Połącz się z nami

News Chicago

Dobra wiadomość dla Illinois. Gaz od Nicor ma być tańszy w lutym o 10 %. Zaoszczędzimy

Opublikowano

dnia

Po przeprowadzonych podwyżkach końcem minionego roku przedsiębiorstwo Nicor Gas podało, że zmniejsza koszty dostarczanego gazu. Od 1 lutego zmniejszy miesięczny cenę gazu do 55 centów, czyli spadek wyniesie 10% od tego miesiąca. Jest to druga z rzędu miesięczna obniżka dla klientów firmy z siedzibą w Naperville, która obsługuje ponad 2,2 miliona klientów, w tym większość z przedmieść i północnego Illinois.

Nicor Gas co miesiąc składa w Illinois Commerce Commission aktualny koszt dostawy gazu, poinformowała Jennifer Golz, kierownik ds. public relations i relacji z mediami. W styczniu koszt gazu dla klientów Nicor wynosił 61 centów. W grudniu było to okresowo 68 centów. Ale w styczniu 2021 r. kosztował tylko 29 centów – mniej niż połowę obecnej ceny.

Wg Citizens Utility Board rachunki za gaz ziemny zawierają generalnie trzy składowe: opłatę za dostawę, koszt gazu i podatki. Opłaty za dostawę pokrywają koszty dostarczenia gazu do domów plus zysk dla dostawcy i są ustalane przez ICC. Opłaty za gaz pokrywają rzeczywisty koszt gazu, różnią się co miesiąc i są ustalane przez rynek.

Opłaty za dostawę gazu stanowią ponad 50% typowych rachunków mieszkaniowych, informuje Golz.

Na ceny rynkowe gazu ziemnego na całym świecie wpłynęły podaż i popyt, niskie temperatury i inflacja gospodarcza. Ponadto ogólne zapotrzebowanie w Stanach Zjednoczonych znacznie wzrosło podczas pandemii COVID-19, ponieważ coraz więcej osób pracuje i uczy się w domu.

Niedawna redukcja kosztów Nicor ​​Gas wynika częściowo z proaktywnych środków, takich jak zakup gazu ziemnego w miesiącach letnich, kiedy jest on zazwyczaj tańszy, i przechowywanie go do użytku przez cały rok, oświadczyła Golz.

„Pomaga to obniżyć koszty ogrzewania zimą i zwiększyć naszą całoroczną dostawę” – wyjaśniła. „Te strategie zakupowe, w połączeniu z naszymi podziemnymi magazynami, zapewniają naszym 2,2 milionom klientów usługi po konkurencyjnych cenach oraz niezawodną energię i ciepło”.

Firma zapewnia również pomoc energetyczną – było to ponad 50 milionów dolarów w zeszłym roku – swoim klientom za pośrednictwem programu pomocy w zakresie energii dla domów o niskich dochodach, planu spłaty procentu dochodu oraz programów współdzielenia i pomocy energetycznej.

Nicor ​​współpracuje także z Armią Zbawienia w ramach programu Shield of Caring, aby zapewnić pomoc w nagłych wypadkach przy rachunkach za gaz ziemny i wsparcie innych podstawowych potrzeb, w tym opłat za mieszkanie, czynszu i kosztów artykułów spożywczych.

„Wszyscy byliśmy dotknięci pandemią, ale nasze zaangażowanie w dobro naszych klientów nigdy się nie zachwiało. Od czasu pandemii skupialiśmy się na współczuciu naszym klientom, którzy potrzebują pomocy i zapewnianiu dodatkowych opcji pomocy” stwierdził John O. Hudson III, prezes i dyrektor generalny Nicor Gas w komunikacie prasowym.

By uzyskać więcej informacji o programach pomocy odwiedź stronę  Nicor Gas.

By przeczytać jak oszczędzać gaz i otrzymać bezpłatną wycenę energii w swoim domu  zajrzyj tutaj.

 

Źródło: dailyherald

Foto: You Tube, pixabay/ VisionPics 

News Chicago

Co dalej z Lori Lightfoot? Była burmistrz Chicago będzie wykładała na Uniwersytecie Harvarda

Opublikowano

dnia

Autor:

Była burmistrz Chicago ogłosiła swoje kolejne przedsięwzięcie po odejściu ze swojego stanowiska w zeszłym miesiącu. Lori Lightfoot będzie wykładała na Harvard T.H. Chan School of Public Health.

Lori Lightfoot została mianowana starszym członkiem kadry kierowniczej w Harvard T.H. Chan School of Public Health na nadchodzący semestr jesienny. Poprowadzi na uczelni kurs skupiający się na tym, jak przeprowadziła Chicago przez pandemię COVID-19.

„Zawsze uwielbiałam uczyć, a możliwość powrotu do tego jest czymś, z czego naprawdę się cieszę” powiedziała Lightfoot w oświadczeniu.

Była burmistrz Chicago uważa, że wiele się nauczyła w czasie pandemii i chce podzielić się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat zarządzania sprawami publicznymi miasta w tym okresie.

Kurs będzie dotyczył decyzji dotyczących porządku publicznego, które podjęła, a które nakreśliły drogę przejścia Chicago przez pandemię. Lightfoot ma doświadczenie w edukacji, wykłada prawo na Northwestern University i University of Chicago.

Dwóch innych byłych burmistrzów dużych miast przyjęło stypendium na Harvardzie, w tym burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio i była burmistrz Bostonu Kim Janey.

Ostatnim dniem urzędowania Lori Lightfoot jako burmistrz Chicago był 15 maja, po nieudanej próbie reelekcji.

 

Źródło: fox32
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Zamień się w Barbie i weź swojego Kena do nowej restauracji w Chicago: Malibu Barbie Cafe

Opublikowano

dnia

Autor:

The Malibu Barbie Cafe: nowe, ekskluzywne doświadczenie kulinarne Bucket Listers rusza w Chicago. Inspirowana kultową lalką Barbie kawiarnia zawita do Wietrznego Miasta 7 czerwca, by przenosić swoich gości do Malibu w Kalifornii z lat 70-tych XX wieku. Lokal będzie działał do 15 września.

Kawiarnia pełna optymistycznych kolorów Barbie, wyluzowanych plażowych motywów i mnóstwem elementów stylu retro pozwoli rozkoszować się klimatem legendarnego Malibu.

The Malibu Barbie Cafe zapewni możliwość robienia sobie zdjęć o tematyce Barbie a jej menu zostało stworzone z myślą o wszystkich gustach i preferencjach i zawiera wyśmienitą gamę klasyków. Są to m.in. naleśniki Pacific Paradise, sałatka Wedge West Coast Wave i kanapka klubowa California Dreamin’.

Będzie to restauracja typu fast-casual, kładąca nacisk na przyjazną kuchnię, pyszne desery i różnorodne drinki. Oferta zawiera również ekskluzywne gadżety.

Organizatorzy uważają, że to jedyne w swoim rodzaju doświadczenie będzie idealne do tworzenia wspomnień z najlepszymi przyjaciółmi, dziećmi, rodziną, czy spotkań zakochanych.

Wydarzenie jest przeznaczone dla osób w każdym wieku a lokal oferuje także dodatkowo płatny tor do jazdy na rolkach. Jazda jest dozwolona dla dzieci od 5 lat i będących pod opieką osoby dorosłej. Korzystanie z toru jest możliwe jedynie w zarezerwowanym czasie.

The Malibu Barbie Cafe będzie otwarte w Chicago Loop od 7 czerwca do 15 września 2023 r.

Ceny zaczynają się od 35 USD dla dzieci i 50 USD dla dorosłych (Każdy zakup biletu obejmuje zarezerwowane miejsce, gwarantowany czas na posiłek oraz wybór przystawki i dodatku).

Film „Barbie” wchodzi do kin 21 lipca.

Źródło: bucketlisters
Foto: FB, The Malibu Barbie Cafe
Czytaj dalej

News Chicago

Dzieci w Aurorze dostają darmowe posiłki przez całe lato. Program rusza dzisiaj

Opublikowano

dnia

Autor:

Bank Żywności Północnego Illinois będzie oferował bezpłatne, pożywne posiłki dla dzieci w czterech parkach Aurora od poniedziałku 5 czerwca do piątku 11 sierpnia.

Posiłki będą dostępne w następujących lokalizacjach i godzinach:

  • Plac zabaw Garfield Park, 350 N. Sheffer Road, od 11:00AM do 12:00PM
  • Centrum dla odwiedzających Phillips Park, 1000 Ray Moses Drive, od 11:00AM do 12:00PM
  • McCarty Park, 350 E. Galena Blvd., od 12:30PM do 1:30PM
  • Plum Park, Plum Street 337, od 12:30PM do 1:30PM

Posiłki są bezpłatne dla dzieci do 18. roku życia. Nie jest wymagana rejestracja ani identyfikacja.

Posiłki w dni powszednie należy spożywać na miejscu. Sobotnie i niedzielne obiady zabierane będą do domu wraz z owocami i warzywami i będą wydawane w piątki.

 

Źródło: nbc
Foto: istock/Zurijeta
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

luty 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28  

Popularne w tym miesiącu