Połącz się z nami

NEWS Florida

Na Florydzie ponownie ruszyły Centra z antyciałami przeciw COVID. Gubernator DeSantis stawia na leczenie

Opublikowano

dnia

We wtorek, w Jacksonville, gubernator Florydy Ron DeSantis odbył konferencję prasową na temat  ponownego otwarcia ośrodków leczenia COVID-19 przeciwciałami. Wezwał także rząd USA do zaopatrzenia stanu w większą liczbę dawek potrzebnego lekarstwa, ważnego w leczeniu wczesnego stadium choroby. DeSantis stwierdził, że otrzymane 12 tys dawek jest stanowczo niewystarczające dla stanu.

Konferencja prasowa odbyła się w budynku Florida Department of Health w Jacksonville. Do republikańskiego gubernatora Rona DeSantisa dołączyli: Naczelny Chirurg Florydy, dr Joseph Ladapo, Sekretarz Agencji ds. Administracji Opieki Zdrowotnej Simone Marstiller i Dyrektor Departamentu Zarządzania Kryzysowego na Florydzie, Kevin Guthrie.

Gubernator powiedział, że stan jest przygotowany do otwarcia ośrodków leczenia przeciwciałami monoklonalnymi, w tym jednego w Jacksonville, w ciągu 24 do 48 godzin od otrzymaniu leku.

Dodał jednak, że Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej nie dostarczyło państwu wystarczającej ilości leku  do zaspokojenia potrzeb.

„Jesteśmy gotowi, przygotowaliśmy się, ale nie wysyłają nam dawek i właśnie otrzymaliśmy oświadczenie z HHS, że na Florydę przydzielono mniej niż 12 000 dawek powiedział DeSantis. Biorąc pod uwagę liczbę 22,5 miliona mieszkańców, plus przebywających w stanie turystów, 12 tys dawek będzie absolutnie niewystarczające.

W poniedziałek DeSantis ogłosił, że ponownie otwiera ośrodki leczenia przeciwciałami monoklonalnymi dla osób z COVID. Poprosił on rząd o 30-40 000 dawek przeciwciała monoklonalnego.

Na konferencji oprócz apeli o zwiększenie liczby dawek przeciwciał, gubernator i naczelny chirurg ujawnili więcej informacji na temat nowych wytycznych, które stan ma opublikować w odniesieniu do testów.

„Tak więc wytyczne, które zamierzamy opublikować, wskażą grupy, w przypadku których testy z większym prawdopodobieństwem dadzą efekt”  powiedział lekarz dr Joseph Ladapo.

„Jeśli robisz test i to niczego nie poprawia, jaki był cel tego testu? Nie zawsze też wiemy, dlaczego mówimy o czynnikach ryzyka. Tak więc wytyczne, które będziemy publikować i o których będziemy mówić, będą zawierały wskazówki dotyczące testowania opartego na czynnikach ryzyka. Ponieważ jest to główny element, który określa, czy test rzeczywiście może coś powiedzieć”.

„Legislatura i ja pracowaliśmy razem, aby przeznaczyć ponad 800 milionów dolarów na szybkie wdrożenie terapii przeciwciałami monoklonalnymi w całym stanie” – powiedział w oświadczeniu gubernator Ron DeSantis.

„Pod naciskiem Florydy rząd federalny zaczął planować wysłanie 30 000 dodatkowych dawek do naszego stanu, abyśmy mogli ustanowić nowe ośrodki leczenia i zwiększyć wydajność w istniejących placówkach. Spodziewamy się, że administracja Bidena wyda takie decyzje, aby mieszkańcy Florydy mieli dostęp do tych ratujących życie zabiegów”.  

Wg gubernatora zamiast pozwolić innym stanom pójść w ślady Florydy, aby zapewnić to ratujące życie leczenie swoim obywatelom, administracja Bidena postanowiła przejąć pełną kontrolę nad podażą leków monoklonalnych, a następnie drastycznie odciąć podaż na Florydzie. Aby wypełnić powstałą lukę, Floryda współpracowała z GlaxoSmithKline, aby sprowadzić tysiące dawek innego leku monoklonalnego na Florydę, ale administracja Bidena również przejęła kontrolę nad tym leczeniem.

W oczekiwaniu na możliwość przyszłego gwałtownego wzrostu zachorowań na COVID-19, powodującego wzrost zapotrzebowania na wczesne leczenie, Wydział Zarządzania Kryzysowego na Florydzie (FDEM) zażądał i otrzymał dodatkowe zasoby od ustawodawcy w październiku, w tym:

  • 245 milionów dolarów na wsparcie trwających operacji leczenia przeciwciałami monoklonalnymi w całym stanie
  • 643 miliony dolarów na zabezpieczenie wszelkiego przewidywanego wzrostu popytu na leczenie przeciwciałami monoklonalnymi, w tym potencjalną przyszłą szansę dla stanu na bezpośredni zakup terapii przeciwciałami monoklonalnymi i ominięcie rządu federalnego.

Dzięki temu podejściu FDEM ma do dyspozycji ponad 800 milionów dolarów na szybkie wdrożenie terapii przeciwciałami monoklonalnymi w całym stanie.

 

Źródło: clickorlando, flgov

Foto: You Tube

NEWS Florida

Młodzież wiosłuje w Sarasocie. Zobacz emocjonujące regaty w Nathan Benderson Park

Opublikowano

dnia

Autor:

Tysiące ludzi uda się w ciągu najbliższych dni do Sarasoty na jedne z największych zawodów wioślarskich. Krajowe Młodzieżowe Mistrzostwa – Youth National Championships, rozpoczęły się w czwartek 8 czerwca i potrwają do niedzieli, 11 czerwca.

Oczekuje się, że w Parku Nathana Bendersona pojawi się ponad 4000 sportowców, 1000 trenerów i członków personelu oraz 5000 widzów.

Nathan Benderson Park to światowej klasy ośrodek wioślarski. Współorganizatorami mistrzostw jest U.S. Rowing  i Visit Sarasota. Młodzi sportowcy z 38 stanów zmierzą się z najlepszymi z najlepszych, w tym z drużyną z Sarasoty.

Wraz z napływem gości przybywających do Sarasoty w ciągu najbliższych kilku dni, lokalni właściciele firm, tacy jak Jeff Miller z Der Dutchman Restaurant, widzą ogromny wzrost gospodarczy podczas wydarzenia w tym tygodniu. Skorzystają hotele, restauracje i lokalni sprzedawcy.

W niedzielę odbędą się wyścigi mistrzowskie.

Więcej informacji o wydarzeniu można przeczytać na stronie internetowej.

Bilety dla widzów, w cenie od 69 dolarów, dostępne są tutaj.

 

Źródło: mysuncoast
Foto: US Rowing
Czytaj dalej

NEWS Florida

Lionel Messi jedną nogą w Interze Miami. Podpisze lukratywny kontrakt?

Opublikowano

dnia

Autor:

W środę słynny piłkarz Lionel Messi wykonał ruch w stronę Mayor League Soccer MLS, ogłaszając swój plan dołączenia do zespołu Interu Miami. Aby powitać Messiego w MLS i Interze Miami, Chicago Fire opublikowało wideo promujące ich październikowy mecz przeciwko florydzkiej drużynie.

Supergwiazda piłki nożnej, Lionel Messi, powiedział serwisom SPORT i Mundo Depotivo, że planuje podpisać kontrakt z Interem Miami. O jego planach przeniesienia na Florydę pisaliśmy 28 listopada.

3 czerwca legendarny piłkarz pożegnał się z Paris Saint-Germain (PSG) głośnym aplauzem publiczności. W ciągu dwóch sezonów w PSG Leo Messi wygrał dwie ligi francuskie i Puchar Mistrzów Francji oraz zdobył 32 gole i 35 asyst we wszystkich rozgrywkach.

Podobno jego kontrakt w Interze Miami ma obowiązywać przez dwa lata. Klub, którego współwłaścicielem jest David Beckham, miał zaproponować Argentyńczykowi nie tylko stałą, wysoką pensję, ale również kilka innych profitów.

Rozmowy prowadzone są na najwyższym szczeblu ligi, a potencjalna oferta kontraktu obejmowałaby także udziały w zyskach z Apple TV, podział zysków z Adidasem oraz zainwestowanie w klub po zakończeniu kariery.

Potencjalna data debiutu Leo Messiego w MLS, jeśli podpisze kontrakt, to mecz Interu Miami w Pucharze Ligi przeciwko meksykańskiej drużynie Cruz Azul 21 lipca.

Po informacji potwierdzającej, że Lionel Messi dołączy do ich przeciwnika, drużyna Chicago Fire i jej kibice oczekują na najbardziej emocjonujące spotkanie sezonu – pojedynek z Interem Miami, 4 października,

Chicago Fire mają obecnie zajmują 14. miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej, o jedno miejsce nad nową drużyną Messiego, Interem Miami.

 

Źródło: nbc, polsatnews
Foto: fb, YouTube, twitter
Czytaj dalej

NEWS Florida

Ile trzeba zarabiać, żeby pozwolić sobie na wynajem w Tampie? Odpowiedź brzmi: dużo

Opublikowano

dnia

Autor:

Odpowiedzi na to pytanie dostarczają nowe dane zebrane przez Florida Atlantic University. Naukowcy z FAU opracowali Waller, Weeks i Johnson Rental Index, aby zbadać, które miasta w USA mają najbardziej zawyżone ceny. Tampa jest 18. najdroższym obszarem metropolitalnym wg tego indeksu.

Według danych z kwietnia średni miesięczny koszt wynajmu w obszarze metra Tampa wyniósł 2118,75 USD.

Na podstawie tej liczby mieszkańcy Tampy, którzy zarabiają 84 750,12 USD lub mniej, są uważani za „obciążonych czynszem”, co oznacza, że wydają co najmniej 30% swoich dochodów na czynsz. Ci, którzy zarabiają 50 850,07 USD lub więcej, są uważani za poważnie obciążonych czynszem, co oznacza, że wydają co najmniej połowę swoich dochodów na czynsz.

Według majowego raportu Federalnego Biura Statystyki Pracy średni dochód w Tampie, St. Petersburgu i Clearwater wynosi 57 500 USD.

Ken H. Johnson, ekonomista nieruchomości w College of Business na Florida Atlantic University FAU, powiedział, że Tampa odnotowała szybki wzrost czynszów od czasu pandemii. Chociaż teraz wzrost ten spowolnił, prawdopodobnie nie doświadczymy znaczącego spadku cen, dlatego jedynym wyjściem jest by nasze dochody nadrobiły zaległości.

Mimo to Tampa jest stosunkowo przystępna cenowo w porównaniu z innymi rynkami w całym kraju, a nawet w całym stanie. Miasta Florydy zdominowały wskaźnik czynszów w tym miesiącu, a Cape Coral-Fort Myers, Miami, North Port-Bradenton i Deltona znalazły się w pierwszej dziesiątce.

W przypadku Miami, które zajęło 8. miejsce w indeksie, każdy, kto zarabia 112 183,83 USD lub mniej, jest uważany za obciążonego czynszem.

Wg Johnsona Floryda jest w szczególnie niekorzystnej sytuacji, ponieważ stan ten odnotował ogromny wzrost populacji. Wiele osób napływa do Słonecznego Stanu, a nie buduje się tu wystarczającej liczby mieszkań i domów. W rezultacie zarówno ceny domów, jak i wynajmu są wysokie.

 

Źródło: tampabay
Foto: istock/ SeanPavonePhoto
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu