Połącz się z nami

NEWS Florida

Weekend z Marcinem Dańcem na Florydzie! Polski znakomity satyryk wystąpi w Hudson, St. Petersburg i w Sarasocie

Opublikowano

dnia

Już w ten weekend najpopularniejszy polski satyryk, Marcin Daniec, wystąpi na Florydzie. W piątek będzie można go zobaczyć w Hudson, w sobotę w St. Petersburgu a w niedzielę w Sarasocie. Nie zastanawiaj się tylko rezerwuj bilety na świetny wieczór pełen humoru.

Po prawie dwuletniej przerwie w występach, spowodowanej pandemią Marcin Daniec przybył na Florydę, by spędzić z nami trzy niezapomniane wieczory, z piosenką, anegdotą i zawsze aktualnym humorem. Na występy zaprasza do Hudson, St. Petersburga i Sarasoty.

Bilety można kupić klikając baner na samej górze naszej strony DEON24.com

W swoim programie satyrycznym artysta będzie mówił o m.in. o pandemii, Białorusinach, Wujciu Alku, Wujciu Prezesie, Europarlamentarzystach, o tym co się dzieje w kraju oraz o tym jak długo trwa… odprawa na lotnisku w Miami.

 

Marcin Daniec, aktor, autor tekstów i artysta kabaretowy urodził się w Wielopolu Skrzyńskim w 1957 roku. Jest absolwentem Studium Teatralnego we Wzdowie. W 1981 ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie i rozpoczął tam pracę jako pełnomocnik do spraw kulturalnych AWF.

W 1984 wraz z Krzysztofem Januszem założył kabaret „Takich Dwóch”. Od 1986 pracował w Krakowie w Akademickim Centrum Kultury „Alma-Art”, a następnie współpracował z kabaretami „Wały Jagiellońskie” i „Pod Egidą”. Od 1994 występuje samodzielnie. Dużą popularność zapewniły mu regularne występy w TVP.

 

Artysta jest znaną postacią telewizyjną, autorem i głównym wykonawcą programów, takich jak „Meeting Kabaretowy” oraz „Marzenia Marcina Dańca”.

Za swoją działalność na scenie zdobył liczne nagrody. Pierwszym cennym wyróżnieniem była otrzymana w 1993r. „Karolinka” za debiut na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Następnie nagroda tygodnika „Wprost” uznająca Marcina Dańca za jednego z dwudziestu „Kreatorów Rzeczywistości”.

Prowadził również lubiany przez publiczność „Hit Dekady” oraz „Daniec z Gwiazdami czyli Euro Show” w TVP2

 

 

Marcin Daniec posiada także 4 Telekamery, zdobyte w kategorii „rozrywka” w latach 1999, 2000 i 2001 (w tym Złotą Telekamerę) oraz 5 „Błękitnych Meloników Charliego” przyznanych przez publiczność podczas Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku.

W 2003 roku został uznany „Satyrykiem Wszechczasów” w głosowaniu czytelników „Tele-Tygodnia”.

To nam, Radio Deon Floryda, przypadł zaszczyt w promowaniu recitali Marcina Dańca:

 

Marcin Daniec, mimo że występuje sam, nie zalicza siebie do stan-uperów, ponieważ jednym z warunkiem do tego koniecznym jest przeklinanie na scenie a tego artysta nie robi. Jeszcze nie myśli o pożegnaniu się z ukochaną sceną i swoją publicznością. Zapowiada także swój powrót na Florydę.

A w ten weekend zaprasza gorąco na wieczorne spotkania w Hudson, St.Pete i Sarasocie. Czym zaskoczy widzów?

 

Występy Marcina Dańca na Florydzie:

 

Piątek, 14 stycznia, 7 PM
MARCIN DANIEC w Polish American Social Club Hudson
BILETY: $30 – dzwoń do Marka 727-207-8662

Sobota, 15 stycznia, 7 PM
MARCIN DANIEC w Klubie Polonia INC St.Petersburg
BILETY: $30 – dzwoń do Janka 860-890-0901

Niedziela, 16 stycznia 4 PM
MARCIN DANIEC w Audytorium św. Patryka Sarasota
BILETY: $35 – dzwoń do Doroty 773-709-2086

Wstęp dla dzieci do lat 12 jest bezpłatny.

Bilety także do nabycia na stronie polskikoncert.com

 

SPONSORZY:
PSFCU.comPolsko Słowiańska Federalna Unia Kredytowa
ZaplanujFinanse.comdoradca finansowy Dariusz Godlewski
MedicarePoPolsku.commądre ubezpieczenia dla seniorów
prcua.orgPRCUA LifeUbezpieczenia na Życie
StudioFigura.usStudio Figura Clearwater

PATRONAT MEDIALNY:
deon24.com
AmerykaPoPolsku.com
Radio DEON Florida 103.9FM &1520AM
Wydarzenia z Florydy

KONCERTY I FESTIWALE W CHICAGO

Musical TO KILL A MOCKINGBIRD od dzisiaj w Chicago. Kultowa powieść na scenie!

Opublikowano

dnia

Autor:

Od dzisiaj w James M. Nederlander Theatre musical TO KILL A MOCKINGBIRD – adaptacja nagrodzonego nagrodą Pulitzera arcydzieła Harper Lee w reżyserii zdobywcy Oscara® Aarona Sorkina. Wg The New York Times Critic Pick  to „najbardziej udana amerykańska sztuka w historii Broadwayu”.

Magazyn Rolling Stone przyznał mu 5 gwiazdek, nazywając go „emocjonalnie wstrząsającą, przełomową produkcją amerykańskiego klasyka”, a New York Magazine nazwał spektakl „prawdziwym fenomenem”.

W reżyserii zdobywcy nagrody Tony Award®, Bartletta Shera, TO KILL A MOCKINGBIRD„największa powieść wszechczasów” — szybko stała się „jedną z największych sztuk w historii” .

Zdobywca nagrody Emmy® Richard Thomas zagra rolę Atticusa Fincha w tournee musicalu po Stanach Zjednoczonych.

Kanwą dla musicalu jest „Zabić drozda”– powieść obyczajowa, która jest uznawana za jedną z najważniejszych książek XX wieku. Jej autorką jest Harper Lee, która zmarła 19 lutego 2016 roku.

„Zabić drozda” została wydana w 1960 roku i w tym samym roku otrzymała Nagrodę Pulitzera.

W 1962 roku powieść została sfilmowana.

Akcja powieści dzieje się w czasie Wielkiego Kryzysu (lata 30. XX wieku) w małym miasteczku w Alabamie. Głównymi bohaterami są Jean Louise i Jeremy, dzieci miejscowego adwokata Atticusa Fincha. Trzecim bohaterem jest ich przyjaciel, Charles Baker Harris.

Książka porusza problemy osób odrzuconych przez społeczność miasteczka Maycomb.

Musical TO KILL A MOCKINGBIRD będzie grany w Chicago, w James M. Nederlander Theatre od 17 do 29 maja. Spektakl trwa 2 godziny, 35 minut z przerwą.

Wszyscy goście, bez względu na wiek, muszą mieć bilet. TO KILL A MOCKINGBIRD jest zalecany dla dzieci w wieku 12 lat i starszych.

Bilety w cenie od 35 dolarów dostępne tutaj.

 

 

Źródło: broadwayinchicago
Foto: You Tube

Czytaj dalej

News Chicago

Chicago Magic Lounge – unikalne miejsce rozrywki w Chicago. Za pralnią ukrywa się bar i sala teatralna

Opublikowano

dnia

Autor:

Za dawnymi pralkami mieszczącymi się w komercyjnej pralni z lat 40. XX wieku znajdziesz ukryty bar a także magiczny teatr. Unikalne miejsce rozrywki, nazwane Chicago Magic Lounge, znajduje się w Andersonville i jest otwarte 7 dni w tygodniu!

Otwarty o 5:00 p.m., The Performance Bar, bar inspirowany Art-Deco, nie wymaga biletu na pokaz by go odwiedzić i jest doskonałym miejscem do spędzania wolnego czasu. Posiada także pyszne menu z koktajlami rzemieślniczymi.

Kuchnia otwiera się oficjalnie o 6:00 po południu, a dla osób, które mają bilety na przedstawienie w  teatrze kabaretowym na 110 miejsc Harry Blackstone, menu jest dostępne przez całą noc.

Jest tu także 654 Club, mniejszy 43-osobowy lokal, w którym odbywają się mniejsze pokazy magii, ale jedzenie jest zabronione w tym konkretnym obszarze.

Jeśli jesteś już członkiem Chicago Magic Round Table, udaj się do Biblioteki Okrągłego Stołu, która jest po brzegi wypełniona magiczną wiedzą. Większość zbiorów pochodzi z Biblioteki Waltera Gibsona – amerykańskiego pisarza i maga, który napisał ponad 100 książek o magii.

Chicago Magic Lounge, istnieje od 2018 roku. Przeznaczone jest dla osób powyżej 21 roku życia, lub powyżej 16 lat z obecnością opiekuna.

Sprawdź kalendarz występów i kup bilety na pokaz magii tutaj.

Posiadacze biletów muszą być w pełni zaszczepieni, aby wziąć udział w pokazie. Wykonawcy i personel są również w pełni zaszczepieni.

Chicago Magic Lounge znajduje się przy 5050 North Clark Street, Chicago, IL 60640

 

 

Źródło: secretchicago
Foto: You Tube

Czytaj dalej

News Chicago

„Most Guys Are Losers”. Film z Mirą Sorvino, który nakręcono w Naperville, 1 lipca wejdzie do kin

Opublikowano

dnia

Autor:

Eric Ustian przeniósł książkę Marka Berzinsa na ekran filmowy w swoim rodzinnym Naperville. „Most Guys Are Losers” będzie miał lokalny klimat i znajome mieszkańcom Chicago miejsca. Premierę filmu zaplanowano na 1 lipca.

Ustian, absolwent liceum w Naperville North z 1998 roku, zadebiutował jako reżyser i scenarzysta.

W filmie „Most Guys Are Losers” występują nagrodzona Oscarem aktorka Mira Sorvino i jej legendarny ojciec, Paul Sorvino; Andy Buckley, znany z roli Davida Wallace’a w „Biurze” oraz Keith David.

Premiera w kinach odbędzie się 1 lipca.

Chociaż 42-letni Ustian mieszka obecnie w Los Angeles i kocha swoje życie w Kalifornii, wciąż ma miłe wspomnienia z dorastania w Naperville.

I tęskni za zimami w Chicago.

W szkole rywalizował w drużynie golfowej Naperville North i grał w koszykówkę, nie wykazując zainteresowania sztuką. On i jego przyjaciel mieli program w lokalnej sieci telewizyjnej Naperville, NCTV-17, który wywołał zainteresowanie produkcją.

Przez przypadek Ustian został odkryty przez agentów podczas swojej podróży do Nowego Jorku i dostał szansę na aktorstwo.

Stając przed wyborem między University of Iowa a zaryzykowaniem w Hollywood, Ustian wybrał to drugie.

Pojawiał się na ekranie, w tym w „Sześć stóp pod ziemią”, ale jego prawdziwa miłość to praca za kamerą. Był asystentem produkcji przy filmach „Secretary” i „Blades of Glory”, zanim założył własną firmę producencką Pier Avenue Films.

„Most Guys Are Losers” opowiada o właścicielu baru, granym przez Buckleya, który włożył lata doświadczeń w książkę o pomaganiu kobietom – a konkretnie jego córce – w odróżnianiu dobrych facetów od złych.

Ale gdy jego córka przyprowadza do domu faceta na Święto Dziękczynienia, postać Buckleya sprzeciwia się radom z jego własnej książki.

Ustian i jego ekipa nakręcili większość filmu pod koniec 2019 roku w Naperville. Praca na planie trwała 18 dni.

Większość dni zdjęciowych spędzili w centrum miasta, kręcąc wokół Riverwalk i we wnętrzu Frankie’s Blue Room na Chicago Avenue.

Sceny z rodzinnym domem pokazują dom dzieciństwa Ustiana.

Reżyser potrzebował wielu przeróbek, aby doprowadzić swój obraz tam, gdzie chciał, a pandemia spowodowała dalsze opóźnienia w projekcie. Teraz, gdy żmudny proces ma już za sobą, nie może się doczekać, aż ludzie zobaczą gotowy produkt.

W Los Angeles zaplanowano premierę na czerwonym dywanie, ale Ustian zapowiedział, że specjalny pokaz odbędzie się również w okolicach Chicago. Nie jest pewien, kiedy i gdzie to będzie, ale cieszy go możliwość oddania hołdu rodzinnemu miastu.

 

 

Źródło: dailyherald
Foto: You Tube

 

Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne