dolarów płatności zostanie odroczone, o ile Kia spełni warunki bezpieczeństwa, informuje NHTSA.

Kia zaprzeczyła amerykańskim zarzutom, ale oświadczyła, że ​​chce uniknąć przedłużającej się walki prawnej.

Dane zebrane przez organizację non-profit Center for Auto Safety pokazują, że od 2015 r. Hyundai i Kia musiały wycofać w USA ponad 20 modeli z lat 2006-2021, łącznie ponad 8,4 miliona pojazdów.

Wiele wycofań dotyczyło wad produkcyjnych, które uniemożliwiały przepływ oleju przez blok silnika. Większość z nich wiązało się z kosztowną wymianą silnika.

Hyundai i Kia przeprowadziły również amerykańską „kampanię ulepszania produktów”, obejmującą 3,7 miliona pojazdów, aby zainstalować oprogramowanie, które będzie ostrzegać kierowców o możliwych awariach silnika.

 

Źródło: fox5

Foto: You Tube

News Chicago

Wszyscy na pokład! Dzisiaj rusza Świąteczny Pociąg w Blackberry Farm w Aurorze

Opublikowano

dnia

Autor:

Świąteczny pociąg wyjedzie na tory na przedmieściach Aurora, stając się jednym z wielu, które będą kursować w okolicach Chicago w okresie zimowym. Holiday Express w Blackberry Farm rozpoczyna kursowanie w czwartek, zapraszając gości do wskoczenia na pokład na wycieczkę wokół Lake Gregory o powierzchni 7,2 akra.

Zlokalizowana przy 100 S. Barnes Rd. farma będzie obsługiwała pociąg do 18 grudnia, wraz z szeregiem innych zajęć celebrujących świątecznym czas.

Tysiące migoczących światełek, przejażdżki wozem i czytanie klasycznych świątecznych opowieści odbędą się na terenie farmy.

Pojawi się tu także Św. Mikołaj i jego elfy.

REKLAMA REKLAMA

Holiday Express będzie kursował w następujących terminach:

  • od 5:00 do 8:00PM w czwartki; 1, 8 i 15 grudnia
  • od 5:00 do 8:00PM w piątki; 9 i 16 grudnia
  • od 2:00 do 7:00PM w soboty i niedziele; 3-4, 10-11 i 17-18 grudnia

Bilety kosztują 8 dolarów i są do kupienia tutaj.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, Blackberry Farm
Czytaj dalej

News Chicago

Kanadyjski świąteczny pociąg zbliża się do Illinois. W Bensenville pojawi się w ten piątek

Opublikowano

dnia

Autor:

Po wirtualnych pokazach w ciągu ostatnich dwóch lat, świąteczny pociąg Canadian Pacific Railway wraca na tory w tym sezonie. Firma kolejowa oferuje nie jeden, ale dwa pociągi świąteczne – jeden, który kursuje wyłącznie w Kanadzie, a drugi, który obejmuje część tego kraju, ale także części Stanów Zjednoczonych, w szczególności Środkowy Zachód i Północny Wschód.

Trasa po Stanach Zjednoczonych rozpoczęła się 23 listopada od Maine i obejmuje dziesiątki kolejnych przystanków, zanim zakończy się kilka tygodni później.

Według komunikatu prasowego, pociąg jest popularnym, atrakcyjnym widokiem, ale także zbiera pieniądze i zwiększa świadomość dotyczącą banków żywności w sieci Canadian Pacific.

W Illinois wspaniale oświetlony pociąg pojawi się w najbliższy weekend.

REKLAMA REKLAMA

Pociąg zrobi swój pierwszy lokalny przystanek w Bensenville tuż przed godziną 7:00 PM w piątkowy wieczór.

Odbędzie się tu występ na żywo, na scenie pojawią się artyści Lindsay Ell i JoJo Mason. Według strony internetowej CP Railway każdy zainteresowany powinien zaparkować w sąsiedztwie skrzyżowania Railroad Avenue i South York Street.

Następnego ranka pociąg pojedzie do Pingree Grove, gdzie Ell i Mason zagrają kolejny występ w godzinach 9-9:30 PM. Parking dla gości będzie dostępny w pobliskim ratuszu.

Jeśli nie uda wam się go złapać, będziecie mieć jeszcze jedną szansę.

W następnym tygodniu świąteczny pociąg zatrzyma się w Viking Middle School w Gurnee. Wszyscy zainteresowani mogą przyjść w czwartek, 8 grudnia, około godziny 5:10 PM aby zobaczyć wspaniałe światła, a także występy artystów Alana Doyle’a i Kelly Prescott.

Więcej szczegółów na temat przejazdu świątecznego pociągu z Kanady dostępne jest tutaj.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News USA

Zamów hamburgera a może będziesz je jadł do końca życia za darmo! Świąteczny konkurs McDonald’s

Opublikowano

dnia

Autor:

Z okazji świąt McDonald’s rozdaje darmowe posiłki do końca życia. Począwszy od 5 grudnia, każde zamówienie zrealizowane w aplikacji McDonald’s za co najmniej 1 USD spowoduje, że klienci wezmą udział w konkursie, w którym można wygrać kartę McGold. Trzech zwycięzców otrzyma specjalną kartę, dzięki której dożywotnio dostaną darmowy McDonald’s. Ponadto każdy zwycięzca otrzyma trzy dodatkowe karty do rozdania, co daje w sumie 12 wygranych kart.

Karta McGold istnieje od lat i podobno mają ją niektóre sławy, w tym Warren Buffett, Bill Gates i aktor Rob Lowe.

W 2018 roku McDonald’s wydał kilka złotych kart podczas konkursu. Zwycięzca mógł otrzymać „tylko” dwa darmowe posiłki tygodniowo przez 50 lat. Ta zasada dotyczy również tegorocznej promocji, która kończy się 25 grudnia.

„Nasi fani byli zafascynowani historią karty McGold i tym, czy naprawdę istnieje. A teraz sprawimy, że legenda McDonald’s stanie się rzeczywistością dla naszych fanów, dając im najlepszy prezent świąteczny – szansę na wygranie karty, a następnie udostępnienie jej trzem członkom rodziny lub znajomym” – powiedział Tariq Hassan, dyrektor ds. marketingu w McDonald’s USA .

REKLAMA REKLAMA

McDonald’s zachęca do odwiedzenia restauracji, w celu wypróbowania oferty na żywność i towary, która będzie trwała przez 3 tygodnie. Obejmuje m.in. skarpety Chicken McNugget i bluzę AM Wrapper Hoodie z nadrukami Egg McMuffin lub cheeseburgerem.

Oferty, które różnią się w zależności od dnia, obejmują kanapki Big Mac typu kup jeden, a drugi dostaniesz za darmo, albo bezpłatne nuggetsy przy zakupie za 1 USD i podwójnego cheeseburgera za 50 centów.

To już trzeci rok, w którym McDonald’s wprowadził grudniową promocję.

McDonald’s odnotował ostatnio wysokie zyski, częściowo wzmocnione takimi transakcjami. W trzecim kwartale sprzedaż w amerykańskich sklepach McDonald’s otwartych co najmniej 13 miesięcy wzrosła o 6,1%.

 

Źródło: cnn
Foto: YouTube, istock/Bogdan Kurylo
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

luty 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28  

Popularne w tym miesiącu