Połącz się z nami

NEWS Florida

Dodatkowy punkt dla przeprowadzania testów na COVID-19 w Brandon na Florydzie

Opublikowano

dnia

Powiat Hillsborough otwiera dzisiaj, 10 stycznia bezpłatny punkt testowania COVID-19 w Hillsborough Community College w Brandon. Decyzja jest odpowiedzią na zapotrzebowanie związane z falą omikronową.

Hillsborough Community College Brandon znajduje się pod adresem 10451 Nancy Watkins Drive w Tampie. Ośrodek przeprowadzania testów będzie otwarty od 9:00 a.m do 5:00 p.m. Punkt jest zorganizowany w formie drive-thru, która nie wymaga umawiania się.

Jest to jedna z trzech placówek otworzonych przez powiat Hillsborough, które oferują testy na COVID-19.

Mieszkańcy mogą również poddać się testom na COVID-19 w Progress Village Park, 8701 Progress Blvd., Tampa, FL 33619. Punkt jest otwarty 9:00 a.m do 5:00 p.m. codziennie. Tu także nie jest wymagane umawianie się na przeprowadzenie testu.

Ponadto West Tampa Community Resource Center, 2103 N. Rome Ave., Tampa, FL 33607, pozostaje otwarty także w godzinach od 9:00 a.m do 5:00 p.m. codziennie. Ośrodek oferuje bezpłatne testy na COVID-19, szczepienia, szczepionki pediatryczne firmy Pfizer, zastrzyki przypominające dla kwalifikujących się oraz leczenie przeciwciałami monoklonalnymi.

W centrum West Tampa Community Resource Center nie jest potrzebne umawianie w przypadku większości usług. Jednak mieszkańcy chcący poddać się terapii przeciwciałami monoklonalnymi muszą umówić się na wizytę. Rezydenci mogą umówić się na wizytę na stronie patientportalfl.com.

Dzieci w wieku od 5 do 11 lat, którym towarzyszy rodzic lub opiekun prawny, mogą otrzymać szczepionkę pediatryczną COVID-19 Pfizer w West Tampa Community Resource Center. Wiek dziecka musi być potwierdzony przez rodzica lub opiekuna prawnego, w sposób ustny.

W przypadku wszystkich usług zalecany jest dowód ubezpieczenia medycznego, który należy przedstawić podczas wizyty. Osoby bez ubezpieczenia medycznego będą nadal testowane, szczepione lub otrzymują bezpłatną terapię przeciwciałem monoklonalnym.

Miasto Tampa otworzyło również miejsce testowania COVID-19 w Al Lopez Park, znajdujące się przy 4602 North Himes Avenue i w Al Barnes Park, znajdujące się przy 3101 East 21st Avenue. Oba punkty są otwarte od 7:00 a.m  do 7:00 p.m.

 

Źródło: fox13

Foto: You Tube, pixabay-/Kollinger/ fernandozhiminaicela 

NEWS Florida

Trump chce oddalenia sprawy dotyczącej gromadzenie tajnych dokumentów w Mar-a-Lago

Opublikowano

dnia

Autor:

W czwartek wieczorem prawnicy Donalda Trumpa złożyli siedem wniosków mających na celu odrzucenie sprawy karnej za przechowywanie tajnych dokumentów w jego posiadłości w Mar-a-Lago. Byłemu prezydentowi zarzuca się m.in. umyślne zachowanie informacji niejawnych po odejściu ze stanowiska i utrudnianie federalnego śledztwa w tej sprawie.

Prawnicy Donalda Trumpa przedstawili zestaw argumentów wskazujących, że zarzuty są błędne z prawnego punktu widzenia. Według nich prokuratorzy wybrali byłego prezydenta na cel z powodów politycznych, a specjalny prokurator, Jack Smith, prowadzący sprawę nie miał uprawnień prawnych do jej wniesienia.

We wnioskach prawników złożonych w czwartek zawarto także twierdzenie, że były prezydent jest chroniony immunitetem, ponieważ decyzję o przesłaniu tajnych dokumentów do Mar-a-Lago podjął jeszcze będąc prezydentem.

12 lutego Trump pojawił się w sądzie federalnym w Fort Pierce na Florydzie, aby po raz pierwszy spotkać się twarzą w twarz z sędziną okręgową USA Aileen Cannon, prowadzącą tą sprawę. O jego wizycie w sądzie pisaliśmy tutajSędzina przeprowadziła wtedy serię oddzielnych przesłuchań za zamkniętymi drzwiami z obrońcami i prokuratorami, aby omówić tajne dowody w tej sprawie.

Donald Trump twierdzi również, że nie może być ścigany, ponieważ Kongres nie postawił go w stan oskarżenia i nie skazał za zarzuty podniesione obecnie przez specjalnego prokuratora Jacka Smitha. Kongres jednak nie był świadomy bezprawnego przechowywania dokumentów przez około rok po jego odejściu ze stanowiska.

W innym wniosku Trump stwierdza, że zgodnie z prawem federalnym miał całkowitą swobodę w oznaczaniu tajnych dokumentów jako „osobistych”, usuwając je z własności rządu i czyniąc je swoimi. Twierdzi także, że mianowanie Smitha na specjalnego doradcę przez Prokuratora Generalnego, Merricka Garlanda, było niewłaściwe.

Wszystkie te wnioski – a także trzy inne, które zostały złożone zapieczętowane – muszą zostać rozpatrzone przez sędzię okręgową USA Aileen Cannon, którą Trump nominował na to stanowisko w ostatnich miesiącach swojej prezydentury.

Aileen Cannon wyznaczyła proces Donalda Trumpa na 20 maja, ale od tego czasu opóźniała wiele terminów przedprocesowych, co prowadzi do powszechnego przekonania, że ostatecznie odłoży postępowanie.

W tym tygodniu ma odbyć się rozprawa w jej sali sądowej w Fort Pierce na Florydzie w sprawie harmonogramu rozpraw, od którego prawdopodobnie zależeć będzie, czy były prezydent stanie tam w tym roku przed ławą przysięgłych.

Kilka argumentów podniesionych przez Trumpa i jego współoskarżonych w czwartek pozostaje na razie tajemnicą. Cannon wydała we wtorek zarządzenie nakazujące obrońcom składanie wniosków zapieczętowanych, jeżeli zawierają one jakiekolwiek informacje, które prokuratorzy lub obrona uznają za poufne.

Prokuratorzy i obrońcy toczą spór dotyczący tego, czy nazwiska świadków i inne informacje można umieszczać w dokumentach publicznych. Prokuratorzy twierdzą, że publiczne identyfikowanie świadków może narazić ich na nękanie i groźby.

Sędzina nie rozstrzygnęła jeszcze ostatecznie tej kwestii, dlatego nakazała zapieczętowanie wszystkich zgłoszeń zawierających takie informacje do czasu podjęcia decyzji.

 

Źródło: politico
Foto: YouTube
Czytaj dalej

NEWS Florida

Szczęśliwy mieszkaniec Florydy wygrał 3,75 miliona dolarów w Lotto

Opublikowano

dnia

Autor:

Bardzo szczęśliwa osoba jest teraz milionerem po zakupie zwycięskiego losu na loterię w Publix w West Palm Beach na Florydzie. Gracze Florida Lotto Double Play, powinni sprawdzić swoje kupony jak najszybciej.

Zwycięski los Florida Lotto o wartości 3,75 miliona dolarów został sprzedany w Publix w West Palm Beach pod adresem 10130 Northlake Boulevard. W sobotę ogłoszono zwycięskie liczby. Są to: 8, 9, 29, 36, 49, 51.

Najbliższa szacunkowa data losowania jackpota Florida Lotto przypada na 28 lutego.

Ponad dwa tygodnie temu, 7 lutego, w sklepie monopolowym na Florydzie sprzedano zwycięski los Lotto o wartości 45 milionów dolarów.

 

Źródło: fox35
Foto:  Florida Lotto
Czytaj dalej

NEWS Florida

Jutro Florida Man Games: najbardziej szalona potyczka sportowa na Ziemi

Opublikowano

dnia

Autor:

Sobotnie „Florida Man Games” to zawody nawiązujące do wizerunku kochającego piwo, posiadającego aligatory i noszącego fryzurę typu mulet zjawiska mediów społecznościowych znanego jako „Człowiek z Florydy”. Pośród konkurencji będą m.in. walka na brzuchy i ucieczka przed policją.

„Florida Man Games” zadebiutują już jutro, w sobotę, 24 lutego w St. Augustine na Florydzie. Gry będą naśmiewać się z reputacji mieszkańców Słonecznego Stanu związanej z publikowaniem dziwnych wiadomości na temat broni, narkotyków, alkoholu i gadów – lub kombinacji tych czterech.

Wśród konkurencji będzie m. in. tor przeszkód w unikaniu aresztowania, podczas którego uczestnicy przeskakują płoty i podwórza, ścigani przez prawdziwych funkcjonariuszy policji; Cash Grab kategorii 5, w którym uczestnicy próbują zgarnąć jak najwięcej pieniędzy w dmuchanej budce i oczywiście zapasy piwnych brzuchów, czyli Florida Sumo.

Nie zabraknie konkursu jazdy na mechanicznym aligatorze, wyborów najlepszej fryzury typu mulet oraz wyboru najpiękniejszej dziewczyny z Florydy.

Koncepcja „Florida Man” wkradła się do świadomości ludzi dziesięć lat temu dzięki kontu @_FloridaMan na ówczesnym Twitterze.

Na koncie opatrzonym hasłem „Prawdziwe historie najgorszego superbohatera świata” pojawiały się takie nagłówki, jak: „Mężczyzna z Florydy podpalił garaż, który skonfiskował jego samochód, niszcząc własny pojazd” czy „Mężczyzna z Florydy próbował zapłacić w McDonald’s trawką.”

Bilety na wydarzenie kosztują od 45 o 145 dolarów i można je kupić tutaj.

Za organizacją „Florida Man Games” stoi mieszkaniec St. Augustine: Pete Melfi, właściciel The 904 Now, mediów zajmujących się powiatem St. Johns.

„To będzie szalony dzień pełen zabaw w błocie i torów przeszkód w stylu Florydy. To naprawdę będzie okazja, aby przez jeden dzień przeżyć życie Florida Man” – zapowiedział Melfi.

Źródło: fox13
Foto: „Florida Man Games”, YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu