Połącz się z nami

NEWS Florida

Floryda zmuszona zamknąć ośrodki leczenia przeciwciałami. DeSantis przeciwny decyzji o wycofaniu leków

Opublikowano

dnia

Stan Floryda zamknął swoje centra leczenia COVID-19 z użyciem przeciwciał monoklonalnych odwołując tysiące umówionych wizyt. Ośrodki przestały działać ponieważ FDA nagle cofnęła zezwolenie na stosowanie leku w terapii COVID, uznając je za nieskuteczne. Tylko we wtorek urzędnicy stanowi poinformowali, że odwołali co najmniej 2000 spotkań dla osób, które zaplanowały leczenie.

Przeciwciała przeciw COVID-19 firmy Regeneron i Eli Lilly nie powinny być już stosowane, ponieważ nie działają przeciwko wariantowi omikron, który obecnie odpowiada za prawie wszystkie zakażenia w USA, poinformowały w poniedziałek amerykańskie organy regulacyjne ds. zdrowia. O wycofaniu trzech stosowanych do tej pory leków przez Food and Drug Administration FDA pisaliśmy tutaj.

Terapia przeciwciałami monoklonalnymi była głównym środkiem walki Florydy z COVID-19.

Najwyżsi urzędnicy, tacy jak gubernator Ron DeSantis i naczelny chirurg z Florydy Joseph Lapado, nie pochwalili tego ruchu. Uważają, że dostęp do terapii nie powinien być ograniczany dla tych, którzy tego potrzebują.

„Floryda nie zgadza się z decyzją, która blokuje dostęp do wszelkich dostępnych metod leczenia w przypadku braku dowodów klinicznych.”

„Do tej pory takie dowody kliniczne nie zostały dostarczone przez Amerykańską Food and Drug Administration (FDA)” – poinformowała Florida Department of Health (FL-DoH) w wydanym oświadczeniu. .

Jednak FDA twierdzi, że leczenie Regeneronem jest 1000 razy mniej skuteczne przeciwko omicronowi niż w przypadku poprzednich szczepów koronawirusa i chcą ograniczyć tą terapię dla sytuacji, w których będzie bardziej skuteczna. Decyzja agencji ma również wpływ na Eli Lilly.

Jeśli leki okażą się skuteczne przeciwko przyszłym wariantom, FDA zapowiedziała, że ​​może ponownie autoryzować ich stosowanie.

Oczekiwano posunięcia regulacyjnego, ponieważ obaj producenci leków stwierdzili, że leki infuzyjne są mniej zdolne do ukierunkowania na omikron z powodu jego mutacji. Mimo to akcja federalna może wywołać sprzeciw niektórych republikańskich gubernatorów, którzy nadal promują leki wbrew radom ekspertów w dziedzinie zdrowia.

Oporność wariantu Omicron na dwa wiodące leki oparte na przeciwciałach monoklonalnych w ostatnich tygodniach zmieniła zasady leczenia COVID-19. Lekarze mają alternatywne terapie do walki z wczesnymi przypadkami COVID-19, w tym dwie nowe pigułki przeciwwirusowe firm Pfizer i Merck, ale obu brakuje.

Brakuje również leku będącego przeciwciałem firmy GlaxoSmithKline, który pozostaje skuteczny.

Leki są laboratoryjnymi wersjami przeciwciał blokujących wirusy. Mają zapobiegać ciężkiej chorobie i śmierci poprzez dostarczanie skoncentrowanych dawek jednego lub dwóch przeciwciał na wczesnym etapie infekcji. Ówczesny prezydent Donald Trump otrzymał kombinację przeciwciał Regenerona po tym, jak w 2020 roku uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

FDA zauważyła w swojej decyzji, że omicron odpowiada teraz za ponad 99% infekcji w Stanach Zjednoczonych.

Sprawia to, że jest ​​„wysoce nieprawdopodobne”, żeby przeciwciała pomogłyby ludziom, którzy teraz szukają leczenia. Agencja stwierdziła, że ​​ograniczenie ich stosowania wyeliminowałoby również niepotrzebne skutki uboczne leków, w tym reakcje alergiczne.

Pod koniec grudnia rząd USA tymczasowo wstrzymał dystrybucję tych dwóch leków. Ale urzędnicy wznowili dystrybucję po skargach republikańskich gubernatorów, w tym Rona DeSantisa z Florydy, który twierdził, że leki nadal pomagają niektórym pacjentom z omikronem.

DeSantis mocno promował leki oparte na przeciwciałach jako charakterystyczną część polityki swojej administracji względem COVID-19.

Tworzył centra terapii i chwalił je na konferencjach prasowych, jednocześnie sprzeciwiając się obowiązkowi szczepienia i innym środkom zdrowia publicznego. Gubernator Teksasu Greg Abbott uruchomił również sponsorowane przez państwo ośrodki leczenia przeciwciałami.

Leki nie zastępują szczepień i są generalnie zarezerwowane dla osób najbardziej narażonych, w tym seniorów, biorców przeszczepów i osób z chorobami serca i cukrzycą.

Od początku stycznia rząd USA wysłał wystarczające dawki tych dwóch przeciwciał do leczenia ponad 300 000 pacjentów.

Zarówno Regeneron, jak i Lilly wcześniej ogłosili, że opracowują nowe przeciwciała skierowane przeciwko omicronowi.

Jeśli wynik testu na COVID-19 jest pozytywny, skontaktuj się ze swoim lekarzem, aby uzyskać więcej informacji i zasobów na temat opcji leczenia. Zasoby dotyczące nowych metod leczenia można znaleźć na stronie www.HealthierYouFL.org. Apteki, które otrzymały przydział leków przeciwwirusowych, można znaleźć na stronie www.FloridaHealthCOVID-19.gov.

 

Źródło: fox13

Foto: You Tube, pixabay/vperemencomExergenCorporation 

NEWS Florida

„Mam szczęście, że żyję”. Nastolatek z Florydy wyszedł cało po uderzeniu piorunem

Opublikowano

dnia

Autor:

Nastolatek z Florydy cudownie ocalał po uderzeniu piorunem, do którego doszło podczas poniedziałkowej wieczornej burzy. Praca w ogrodzie w czasie nawałnicy skończyła się dla niego pobytem w szpitalu.

Według 17-letniego Daniela Sharkeya, wyładowanie przebiegło po drzewie znajdującym się w ogrodzie, w którym pracował, gdy burza przeszła przez powiat Seminole. Nagranie z kamery umieszczonej na drzwiach uchwyciło chwile po uderzeniu pioruna i pokazało Sharkeya leżącego na ziemi, gdy sąsiedzi rzucili się mu na pomoc.

Piorun może uderzyć wiele mil od centrum burzy, więc nawet jeśli ludziom wydaje się, że wyładowania są daleko, mogą narażać się na niebezpieczeństwo jeśli ignorują zagrożenie. Daniel na szczęście przeżył, ale nadal odczuwa ból w całym ciele, a zwłaszcza w klatce piersiowej.

W poniedziałek chłopiec znajdował się blisko drzewa na podwórku i wierzy, że to drzewo właśnie uratowało mu życie. Piorun nie trafił bezpośrednio w nastolatka, tylko w drzewo.

Daniel Sharkey, która prowadzi firmę zajmującą się koszeniem trawników, wyrywał chwasty na podwórku sąsiada. Widział zbliżającą się burzę, ale pomyślał, że ma mnóstwo czasu, zanim będzie musiał schronić się w domu.

Po tym jak piorun uderzył wiedział tylko, że nie może się ruszyć. Nastolatek wspomina, że czuł jakby czas stanął i a całe ciało odczuwało mrowienie. Teraz wraca do zdrowia i jest zdeterminowany, aby wrócić do pracy. Ze szpitala miał być wypisany we wtorek lub środę.

„To był zupełny przypadek. Trafienie pioruna zdarza się raz na milion i nie daje 100% szans na przeżycie. Na szczęście tam było to drzewo i mam szczęście, że żyję” – powiedział Daniel.

Daniel Sharkey

Na skutek uderzenia pioruna może dojść do urazów, oparzeń, arytmii serca, problemów neurologicznych a w przyszłości problemów ze wzrokiem. Porażenie najczęściej jest śmiertelne.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News USA

Trump może uniknąć procesu o przechowywanie tajnych dokumentów na Florydzie

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek sędzina federalna, prowadząca na Florydzie sprawę dotyczącą tajnych dokumentów przeciwko byłemu prezydentowi Donaldowi Trumpowi, oddaliła oskarżenie. Aileen Cannon przychyliła się do stanowiska obrońców byłego prezydenta, mówiącego, że specjalny obrońca Jack Smith, który wniósł oskarżenie, został nielegalnie powołany przez Departament Sprawiedliwości.

Decyzja sędziny okręgowej USA, Aileen Cannon, przynosi zaskakujące i nagłe zakończenie sprawy karnej, która w momencie jej wszczęcia była powszechnie uważana za najbardziej niebezpieczną ze wszystkich zagrożeń prawnych, przed którymi stanął republikański były prezydent.

Od decyzji sędziny możliwe jest złożenie odwołania oraz ewentualne uchylenie jej przez sąd wyższej instancji.

Choć sprawa utknęła w martwym punkcie, a perspektywa procesu przed listopadowymi wyborami była nierealna, postanowienie sędziny stanowi ogromne zwycięstwo prawne Donalda Trumpa, który przygotowuje się do przyjęcia nominacji Republikanów w Milwaukee w tym tygodniu.

Donald Trump został oskarżony w czterech sprawach karnych. Choć w maju został uznany winnym w nowojorskim procesie dotyczącym tzw. „cichych płatności”, wydanie wyroku w tej sprawie zostało odroczone ze względu na opinię Sądu Najwyższego, która przyznała byłym prezydentom szeroki immunitet.

Opinia ta spowoduje również znaczne opóźnienia w odrębnej sprawie wniesionej przez specjalnego prokuratora Jacka Smitha, w której zarzuca Trumpowi spisek mający na celu odwrócenie jego porażki w wyborach prezydenckich w 2020 r. z Demokratą Joe Bidenem.

Kolejna sprawa związana z fałszowaniem wyników wyborów, wniesiona przez prokuratorów w Atlancie została opóźniona z powodu ujawnienia romantycznej relacji między prokurator okręgową powiatu Fulton, Fani Willis, a prokuratorem specjalnym.

W oświadczeniu na swoim portalu społecznościowym Donald Trump stwierdził, że oddalenie oskarżenia na Florydzie „powinno być dopiero pierwszym krokiem” i że trzy pozostałe sprawy, które nazwał „polowaniem na czarownice”, również powinny zostać oddalone.

Sprawę dotyczącą przechowywania tajnych dokumentów uznano za najbardziej jednoznaczną pod względem prawnym ze wszystkich czterech, biorąc pod uwagę szeroki zakres dowodów, jakie według prokuratorów zgromadzono, oraz fakt, że przedmiotowe zachowanie miało miejsce po opuszczeniu Białego Domu przez Trumpa w 2021 r.

Akt oskarżenia obejmował dziesiątki przestępstw związanych z nielegalnych gromadzeniem tajnych akt swojej prezydentury w jego posiadłości Mar-a-Lago w Palm Beach na Florydzie i utrudnianie FBI wysiłków mających na celu ich odzyskanie. Trump nie przyznał się do winy i zaprzeczył, że dopuścił się przestępstwa.

Posiadłość Mar-A-Lago w Palm Beach na Florydzie

Obrońcy złożyli wiele zarzutów w tej sprawie, w tym jeden, który utrzymywał, że specjalny doradca, Jack Smith, został nielegalnie powołany na to stanowisko niezgodnie z klauzulą ​​konstytucyjną dotyczącą nominacji. Był on mianowany przez Prokuratora Generalnego Merricka Garlanda, a nie został zatwierdzony przez Kongres, a jego urząd był niewłaściwie finansowany przez Departament Sprawiedliwości.

Zespół Smitha stanowczo kwestionował argument dotyczący klauzuli nominacyjnej podczas przesłuchań przeprowadzonych przed sędziną Cannon w zeszłym miesiącu, twierdząc, że kierownictwo Departamentu Sprawiedliwości ma na mocy własnych przepisów pełne uprawnienia do wyznaczania i finansowania specjalnego doradcy.

W orzeczeniu Sądu Najwyższego, które 1 lipca przyznało byłym prezydentom szeroki immunitet, sędzia Clarence Thomas sporządził odrębną decyzję, w której także zakwestionował, czy Jack Smith został legalnie mianowany.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej

NEWS Florida

Zbiórkę na rzecz ofiar zamachu w Butler PA wsparły gwiazdy i biznesmeni

Opublikowano

dnia

Autor:

Gwiazdy, liderzy biznesu, notable Partii Republikańskiej i wielu zwykłych Amerykanów przekazało datki na wsparcie osób poszkodowanych w zamachu na byłego prezydenta Donalda Trumpa. W sobotę wieczorem w Butler w Pensylwanii jedna osoba zginęła, a dwie inne osoby zostały poważnie ranne.

Zbiórkę na platformie GoFundMe założyła główną finansistka Donalda Trumpa, Meredith O’Rourke z Tallahassee. Wyznaczono jej cel na kwotę 1 miliona dolarów, ale darowizny znacznie przekroczyły tę kwotę.

Do poniedziałkowego wieczoru internetowa zbiórka zebrała ponad 4,6 miliona dolarów z ponad 60 000 darowizn. W poniedziałek wieczorem Elon Musk przekazał 100 000 dolarów w dwóch ratach. Organizacja Ultimate Fighting Championship przekazała 50 000 dolarów, podobnie jak jej prezes Dana White.

Znani darczyńcy z Florydy dla ofiar Butler PA Victims GoFundMe to:

 • Elon Musk: 100 000 dolarów. Dyrektor generalny Tesli, właściciel X (dawniej Twitter), założyciel i dyrektor generalny SpaceX. Musk jest obecnie mieszkańcem Teksasu, ale często przebywa na Florydzie.
 • Kenneth C. Griffin: 100 000 dolarów. Założyciel i dyrektor generalny międzynarodowego funduszu hedgingowego Citadel LLC, pochodzi z Daytona Beach i ma dom między innymi w Miami.
 • Rick i Ann Scott: 50 000 dolarów. Scott jest byłym gubernatorem Florydy, a od 2019 r. jest senatorem USA z Florydy.

Największe wpłaty na rzecz Butler PA Victims na GoFundMe:

 • Elon Musk: $50,000, dwukrotnie
 • Kenneth C. Griffin: $50,000, dwukrotnie
 • Stephen Wynn: $50,000
 • Rick & Ann Scott: $50,000
 • The Heritage Foundation: $50,000
 • Anonymous: $50,000
 • American Hartford Gold: $50,000
 • UFC UFC: $50,000
 • Dana White: $50,000
 • Alex Brola: $50,000
 • Kid Rock: $50,000

 

Źródło: The Palm Beach Post
Foto: GoFundMe
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu