Połącz się z nami

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Jak pracuje Urząd Imigracyjny pod koniec roku i jakie są szanse na reformę imigracyjną w Nowym Roku 2022?

Opublikowano

dnia

Koniec roku to jak zawsze okazja do różnego rodzaju podsumowań. Nasz ekspert od prawa imigracyjnego, Mecenas Magdalena Grobelski także podsumowuje ostatnie zmiany w prac urzędu imigracyjnego. Na naszej antenie mówi także dlaczego nie ma szans na przeprowadzenie oczekiwanej reformy.

Urząd imigracyjny od połowy grudnia pracuje w zwolnionym tempie ze względu na okres świąteczny. W tym roku są niestety duże opóźnienia w prowadzonych sprawach. Dłużej trzeba czekać na złożenie przysięgi na obywatelstwo. Raczej nie mas szans żeby być zaproszonym do urzędu na przysięgę w przepisowym terminie 3-4 tygodni.

Skróceniu natomiast uległ czas oczekiwania na egzamin na obywatelstwo amerykańskie, z 10 miesięcy do 7.

W czasie prezydentury Joe Bidena upadły trzy kolejne projekty wprowadzenia kompleksowej reformy imigracyjnej. Mecenas Grobelski ocenia, że faktycznie nie ma szans na oczekiwaną od dnia wyborów reformę. Jest to także kwestia kosztów dla państwa.

REKLAMA REKLAMA

Nie zmieniła się procedura związana ze staraniem się o zieloną kartę. Na spotkanie w tej sprawie czeka się 7 miesięcy. Można składać aplikacje jak zawsze, jeśli jest się sponsorowanym przez rodziców, rodzeństwo, małżeństwo lub ewentualnie U-wizę, jeśli spełnia się określone warunki. Jednak trzeba długo czekać a następnie być w stanie odebrać petycję. Zazwyczaj ubiegający się o zieloną kartę boją się wyjechać do Polski po złożeniu czyli wniosku z prośbą o przebaczenie dotychczasowych wykroczeń imigracyjnych. Te obawy są niepotrzebne bo jest to prosta sytuacja, tłumaczy Mecenas Magdalena Grobelski.

Karta Stałego Pobytu Stanów Zjednoczonych (United States Permanent Resident Card) – popularnie znana jako zielona karta. Jest dokumentem, który uprawnia do przebywania, mieszkania oraz podjęcia pracy na terytorium Stanów Zjednoczonych. Jest kartą identyfikacyjną rezydenta USA, nieposiadającego obywatelstwa tego kraju. Uprawnia też do przekroczenia granicy z Kanadą bez posiadania wizy kanadyjskiej.

 

Foto: You Tube, pixabay/StockSnap 

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Maya Mazur: Muzyka to moje pierwsze ja. Wybitna wokalistka i skrzypaczka w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

„Śpiewam wszystko, ale najbliższy mojemu sercu jest jazz” mówi w studiu Radia Deon Chicago Maya Mazur, zawodowa wokalistka i skrzypaczka z wykształceniem klasycznym, śpiewająca w sześciu językach. W sobotę Maya wystąpiła na Gali „Kurete Arigatou”, czyli balu Wspólnoty Małżeństw Katolickich w Chicago.

Maya mając 18 lat była uczestniczką pierwszej edycji programu X Factor w Polsce. „To było bardzo fajne doświadczenie” mówi Gość Radia Deon Chicago „Tylko trzeba pamiętać kim się jest i czego chce się w życiu”.

Telewizja nie jest już najważniejsza żeby zaistnieć na rynku muzycznym, uważa Maya. Więcej utalentowanych osób przebija się przy pomocy mediów społecznościowych, gdzie łatwiej zdobyć popularność.

Maya Mazur przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 4 lat. Jest laureatką wielu prestiżowych festiwali o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Od ponad 15 lat oprócz muzyki klasycznej wykonuje także jazz występując z czołowymi zespołami jazzowymi w Europie i Stanach Zjednoczonych.

REKLAMA REKLAMA

Jednak to w jazzie Maya czuje się najbardziej autentyczna. „Jest to taki gatunek wymagający a jednocześnie wolny”, dając możliwość wyrażenia siebie i improwizacji, tłumaczy Gość Radia Deon. Pozwala także na pokazanie wszystkich swoich umiejętności.

Maya zaczęła się interesować muzyką jazzową już wieku 10 lat. Występowanie z zespołami jazzowymi, które rozpoczęła w wieku 12-13 lat uważa za najlepszą szkołę, którą przeszła.

Maya ma na swoim koncie współpracę m.in. z Coco Dixie, Zbigniewem Wodeckim, Jazz Band Ball Orchestra, Januszem Szromem, Stanem Breckenridge, Timem Kliphuis czy światowej sławy legendarną piosenkarką Marilyn Maye (NYC).

Ostatnio artystka nawiązała również współpracę z Kamilem Bartoszcze by spróbować swych sił w muzyce elektronicznej. Głównym instrumentem, na którym gra Maya są skrzypce.

W studiu Radia Deon Chicago mieliśmy przyjemność usłyszeć ją na żywo.

Maya występuje na festiwalach muzycznych, w legendarnych klubach jazzowych, na prestiżowych galach rządowych i korporacyjnych. W 2018 roku została uznana przez Amerykańską Federację Muzyków (USA i Kanada) jako artystka szczególnie uzdolniona.

Za jej osiągnięcia muzyczne przyznano jej rezydencje w Stanach Zjednoczonych w kategorii “extraordinary ability in art” tak jak Stingowi, Justinowi Bieberowi czy Edycie Górniak. W związku z tym od kilku lat przebywa w USA, zaproszona do współpracy muzycznej.

Oprócz wyksztalcenia muzycznego Maya jest również inżynierem ochrony środowiska i interesuje się medycyną holistyczną. Prywatnie jest szczęśliwą żoną i mamą.

Kontakt z Mayą Mazur jest możliwy poprzez instagram, youtube i fb: mayamazurmusic.

 

Źródło: inf. własna
Foto: YouTube, Maya Mazur

 

Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Macie już bilet na Bal Serduszkowy? Katarzyna Romanowska i mała Ewa liczą na nas

Opublikowano

dnia

Autor:

Minęło 10 lat odkąd fundacja You Can Be My Angel zaczęła pomagać chorym na raka dzieciom. Serduszkowy Bal uczci ten jubileusz, więc będzie jeszcze bardziej wyjątkowy niż wcześniejsze jego edycje. W studiu Radia Deon Chicago Katarzyna Romanowska, prezes YCBMA, zaprasza do wspólnej zabawy 10 lutego. Pamiętajcie, że dajecie chorym dzieciom swoje serce!

Trzeci już Serduszkowy Bal fundacji You Can Be My Angel to wspaniała okazja, żeby uczcić bliskie Walentynki, zebrać grupę przyjaciół i doskonale się bawić. Ale także, a może przede wszystkim, zrobić przy tej okazji coś wspaniałego; wesprzeć leczenie chorego dziecka.

Katarzyna Romanowska mówi, że to dla osób związanych z fundacją naprawdę wyjątkowa rocznica, która uświadamia, że działając razem możemy dawać ogromne ilości dobra.

„Nawet nie zauważyliśmy kiedy ten czas minął”, zaznacza Gość Radia Deon.

REKLAMA REKLAMA

A fundacja YCBMA może się pochwalić wspaniałymi wynikami, oczywiście dzięki wsparciu wszystkich swoich sponsorów i darczyńców, którzy nie są obojętni na los chorych dzieci.

„Prawie 50 dzieciaków uratowanych. 2,5 mln dolarów przekazanych na leczenie” – podsumowuje nasz Gość.

Całkowity dochód z imprezy i sprzedaży biletów będzie przeznaczony na pomoc dla pochodzącej z Ukrainy, 5-letniej Ewy, aktualnej podopiecznej fundacji. U dziewczynki zdiagnozowano chorobę nowotworową w maju 2021 r. Po pierwszym okresie leczenia, w styczniu 2022 r. nastąpił jej nawrót.

Bal Serduszkowy nie jest przeznaczony tylko dla par. Katarzyna Romanowska zapowiada, że stoliki będą 10-osobowe.

Pożądane będą czerwony kolor i czerwone dodatki, zwłaszcza dla pań, ale nie tylko. Katarzyna Romanowska zaznacza, że podstawą tego wieczoru powinny być wygodne buty, które pozwolą na szaloną taneczną zabawę.

Na balu będzie oczywiście pyszne jedzenie, fantastyczna muzyka i mnóstwo niespodzianek dla gości. Wystąpi DJ Seba, zespół Polonia i Tony Radzik.

 

 

Charytatywny Bal Serduszkowy fundacji You Can Be My Angel odbędzie się 10 lutego, o godzinie 7.00PM, w pięknym Allegra Baquets, przy 5305 N River Rd w Shiller Park.

Bilety w cenie 120 dolarów można kupować kontaktując się drogą telefoniczną pod nr. 773-225-9749 i 773-744-5589.

Można także napisać poprzez konto fundacji na Facebooku.

Serdecznie Zapraszamy!

Fundacja You Can Be My Angel jest organizacją non-profit. Została utworzona, aby pomagać rodzinom dzieci chorych na raka. Fundację tworzy ponad czterdziestu wolontariuszy, dzieci i dorosłych, którzy poświęcają swój czas i służą swoim talentem by pomagać potrzebującym rodzinom.

Powstanie organizacji zainspirowała historia 2-letniego Jacoba, chłopca, który dzielnie walczył z nerwiakiem niedojrzałym.

Fundację można wspierać nie tylko przy okazji organizowanych przez nią wydarzeń. Datki można wpłacać systematycznie poprzez stronę fundacji korzystając z systemu PayPal, dokonując stałego zlecenia ze swojego konta, lub przesyłając czek na jej adres.

Puszki na datki dla YCBMA znajdują się także w sklepach polonijnych.

Liczy się każda wpłata by ratować chore dzieci! Bądźcie ich Aniołami!

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę fundacji YCBMATel. kontaktowy 773-225-9749.

 

Źródło: informacja własna
Foto: fb
Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Dziś charytatywny wernisaż dr. Błażeja Łojewskiego. Pomóżmy dzieciom z Lasek!

Opublikowano

dnia

Autor:

5 lutego będziemy mieć wspaniałą okazję by pomóc niewidzącym dzieciom, wychowankom Ośrodka w Laskach pod Warszawą. Siódmy wernisaż charytatywny na rzecz tej placówki organizuje jej nieoficjalny ambasador w Chicago – dr. Błażej Łojewski. Przyjdźcie do Muzeum Polskiego o godzinie 3.00PM zachęca Gość Radia Deon – zróbmy razem coś dobrego.

Dr. Błażej Łojewski, od lat działający w Chicago na rzecz Ośrodka dla Dzieci Niewidomych w Laskach, zainteresował się tą placówką przypadkiem. Poznał ją bliżej i widząc potrzeby jej wychowanków został niejako ambasadorem ośrodka, szukającym wsparcia dla niewidzących dzieci.

„To są normalne dzieci” mówi dr. Błażej Łojewski, różnią się tylko tym od zdrowych rówieśników, że nie widzą. Mają takie same potrzeby związane ze swoim rozwojem jak dzieci widzące.

Dzieci niewidzące wymagają indywidualnej terapii i opieki, które zapewnia im Ośrodka dla Dzieci Niewidomych w Laskach. Wychowankowie placówki potrzebują, jak wszystkie zdrowe dzieci, możliwości edukacji i rozwoju w różnych dziedzinach.

REKLAMA REKLAMA

Podstawowym celem Ośrodka dla Dzieci Niewidomych jest przygotowanie dzieci do bycia samodzielnymi, podkreśla dr. Błażej Łojewski. Wychowankowie uczą się jak poruszać się omijając przeszkody, jak sobie radzić w środkach komunikacji, czy w bibliotece i innych miejscach albo jak postępować ze zwierzętami.

Dzieci uczą się czytać i pisać pismem Braille’a, choć są już dostępne specjalne skanery umożliwiające czytanie, rozpoznawanie przeszkód czy twarzy. Ważne jest jednak by dzieci nauczyły się sobie radzić bez takiego urządzenia i nie były od niego uzależnione.

Każde dziecko wymaga indywidualnego podejścia na drodze do bycia samodzielnym, tłumaczy nasz Gość.

Gość Radia Deon serdecznie zachęca do wejścia na stronę internetową ośrodka, https://www.laski.edu.pl, żeby dowiedzieć się więcej o działalności placówki, wszelkich aktualnych wydarzeniach oraz najpilniejszych potrzebach dzieci.

Wpłat na konto ośrodka można dokonywać kartą, lub poprzez przelew bankowy. Osoby przekazujące darowiznę mają wpływ na to, na co konkretnie zostanie ona przeznaczona.

Dr. Błażej Łojewski zachęca do wpłat na indywidualne potrzeby dzieci. Wsparcie szczególnie jest teraz potrzebne szkole muzycznej.

Najbardziej cenne są wpłaty regularnie wspierające działalność ośrodka, do czego ogromnie zachęcamy razem z naszym Gościem.

„Proszę o tyle ile możecie dać” mówi dr. Błażej Łojewski.

„Ponad 100 lat temu jak takich ośrodków nie było to ci ludzie byli skazani na jałmużnę” mówi Gość Radia Deon, teraz mogą być w pełni niezależni jeśli tylko pomożemy im w tej drodze do samodzielności.

Siódmy wernisaż charytatywny dr Błażeja Łojewskiego na rzecz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Laskach odbędzie się 5 lutego o godzinie 3:00PM w Muzeum Polskim w Ameryce z siedzibą w Chicago, 984 N Milwaukee Ave.

Podczas wernisażu zaprezentowany zostanie „psychizm”, nowatorska koncepcja sztuki, w której widz staje się twórcą. Koncepcja, która powstała w 2016 roku chce, aby widz zobaczył to, co chce zobaczyć, widz ma zawsze rację.

Podczas wernisażu wystąpią znani jazzmani: Sławomir Bielawiec (fortepian) i Rob Denty (saksofon).

„Wstęp jak zawsze jest bezpłatny, ale pamiętajcie, że są tacy, którzy mają mniej i potrzebują więcej i jeśli tylko możecie – prosimy o zapoznanie się ze stroną internetową Centrum: laski.edu.pl i w miarę możliwości wesprzyjcie ich w ramach posiadanych środków” prosi dr Błażej Łojewski.

Wszyscy są zaproszeni. Zabierzcie ze sobą rodziny, przyjaciół i znajomych, korzystajcie z mediów społecznościowych, jak zawsze będzie ciekawie i jak zawsze trochę inaczej.

Ośrodek dla Dzieci Niewidomych w Laskach pod Izabelinem to jedyne takie miejsce, zajmujące się edukacją niewidzących dzieci. Został założony przez św. Elżbietę Czacką, pochodzącą z Ukrainy, która w 1911 r. ufundowała Towarzystwo Opieki Nad Ociemniałymi.

Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek prowadzi także filie placówki na Ukrainie, m.in. w Żytomierzu. W ośrodku w Laskach przebywają obecnie także niewidome dzieci, które wyemigrowały z Ukrainy.

W ośrodku działa szkoła podstawowa, średnia i szkoły zawodowe. Dzieci rozwijają swoje talenty, także muzyczne, ale przede wszystkim uczą się bycia samodzielnymi.

 

Źródło: informacja własna
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

grudzień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu