Połącz się z nami

NEWS Florida

Floryda zmuszona zamknąć ośrodki leczenia przeciwciałami. DeSantis przeciwny decyzji o wycofaniu leków

Opublikowano

dnia

Stan Floryda zamknął swoje centra leczenia COVID-19 z użyciem przeciwciał monoklonalnych odwołując tysiące umówionych wizyt. Ośrodki przestały działać ponieważ FDA nagle cofnęła zezwolenie na stosowanie leku w terapii COVID, uznając je za nieskuteczne. Tylko we wtorek urzędnicy stanowi poinformowali, że odwołali co najmniej 2000 spotkań dla osób, które zaplanowały leczenie.

Przeciwciała przeciw COVID-19 firmy Regeneron i Eli Lilly nie powinny być już stosowane, ponieważ nie działają przeciwko wariantowi omikron, który obecnie odpowiada za prawie wszystkie zakażenia w USA, poinformowały w poniedziałek amerykańskie organy regulacyjne ds. zdrowia. O wycofaniu trzech stosowanych do tej pory leków przez Food and Drug Administration FDA pisaliśmy tutaj.

Terapia przeciwciałami monoklonalnymi była głównym środkiem walki Florydy z COVID-19.

Najwyżsi urzędnicy, tacy jak gubernator Ron DeSantis i naczelny chirurg z Florydy Joseph Lapado, nie pochwalili tego ruchu. Uważają, że dostęp do terapii nie powinien być ograniczany dla tych, którzy tego potrzebują.

„Floryda nie zgadza się z decyzją, która blokuje dostęp do wszelkich dostępnych metod leczenia w przypadku braku dowodów klinicznych.”

„Do tej pory takie dowody kliniczne nie zostały dostarczone przez Amerykańską Food and Drug Administration (FDA)” – poinformowała Florida Department of Health (FL-DoH) w wydanym oświadczeniu. .

Jednak FDA twierdzi, że leczenie Regeneronem jest 1000 razy mniej skuteczne przeciwko omicronowi niż w przypadku poprzednich szczepów koronawirusa i chcą ograniczyć tą terapię dla sytuacji, w których będzie bardziej skuteczna. Decyzja agencji ma również wpływ na Eli Lilly.

Jeśli leki okażą się skuteczne przeciwko przyszłym wariantom, FDA zapowiedziała, że ​​może ponownie autoryzować ich stosowanie.

Oczekiwano posunięcia regulacyjnego, ponieważ obaj producenci leków stwierdzili, że leki infuzyjne są mniej zdolne do ukierunkowania na omikron z powodu jego mutacji. Mimo to akcja federalna może wywołać sprzeciw niektórych republikańskich gubernatorów, którzy nadal promują leki wbrew radom ekspertów w dziedzinie zdrowia.

Oporność wariantu Omicron na dwa wiodące leki oparte na przeciwciałach monoklonalnych w ostatnich tygodniach zmieniła zasady leczenia COVID-19. Lekarze mają alternatywne terapie do walki z wczesnymi przypadkami COVID-19, w tym dwie nowe pigułki przeciwwirusowe firm Pfizer i Merck, ale obu brakuje.

Brakuje również leku będącego przeciwciałem firmy GlaxoSmithKline, który pozostaje skuteczny.

Leki są laboratoryjnymi wersjami przeciwciał blokujących wirusy. Mają zapobiegać ciężkiej chorobie i śmierci poprzez dostarczanie skoncentrowanych dawek jednego lub dwóch przeciwciał na wczesnym etapie infekcji. Ówczesny prezydent Donald Trump otrzymał kombinację przeciwciał Regenerona po tym, jak w 2020 roku uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

FDA zauważyła w swojej decyzji, że omicron odpowiada teraz za ponad 99% infekcji w Stanach Zjednoczonych.

Sprawia to, że jest ​​„wysoce nieprawdopodobne”, żeby przeciwciała pomogłyby ludziom, którzy teraz szukają leczenia. Agencja stwierdziła, że ​​ograniczenie ich stosowania wyeliminowałoby również niepotrzebne skutki uboczne leków, w tym reakcje alergiczne.

Pod koniec grudnia rząd USA tymczasowo wstrzymał dystrybucję tych dwóch leków. Ale urzędnicy wznowili dystrybucję po skargach republikańskich gubernatorów, w tym Rona DeSantisa z Florydy, który twierdził, że leki nadal pomagają niektórym pacjentom z omikronem.

DeSantis mocno promował leki oparte na przeciwciałach jako charakterystyczną część polityki swojej administracji względem COVID-19.

Tworzył centra terapii i chwalił je na konferencjach prasowych, jednocześnie sprzeciwiając się obowiązkowi szczepienia i innym środkom zdrowia publicznego. Gubernator Teksasu Greg Abbott uruchomił również sponsorowane przez państwo ośrodki leczenia przeciwciałami.

Leki nie zastępują szczepień i są generalnie zarezerwowane dla osób najbardziej narażonych, w tym seniorów, biorców przeszczepów i osób z chorobami serca i cukrzycą.

Od początku stycznia rząd USA wysłał wystarczające dawki tych dwóch przeciwciał do leczenia ponad 300 000 pacjentów.

Zarówno Regeneron, jak i Lilly wcześniej ogłosili, że opracowują nowe przeciwciała skierowane przeciwko omicronowi.

Jeśli wynik testu na COVID-19 jest pozytywny, skontaktuj się ze swoim lekarzem, aby uzyskać więcej informacji i zasobów na temat opcji leczenia. Zasoby dotyczące nowych metod leczenia można znaleźć na stronie www.HealthierYouFL.org. Apteki, które otrzymały przydział leków przeciwwirusowych, można znaleźć na stronie www.FloridaHealthCOVID-19.gov.

 

Źródło: fox13

Foto: You Tube, pixabay/vperemencomExergenCorporation 

NEWS Florida

Mieszkanka Orlando zostawiła w aucie dzieci by okraść sklep. Samochód się zapalił

Opublikowano

dnia

Autor:

Mieszkanka Florydy została oskarżona o dwa przestępstwa po tym, jak zostawiła dwójkę swoich dzieci w samochodzie, który zapalił się, gdy ona sama okradała sklep. Jedno z dzieci doznało z oparzeń pierwszego stopnia, jak wynika z akt sądowych. Do wydarzenia doszło 26 maja.

Policja aresztowała 24-letnią Alicię Moore z Orlando pod zarzutem zaniedbania dziecka po tym, jak płomienie ogarnęły jej samochód, uwięziwszy jej dzieci w środku, podczas gdy ona kradła w sklepie w Oviedo Mall, 26 maja.

Moore zostawiła swoje dzieci w Lincolnie z 2016 r. około południa tego dnia, podczas gdy ona i „nieznany mężczyzna” udali się do domu towarowego Dillarda i spędzili około godziny na kradzieży w sklepie, zgodnie z raportem z aresztowania.

Kiedy kobieta wychodziła ze sklepu, zobaczyła, że jej samochód stoi w ogniu, upuściła skradziony towar i uciekła ze sklepu, czytamy w raporcie.

Raport podaje, że samochód został całkowicie zniszczony przez płomienie. Jedno dziecko próbowało uciec z pojazdu, a osoby postronne ostatecznie pomogły je uratować. Dzieci zostały przewiezione do szpitala dziecięcego Arnolda Palmera.

Według raportu z aresztowania jedno dziecko doznało „kilku oparzeń pierwszego stopnia”, w tym twarzy i uszu. Wiek dzieci nie jest znany.

Podczas przesłuchania przez policję Alicia Moore podała tylko swoje dane i poprosiła o adwokata.

Biuro szeryfa powiatu Seminole aresztowało kobietę na podstawie niepowiązanego nakazu i oskarżyło ją o poważne zaniedbanie dziecka i podpalenie związane z incydentem z 26 maja.

Zgodnie z zapisami więzienia, grozi jej również oskarżenie o drobną kradzież, napaść i pobicie osoby powyżej 65 roku życia w powiecie Sumter, około 55 mil na zachód od Orlando.

Raport z aresztowania stwierdza, że chociaż przyczyna pożaru jest nieznana, to zaniedbanie matki przyczyniło się do obrażeń dzieci, a pożar miał miejsce podczas popełnienia przestępstwa przez Moore, stąd postawione jej zarzuty.

Kaucja Moore jest ustalona na 20 000 $, a jej postawienie w stan oskarżenia zaplanowano na 27 czerwca, wynika z akt sądowych.

W piątek kobieta nie przyznała się do winy. Nie jest jasne, ile kary więzienia może jej grozić, jeśli zostanie skazana.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, City of Orlando
Czytaj dalej

NEWS Florida

Młody czarny miś utknął na drzewie nad jeziorem Eola w Orlando na Florydzie

Opublikowano

dnia

Autor:

Urzędnicy z Florydy monitorują młodego niedźwiedzia czarnego, który siedzi na drzewie nad jeziorem Eola od soboty. Niedźwiedź znajduje się około 50 stóp nad ziemią, a urzędnicy przekazali, że personel może spróbować schwytać niedźwiedzia, gdy będą mieli do tego bezpieczną okazję.

Wcześniej w sobotę funkcjonariusze organów ścigania zamknęli teren wokół drzewa, czekając na przybycie personelu Florida Fish and Wildlife Conservation Commission (FWC).

Pod koniec kwietnia również zauważono innego młodego niedźwiedzia błąkającego się po centralnej Florydzie w pobliżu Altamonte Springs. Niedźwiedź został zauważony w College Park, ale później został potrącony i zabity przez samochód we wczesnych godzinach porannych.

Według FWC o tej porze roku niedźwiedzie są bardziej aktywne. Młode osobniki zaczynają opuszczać terytorium swojej matki i można je zobaczyć w nieoczekiwanych miejscach, gdy próbują znaleźć nowy obszar do zamieszkania. Zazwyczaj zwierzęta odchodzą same, gdy nie znajdują pożywienia.

Urzędnicy ostrzegają: Jeśli zobaczysz niedźwiedzia, daj mu przestrzeń, nie próbuj się do niego zbliżać i nigdy go nie karm.

Co roku w centrum Orlando odnotowuje się obserwacje czarnego niedźwiedzia. Urzędnicy FWC przypominają, że mieszkańcy powinni zawsze być świadomi swojego otoczenia, mieć oko na swoje zwierzęta domowe i wyprowadzać psy na krótkiej smyczy.

Mieszkańcy centrum Orlando i właściciele firm są również proszeni o zabezpieczenie pojemników na śmieci i innych możliwych źródeł pożywienia dla niedźwiedzi.

Skontaktuj się z infolinią FWC Wildlife Alert pod numerem 888-404-3922, jeśli czujesz się zagrożony przez niedźwiedzia.

 

Źródło: fox35orlando
foto: YouTube
Czytaj dalej

NEWS Florida

Mały samolot ścigany przez F-16 rozbił się w Wirginii. Należał do firmy z Florydy

Opublikowano

dnia

Autor:

Niereagujący na wezwania służb lądowych samolot, przeleciał nad obszarem Waszyngtonu w niedzielne popołudnie, zmuszając wojskowe odrzutowce do próby przechwycenia go. Maszyna, która ostatecznie się rozbiła, została zarejestrowana na firmę z Florydy, zgodnie z raportami i zapisami online.

Media poinformowały w niedzielę, że samolot został zarejestrowany na firmę Encore Motors z Melbourne na Florydzie.

Według FOX News myśliwiec F-16 został dopuszczony do lotu naddźwiękowego, aby odpowiedzieć na nieznaną Cessnę, ignorującą zapytania radiowe. Samolot leciał na „dziwnej trasie lotu” ponad stolicą kraju, twierdzą urzędnicy.

NORAD, North American Aerospace Defense Command, poinformował, że cywilny samolot został przechwycony około 3:20PM czasu wschodniego. Pilot nie odpowiadał, a następnie Cessna rozbiła się w pobliżu George Washington National Forest w Wirginii.

NORAD próbował nawiązać kontakt z pilotem, do momentu aż samolot się rozbił. Cztery godziny później ratownicy dotarli na miejsce katastrofy lotniczej pieszo w wiejskiej części doliny Shenandoah i że nie znaleziono nikogo, kto przeżył, jak poinformowała policja z Wirginii.

Federalna Administracja Lotnictwa twierdzi, że Cessna Citation wystartowała w niedzielę z Elizabethtown w stanie Tennessee i leciała na lotnisko MacArthur na Long Island. W niewytłumaczalny sposób samolot zawrócił jednak nad Long Island w Nowym Jorku i przeleciał prostą ścieżką nad DC, zanim rozbił się nad górzystym terenem w pobliżu Montebello w Wirginii około 3:30PM.

Nie wyjaśniono jeszcze, dlaczego pilot nie reagował, ani dlaczego się rozbił.

Samolot przeleciał bezpośrednio nad stolicą  – przez jedną z najbardziej strzeżonych przestrzeni powietrznych w kraju.

Witryny śledzenia lotów wykazały, że samolot gwałtownie spadał po spirali, opadając w pewnym momencie z prędkością ponad 30 000 stóp na minutę, zanim rozbił się w St. Mary’s Wilderness.

Północnoamerykańskie Dowództwo Obrony Kosmicznej przekazało później w oświadczeniu, że F-16 został upoważniony do lotu z prędkością ponaddźwiękową, co spowodowało dźwiękowy boom, który był słyszalny w Waszyngtonie oraz w niektórych częściach Wirginii i Maryland.

Podczas tego zdarzenia samolot NORAD użył również flar – które mogły być widoczne dla mieszkańców – w celu odwrócenia uwagi pilota. Flary są stosowane z najwyższą troską o bezpieczeństwo przechwytywanego statku powietrznego i ludzi na ziemi. Wypalają się szybko i całkowicie, a po ich wystrzeleniu nie ma zagrożenia dla ludzi na ziemi.

John Rumpel, który prowadzi firmę Encore Motors of Melbourne Inc z siedzibą na Florydzie, powiedział The New York Times, że jego córka, 2-letnia wnuczka, jej niania i pilot byli na pokładzie samolotu. Wszyscy wracali do swojego domu w East Hampton na Long Island po wizycie w jego domu w Północnej Karolinie.

Prezydent Joe Biden grał w golfa w Joint Base Andrews w czasie, gdy myśliwiec F-16 wystartował.

Rzecznik Secret Service Anthony Guglielmi przekazał, że incydent nie miał wpływu na harmonogram zajęć prezydenta w niedzielę. Po południu Biden grał w golfa w bazie wojskowej Maryland ze swoim bratem.

Źródło: fox35orlando, The Hill
Foto: YouTube, istock/Robert Buchel
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu