Połącz się z nami

Kultura

Musical „Hairspray” w Chicago! Zobacz szalone widowisko a przekonasz się, że „You can’t stop the beat”!

Opublikowano

dnia

W CIBC Theatre w Chicago już od jutra możesz pozwolić się ponieść szalonym rytmom z lat 60-tych! Musical „Hairspray”, nagrodzony Tony Award na Broadwayu, powraca w trasę i będzie gościć w Wietrznym Mieście od 1 do 13 lutego. Dołącz do 16-letniej Tracy Turnblad z Baltimore i sprawdź czy dziewczyna z wielkimi marzeniami (i jeszcze większymi włosami) może zmienić świat?

Broadwayowski musical „Hairspray” to muzyczny fenomen komediowy wpasowujący się pomiędzy takie produkcje jak „Grease”, „Fame” czy „Footloose”. Nie ma na celu jedynie zachęcić widownię do tańca, ale porusza ważne kwestie z Ameryki lat 60-tych, które pozostały uniwersalne w dzisiejszym świecie.

Musical, podczas którego można usłyszeć ponadczasowe przeboje takie jak: „Welcome to the 60s”, „Good Morning Baltimore” i „You Can’t Stop the Beat”.

Jest „świeży, zwycięski i zachwycająco melodyjny!” – według recenzji The New York Times’a.

Akcja musicalu dzieje się w 1962 roku, kiedy główna bohaterka – puszysta nastolatka Tracy Turnbald – marzy o występie w znanym telewizyjnym widowisku. Autor show, przypadkiem obecny na szkolnej potańcówce zachwyca się popisami dziewczyny i zaprasza ją do występu w programie.

Nastolatka szybko zdobywa sympatię publiczności pozostawiając w cieniu, dotychczasową gwiazdę widowiska Amber von Tussle, choć ta nie składa broni i próbuje wyeliminować swoją nową rywalkę. Nie udaje jej się to a Tracy zdobywa sławę i chce wykorzystać swój sukces w walce o tolerancję i równouprawnienie.

Zanim musical „Hairspray” trafił na deski teatru w Stanach Zjednoczonych powstał film w 1988 roku pod tym samym tytułem, w reżyserii Johna Watersa. Po kilku latach Broadway odkupił od Hollywood prawo do tego tytułu, by na jego kanwie stworzyć musical w 2002 roku. 5 lat później ze spektaklu zrobiono kolejny film, ze świetnymi rolami Johna Travolty i Michelle Pfeiffer. W 2016 r powstała jego wersja telewizyjna pt. „Hairspray Live”.

Musical „Hairspray”, zupełnie nowa produkcja koncertowa, ponownie połączy wielokrotnie nagradzany zespół twórczy Broadwayu, kierowany przez reżysera Jacka O’Briena i choreografa Jerry’ego Mitchella, aby zaprezentować spektakl nowemu pokoleniu widowni teatralnej.

Nie przegap tej „niezwykle zabawnej i serdecznej komedii muzycznej” wg New Yorkera.

W Chicago musical „Hairspray” będzie grany od 1 do 13 lutego w CIBC Theatre. Bilety dostępne na stronie Broadway in ChicagoZalecane jest także zapoznanie się z wyszczególnionymi tam przepisami covidowymi.

Dostępna jest także ograniczona pula biletów po 25$, które można wygrać na loterii. Szczegóły loterii tutaj.

 

Źródło: broadwayinchicago, pap

Foto: You Tube

News Chicago

Koncert Studia Jump już w niedzielę. Zobaczcie roztańczone widowisko

Opublikowano

dnia

Autor:

Już jutro czeka nas w Chicago wspaniałe widowisko – dwuczęściowy koncert tanecznego Studia Jump, w którym wystąpią zarówno najmłodsze dzieci jak i starsi tancerze. W studiu Radia Deon Chicago Ewa i Wacek Barnak serdecznie zapraszają na minispektakl „Let’s Get to Work” i show zatytułowany „Dreamland”.

Studio Jump jest jedną z niewielu grup polonijnych, która nie jest związana z polskim folklorem. Szkoła tańca powstała jeszcze w Polsce, w 1987 roku. Po przyjeździe do Chicago Ewa i Wacek Barnakowie kontynuowali swój plan studia tańca nowoczesnego, rozpoczynając go z małą grupką dzieci w szkole św. Ferdynanda.

Przez lata działalności przez Studio Jump przewinęło się bardzo dużo osób, a szkoła wychowała całe pokolenia młodych ludzi. Dla wielu z nich, którzy urodzili się już w Stanach Zjednoczonych grupa była ważnym miejscem gdzie mieli kontakt z polskością.

Cały czas jest wielka liczba chętnych dzieci, które chcą tańczyć w Studiu Jump. Większa niż liczba miejsc. Dobrą wiadomością jest to, że na początku wakacji powstaje nowa grupa, na miejsce młodzieży, która odchodzi bo np. wyjeżdża na studia do innego miasta, mówi Ewa Barnak.

Jest to jednak niewiele miejsc i dzieci są przyjmowane na zasadzie pierwszeństwa zgłoszenia. „Właściwie nigdy nigdzie nie ogłaszamy zapisów” zaznacza Ewa Barnak – o tym, że pojawia się możliwość przyjęcia do studia, ludzie dowiadują się zazwyczaj „pocztą pantoflową” od znajomych osób.

„Po występie dzieją się cuda – telefon nie milknie, wręcz trzeba wyłączać” dodaje Wacek Barnak.

Najmłodsza grupa – Mini Jump jest przeznaczona dla dzieci, które ukończyły 4 lata. W tej grupie dzieci tańczą przez 3-4 lata, w zależności od umiejętności i dostępności miejsc w wyższych grupach. Pozostałe grupy obejmują dzieci i młodzież aż do pełnoletności.

Najbliższe wydarzenie Studia Jump, które mamy okazję zobaczyć już 11 czerwca, będzie dwuczęściowym koncertem.

W pierwszej jego części wystąpią maluszki, które przygotowały minispektakl pt. „Let’s Get to Work”. Dzieci wystąpią w rolach różnych zawodów, m.in. kucharek, kierowców, marynarzy czy listonoszy.

Druga część koncertu to z kolei „Dreamland”, czyli widowisko obejmujące wszystko co związane ze snami, które od wieków inspirują, chociażby artystów, zapowiada Ewa Barnak.

Na publiczność jak zawsze czeka znakomite nagłośnienie oraz kapitalna oprawa sceniczna i oświetlenie a przedstawienie łączy elementy teatru, baletu i musicalu.

Koncert Studia Jump odbędzie się w Hinsdale South High School, przy 7401 Clarendon Hills Rd., Darien. IL 60561, 11 czerwca o godzinie 5.00PM.

Bilety w cenie 35 dolarów dla dorosłych i 15 dolarów dla dzieci można kupić na miejscu przed występem lub w Studio Jump. Więcej informacji na stronie internetowej http://www.dancestudiojump.com i pod numerem telefonu pod numerem telefonu 773 – 895-3251. 

Źródło: informacja własna
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

ATG Accordion Festival będzie prawdziwym świętem akordeonów w Wheaton

Opublikowano

dnia

Autor:

Uznani muzycy i artyści z całego świata spotkają się na zachodnich przedmieściach Chicago w dniach 19-22 lipca, aby uczcić organizację non-profit, Accordionists & Teachers Guild International (ATG). W czasie ATG Accordion Festival odbędą się trzy specjalne koncerty, a także zabawa dla całej rodziny. Każdy będzie mógł dotknąć instrumentów i spróbować zagrać.

Festiwal rozpoczyna się o godzinie 10.00 rano w środę, 19 lipca, od wydarzenia „Accordion Petting Zoo”, na którym, w sali balowej Hyatt Lisle, można zobaczyć dziesiątki akordeonów, z których każdy można „pogłaskać” i na nim zagrać.

To bezpłatne wydarzenie dla publiczności jest idealne zarówno dla młodych, jak i starszych oraz każdego, kto kiedykolwiek chciał dowiedzieć się więcej o tym instrumencie.

Poprowadzi je artystka występująca  dla dzieci, piosenkarka i autorkę tekstów, Jane Christison z Janie Next Door. Najbardziej znana ze swojego programu „Music with a Smile” i wciągających występów.  Jane uwielbia zapoznawać dzieci z instrumentami, o których nie słyszą zbyt często – takimi jak akordeon.

Uczestnicy „Accordion Petting Zoo” mogą założyć akordeon, pociągnąć za miech, a nawet zagrać melodię , pod okiem wykonawców ATG i nauczycieli pod ręką, którzy zademonstrują jak to zrobić i poprowadzą zabawę.

Wydarzenie odbędzie się także w sobotę, 22 lipca, o godzinie 10.00 rano, w holu Armerding Center w Wheaton College, 520 E. Kenilworth Ave., Wheaton.

Do najważniejszych atrakcji festiwalu należą przede wszystkim trzy urzekające koncerty współprezentowane przez Wheaton College w ramach ich Artist Series.

Wydarzenia koncertowe rozpoczną się w czwartek, 20 lipca, w Armerding Center for Music and the Arts od wystepu UMKC Community Accordion Ensemble pod dyrekcją Joan C. Sommers, wspomaganej przez perkusistów z Wheaton College.

Gościnnie wystąpi Das Duo Kollektiv z Wiednia w Austrii , wprowadzając do programu wyjątkowe połączenie muzyki akordeonowej i fletu.

Drugi koncert ATG i Wheaton College Artist Series będzie w piątek, 21 lipca. Wystąpią Stas Venglevski, Nathaniel Holman, Kevin Friedrich i Tony Payn oraz Orkiestra Polyphonia, 54-osobowy zespół pochodzący z francuskiej wyspy Reunion.

Finałowy koncert ATG i Wheaton Artist Series zakończy festiwal w sobotę 22 lipca, a jego kulminacją będzie występ 50-osobowej Orkiestry Festiwalowej pod dyrekcją jedynej w swoim rodzaju Joan C. Sommers.

Joan C. Sommers jest założycielką World Accordion Orchestra.

W skład Orkiestry Festiwalowej wchodzą akordeoniści z całego świata, w tym z Kanady, Austrii, Nowej Zelandii i Australii. W programie znajdzie się także solista Grayson Masefield, urodzony w Nowej Zelandii akordeonista i pierwszy zwycięzca Mistrzostw Świata w kategorii akordeon klasyczny, wirtuozowski i cyfrowy.

Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godz. 8.00 wieczorem i odbywają się w Armerding Center for Music and the Arts w Wheaton College.

Bilety na wszystkie wydarzenia ATG Wheaton Artist Series kosztują 30 USD, 20 USD dla seniorów lub 10 USD dla studentów. Wszystkie bilety można kupić za pośrednictwem strony internetowej Wheaton College Artist Series pod adresem wheaton.edu/artistseries.

The Accordionists & Teachers Guild, International jest organizacją non-profit zrzeszającą nauczycieli akordeonu, studentów, kompozytorów, profesjonalnych muzyków i hobbystów z całego świata. Jej celem jest propagowanie uznania dla tego niezwykłego instrumentu i jego muzyki.

Od momentu założenia w 1940 roku przez nieżyjącego już Anthony’ego Galla-Rini i współpracowników, ATG zdobył międzynarodowy prestiż i szacunek dzięki ciągłemu dążeniu do doskonałości w edukacji muzycznej.

Organizacja oferuje stypendia, organizuje seminaria, warsztaty, koncerty, recitale i coroczny festiwal – z których wszystkie zapewniają edukację akordeonową i możliwości występów dla graczy w każdym wieku i na każdym poziomie.

 

Źródło: dailyherald
Foto: Orkiestra Polyphonia, YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Dziś startuje letni targ dla smakoszy w Highwood. Rezerwujcie środowe wieczory

Opublikowano

dnia

Autor:

Celebrate Highwood ogłosiło powrót uznanego Highwood Evening Gourmet Market, który będzie odbywał się w środy, od 7 czerwca do 30 sierpnia. Sezon rozpocznie się specjalną uroczystością w Everts Park 7 czerwca o godzinie 6:00PM.

Publiczność jest zaproszona do zebrania się, aby uczcić nowo zaprojektowany Everts Park i cieszyć się wszystkimi ulepszeniami parku, w tym: nowym placem zabaw, brodzikiem i ogrodem deszczowym, zwiększoną liczbą miejsc siedzących i niesamowitą nową muszlą koncertową.

W tym roku przypada 15. sezon uznanego Highwood Evening Gourmet Market, a uczestnicy mogą spodziewać się aż 60 niesamowitych sprzedawców zmieniających się co tydzień oraz rozrywki na żywo dla wszystkich grup wiekowych.

Targ będzie otwarty w godzinach od 4:30PM do 9:30PM. Nie będzie targu 5 lipca.

Dodatkowo, po niezwykle udanym roku inauguracyjnym, Celebrate Highwood z radością ogłasza powrót Historical Highwood Cocktail Tour z Brucem „Buzzy” Bertuccim, rozpoczynając 7 czerwca od 7:00PM do 9:00PM i kontynuując co tydzień przez cały sezon.

Organizatorzy zapowiedzieli także dwa wieczory tematyczne: Margarita 19 lipca i Garlic Fest 16 sierpnia.

Wieczorny targ dla smakoszy w Highwood prezentuje szeroką gamę lokalnych produktów, przekąsek, domowego chleba i ciastek, szeregu etnicznych przysmaków i lokalnych wyrobów rzemieślniczych. Goście mogą delektować się kolacją i koktajlami, zwiedzając rynek, spotykając się z przyjaciółmi i słuchając co tydzień różnych występów muzycznych na żywo.

Historyczna wycieczka koktajlowa po Highwood

Highwood Historical Cocktail Tours rozpoczną się w środę 7 czerwca, a następnie będą odbywać się w każdą środę aż do 4 października. Zbiórka o 6:45PM, start punktualnie o 7:00PM. Każda trasa będzie miała 4 przystanki. Koszt to 25 USD/osoba i jest ograniczony do pierwszych 15 rejestrujących się osób.

Prowadzona przez przewodnika Bruce’a „Buzzy’ego” Bertucciego, wycieczka pozwala poznać sekrety i historie budynków i firm miasteczka na przestrzeni ostatnich 100 lat, łącząc wydarzenie z degustacją koktajli.

Bilety dostępne tutaj.

 

Źródło: Celebrate Highwood
Foto: Celebrate Highwood
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu