Połącz się z nami

Ciekawostki

Jak wzbogacić się pracując 2 godziny dziennie? 24- letnia kelnerka straciła pracę i znalazła sposób

Opublikowano

dnia

Jak poradzić sobie z utratą pracy w czasie pandemii, założyć własny biznes i się wzbogacić? 24-letnia kelnerka zrobiła to świetnie. Z początkiem epidemii straciła pracę w lokalu i jako trenerka osobista, ale zamiast się załamać postanowiła spróbować swoich sił w internetowym marketingu afiliacyjnym. Próba opłaciła się, przeczytaj jej rady!

Kobieta zaczęła od stworzenia biznesu fitness w internecie. Sprzedawała 90-dniowe programy fitness, które obejmowały niestandardowe plany treningów i posiłków, a także cotygodniowe sesje coachingowe za pośrednictwem Zoom. Zarabiała około 1000 do 2000 dolarów miesięcznie i uzupełniała swoje dochody oszczędnościami i czekami federalnymi stymulacyjnymi związanymi z Covid.

Ale skończyło się na tym, że pracowała 10 godzin dziennie i się wypaliła.

Więc po roku prób postanowiła rozstać się z  biznesem fitness i znaleźć inny sposób na zarabianie pieniędzy.

Obserwowała sprzedawców afiliacyjnych — ludzi, którzy otrzymują prowizję od sprzedawcy internetowego za ruch w witrynie lub sprzedaż — na swoim kanale TikTok. Na początku była nastawiona sceptycznie, ale ostatecznie nie miała nic do stracenia. Wzięła więc udział w kursie online, który przekonał ją, że marketing afiliacyjny może być opłacalnym modelem biznesowym.

Wtedy poszła na całość.

W lipcu 2021 r. kobieta używała swoich kont TikTok i Instagram do marketingu produktów partnerskich. Zaczęła publikować posty wiele razy dziennie, udzielając wskazówek, jak rozpocząć poboczną reklamę, zarabiać pasywny dochód i rozwijać swoją obecność w Internecie. Przez cały czas promowała narzędzia i programy biznesowe oraz przeznaczone do wzbogacenia się.

Do października zgromadziła 43 000 obserwujących na TikTok, swojej największej platformie.

Od tego czasu zarabiała średnio 8600 USD miesięcznie w dochodach pasywnych (czyli prowizji od  postów stowarzyszonych, w tym postów sprzed kilku miesięcy i postów, które sprzedały cykliczne subskrypcje).

@hustlewithshan

This is your sign to start taking monetizing your Tiktok seriously! 💸 @cnbc @CNBC Make It #monetizeyoursocialmedia #monetizeyourcontent #makemoneyonsocialmedia #businessontiktok #remoteworkfromhomejobs #quityour9to5job #bestwaystomakemoneyonline #millionairemindset2022 #startasidehustle2022

♬ yeah you did that – ☻︎

Gdybyś powiedział mi rok temu, że mogę robić to, co kocham — tworzyć przydatne treści bezpośrednio z telefonu i pracować tylko dwie godziny dziennie — roześmiałabym się.

„Teraz mam wolność, której zawsze pragnąłem.

W wieku 24 lat udało mi się wprowadzić do pięknego mieszkania w Nowym Jorku, często podróżuję, a moje życie nie kręci się już wokół pracy”- opowiada była kelnerka.

Co radzi tym, którzy chcą iść w jej ślady?

Nie musisz być obecny na TikTok, aby zbudować biznes marketingu afiliacyjnego. Może to być za pośrednictwem strony internetowej lub innej platformy mediów społecznościowych.

Pamiętaj, że sukces nie nastąpi z dnia na dzień; na początku zajmuje to dużo czasu i wysiłku. Oto pięć najlepszych wskazówek na początek:

1. Zwróć się do ekspertów po wskazówki

Poszukaj ludzi, którzy zrobili to, co Ty, i przestudiuj ich strategie. Skontaktuj się z nami i zapytaj, czy chcą przeprowadzić Cię przez proces budowania Twojego rodzaju działalności. Dzięki temu zaoszczędzisz mnóstwo czasu, energii i pieniędzy.

Istnieją również kursy, indywidualne programy mentorskie i społeczności internetowe, które mogą nauczyć Cię, jak rozpocząć działalność w zakresie marketingu afiliacyjnego.

2. Nie zaczynaj od wielu nisz i produktów

Aby skoncentrować swoje wysiłki, zacznij od jednej niszy i znajdź jeden zwycięski produkt partnerski do promowania. Po opanowaniu marketingu tego produktu możesz zacząć odkrywać inne produkty. Zrób listę twoich zainteresowań a następnie rozeznanie na temat najlepszych programów partnerskich w każdej kategorii, zanim zawęzisz swoją niszę do jednej.

Jeśli planujesz dodać firmę zajmującą się marketingiem afiliacyjnym do już założonego konta lub strony internetowej, Twoja nisza powinna pasować do treści, które już uwielbiają Twoi odbiorcy. Jeśli na przykład masz konto na Instagramie pełne zdjęć ze swoim psem, poszukaj produktów partnerskich w przestrzeni dla zwierząt.

Zdrowie i bogacenie się wydają się być dwoma najlepiej płatnymi niszami, ponieważ produkty w tych obszarach są często bardzo poszukiwane.

3. Znajdź zwycięskie, drogie produkty do promocji

Poświęcisz taką samą ilość czasu i energii na promowanie produktu, który wypłaca 2 USD prowizji, jak na promowanie produktu, który wypłaca 2000 USD prowizji. Kluczem jest więc znalezienie programów partnerskich o wysokich cenach i uczynienie z nich większości asortymentu Twojej firmy.

Korzystaj z witryn takich jak clickbank.com i digistore24.com, aby znaleźć dobrze płatne oferty partnerskie. Decydując, co promować, szukaj produktów, które mają:

  • Dużą liczba marketerów, którzy aktywnie promują produkt. Jeśli wiele innych osób poświęca swój czas na sprzedaż produktu, prawdopodobnie oznacza to, że to się opłaca.
  • Powtarzające się subskrypcje lub stałe miesięczne opłaty za produkt, dzięki czemu będziesz dokonywać cyklicznych prowizji.
  • Niską stopę zwrotu, co oznacza, że ​​większość osób kupujących ofertę partnerską jest z niej zadowolona. Dzięki temu masz pewność, że promuję wyłącznie produkty wysokiej jakości.
  • Możliwość sprzedaży dodatkowej, co oznacza, że ​​gdy ktoś kupuje ofertę na poziomie podstawowym, ma również możliwość dodania uaktualnień do tego produktu za dodatkowe pieniądze. Możliwość sprzedaży dodatkowej pomoże Ci zarobić zarówno na klientach o niskim budżecie, jak i tych, którzy są gotowi wydać więcej.

4. Buduj zaufanie swoich odbiorców

Bez względu na platformę, na której prowadzisz marketing, upewnij się, że Twoje treści są autentyczne. Ludzie chcą kupować produkty wysokiej jakości od kogoś, komu ufają. Buduj zaufanie, robiąc takie rzeczy, jak umieszczanie mojego e-maila w mediach społecznościowych i odpowiadanie na bezpośrednie wiadomości od obserwujących.

Dzięki temu klienci wiedzą, że zawsze mogą skontaktować się z wszelkimi pytaniami dotyczącymi promowanych przez Ciebie produktów.

5. Doskonal swoje umiejętności marketingowe

Marketing afiliacyjny nie jest sposobem na szybkie wzbogacenie się. Wymaga opanowania umiejętności takich jak copywriting, generowanie zainteresowania konsumentów i komunikacja.

Są to umiejętności, które odróżniają dobrego sprzedawcę afiliacyjnego od świetnego — istnieje wiele kursów online, które pomogą Ci je opanować, na przykład Legendary Marketer Dave’a Sharpe’a i konkretne kursy dotyczące Skillshare.

 

Źródło: cnbsc

Foto: TikTok, pixabay/Tumisu/Pexels 

 

News USA

Neuralink Elon Muska może już wszczepiać czipy do ludzkich mózgów

Opublikowano

dnia

Autor:

Neuralink, firma Elona Muska, ogłosiła w czwartek, że otrzymała zgodę od Food and Drug Administration (FDA) na przeprowadzenie pierwszego badania klinicznego na ludziach. Celem przedsiębiorstwa, które wykonało już testy na małpach, jest pomoc osobom z problemami neurologicznymi.

Musk jest współzałożycielem Neuralink, firmy neurotechnologicznej pracującej nad opracowaniem implantów mózgowych, które pewnego dnia mogłyby pomóc np. sparaliżowanym ludziom w powrocie do sprawności ruchowej, a także w innych problemach neurologicznych.

Starania o zgodę Agencji Żywności i leków FDA rozpoczęły się w 2019 roku, ale na początku 2022 roku aplikacja Neuralink została odrzucona i od tego czasu firma pracowała nad obawami wyrażonymi przez FDA, które dotyczączyły bezpieczeństwa implantu.

Uzyskana ostatecznie zgoda jest wynikiem niesamowitej pracy zespołu Neuralink w ścisłej współpracy z FDA i stanowi ważny pierwszy krok, który pewnego dnia pozwoli naszej technologii pomóc wielu ludziom – czytamy w czwartkowym tweecie firmy Neuralink.

Firma dodała w swoim oświadczeniu, że nie otworzyła jeszcze rekrutacji chętnych pacjentów do badania klinicznego, choć informacje o przyjęciu osób zostaną ogłoszone wkrótce.

Musk uruchomił Neuralink w 2016 roku w celu opracowania chipa, który pozwoliłby mózgowi kontrolować złożone urządzenia elektroniczne i ostatecznie umożliwić osobom z paraliżem odzyskanie funkcji motorycznych.

Technologia, jeśli się powiedzie, połączy sztuczną inteligencję z ludzkimi możliwościami za pomocą chipa wszczepionego do mózgu. Musk ma nadzieję, że nowa procedura pomoże w leczeniu chorób neurologicznych, takich jak choroba Parkinsona, demencja i choroba Alzheimera.

Neuralink prowadził już badania nad małpami. Rok temu firma potwierdziła jednak, że aż 21% małp w laboratorium, którym wszczepiono czipy padła z powodu problemów z implantami mózgu.

Organizacja non-profit Physicians Committee for Responsible Medicine (PCRM), zajmująca się prawami zwierząt, złożyła skargę na Neuralink za rzekome przeprowadzanie „inwazyjnych i śmiertelnych eksperymentów na mózgu” na 23 małpach z gatunku Rhesus macaques (makakach królewskich).

Firma przyznała, że owszem – dokonała eutanazji kilku małp z powodu eksperymentów na mózgu. We wpisie dodano, że „znaczna liczba” tych eutanazji była spowodowana usterkami i infekcjami związanymi z implantami mózgu.

 

Źródło: foxbusiness, forsal
Foto: Neuralink
Czytaj dalej

News USA

I nie opuszczę się aż do śmierci.. Sologamia, czyli wzięłam ślub sama ze sobą

Opublikowano

dnia

Autor:

Koncepcja małżeństwa z samym sobą lub sologamii istnieje od lat. Pojawiła się np. w odcinku serii „Seks w wielkim mieście”, który wyemitowano w sierpniu 2003 roku, a zaślubin ze sobą dokonała wtedy Carrie Bradshaw. Nie ma wprawdzie oficjalnych danych na temat tego, ile osób świętuje sologamię podczas ceremonii, ale praktyka ta została zbadana w kilku ostatnich artykułach prasowych.

Reporter CNN rozmawiał z czterema kobietami, które wzięły ślub same ze sobą. Wszystkie opisują ten akt jako symboliczny wyraz miłości własnej i afirmację głębokiej, znaczącej relacji ze samą sobą.

Twierdzą także, że sologamia nie ma nic wspólnego z wykluczaniem przyszłych związków partnerskich, co, jak twierdzą, jest popularnym nieporozumieniem.

Krytycy sklasyfikowali tę praktykę jako narcystyczną.

Sologamia nie jest prawnie wiążąca w Stanach Zjednoczonych i nie jest uznawana przez prawo żadnego kraju. Ale terapeuta i ekspert w tej dziedzinie, John Amodeo, mówi, że ludzie, którzy zobowiązują się kochać siebie po pracy nad wewnętrznym uzdrowieniem, są na dobrej drodze życiowej.

Wg Amodeo, autora książki „Tańcząc z ogniem: uważny sposób na pełne miłości związki”, coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę, że muszą wziąć odpowiedzialność za własne szczęście i że mogą mieć satysfakcjonujące, sensowne życie bez bycia w związku.

Amodeo opisuje sologamię jako zdrową formę narcyzmu.

Mówi, że bez miłości własnej ludzie polegają na innych, aby czuć się wartościowymi. Osoby nie kochające siebie, o niskim poczuciu wartości, wpadają w niezdrowy narcyzm – nieustannie potrzebują potwierdzenia jej od innych, aby wypełnić wewnętrzną pustkę.

Brittany Rist

Brittany Rist szła do ołtarza w sukience i białym welonie do piosenki „Girl”. 34-latka sama odczytała przysięgę przed lustrem na swoim podwórku. Przyjęła własną propozycję i dała sobie pierścionek. Zamiast małżonka czekał na nią czerwony tort obok butelki szampana.

Kobieta powiedziała sobie „tak” i zobowiązała się kochać siebie na dobre i na złe.

Brittany Rist nie miała urzędnika ani gości na swoim własnym weselu i wzniosła toast solo.

Kilka miesięcy przed wydarzeniem, które nazywa „ceremonią oddania duszy”, rozstała się z ojcem swojego syna po dziewięciu latach bycia razem. Zaczęła pracować nad uzdrowieniem swojego wnętrza, złożyła śluby celibatu i zapisała się na terapię.

Około rok po solowej ceremonii Brittanny wzięła ślub ze swoim obecnym mężem, ale na prawej ręce wciąż nosi pierścionek zaręczynowy jako przypomnienie o zobowiązaniu wobec siebie, jakie zrobiła.

Danni Adams

Trenerka obrazu ciała, Danni Adams, kilka lat temu planowała wyjść za mąż. Chciała wielkiej imprezy, pełnej ludzi, których kochała. Ale potem nadeszła pandemia i odłożyła swoje plany. Zamiast ślubu, zwróciła się do terapeuty, aby skupić się na poprawie poczucia własnej wartości.

Potem Danni, obecnie 30-latka, podjęła decyzję o ślubie ze sobą. Twierdzi, że doprowadziły ją do niej wszystkie krzywdy, których zaznała w dzieciństwie.

Zrobiła to przed około 40 gośćmi w grudniu na imprezie plenerowej w Sanford na Florydzie. Ślub kosztował około 4000 dolarów i obejmował dziewięć druhen. Przyjaciółka Adams wystąpiła w roli urzędniczki, a Danni, podobnie jak Brittanny Rist, czytała przysięgę przed dużym lustrem.

Jeśli w przyszłości wyjdzie za mąż, Danni Adams, wsunie obrączkę tuż obok tej, którą sama sobie podarowała.

„Wszyscy zawsze pytają: „Czy muszę się rozwieść, żeby poślubić mężczyznę?”. Ale prawdziwe pytanie brzmi: „Dlaczego muszę stracić siebie, żeby wyjść za mąż?”

Dorothy Fideli

Dorothy Fideli poślubiła samą siebie w wieku 77 lat. Nigdy nie wyszła ponownie za mąż po rozwodzie, który miał miejsce prawie pięć dekad temu.

Ale w tym miesiącu, odbyła ceremonię na oczach trojga swoich dzieci i dwudziestu osób z jej społeczności dla emerytów w Goshen w stanie Ohio.

Fideli miała na sobie białą suknię, krótki welon i białe trampki, gdy pchała swój udekorowany balkonik do ołtarza. W tle leciała jej ulubiona piosenka Celine Dion „Because You Loved Me”. Jej ślub z mężem w 1965 roku odbył się w sądzie i zakończył się rozwodem dziewięć lat później. Nie miała na nim sukni.

Przesłanie Fideli do młodszych kobiet zmagających się z problemami z poczuciem własnej wartości to: Nigdy nie jest za późno, by pokochać siebie.

Ena Jones

Ena Jones z Północnej Karoliny wyszła za mąż w swoje 50. urodziny we wrześniu 2020 roku. Trzy tuziny gości myślało, że biorą udział w przyjęciu urodzinowym, ale ona pojawiła się w tiarze i białej sukni do kolan, niosąc bukiet słoneczników, idąc do ołtarza pod ramieniem ojca swojego męża.

Na końcu przejścia czekał trzypoziomowy tort czekoladowy.

Jones mówi, że chciała wziąć ślub ze sobą, odkąd jej mąż zmarł na raka w 2016 roku.

„To mój najważniejszy związek… Symbolizuje moją miłość do siebie do końca życia”, mówi Ena.

Ena Jones dała sobie pierścionek ze słonecznikiem. Jeśli ponownie wyjdzie za mąż, przeniesie go na prawy serdeczny palec i będzie nosić nowy pierścionek na lewej ręce. Tak czy siak planuje odnowić swoje śluby w dniu swoich 55 urodzin.

John Amodeo mówi, że chociaż sologamia może pomóc ludziom w poczuciu własnej wartości, nie powinna wykluczać głębokiego połączenia z drugim człowiekiem. Terapeuta małżeński i rodzinny twierdzi, że miłość własna tworzy solidny fundament dla intymnych, zdrowych i bardziej satysfakcjonujących relacji z innymi.

 

Źródło: cnn
Foto: YouTube, Ena Jones, Donna Pennington, Brittanny Rist, Stormie Bray, istock/Draw05
Czytaj dalej

News Chicago

W Naperville poszybujesz do lata na skrzydłach nowych ławek – ważek

Opublikowano

dnia

Autor:

W ramach projektu „Flying Into Summer” w Naperville powstaje 19 ławek, których tematem i inspiracją są ważki. We wcześniejszych latach w miasteczku pojawiały się już dinozaury, żaglówki czy furgonetki — nie byłoby lata bez fascynujących mieszkańców rzeźb chodnikowych.

W tym roku Downtown Naperville Alliance DNA wybrało te piękne latające owady jako temat nowych rzeźby, a 19 ławek-ważek zostanie zainstalowanych w centrum miasta.

Dyrektor wykonawczy DNA, Danielle Tufano, powiedziała, że na razie projekty artystów i sponsorów są trzymane w tajemnicy. Ale w piątek, 2 czerwca, będzie można zobaczyć je już w miasteczku. Instalacja jest zaplanowana od samego rana.

Od 2012 roku, z wyjątkiem 2020 roku, sojusz koordynuje tworzenie i instalację rzeźb śródmiejskich. To stało się już tradycją Naperville, a mieszkańcy pytają o nowe pomysły, gdy tylko kończą się wakacje.

Wg Tufano ważki reprezentują zmianę. Biorąc pod uwagę transformację śródmieścia Naperville wraz z ulepszeniami infrastruktury, rozwojem krajobrazów ulicznych i ciągłym pojawianiem się nowych firm, ważki wydawały się odpowiednie w tym roku.

Mapa rozmieszczenia nowych, oryginalnych ławek jest dostępna na stronie townnaperville.com. W lipcu i sierpniu odwiedzający są zachęcani do głosowania online na swoją ulubioną rzeźbę.

DNA będzie gospodarzem Summer Sculpture Launch Event 17 czerwca podczas Downtown Naperville Car Show. Rzeźby będą eksponowane do 11 września.

 

Źródło: dailyherald
Foto: Downtown Naperville Alliance
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu