Połącz się z nami

News USA

State Farm zatrudni ponad 3 tysiące agentów. Możesz pracować z domu

Opublikowano

dnia

Potentat ubezpieczeniowy State Farm ogłosił w poniedziałek plan zatrudnienia 3400 nowych pracowników, zarówno na całych etatach jak i w niepełnym wymiarze godzin. Większość z nich miałaby pracować z domu lub w trybie hybrydowym.

State Farm jest największym dostawcą ubezpieczeń majątkowych i wypadkowych oraz największym ubezpieczycielem samochodów w Stanach Zjednoczonych. Grupa ubezpieczeniowa działająca w całym kraju ma główną siedzibę w Bloomington w Illinois. Zatrudnia kilkanaście tysięcy agentów w ponad 300 swoich oddziałach.

Firma planuje zatrudnić 3400 pracowników, z których 750 w Illinois.

Możliwości pracy hybrydowej i w biurze obejmują stanowiska w zakresie roszczeń, obsługi klienta, sprzedaży i underwritingu. Nie jest wymagane żadne doświadczenie ubezpieczeniowe. Płaca zaczyna się od 19,25 USD za godzinę.

W przypadku opcji pracy z domu, State Farm poszukuje agentów roszczeń z doświadczeniem w dopasowywaniu lub konstruowaniu polis. Obejmują one również stanowiska w pełnym i niepełnym wymiarze godzin. W przypadku niepełnego wymiaru godzinowego płaca zaczyna się od 17,25 USD za godzinę.

Specjalista ds. pozyskiwania talentów,  Mickens-Baker, poinformował, że firma osiągnęła rekordowy wzrost w 2021 r. dzięki liczbie klientów kupujących ubezpieczenia samochodowe i mieszkaniowe.

„Wraz z wzrostem liczby ubezpieczeń pojawiają się sytuacje, w których ludzie mają roszczenia i chcemy mieć pewność, że mamy wystarczającą liczbę likwidatorów szkód, przedstawicieli i współpracowników, aby móc jak najszybciej reagować na potrzeby klientów” oświadczył Mickens – Baker.

State Farm organizuje wirtualne targi karier dla hybrydowych przyjęć dzisiaj, od godziny 11.00 do 3.00 p.m., oraz targi karier dla pracy z domu w czwartek, 27 stycznia, od 10.00 do południa. Osoby zainteresowane uczestnictwem proszone są o rejestrację.

Ci, którzy chcą pracować z domu, muszą mieszkać w promieniu 120 mil od biura Bloomington.

Praca zdalna upowszechniła się na skutek ograniczeń nałożonych w konsekwencji pandemii.

„Pracodawcy stopniowo przyzwyczajają się lub czują się komfortowo z myślą, że wielu ich pracowników będzie pracować z domu przez część tygodnia” wyjaśnia Steven Davis, profesor ekonomii z University of Chicago, który badał trendy rozwoju pracy z domu podczas pandemii.

Davis przeprowadza comiesięczną ankietę, w której pyta pracowników zdalnych, między innymi, o to jak często ich szef będzie kazał im pracować w domu po zakończeniu pandemii.

„Nie ma szans, że wrócimy do normy sprzed pandemii” – ocenia Davis.

 

Źródło: wgn, cbs

Foto: You Tube, pixabay/expresswriters

 

News Chicago

Największy ekran kinowy w Illinois, szerokości 96 stóp, już wyświetla filmy w Batavii

Opublikowano

dnia

Autor:

Na przedmieściach Chicago otwarto nowe kino, wyposażone w największy ekran kinowy w Illinois – Super EMX. Powstało w dawnym kinie Randall 15 Imax, zlokalizowanym w Batavii, około 44 mil na zachód od Chicago. Wrażenia są niezwykle wciągające..

Nowe, „luksusowe i ekskluzywne” kino, Emagine Batavia, miało swoje uroczyste otwarcie 31 maja.

Audytorium Super EMX, mierzące ponad 96 stóp szerokości jest wyposażone w największy ekran Cinemascope w stanie. Dla porównania, typowy ekran kinowy ma szerokość od 45 do 65 stóp, a ekran IMAX ma szerokość 72 stóp.

W Emagine Batavia projekcja laserowa obrazu 4K jest połączona z wciągającym systemem dźwiękowym Dolby Atmos® z 70 kanałami dźwiękowymi, aby stworzyć najbardziej niezwykłe wrażenia kinowe na dzisiejszym rynku.

Oprócz audytorium Super EMX, teatr obejmuje 11 dodatkowych audytoriów i dwie prywatne sale projekcyjne, wszystkie wyposażone w luksusowe podgrzewane rozkładane fotele i podwójne kanapy do przytulania, wg komunikatu firmy.

Randall 15 IMAX został zakupiony przez Emagine w 2020 roku, wraz z innymi kinami na Środkowym Zachodzie, w tym lokalizacjami w Saginaw, MI, Noblesville, IN i Portage, IN. Prace montażowe w kinie rozpoczęły się w lutym.

Więcej informacji na stronie internetowej Emagine Batavia.

 

Źródło: nbc, patch
Foto: YouTube, Emagine
Czytaj dalej

News USA

Prawie jak twarzą w twarz. Połączenia wideo od Google mogą być teraz trójwymiarowe

Opublikowano

dnia

Autor:

Google stara się uczynić rozmowy wideo bardziej realistycznymi dzięki nowemu systemowi „Project Starline”. Wykorzystuje on sztuczną inteligencję (AI) do zbudowania modelu 3D osoby, z którą rozmawiasz.

Gigant technologiczny pracuje nad Project Starline od 2021 roku i w maju ujawnił swój najnowszy prototyp, który zmniejsza rozmiar systemu i upraszcza technologię potrzebną do jego działania.

Andrew Nartker, dyrektor generalny Google w Project Starline, wyjaśnił w poście na blogu, że działa on jak „magiczne okno, w którym można rozmawiać, gestykulować i nawiązywać kontakt wzrokowy z inną osobą, naturalnej wielkości i w trzech wymiarach”.

System wykorzystuje zaawansowaną sztuczną inteligencję do zbudowania fotorealistycznego modelu osoby, z którą rozmawiasz, i wyświetla go na wyświetlaczu z wyjątkowym poczuciem objętości i głębi. Rezultatem jest realistyczny obraz drugiej osoby, tak jakby była ona tuż przed tobą.

Wcześniejsze wersje tej technologii były mniej więcej wielkości małego pokoju i wymagały sprzętu, który dla wielu może być trudniejszy do zdobycia, takiego jak specjalne kamery i emitery światła podczerwonego, które były używane do tworzenia transmisji na żywo.

Najnowsza iteracja Google Project Starline wymaga tylko kilku standardowych kamer do tworzenia obrazów 3D wyższej jakości i zajmuje mniej więcej tyle miejsca, co telewizor z płaskim ekranem, co znacznie ułatwia jej wdrożenie.

Google dostarczył prototypy kilku firmom – w tym Salesforce, T-Mobile i WeWork – aby uzyskać rzeczywiste dane na temat tego, jak Project Starline może być używany do kontaktu z pracownikami w całym kraju i na świecie.

Wg Andy’ego White’a, starszego wiceprezesa ds. technologii biznesowych w Salesforce, Project Starline może pomóc w tworzeniu autentycznych i wciągających połączeń, które sprzyjają głębszym relacjom zarówno z  pracownikami, jak i klientami, zwiększają zaufanie i przejrzystość oraz produktywność i wydajność.

Google nie zaoferował harmonogramu, w którym Project Starline będzie dostępny komercyjnie dla firm lub przeciętnych konsumentów.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: YouTube, Project Starline
Czytaj dalej

News Chicago

Rada Miasta Chicago głosuje: będziemy mogli jeść stale na ulicach miasta?

Opublikowano

dnia

Autor:

Restauracje, bary i kawiarnie Chicago będą mogły stale obsługiwać klientów na zewnątrz zgodnie z planem wspieranym przez burmistrza Brandona Johnsona. Zasady mające pomóc restauracjom w utrzymaniu się na powierzchni podczas pandemii COVID-19 staną się trwałą częścią sceny gastronomicznej Wietrznego Miasta. Dzisiaj głosowanie Rady Miasta w tej sprawie.

Latem 2020 r. władze miasta uruchomiły program pilotażowy, który zamknął sześć ulic wokół miasta dla ruchu i umożliwił lokalnym restauracjom rozszerzenie działalności o oferowanie miejsc siedzących na zewnątrz z zachowaniem dystansu społecznego.

W 2021 roku była burmistrz Lori Lightfoot postanowiła rozszerzyć program, oferując restauracjom koło ratunkowe, ponieważ pandemia nadal dawała o sobie znać. Ale rozszerzone zasady spożywania posiłków na świeżym powietrzu, wygasły z końcem 2022 r.

Teraz, z pozytywną opinią Komisji ds. Licencji i Ochrony Konsumentów Rady Miejskiej Chicago, propozycja poparta przez silne politycznie Stowarzyszenie Restauracji Illinois może trafić do pełnej Rady Miasta Chicago na ostateczne głosowanie w środę.

Propozycja pozwoli lokalom gastronomicznym, które mają pozwolenie na jedzenie w ich lokalu, na ubieganie się o pozwolenie na stoliki na zewnątrz – o ile restauracja ma wsparcie radnego okręgu. Tawerny i bary również mogły się ubiegać, ale tylko po nawiązaniu współpracy z restauracją w celu zaoferowania posiłku swoim klientom.

Pozwolenie na stoliki na zewnątrz może wymagać zamknięcia niektórych ulic, jeśli trzy lub więcej lokali gastronomicznych połączy swoje siły.

Jeśli zostanie uchwalony przez Radę Miasta, program będzie zarządzany przez departament biznesowy i Departament Transportu. Radny firmy będzie musiał podpisać wszelkie pozwolenia na spożywanie posiłków na świeżym powietrzu.

Przepis pozwoli również firmom, które zbudowały patio na własnej posesji, takie jak parkingi, na wznowienie usług na zewnątrz.

Posunięcie Johnsona, by dać członkom Rady Miejskiej ostatnie słowo w sprawie zezwoleń na spożywanie posiłków na świeżym powietrzu jest sygnałem, że nie podejmie on bitwy, które z Radą toczyła Lightfoot.

 

Źródło: wttw, blockclubchicago
Foto: YouTube, Gibson Steakhouse
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu