Połącz się z nami

News Chicago

Chicagowskie Anioły zapraszają na bal serduszkowy. Przetańcz tę noc i pomóż w leczeniu Huberta

Opublikowano

dnia

Katarzyna Romanowska, prezes fundacji You Can Be My Angel, serdecznie zaprasza na Charytatywny Anielski Bal Serduszkowy. O wspaniałym wydarzeniu, z którego dochód jak zawsze przeznaczony jest na leczenie chorego dziecka, opowiada na antenie Radio Deon Chicago. Nie wahaj się, rezerwuj bilety, spędź niezapomniany wieczór z przyjaciółmi i pomóż choremu na raka Hubertowi.

Fundacja You Can Be My Angel znana jest przede wszystkim z organizowania wspaniałych imprez dla całych rodzin, chociażby Mikołajków. Ale dwa lata temu zdecydowała się zainaugurować pierwszy bal, wydarzenie, na które zaproszeni są dorośli, by tańczyć do rana przy muzyce na żywo.

Charytatywny Anielski Bal Serduszkowy to fantastyczna impreza, w czasie której będzie grał zespół Fox a goście mogą się bawić do samego rana odbędzie się 11 lutego, w piątek przed Walentynkami.  Jednak bal nie jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla par. Jak najbardziej mile widziane są grupy przyjaciół.

Specjalnym gościem balu będzie Natalia Kawalec, niezwykle utalentowana młoda wokalistka, która tworzy także własną muzykę. W 2021 r. była finalistką polskiej edycji Voice of Poland. W programie występu Natalii przewidziane są głównie piosenki z motywem serca i miłości.

W czasie imprezy wystąpi także taneczna akademia The Dance, zachęcając gości do wspólnej zabawy.

Bal jest głównie podziękowaniem fundacji YCBMA dla osób ją wspierających.

Cały dochód ze sprzedaży biletów będą przekazane na leczenie Huberta, chłopca któremu fundacja pomaga przez cały okres pandemii. Zebrane fundusze być może do końca już sfinansują jego długą walkę z chorobą nowotworową. Tak, by już całkiem zdrowy mógł wrócić do Polski. Mile widziani są sponsorzy, którzy mogą np. sfinansować częściowo koszty balu, tak by cały dochód mógł być przeznaczony dla Huberta.

Charytatywny Anielski Bal Serduszkowy odbędzie się w pięknym lokalu Allegra Banquets, 5035 N River Rd, Schiller Park, IL 60176. Sala będzie oświetlona i nagłośniona przez firmę U La La Productions.

Goście są proszeni o czerwony ubiór lub przystrojenie czerwonymi dodatkami swojego stroju.

Połowa biletów na bal już jest sprzedana więc chętne osoby powinny się pospieszyć, by zapewnić sobie udział we wspaniałym wydarzeniu fundacji YCBMA.

Wszystkie informacje związane z balem oraz bilety na imprezę serduszkową można uzyskać pod numerami telefonów: 7732259749 i 7737445588. A także przez konto FB fundacji You Can Be My Angel.

Fundacja You Can Be My Angel jest organizacją non-profit. Została utworzona, aby pomagać rodzinom dzieci chorych na raka. Fundację tworzy ponad czterdziestu wolontariuszy, dzieci i dorosłych, którzy poświęcają swój czas i służą swoim talentem by pomagać potrzebującym rodzinom. Powstanie organizacji zainspirowała historia 2-letniego Jacoba, chłopca, który dzielnie walczył z nerwiakiem niedojrzałym.

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę fundacji YCBMA.

 

 

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Andrzej Fidziukiewicz zaprasza na poświęcenie odbudowanego po pożarze kościoła Ośrodka Camp Vista

Opublikowano

dnia

Autor:

Ponad 3 lata temu chrześcijański ośrodek edukacyjno-rekreacyjny w Wisconsin stracił swoje serce – kaplicę. Została ona bardzo szybko odbudowana dzięki datkom i zaangażowaniu wielu ludzi, także naszych niezawodnych słuchaczy. Podczas specjalnego radiotonu na naszej antenie zebraliśmy ponad 80 tysięcy dolarów i mnóstwo ciepłych słów wsparcia i życzliwości. Teraz dyrektor Camp Vista Andrzej Fidziukiewicz zaprasza na poświęcenie kościoła i towarzyszący mu piknik 4 czerwca.

W Radiu Deon Chicago Andrzej Fidziukiewicz mówi, że pomimo braku kaplicy, ośrodek Vista cały czas działał. A tak wyglądał koncert PASO na zgliszczach spalonego kościoła.

W odbudowaniu kościoła wzięło udział wielu ludzi dobrej woli, bardzo ważne było wsparcie finansowe Polonii, zwłaszcza z Chicago, ale też z całego kraju a nawet z Polski.

Andrzej Fidziukiewicz opowiada, że pożar był  bolesny ale to smutne wydarzenie okazało się być bardzo jednoczące dla wszystkich osób związanych z Camp Vista, którzy zmobilizowali się do działania, połączyli swoje siły i pomogli w jej odbudowie.

Odbudowa kaplicy wymagała dużo pracy i wysiłku. Jej oficjalne otwarcie odbędzie się w sobotę, 4 czerwca. Organizatorzy tej uroczystości szczególnie gorąco zapraszają wszystkich, którzy przyczynili się do odbudowy kaplicy.

UROCZYSTE OTWARCIE KOŚCIOŁA

Od południa będzie piknik, stoiska z lokalną żywnością; miodem, mlekiem, serami, syropem klonowym. Rodzinny festiwal z polskim jedzeniem, muzyką na świeżym powietrzu, z zabawami dla dzieci i dorosłych będzie trwał do 3 popołudniu.O 4.00 p.m. będzie miała miejsce inauguracyjna uroczysta Msza św. Kaplica Matki Bożej Nadziei zostanie pobłogosławiona przez arcybiskupa Milwaukee Jerome’a Listeckiego. Po mszy organizatorzy zapraszają występy zespołów muzycznych, a o 8.00 wieczorem na czuwanie modlitewne.

Camp Vista, 3398 Chapel Heights Rd, Campbellsport, WI 53010 tel.: 920 533 4258 lub 920 602 1972
www.campvista.org e-mail: campvista@nconnect.net Więcej informacji na stronie ośrodka Camp Vista.
24 października o godzinie 5 rano w rekolekcyjnym ośrodku Camp Vista w Wisconsin wybuchł pożar. W jego wyniku  doszczętnie spłonęła Kaplica znajdująca się w samym centrum ośrodka.

Kaplica była sercem Ośrodka Camp Vista. Tutaj odbywały się rekolekcje wielu chicagowskich grup między innymi Wspólnoty Integracyjnej „Jasmin”, Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego czy Wspólnoty Małżeństw Katolickich.

 

Źródło: informacja własna
Foto: vistaretreat.org

Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Zaburzenia odżywiania – prawdziwa pandemia tego świata. Agnieszka Malicka pisze książkę także o swoich zmaganiach

Opublikowano

dnia

Autor:

Zaburzenia odżywiania są groźną pandemią współczesnego świata, dotykającą zwłaszcza ludzi młodych. Pisze o nich w swojej książce Agnieszka Malicka, Gość Radio Deon Chicago, która sama doświadczyła trudnych zmagań z anoreksją.

Zaburzenia odżywiania należą do grupy zaburzeń psychicznych i wymagają leczenia. Należą do nich znane choroby jak anoreksja czy bulimia i mniej znane; takie jak ortoreksja i inne. Dalszymi ich skutkami, poza wyniszczeniem fizycznym są stany depresyjne, lękowe i zaburzenia osobowości.

Zaburzenia odżywiania wystąpić mogą u osoby będącej w dowolnym wieku, typowo jednak rozwijają się u nastolatków oraz u młodych dorosłych. Zdecydowanie częściej problem dotyka kobiet.

Na świecie co minutę umiera ktoś w związku z zaburzeniami odżywiania.

Agnieszkę Malicką do pisania książki skłoniły własne przeżycia. Gdy miała 13 lat, rozwinęła się u niej anoreksja. Początkiem był komentarz dotyczący jej wyglądu.

W anoreksję weszła po okresie coraz bardziej drastycznego odchudzania. Książka, którą przygotowuje jest więc także formą autoterapii, którą autorka przechodzi po swoich trudnych zmaganiach.

Książka Agnieszki Malickiej ukaże się w wakacje w j. angielskim potem zostanie przetłumaczona na j. polski. Są w niej  przeżycia związane z anoreksją autorki i innych ludzi, oraz wypowiedzi ich bliskich.

Książka nie ma na celu piętnować lub oskarżać kogokolwiek. Jest wyrazem współczucia i ostrzeżeniem przed pułapką zaburzeń odżywiania. Jej celem jest pomoc osobom na nie cierpiącym oraz ich rodzinom.

Agnieszka Malicka, która mówi, że wciąż zmaga się ze sobą, mówi, że wśród osób zagrożonych nie tylko młode osoby, dzieci , młodzież ale też osoby dorosłe, zarówno kobiety jak i mężczyźni, zwłaszcza związani ze sportem.

Wiele osób nie wie, że mogą uzyskać pomoc, albo gdzie i jak tej pomocy szukać. Książka ma dać im szansę i nadzieję. Ma też za zadanie uwrażliwić otoczenie na osoby mające problemy z zaburzeniami odżywiania.

Jeśli ktoś z Was ma swoje doświadczenia z takimi zmaganiami i chciałby się nimi podzielić, Agnieszka Malicka do tego zachęca i prosi o kontakt pod numerem tel. 224 297 66 96.

 

 

Źródło: informacja własna
Foto: You Tube

 

 

Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Za swoją „misję niesienia prawdy” w Chicago Order Zasługi RP otrzymał dziennikarz Andrzej Baraniak

Opublikowano

dnia

Autor:

10 maja w Konsulacie RP w Chicago w imieniu Prezydenta RP wyróżnienia za działalność na rzecz Polski wręczył minister Adam Kwiatkowski. Order otrzymał m.in dokumentalista, reporter i wieloletni polonijny dziennikarz Andrzej Baraniak, o czym mówi w studio Radio Deon.

Jeden z najbardziej doświadczonych dziennikarzy i reporterów polonijnych został uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczpospolitej Polskiej. W uroczystości odznaczenia zasłużonych Polaków uczestniczyła także Pierwsza Dama RP – Agata Kornhauser-Duda.

Andrzej Baraniak, który we wrześniu będzie obchodził 30-lecie swojej pracy w mediach Polonii, jest wdzięczny za to, że w ten sposób zauważona i doceniona została praca mediów polonijnych.

Polski dziennikarz zaczynał swoją pracę w Chicago z Dziennikiem Chicagowskim, w 1992r. Od tego czasu Andrzej Baraniak był obecny na prawie każdym wydarzeniu polonijnym, praktycznie nie mając wolnych weekendów i stając się najpoważniejszym dokumentalistą życia polonijnego w Wietrznym Mieście.

Ale Andrzej Baraniak przez lata działalności w społeczności polonijnej zachował bezstronność charakterystyczną dla profesjonalisty.

Gość Radio Deon Chicago w byciu dziennikarzem najbardziej ceni możliwość poznania niezwykłych ludzi. Na swojej drodze dzięki pracy spotkał, m.in. Kazimierza Koszycę, pułkownika Tadeusza Romanowskiego, weteranów spod Monte Cassino i wiele innych wspaniałych osób.

Za trudność w swoim zawodzie uważa zwłaszcza brak czasu. Tak wiele wydarzeń ma miejsce, że trudno jest znaleźć chwile na życie i sprawy prywatne.

Media się zmieniają idąc w kierunku nowoczesnych technologii cyfrowych, ale nasz Gość uważa, że zawsze będą potrzebne media polonijne bez względu na formę jaką w przyszłości przybiorą.

Zapytany o to czy będzie na uroczystościach nosił otrzymany order Andrzej Baraniak mówi, że z racji swojej pracy jeszcze w Polsce, gdzie przez 10 lat był ratownikiem górniczym, ma prawo do noszenia galowego munduru górniczego. Order Zasługi Rzeczpospolitej Polskiej będzie teraz jego największą ozdobą.

Serdecznie gratulujemy.

 

 

Źródło: informacja własna
Foto: KRRP

 

Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne