Połącz się z nami

Ciekawostki

Datki w kryptowalucie? Children’s Museum w Oak Lawn jest za, skoro wspierają jego działalność

Opublikowano

dnia

Adam Woodworth, dyrektor wykonawczy Children’s Museum w Oak Lawn, zawsze zbiera fundusze na działalność tej organizacji non-profit. Stale też szuka nowych sposobów pozyskiwania środków a jednym z nich okazało się wprowadzenie kryptowaluty. Wg dyrektora, muzeum jest pierwszym w kraju, które przyjmuje darowizny w tej postaci.

Kryptowaluta to cyfrowa, zdecentralizowana waluta, niezwiązanej z konkretnymi krajami lub instytucjami finansowymi, takimi jak banki. Do dynamicznie rozwijających się kryptowalut należą bitcoin, dogecoin, ethereum i wiele innych. Wciąż także powstają nowe.

Woodworth rozmyślając o pozyskiwaniu środków dla muzeum, wpadł na pomysł.

„Jedną z myśli, które miałem, było: jeśli to ma wartość, czy można to przekazać?” oznajmił.

Zaczął badać, czy korzystały z niego inne organizacje non-profit i jak mógłby przyjąć takie darowizny na rzecz Children’s Museum. To, co znalazł, to kilka firm, które pozwalają ludziom przekazywać kryptowaluty organizacjom non-profit, pobierając niewielką opłatę administracyjną, aby przekonwertować je na tradycyjną amerykańską walutę.

W lipcu 2021 r. Children’s Museum w Oak Lawn stało się pierwszym muzeum dla dzieci w kraju, które przyjmuje darowizny w postaci kryptowalut-

Wg informacji, które posiada Woodworth.

Zaczęło się od platformy Engiven, do której dołączyła następnie Every.org jako kolejna opcja dla osób, które chciały przekazać w ten sposób darowiznę. Od tego czasu około 120 datków w postaci kryptowalut dało muzeum do około 500 USD.

Darowizny w kryptowalutach nie zdarzają się wprawdzie codziennie, ale i tak muzeum zdobyło dzięki nim nowych darczyńców.

Komunikat prasowy z zeszłego lata przyciągnął uwagę publikacji i blogów dotyczących kryptowalut — miejsc, które nigdy nie napisałyby o muzeum z innego powodu niż to, że zaczęło przyjmować darowizny kryptograficzne. Komentarze były ogólnie pozytywne, oznajmił Woodworth, a kryptowaluty, takie jak Bitcoin i Ethereum, rosły w tym czasie.

„Myślę, że niektórzy ludzie przekazali darowizny tylko po to, aby to zrobić” – powiedział. „Wygląda na to, że za każdym razem, gdy publikujemy coś o krypto – że to akceptujemy – otrzymujemy dwie lub trzy darowizny. To fajnie.

Chociaż darowizny kryptograficzne mogą nie mieć dużego wpływu na jego wynik finansowy, muzeum dociera z nimi na inny rynek i to się liczy. Starsi ludzie nadal wypisują czeki na swoje darowizny, a „wiele” innych osób korzysta z kart kredytowych, mówi Woodworth. Za to krypto przemawia do młodszej publiczności.

Kierownictwo muzeum rozważało utrzymanie krypto w pierwotnym stanie, a nie natychmiastową zamianę go na dolary. Ale zmienność kryptowalut jest problemem dla organizacji non-profit. Internal Revenue Service traktuje również kryptowaluty bardziej jak akcje niż gotówkę, więc śledzenie zysków i strat z wartością darowizn może być trudne.

„W tej chwili o wiele łatwiej jest zamienić to prosto na gotówkę i przejść dalej” – poinformował Woodworth. „Możesz mieć 100 dolarów w krypto i obudzić się następnego ranka z 50 USD, ponieważ on nigdy nie śpi. I odwrotnie, możesz po przebudzeniu mieć 150 USD. To jeden z powodów, dla których obecnie go nie trzymamy.”

„Czy widzę w przyszłości czas, w którym, jeśli sytuacja się ustabilizuje, organizacje non-profit mogą ją utrzymać? Oczywiście. Ale to jeszcze nie ten czas”.

Po tym, jak muzeum zaaklimatyzowało się w darowiznach kryptowalut, Woodworth wysłał w styczniu e-mail do osób wspierających muzeum, aby uzyskać opinię na temat pomysłu umożliwienia ludziom kupowania lub odnawiania członkostwa za pomocą kryptowaluty. System internetowy byłby skonfigurowany jak koszyk na zakupy, który pozwalałby ludziom płacić różnymi opcjami walutowymi.

Woodworth wyjaśnił, że znałby aktualne stawki transferu dla kryptowalut i obsłużyłby tę konwersję na miejscu. Jednak chce się upewnić, że zainteresowanie jest wystarczające, zanim zainwestuje środki w pomysł. Jeśli muzeum posunie się naprzód z planem, nowe opcje prawdopodobnie wejdą w życie w marcu lub kwietniu, powiedział.

Osoby zainteresowane dodatkowymi informacjami o muzeum lub darowiznami zapraszamy na stronę cmoaklawn.org.

Osoby zainteresowane przedstawieniem opinii na temat inicjatyw kryptograficznych muzeum mogą to zrobić, wysyłając e-mail na adres adam.woodworth@cmoaklawn.org.

O propozycji Elona Muska dla McDonalda dotyczącej wprowadzenia płatności dogecoin w sieci pisaliśmy tutaj.

 

Źródło: chicagotribune

Foto: You Tube

 

News USA

Najbogatsi Amerykanie mają rekordowe 44,6 biliona dolarów

Opublikowano

dnia

Autor:

Według nowych danych Rezerwy Federalnej, majątek 1% najbogatszych Amerykanów osiągnął rekordową kwotę 44,6 biliona dolarów na koniec czwartego kwartału. Wzrost cen akcji na koniec roku spowodował, że sporo zarobili.

Całkowita wartość majątku netto 1% najbogatszych Amerykanów, zdefiniowanych przez Fed jako osoby posiadające majątek przekraczający 11 milionów dolarów, wzrosła w czwartym kwartale o 2 biliony dolarów. Całość zysków pochodziła z posiadanych przez nich akcji.

Wartość akcji przedsiębiorstw i udziałów w funduszach wspólnego inwestowania, będących w posiadaniu 1% najbogatszych wzrosła do 19,7 biliona dolarów z 17,65 biliona dolarów w poprzednim kwartale.

Podczas gdy wartość nieruchomości superbogaczy nieznacznie wzrosła, wartość ich prywatnych przedsiębiorstw spadła, zasadniczo niwelując wszystkie inne zyski, poza zyskiem z akcji.

Bezprecedensowy boom majątkowy rozpoczął się w 2020 r. wraz ze wzrostem rynku w związku z pandemią Covid-19. Od 2020 r. majątek 1% najbogatszych mieszkańców USA wzrósł o prawie 15 bilionów dolarów, czyli o 49%.

Średnio 50–90% Amerykanów z klasy średniej także się bogaciło, odnotowując wzrost majątku o 50%.

Ekonomiści twierdzą, że wzrost na giełdzie dodatkowo zwiększa wydatki konsumentów poprzez tzw. „efekt bogactwa”. Kiedy konsumenci i inwestorzy widzą, że ich akcje rosną, czują się pewniej, wydając pieniądze i podejmując większe ryzyko.

Efekt bogactwa powoduje wzrost gospodarczy, ale to zjawisko podkreśla także wrażliwość gospodarki na wypadek załamania się giełdy.

Według ekspertów, nie jest to najbardziej prawdopodobny scenariusz obecnie, ale krach na giełdzie nie jest niemożliwy, biorąc pod uwagę, że ceny akcji wydają się być zawyżone.

Źródło: U.S. Federal Reserve

Najnowszy raport podkreśla również, że w USA utrzymuje się największa liczba akcji.

Według raportu Fed, 10% najbogatszych Amerykanów posiada 87% indywidualnie posiadanych akcji i funduszy inwestycyjnych, a 1% superbogaczy w USA posiada połowę wszystkich akcji posiadanych indywidualnie.

Ekonomiści twierdzą, że rosnąca giełda przynosi ogromne korzyści bogatym, natomiast bogactwo Amerykanów z klasy średniej i Amerykanów o niższych dochodach zależy bardziej od wynagrodzeń i wartości domów niż od akcji.

Indeks giełdowy S&P 500 wzrósł już o 10% w tym roku i prawdopodobne jest, że zamożność wyższych sfer osiągnęła rekordowy poziom już pod koniec 2023 r.

Chociaż w latach 2021 i 2022 nierówności w zamożności społeczeństwa nieznacznie spadły wraz ze wzrostem wynagrodzeń i gwałtownym wzrostem cen mieszkań, od tego czasu różnica w zamożności powróciła do poziomu sprzed pandemii.

Na koniec czwartego kwartału 1% najbogatszych Amerykanów posiadał 30% bogactwa kraju, podczas gdy 10% najbogatszych Amerykanów miało 67% całego majątku Stanów Zjednoczonych.

 

Źródło: cnbc
Foto: istock/Darren415/Nattakorn Maneerat/jacoblund/
Czytaj dalej

News USA

Główna wygrana Powerball także blisko miliarda dolarów – szansa na wygraną w sobotę

Opublikowano

dnia

Autor:

Pula nagród w Powerball wzrosła do szacunkowej kwoty 935 milionów dolarów, po tym jak nikt nie trafił sześciu liczb wylosowanych w środowy wieczór. Czy przekroczy miliard, tak jak jackpot Mega Millions zgarniety we wtorek przez mieszkańca New Jersey? Jest o co walczyć!

Wylosowane 27 marca liczby to: 37, 46, 57, 60, 66 oraz Powerball 8. Po jednym milionie wygrały losy z Arizony, Pensylwanii i Teksasu.

Losowanie odbyło się dzień po tym, jak gracz z New Jersey wygrał wielką nagrodę Mega Millions o wartości 1,13 miliarda dolarów po 30 losowaniach z rzędu bez zwycięzcy. O tej wygranej informowaliśmy wczoraj.

Jackpot Powerball także rośnie od miesięcy, od ostatniego zwycięzcy, który trafił główną wygraną w Nowy Rok. Gracz z Michigan zdobył wtedy nagrodę o wartości 842,4 mln dolarów.

W 37 kolejnych losowaniach nikomu się to nie udało. Niewielkie szanse  w grze wynoszące 1 do 292,2 miliona mają na celu stworzenie dużych jackpotów, które przyciągną uwagę i zwiększą sprzedaż.

Nagroda w wysokości 935 milionów dolarów, która będzie do zdobycia w sobotni wieczór da zwycięzcy zastrzyk gotówki, o szacowanej wysokości 449,7 miliona dolarów.

W Powerball gra się w 45 stanach oraz w Waszyngtonie, Portoryko i na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych.

2023 roku jackpot Powerball został trafiony pięć razy:

  • 6 lutego 2023 r. – 754,6 mln dolarów – Waszyngton
  • 4 marca 2023 r. – 162,6 mln dolarów – Wirginia
  • 19 kwietnia 2023 r. – 252,6 mln dolarów – Ohio
  • 19 lipca 2023 r. – 1,08 miliarda dolarów – Kalifornia
  • 11 października 2023 r. – 1,765 miliarda dolarów – Kalifornia

10 największych jackpotów na obu amerykańskich loteriach:

  1. 2,04 miliarda dolarów (Powerball, 8 listopada 2022 r. — jeden zwycięski kupon).
  2. 1,765 miliarda dolarów (Powerball, 11 października 2023 r. – jeden zwycięski los).
  3. 1,586 miliarda dolarów (Powerball, 13 stycznia 2016 r. — trzy zwycięskie kupony).
  4. 1,58 miliarda dolarów (Mega Millions, 8 sierpnia 2023 r. — jeden zwycięski los).
  5. 1,537 miliarda dolarów (Mega Millions, 23 października 2018 r. — jeden zwycięski los).
  6. 1,348 miliarda dolarów (Mega Millions, 13 stycznia 2023 r. — jeden zwycięski los).
  7. 1,337 miliarda dolarów (Mega Millions, 29 lipca 2022 r. — jeden zwycięski los).
  8. 1,13 miliarda dolarów (Mega Millions, 26 marca 2024 r. — jeden zwycięski los)
  9. 1,08 miliarda dolarów (Powerball, 19 lipca 2023 r. – jeden zwycięski los).
  10. 1,05 miliarda dolarów (Mega Millions, 22 stycznia 2021 r. — jeden zwycięski los).

 

Źródło: ap
Foto: YouTube, istock/photobank kiev/
Czytaj dalej

News USA

Przestępcy o twarzach Lego nie spodobali się producentowi zabawek

Opublikowano

dnia

Autor:

Firma Lego zwróciła się do policji południowej Kalifornii o zaprzestanie wykorzystywania głów produkowanych przez nią zabawek do ukrywania tożsamości podejrzanych, których zdjęcia udostępniane są w mediach społecznościowych. Taki zwyczaj ma od ponad roku Departament Policji w Murrieta.

Departament Policji w Murrieta zaczął używać głów zabawek Lego do zakrywania twarzy ludzi w listopadzie 2022 r. Zredagowane zdjęcia wzbudziły szersze zainteresowanie w zeszłym tygodniu, po opublikowaniu przez wydział na Facebooku oświadczenia zatytułowanego „Dlaczego zakryte twarze?”

Zdjęcia dostępne w Internecie skłoniły firmę produkującą zabawki do skontaktowania się 19 marca z policją.

Lego „z szacunkiem poprosiło nas, abyśmy powstrzymali się od wykorzystywania ich własności intelektualnej w naszych treściach w mediach społecznościowych, co oczywiście rozumiemy i będziemy przestrzegać” – odpowiedział porucznik Jeremy Durrant, który dodał, że obecnie policja szuka innych metod dalszego publikowania swoich treści w sposób interesujący dla obserwujących profil.

Policja w Murrieta chroni tożsamość podejrzanego zgodnie z prawem, ale zamieszcza zdjęcia zakrytych twarzy, aby otwarcie podzielić się z mieszkańcami tym, co dzieje się w mieście.

W lipcu 2021 r. ustawodawca stanu Kalifornia zmienił kodeks karny 13665, aby zakazać organom ścigania udostępniania zdjęć podejrzanych aresztowanych za przestępstwa bez użycia przemocy.

Ponadto we wrześniu 2023 r. stan przyjął ustawę Assembly Bill 994, nakładającą na agencje obowiązek usuwania zdjęć podejrzanych z mediów społecznościowych po 14 dniach, chyba że zaistnieją szczególne okoliczności. Jak podaje ministerstwo, ustawa weszła w życie w styczniu.

 

Źródło: nbc
Foto: Marietta Police Dept. / via Facebook
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

luty 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28  

Popularne w tym miesiącu