Połącz się z nami

News Chicago

Pogoda i COVID zmorą podróżujących. Setki lotów odwołanych

Opublikowano

dnia

W weekend noworoczny podróżujący samolotami przeżyli powtórkę problemów z ostatnich Świąt Bożego Narodzenia, kiedy to linie lotnicze odwołały kilka tysięcy lotów w całym kraju. W miniony weekend loty były także opóźnione lub odwołane. Wielu sfrustrowanych podróżnych zostało uwięzionych na lotniskach, nawet spędzić tu Nowy Rok.

Tłok na lotnisku O’ Hare w Chicago był ogromny a taśmy bezpieczeństwa ciągnęły się prawie przez całą długość terminalu United. Nie wszyscy podróżni mieli szczęście dostać się na swój lot. 1 na 4 loty był opóźniony lub odwołany.

Londyńczyk Nathaniel Powell został uwięziony w Chicago na dwa dni, próbując dostać się do domu w Minnesocie. „Mój lot został odwołany, już po przybyciu tutaj, do Chicago, i koszmarem było znalezienie hotelu i skontaktowanie się z liniami lotniczymi, aby dowiedzieć się, co mam dalej zrobić” opowiada Powell.

„Mój lot był opóźniony o trzy godziny z powodu problemów kadrowych. Przynajmniej tak było w treści e-maila. Teraz staram się o wcześniejszy lot”  powiedział jeden z podróżnych, Enrico Fin. „To trochę frustrujące i jesteś zmęczony po całym dniu podróży”.

Według szacunków Transportation Security Administration, od piątku do poniedziałku przez krajowe lotniska przewinęło się 10 milionów ludzi. Tłum podróżnych nie mógł nadejść w gorszym momencie. Braki kadrowe wywołane przez szybko rozprzestrzeniający się nowy wariant koronawirusa, w połączeniu ze świętami i zimową pogodą stworzyły wielki chaos na lotniskach.

Regionalny przewoźnik SkyWest Airlines odnotował najwyższą liczbę odwołań lotów– 512 czyli 21% całkowitej liczby, podała CNN. SkyWest obsługuje połączenia regionalne dla połączeń Delta, United Express i American Eagle. Flight Aware podało, że najwięcej zakłóceń wśród przewoźników oferujących pełen zakres usług zgłosił JetBlue, odwołując 169 lotów czyli 16% wszystkich.

W samą sobotę anulowano ponad 2700 lotów w USA i ponad 4700 na całym świecie. Do wczesnego popołudnia niedzielnego liczba odwołanych lotów w kraju wyniosła 2300 i 3900 na świecie.

Od 5 popołudniu w sobotę lotnisko O’Hare odwołało 848 lotów, a kolejne 273 zostały odwołane na lotnisku Midway. Według Flight Aware, O’Hare było najbardziej ruchliwym lotniskiem w kraju w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Święta się skończyły, a czasy kwarantanny dla pracowników linii lotniczych w USA skrócono z 10 do 5 dni, więc w tym tygodniu sytuacja powinna zacząć się poprawiać. Należy jednak oczekiwać, że pewien poziom zakłóceń związanych z podróżami jeszcze będzie się utrzymywał w najbliższych dniach.

 

Źródło: abc7, theguardian

Foto: You Tube, pixabay/JoshuaWoroniecki 

News Chicago

Co dalej z Lori Lightfoot? Była burmistrz Chicago będzie wykładała na Uniwersytecie Harvarda

Opublikowano

dnia

Autor:

Była burmistrz Chicago ogłosiła swoje kolejne przedsięwzięcie po odejściu ze swojego stanowiska w zeszłym miesiącu. Lori Lightfoot będzie wykładała na Harvard T.H. Chan School of Public Health.

Lori Lightfoot została mianowana starszym członkiem kadry kierowniczej w Harvard T.H. Chan School of Public Health na nadchodzący semestr jesienny. Poprowadzi na uczelni kurs skupiający się na tym, jak przeprowadziła Chicago przez pandemię COVID-19.

„Zawsze uwielbiałam uczyć, a możliwość powrotu do tego jest czymś, z czego naprawdę się cieszę” powiedziała Lightfoot w oświadczeniu.

Była burmistrz Chicago uważa, że wiele się nauczyła w czasie pandemii i chce podzielić się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat zarządzania sprawami publicznymi miasta w tym okresie.

Kurs będzie dotyczył decyzji dotyczących porządku publicznego, które podjęła, a które nakreśliły drogę przejścia Chicago przez pandemię. Lightfoot ma doświadczenie w edukacji, wykłada prawo na Northwestern University i University of Chicago.

Dwóch innych byłych burmistrzów dużych miast przyjęło stypendium na Harvardzie, w tym burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio i była burmistrz Bostonu Kim Janey.

Ostatnim dniem urzędowania Lori Lightfoot jako burmistrz Chicago był 15 maja, po nieudanej próbie reelekcji.

 

Źródło: fox32
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Zamień się w Barbie i weź swojego Kena do nowej restauracji w Chicago: Malibu Barbie Cafe

Opublikowano

dnia

Autor:

The Malibu Barbie Cafe: nowe, ekskluzywne doświadczenie kulinarne Bucket Listers rusza w Chicago. Inspirowana kultową lalką Barbie kawiarnia zawita do Wietrznego Miasta 7 czerwca, by przenosić swoich gości do Malibu w Kalifornii z lat 70-tych XX wieku. Lokal będzie działał do 15 września.

Kawiarnia pełna optymistycznych kolorów Barbie, wyluzowanych plażowych motywów i mnóstwem elementów stylu retro pozwoli rozkoszować się klimatem legendarnego Malibu.

The Malibu Barbie Cafe zapewni możliwość robienia sobie zdjęć o tematyce Barbie a jej menu zostało stworzone z myślą o wszystkich gustach i preferencjach i zawiera wyśmienitą gamę klasyków. Są to m.in. naleśniki Pacific Paradise, sałatka Wedge West Coast Wave i kanapka klubowa California Dreamin’.

Będzie to restauracja typu fast-casual, kładąca nacisk na przyjazną kuchnię, pyszne desery i różnorodne drinki. Oferta zawiera również ekskluzywne gadżety.

Organizatorzy uważają, że to jedyne w swoim rodzaju doświadczenie będzie idealne do tworzenia wspomnień z najlepszymi przyjaciółmi, dziećmi, rodziną, czy spotkań zakochanych.

Wydarzenie jest przeznaczone dla osób w każdym wieku a lokal oferuje także dodatkowo płatny tor do jazdy na rolkach. Jazda jest dozwolona dla dzieci od 5 lat i będących pod opieką osoby dorosłej. Korzystanie z toru jest możliwe jedynie w zarezerwowanym czasie.

The Malibu Barbie Cafe będzie otwarte w Chicago Loop od 7 czerwca do 15 września 2023 r.

Ceny zaczynają się od 35 USD dla dzieci i 50 USD dla dorosłych (Każdy zakup biletu obejmuje zarezerwowane miejsce, gwarantowany czas na posiłek oraz wybór przystawki i dodatku).

Film „Barbie” wchodzi do kin 21 lipca.

Źródło: bucketlisters
Foto: FB, The Malibu Barbie Cafe
Czytaj dalej

News Chicago

Dzieci w Aurorze dostają darmowe posiłki przez całe lato. Program rusza dzisiaj

Opublikowano

dnia

Autor:

Bank Żywności Północnego Illinois będzie oferował bezpłatne, pożywne posiłki dla dzieci w czterech parkach Aurora od poniedziałku 5 czerwca do piątku 11 sierpnia.

Posiłki będą dostępne w następujących lokalizacjach i godzinach:

  • Plac zabaw Garfield Park, 350 N. Sheffer Road, od 11:00AM do 12:00PM
  • Centrum dla odwiedzających Phillips Park, 1000 Ray Moses Drive, od 11:00AM do 12:00PM
  • McCarty Park, 350 E. Galena Blvd., od 12:30PM do 1:30PM
  • Plum Park, Plum Street 337, od 12:30PM do 1:30PM

Posiłki są bezpłatne dla dzieci do 18. roku życia. Nie jest wymagana rejestracja ani identyfikacja.

Posiłki w dni powszednie należy spożywać na miejscu. Sobotnie i niedzielne obiady zabierane będą do domu wraz z owocami i warzywami i będą wydawane w piątki.

 

Źródło: nbc
Foto: istock/Zurijeta
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu