Połącz się z nami

KONCERTY I FESTIWALE W CHICAGO

Masz jeszcze szansę zobaczyć Musical „Frozen” w Chicago. Spektakl pełen magii będzie grany do 22 stycznia

Opublikowano

dnia

Wspaniały musical „Frozen”, świąteczna propozycja  Chicago’s Cadillac Palace Theatre, wbrew tytułowi rozgrzewa serca i emocje całych rodzin. Przedstawienia odbywają się przy pełnej widowni. Do 22 stycznia masz szansę go zobaczyć w Chicago.

Broadwayowski „Frozen – the Musical” to sceniczna adaptacja „Krainy lodu” – filmu animowanego z 2013, wyprodukowany przez Walt Disney Animation Studios i Walt Disney Pictures, w reżyserii Chrisa Bucka oraz Jennifer Lee, inspirowanego baśnią o „Królowa Śniegu” Hansa Christiana Andersena.

 

Musical „Frozen” to spektakl pełen magii i muzyki, w czasie którego widzowie na żywo największe przeboje z produkcji Disneya. Spektakl, będący hitem na Broadwayu i podczas swojej pierwszej krajowej trasy koncertowej, opowiada historię Anny i Elsy,  oraz  miłości, która wszystko przezwycięża. Wspaniała scenografia i oprawa muzyczna gwarantuje niezapomniane przeżycie dla publiczności.

 

 

 

 

 

Caroline Bowman grająca rolę Elsy, opowiada o tym, że „Miłość zwycięża wszystko, ale ta miłość jest między dwiema siostrami, to rodzinna miłość, a nie książę ratujący księżniczkę”.

Kostiumy aktorów to prawdziwe dzieła sztuki, zwłaszcza wspaniale mieniąca się lodowa sukienka Elsy. Szafa pełna wspaniałych strojów ma kluczowe znaczenie dla sukcesu spektaklu, choć wiąże się również z dużym wyzwaniem. W trakcie spektaklu aktorzy często muszą się bardzo szybko przebierać. Za kulisami czuwa nad tym jest 16-osobowy zespół, który pilnuje, by wszyscy aktorzy byli w odpowiednich kostiumach i we właściwym czasie na scenie.

Spektakl będzie grany w Chicago’s Cadillac Palace Theatre do 22 stycznia.

Bilety na „Frozen – The Musical” są już w sprzedaży na BroadwayinChicago.com.

 

Źródło:abc7, wgn, Wikipedia, chicago-theatre.com

Foto:YouTube

News Chicago

C.S. Lewis mówi o świętach i swoim życiu. Sztuka o autorze „Opowieści z Narnii” w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Akcja „Christmas With C.S. Lewis” rozgrywa się w 1962, gdy słynny brytyjski autor, znajduje się przy końcu swojego życia. W swoim domu na obrzeżach Oksfordu gości grupę amerykańskich pisarzy. Przybyli, aby wysłuchać jego opowieści o znaczących wydarzeniach i ludziach, którzy ukształtowali jego życie. Spektakl będzie grany w Broadway Playhouse od 5 do 10 grudnia.

Ponieważ jest czas Bożego Narodzenia, C.S.Lewis zastanawia się również nad tym, jak postrzega okres świąteczny. Jak można było oczekiwać, jego publiczność była świadkiem popisu krasomówstwa i humoru, dzięki którym Lewis był jednym z najsłynniejszych mówców publicznych w Anglii.

Ten mocny, a jednocześnie intymny portret zawarty w spektaklu „Christmas With C.S. Lewis” pozwala spędzić fascynujący wieczór z mężczyzną, którego książki dosłownie zmieniły życie milionów ludzi.

Widzowie będą się śmiać i wzruszać na przemian i na pewno wyjdą z teatru celebrując wielkiego autora, który dał światu „Opowieści z Narnii” i chrześcijańskie dziedzictwo, z którym niewiele może się równać.

Sztuka „Christmas With C.S. Lewis”  będzie grana w Broadway Playhouse w Water Tower Place od 5 do 10 grudnia.

Spektakl trwa 1 godzinę i 35 minut z przerwą.

Bilety w cenie od 34 dolarów można kupić tutaj.

C.S. Lewis, właśc. Clive Staples Lewis, ps. Jack (ur. 29 listopada 1898 w Belfaście, zm. 22 listopada 1963 w Kilns) był brytyjskim pisarzem, filozofem, filologiem i świeckim teologiem.

Znany jest ze swoich prac na temat literatury średniowiecznej, dzieł krytycznoliterackich oraz z zakresu apologetyki chrześcijańskiej, jak również cyklu powieści fantastycznych „Opowieści z Narnii” (1950–1956).

Był jednym z najbliższych przyjaciół J.R.R. Tolkiena, wraz z którym wykładał na wydziale literatury angielskiej na Uniwersytecie Oksfordzkim. Wspólnie należeli do literackiej grupy Inklingów. Częściowo ze względu na wpływ Tolkiena, a także lektury Gilberta Keitha Chestertona Lewis wrócił do praktyk religijnych.

Jego prace zostały przetłumaczone na ponad czterdzieści języków i sprzedały się w ogromnym nakładzie. Samych „Opowieści z Narnii” kupiono ponad 120 milionów egzemplarzy na całym świecie i szacuje się, że nadal sprzedają się w liczbie miliona egzemplarzy rocznie.

 

Źródło: broadwayinchicago, wikipedia
Foto: broadwayinchicago, Encyklopedia Brittanica, wikimedia
Czytaj dalej

Kościół

„Oratorium o Bożym Miłosierdziu w życiu ludzi” wysłuchamy w Sanktuarium św. Jana Pawła II

Opublikowano

dnia

Autor:

Organizatorzy koncertu serdecznie zapraszają do wysłuchania „Oratorium o Bożym Miłosierdziu w życiu ludzi” w najbliższą niedzielę, 3 grudnia, w Sanktuarium św. Jana Pawła II, znajdującym się przy 116 Hilton Street w Willow Springs.

Program słowno-muzyczny przedstawi Chór Parafialny im. św. Jana Pawła II z kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Lombard wraz z chórem Paderewski Symphony Orchestra, orkiestrą symfoniczną, uznanymi solistami i recytatorami.

Muzykę do Oratorium skomponował Piotr Pałka, słowa napisał ks. Zygmunt Ostrowski, a rolę dyrygenta objął Zbigniew Blicharz.

Ostatnie wykonanie programu będzie miało miejsce 17 grudnia w Parafii Św. Józefa Robotnika w Wheeling.

Chór Parafialny im. św. Jana Pawła II z kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Lombard zaprasza do swojego grona wszystkich, którzy lubią śpiew, chcą doświadczyć czym jest piękno muzyki kościelnej oraz popracować nad swoim warsztatem wokalnym.

Próby Chóru odbywają się w środy o godz. 7:30pm w Centrum Pastoralnym. Osoby, które chcą zapisać się do chóru, proszone są o kontakt z p. organistą Zbigniewem Blicharzem: (773)616-9284.

Opiekę duchową nad chórem sprawuje ks. Andrzej Maślejak, proboszcz.

 

Źródło: Polish Consulate in Chicago, milosierdzie.us
Foto: milosierdzie.us
Czytaj dalej

Polonia Amerykańska

Koncert utworów Jacka Kaczmarskiego – „barda Solidarności” w Copernicus Center

Opublikowano

dnia

Autor:

Z okazji 40. rocznicy tournée Jacka Kaczmarskiego po USA, organizatorzy zapraszają na koncert utworów i pieśni barda „Solidarności” w wykonaniu Mateusza Nagórskiego. Koncert odbędzie się w Copernicus Center w najbliższą niedzielę, 3 grudnia.

W ten sposób organizatorzy wydarzenia chcą przypomnieć członkom Polonii amerykańskiej w Chicago postać wielkiego Polaka, którego twórczość dodawała odwagi i otuchy w walce z reżimem komunistycznym o wolną i demokratyczną Polskę.

Jednocześnie chcą również zwrócić uwagę na idee ogromnego ruchu społecznego, jakim była „Solidarność” oraz jego rolę w dekonstrukcji bloku komunistycznego.

W wydarzeniu będzie można wziąć udział również za pośrednictwem mediów społecznościowych, gdzie będzie prowadzona transmisja live z koncertu.

Projekt finansowany jest ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.

Koncert odbędzie się w niedzielę, 3 grudnia, o godzinie 7:00PM. Drzwi Centrum Kopernika zostaną otwarte o 6:00PM. Wydarzenie jest bezpłatne ale wymagana jest rezerwacja miejsc, której można dokonać tutaj.

Partnerami projektu są: Copernicus Foundation, Dziennik Związkowy, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Consulate General of the Republic of Poland in Chicago, Fundacja Młodzi dla Polski Trójmiasto.

Informacje na temat wydarzenia można uzyskać drogą mailową: zarzad@mdptrojmiasto.org, lub telefoniczną +48602226728.

 

Źródło: Copernicus Center
Foto: Copernicus Center, YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu