Połącz się z nami

NEWS Florida

Czarny rok dla Florydy. 98 dzieci utonęło w stanie w 2021. Kolejny tragiczny rekord

Opublikowano

dnia

Dziewięćdziesiąt osiem osób poniżej 18 roku życia utonęło w ciągu roku 2021 na Florydzie. Jest to największa liczba zanotowanych utonięć dzieci w statystykach Słonecznego Stanu. Tragiczny rekord zmusza do przemyśleń i szukania rozwiązania w celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom.

Jak poinformował Departament Dzieci i Rodzin na Florydzie 98 dzieci zmarło na skutek utonięcia w zeszłym roku. Poprzedni zanotowany rekord należał do 2010r., kiedy doszło do 92 utonięć.

Wzrost od roku 2020, kiedy zgłoszono 69 zgonów przez utonięcie, wyniósł 42 %. W 2019 roku odnotowano ich 65.

Biorąc pod uwagę swój status trzeciego najbardziej zaludnionego stanu, Floryda zajmuje od 2017r. 4. miejsce w kraju pod względem wskaźnika niezamierzonych utonięć wśród dzieci w wieku 4 lat i młodszych, według Departamentu Zdrowia Florydy.

Wskaźnik utonięć dzieci w wieku 5-12 lat na Florydzie również znacznie wzrósł w ciągu ostatniej dekady.

„Na Florydzie zawsze jest sezon pływacki, więc zawsze musimy się upewnić, że nigdy nie stracimy czujności” – powiedziała Casey McGovern, były kierownik programu zapobiegania utonięciu w Departamencie Zdrowia Florydy w powiecie Broward. McGovern niedawno opuściła to stanowisko, aby założyć własną organizację non-profit o nazwie McGovern Foundation, upamiętniającą swoją 19-miesięczną córkę Ednę Mae, która utonęła w rodzinnym basenie w sierpniu 2009 roku.

REKLAMA REKLAMA

Ponieważ liczby nadal rosły w całym stanie, McGovern i inni członkowie Florida’s Child Abuse Death Review Committee zorganizowali konferencję pod koniec 2021 r., aby przyjrzeć się problemowi i szukać jego przyczyn.

Komitet stwierdził, że powodów było wiele.

Prawie dwa lata od czasu pandemii koronawirusa zamykanie szkół zmusiło więcej dzieci do spędzania dni w domu. Potem nadeszły miesiące letnie, kiedy krótka przerwa w transmisji COVID-19 pozwoliła na długo oczekiwane imprezy przy basenie i wycieczki na wybrzeża Florydy, rzeki i naturalne źródła.

W zeszłym roku powiaty w całym stanie zgłosiły, że więcej dzieci utonęło w hotelach i domach wakacyjnych lub na spotkaniach, takich jak sąsiedzkie imprezy przy basenie.

Według Departamentu ds. Dzieci i Rodzin w ciągu dwóch tygodni w lipcu ośmioro dzieci utonęło w regionie Tampa Bay – cztery w powiecie Polk i po jednym w powiatach Hillsborough, Pinellas, Hernando i Pasco.

Jak wynika z danych stanowych, dwadzieścia dwa z 98 utonięć dzieci na Florydzie w 2021 r. miały miejsce w siedmiu powiatach regionu Tampa Bay.

McGovern i inni adwokaci rodziców mają nadzieję, że prawo uchwalone przez ustawodawców na Florydzie w zeszłym roku pomoże ograniczyć rosnące liczby. Prawo „Każde dziecko pływakiem” wymaga, aby szkoły na Florydzie pytały rodziców przedszkolaków, czy ich dziecko umie pływać, a jeśli nie, to dostarczały im materiałów dotyczących edukacji na temat bezpieczeństwa w wodzie i lokalnie dostępnych lekcji pływania.

„Jako ogólnostanowa inicjatywa skupiliśmy się na rozmowach z Airbnb’s, z branży turystycznej, aby poinformować ich, że muszą wdrożyć odpowiedni proces dla najemców” – powiedziała McGovern. „Tak więc naprawdę staramy się zachęcić branżę turystyczną do dostrzeżenia wartości umieszczania różnych tabliczek wokół basenu, umieszczania ogrodzenia wokół basenu, umieszczania dzwonków na drzwiach, aby dziecko nie mogło łatwo uzyskać dostępu do basenu.”

Adwokaci naciskają również na branżę turystyczną, aby w procesie rezerwacji uwzględniała komunikat o bezpieczeństwie wody.

„Jeśli dziecko nie umie pływać, odkryliśmy, że w większości przypadków jego rodzic też nie pływa, co wywołuje wiele strachu i niepokoju wokół wody” – powiedziała McGovern. „Program pomoże nam  komunikować się lepiej z rodzicami i pomoże im czuć się pewnie, wiedząc, że nigdy nie jest za późno, aby nauczyć się, jak zapewnić sobie i swoim dzieciom bezpieczeństwo w wodzie”.

Na wyzwanie związane z nowym przepisem odpowiadają organizacje non-profit, fundacje zajmujące się bezpieczeństwem dzieci i ludzie tacy jak Paul Demello z Port Charlotte.

16 stycznia minie 12 lat odkąd 13-miesięczni chłopcy bliźniaki Demello wpadli do przydomowego basenu. Kiedy nikt nie patrzył, dzieci przeszły przez bramkę zabezpieczającą, i poszły się do basenu.

Joshua zmarł na miejscu zdarzenia, podczas gdy Christian żył jeszcze przez trzy dni, powiedział Demello.

„W jednej chwili moje życie zmieniło się w sposób, o którym nigdy nie myślałem, że mi się to przytrafi” – powiedział Demello. „Tonięcie nie przypomina tego, co widzisz w telewizji. Jest ciche i szybkie.”

Pogrążony w smutku Demello i jego żona założyli fundację Just Against Drowning Foundation, organizację non-profit zajmującą się świadomością bezpieczeństwa wody. Organizacja opowiada się za wprowadzeniem ustawodawstwa mającego na celu ułatwienie dostępu do kursów pływania i bezpieczeństwa w wodzie, a także zaopatruje domy rodzinne w bezpłatne ogrodzenia basenów – rodzaj bariery, która mogłaby uratować życie ich chłopców.

„Ludzie powinni się martwić za każdym razem, gdy są w pobliżu wody” – powiedział Demello. „Dwie sekundy w wodzie o głębokości dwóch cali to naprawdę wszystko, czego potrzeba”.

Co możesz robić by zadbać o bezpieczeństwo dziecko i uchronić je przed utonięciem?

 • Ogrodzenie basenu: Właściciele basenów mogą zainstalować ogrodzenia z zamkiem i samozamykającą się bramą, aby dzieci nie mogły przebywać w basenie pod nieobecność osoby dorosłej.
 • Alarmy drzwiowe: Zainstalowanie alarmów drzwiowych może ostrzec rodzica lub opiekuna, że drzwi zewnętrzne zostały otwarte, zwłaszcza jeśli drzwi mają dostęp do dowolnego zbiornika wodnego, takiego jak stawy retencyjne, kanały, a nawet fontanny.
 • Zbiorniki drenażowe: Małe dzieci mogą utonąć w zaledwie jednym calu wody. Upewnij się, że wanny, wiadra do mopa i nadmuchiwane baseny są opróżniane po każdym użyciu.
 • Nadzór dorosłych: Zawsze zapewniaj nadzór dorosłych nad dziećmi w wodzie lub w jej pobliżu. Dzieci toną bezgłośnie w zaledwie 20 sekund.
 • Lekcje pływania: Zapisanie dzieci na formalne lekcje pływania zmniejsza ich szanse na utonięcie o 88 procent.
 • Resuscytacja krążeniowo-oddechowa: naucz się jej, ofiara tonięcia ma znacznie większą szansę na odratowanie, jeśli resuscytacja zostanie rozpoczęta natychmiast, zanim przybędą ratownicy.

 

Źródło: wfla tampabay

Foto: You Tube, pixabay/ Pexels/ adrit1/eLaba

 

REKLAMA REKLAMA

NEWS Florida

Ile godzin musisz pracować by opłacić czynsz na Florydzie? Słoneczny Stan na 12. miejscu najdroższych miejsc w USA

Opublikowano

dnia

Autor:

Ponieważ koszty czynszu wciąż rosną w całym kraju, nowy raport rzuca nieco światła na to, jak drogie jest życie w Sunshine State. The National Low Income Housing Coalition (NLIHC) opublikowała raport „Poza zasięgiem” z 2022 r. („2022 Out Of Reach. The High cost of housing”), w którym przedstawiono, ile godzin ktoś musi pracować, aby pozwolić sobie na mieszkanie z 1 lub 2 sypialniami w ich stanie.

Według tego raportu mieszkaniec Florydy musi zarabiać co najmniej 26,38 USD na godzinę, aby stać go na wynajem domu z 2 sypialniami. Ta liczba to wzrost o 1,56 dolara na godzinę w porównaniu z zeszłorocznym raportem.

Przy minimalnej płacy stanowej wynoszącej 10 dolarów za godzinę oznacza to, że trzeba pracować na co najmniej 2,6 pełnych etatów.

Wzrost w porównaniu z raportem z 2021 jest dobrze dokumentuje rosnące koszty czynszów w stanie i poza nim.

Badanie szczegółowo określa, ile ktoś musi pracować, aby pozwolić sobie na podstawowy dach nad głową w oparciu o średni czynsz rynkowy:

REKLAMA REKLAMA
 • 106 godzin pracy tygodniowo przy płacy minimalnej, aby pozwolić sobie na dom z 2 sypialniami
 • 86 godzin pracy tygodniowo przy płacy minimalnej, aby pozwolić sobie na dom z 1 sypialnią
 • 2.6: Liczba pełnoetatowych miejsc pracy w pełnym wymiarze godzin za minimalną płacę, aby pozwolić sobie na dom z 2 sypialniami
 • 2.2: Liczba pełnoetatowych miejsc pracy za minimalną płacę, aby pozwolić sobie na mieszkanie z jedną sypialnią

„Aby pozwolić sobie na taki poziom czynszu i mediów – bez płacenia więcej niż 30% dochodu na mieszkanie – gospodarstwo domowe musi zarabiać 4572 USD miesięcznie lub 54 870 USD rocznie” – napisali analitycy.

Jednak według raportu przeciętny najemca na Florydzie zarabia 20,55 USD za godzinę, czyli 42 744 USD rocznie – ponad 12 000 USD mniej niż jest potrzebne, aby móc sobie pozwolić na wynajem domu.

Najdroższym miejscem do życia na Florydzie jest powiat Monroe na archipelagu Florida Keys, gdzie mieszkańcy musieliby pracować prawie 3,5 etatu, dostając minimalną pensję, aby pozwolić sobie na wynajem domu z 2 sypialniami.

Następne na liście najdroższych są powiaty Miami-Dade, a następnie Collier, Palm Beach i Broward.

Floryda znalazła się na 12. miejscu w kraju, biorąc pod uwagę koszt wynajmu domu z dwiema sypialniami.

15 najdroższych stanów/terytoriów w USA:

 • Hawaje
 • Kalifornia
 • Massachusetts
 • Nowy Jork
 • Waszyngton D.C.
 • Waszyngton
 • New Jersey
 • Kolorado
 • Maryland
 • Connecticut
 • Oregon
 • Floryda
 • New Hampshire
 • Wirginia
 • Rhode Island

Pełny raport NLIHC „Poza zasięgiem” tutaj.

 

 

Źródło: fox13
Foto: You Tube, istock/ddmitr

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

NEWS Florida

Weekend pełen wydarzeń w Tampa Bay. Mecz, koncerty, wystawa psów – wybierz coś dla siebie!

Opublikowano

dnia

Autor:

Nadchodzący weekend w Tampa Bay zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Wybierz rozrywkę dla siebie. Oto niektóre z nich!

Gecko Crawl

Ubierz się jak gekon lub w ubrania o tematyce tropikalnej podczas tego sześciostopniowego wędrówki po barach z jednym darmowym drinkiem w każdym miejscu, zawodami pokera i after party.

Przystanki obejmują Caddy’s, Gulfport Brewery, Neptune Grill, North End Taphouse, O’Maddy’s i Tiki Bar and Grill. Odbywa się w ramach Gulfport Geckofest. 25$, 10$ na pokera. 4:00 p.m. – 9:00 wieczorem w sobotę.

Caddy’s, 3128 Beach Blvd. S, Gulfport. 727-381-8548.

REKLAMA REKLAMA

Wystawa Psów Rasowych AKC

Na tej wystawie psów możesz oglądać jako widz, spotykać z innymi miłośnikami psów i kibicować pięknym konkurentom. Bilety kosztują 6 USD, 10 USD za parking. 8.00 a.m. – 5.00 p.m. od czwartku do niedzieli.

Tereny targowe stanu Floryda, 4802 U.S. 301 N, Tampa. 813-621-7821.

Koncert – Chris Brown

Wokalista R&B i zdobywca nagrody Grammy występuje wraz z Lil Baby. Bilety kosztują 29,50-239,50 USD. Koncert odbędzie się w sobotę o godzinie 7:00 wieczorem.

MidFlorida Credit Union Amphitheatre, 4801 U.S. 301 N, Tampa. 813-740-2446.

Koncert – Michael Buble

Nagrodzony Grammy artysta sprowadza swoją 27-koncertową trasę Higher do Tampy. Bilety są w cenie 65-149,50 USD. Koncert odbędzie się w sobotę o godzinie 8:00 wieczorem.

Amalie Arena, 401 Channelside Drive, Tampa. 813-301-6500.

Koncert – Illenium

Nominowany do nagrody Grammy producent, DJ i instrumentalista wystąpi na imprezie przy basenie. Wstęp kosztuje 30 dolarów. Impreza muzyczna rozpocznie się w niedzielę o godzinie 11:00 a.m.

Seminole Hard Rock Hotel & Casino, 5223 Orient Road, Tampa. 813-627-7625.

Summer Classics Movie Series

31. doroczna seria klasycznych filmów obejmuje filmy nieme z towarzyszeniem Mighty Wurlitzer Theatre Organ, śpiewu i współczesnej klasyki. W tej części znajduje się dramat muzyczny „All That Jazz” z 1979 roku (R, 123 minuty). Wstęp kosztuje 10-15 USD. Pokaz odbędzie się w niedzielę o godzinie 3.00 popołudniu.

Teatr Tampa, 711 N Franklin St. 813-274-8286.

Mecz Tampa Bay Buccaneers

Zdobywcy Super Bowl z Tampa Bay Buccaneers zmierzą się z Miami Dolphins. Ceny biletów są różne. Mecz rozpocznie się w sobotę o 7:30 wieczorem.

Stadion Raymond James, 4201 N Dale Mabry Highway, Tampa. 813-350-6500.

 

Źródło: tampabay
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

BIZNES

Kultowa restauracja Ybor City zamyka swoje podwoje w przyszłym miesiącu po 93 latach działalności

Opublikowano

dnia

Autor:

Tony’s od 1929 roku serwowała lunch całym tłumom głodnych gości przy 22 ulicy w Ybor City. W szczytowym momencie działalności, oprócz innych lokalnych klientów, karmiła pracowników trzech fabryk cygar HavaTampa.

Właściciel Larry Scaglione, którego rodzina pochodzi z Sycylii, opowiada historię: „Mój dziadek zaczął w 1929 roku… Mój ojciec i jego bracia i siostry dorastali tutaj w restauracji… Ja, w zasadzie ja i moi dwaj bracia, dorastaliśmy w restauracji”.

Ale cała ta opowieść stanie się niedługo zakończoną historią.

Rodzina Scaglione zamyka restaurację Tony’s 2 września.

Choć decyzja o zamknięciu była trudna.

REKLAMA REKLAMA

Wg Scaglione to, co zawsze wyróżniało restaurację, to domowe posiłki z możliwie najświeższych składników każdego dnia.

„Z czego naprawdę jesteśmy znani, wszystko, co robimy, jest świeże” – wyjaśnił.

„Każdego ranka o 5 chodzę na targ, kupuję wszystko świeże.. Wszystkie warzywa są świeże… robimy to od podstaw… Wszystko jest od podstaw.”

Ten domowy posiłek od podstaw był kluczem do tego, aby klienci wracali tu na śniadanie lub lunch.

„Jeśli przyjedziesz do Ybor City, to prawdopodobnie jedna z ostatnich kultowych restauracji związanych z naszą historią. Oni są Sycylijczykami, my jesteśmy Sycylijczykami. Wszystko inne to nowe, nowoczesne restauracje.” – stwierdził długoletni klient.

Wiele osób przychodzi tu prawie codziennie, a przez lata nawiązali ze sobą i z gospodarzami wyjątkowe przyjaźnie.

Choć zamyka lokal, Scaglione będzie kontynuować swoją działalność cateringową.

Restauracja Tony’s znajduje się w 2001 22nd Street w Ybor City. Jest otwarta w porze śniadania i lunchu do 2 września.

 

Źródło: fox13
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu