Połącz się z nami

NEWS Florida

Co się stanie z gospodarką na Florydzie w 2022 roku?

Opublikowano

dnia

Pandemia czasem dość zaskakująco wpływa na sprawy ekonomiczno-gospodarcze. Tegoroczne tempo inflacji i wzrost zatrudnienia nie były prognozowane przez ekonomistów. Dr Sean Snaith mówi czego możemy oczekiwać w przyszłym roku na Florydzie.

Dr Sean Snaith, jeden z wiodących i najbardziej znanych ekonomistów na Florydzie, mówi o swoich przewidywaniach co do gospodarki stanu w nadchodzącym roku.

Ceny nieruchomości wzdłuż autostrady I-4 biegnącej od wschodu do zachodu północnej części Florydy szybko rosną. Dr. Snaith wiąże to z obniżeniem dostępności domów spowodowanym poprzez zakłócenia w łańcuchu dostaw, ale spodziewa się spowolnienia tempa wzrostu cen.

„Ograniczenia w możliwości zdobycia surowców lub urządzeń spowalnia postępy w nowych inwestycjach, a zapasy są obecnie na rekordowo niskim poziomie, co napędza ten szybki wzrost cen, który obserwujemy od kilku lat” wyjaśnił Snaith. „Ale kwestia przystępności cenowej, kiedy rosną one o 10, 15, 18 procent rok do roku, zacznie tłumić popyt. Spodziewałbym się więc, że aprecjacja cen nieco się wyrówna, a przynajmniej spadnie z tych dwucyfrowych poziomów w 2022 r.”

Prognoza gospodarcza dr Snaitha również nawiązuje do wzrostu inflacji, przynajmniej do lata.

„Myślę, że w pierwszej połowie 2022 r. konsumenci nadal będą uwalniać ten stłumiony popyt, który kierował gospodarką od drugiej połowy 2020 r. Przez pierwsze sześć miesięcy 2022 r. ten stłumiony popyt ze strony konsumentów powinien się złagodzić i powinniśmy wrócić do bardziej normalnej sytuacji. Niestety, nadrobienie zaległości w łańcuchu dostaw zajmie co najmniej kolejne sześć miesięcy”.

Na rynku pracy Florydy Snaith prognozuje, że w pełni odzyskamy liczbę miejsc pracy, które mieliśmy przed pandemią. Powiedział jednak, że powrót do takiego stanu zajmie większość 2022 roku.

Rotacja na rynku pracy będzie nadal problemem, ponieważ sytuacja na nim jest bardzo napięta. Stopa bezrobocia wzdłuż autostrady I-4 powinna wynieść około 3%.

„Myślę, że płace rosną teraz dość szybko. Częściowo jest to spowodowane brakiem pracowników. Na całym świecie wciąż jest nas o trzy miliony mniej osób na rynku pracy niż miało to miejsce przed pandemią” wyjaśnia Snaith. „Część rozwiązania problemu pozyskiwania pracowników polega na oferowaniu przez firmy wyższych płac i pensji. Niestety, wpływa to na inflację, której obecnie doświadczamy”.

Dr Snaith przewiduje, że krajowy przemysł związany z wypoczynkiem i turystyką w pełni odrodzi się w 2022 roku. Jednak podróże służbowe i podróże międzynarodowe będą jeszcze musiały poczekać ze względu na ograniczenia związane z pandemią w kraju i za granicą oraz niepewność tego co przyniesie wariant omicron.

 

Źródło: fox13

Foto: You Tube, pixabay/TayebMEZAHDIA / stevepb, Flickr/ GotCredit

NEWS Florida

Młodzież wiosłuje w Sarasocie. Zobacz emocjonujące regaty w Nathan Benderson Park

Opublikowano

dnia

Autor:

Tysiące ludzi uda się w ciągu najbliższych dni do Sarasoty na jedne z największych zawodów wioślarskich. Krajowe Młodzieżowe Mistrzostwa – Youth National Championships, rozpoczęły się w czwartek 8 czerwca i potrwają do niedzieli, 11 czerwca.

Oczekuje się, że w Parku Nathana Bendersona pojawi się ponad 4000 sportowców, 1000 trenerów i członków personelu oraz 5000 widzów.

Nathan Benderson Park to światowej klasy ośrodek wioślarski. Współorganizatorami mistrzostw jest U.S. Rowing  i Visit Sarasota. Młodzi sportowcy z 38 stanów zmierzą się z najlepszymi z najlepszych, w tym z drużyną z Sarasoty.

Wraz z napływem gości przybywających do Sarasoty w ciągu najbliższych kilku dni, lokalni właściciele firm, tacy jak Jeff Miller z Der Dutchman Restaurant, widzą ogromny wzrost gospodarczy podczas wydarzenia w tym tygodniu. Skorzystają hotele, restauracje i lokalni sprzedawcy.

W niedzielę odbędą się wyścigi mistrzowskie.

Więcej informacji o wydarzeniu można przeczytać na stronie internetowej.

Bilety dla widzów, w cenie od 69 dolarów, dostępne są tutaj.

 

Źródło: mysuncoast
Foto: US Rowing
Czytaj dalej

NEWS Florida

Lionel Messi jedną nogą w Interze Miami. Podpisze lukratywny kontrakt?

Opublikowano

dnia

Autor:

W środę słynny piłkarz Lionel Messi wykonał ruch w stronę Mayor League Soccer MLS, ogłaszając swój plan dołączenia do zespołu Interu Miami. Aby powitać Messiego w MLS i Interze Miami, Chicago Fire opublikowało wideo promujące ich październikowy mecz przeciwko florydzkiej drużynie.

Supergwiazda piłki nożnej, Lionel Messi, powiedział serwisom SPORT i Mundo Depotivo, że planuje podpisać kontrakt z Interem Miami. O jego planach przeniesienia na Florydę pisaliśmy 28 listopada.

3 czerwca legendarny piłkarz pożegnał się z Paris Saint-Germain (PSG) głośnym aplauzem publiczności. W ciągu dwóch sezonów w PSG Leo Messi wygrał dwie ligi francuskie i Puchar Mistrzów Francji oraz zdobył 32 gole i 35 asyst we wszystkich rozgrywkach.

Podobno jego kontrakt w Interze Miami ma obowiązywać przez dwa lata. Klub, którego współwłaścicielem jest David Beckham, miał zaproponować Argentyńczykowi nie tylko stałą, wysoką pensję, ale również kilka innych profitów.

Rozmowy prowadzone są na najwyższym szczeblu ligi, a potencjalna oferta kontraktu obejmowałaby także udziały w zyskach z Apple TV, podział zysków z Adidasem oraz zainwestowanie w klub po zakończeniu kariery.

Potencjalna data debiutu Leo Messiego w MLS, jeśli podpisze kontrakt, to mecz Interu Miami w Pucharze Ligi przeciwko meksykańskiej drużynie Cruz Azul 21 lipca.

Po informacji potwierdzającej, że Lionel Messi dołączy do ich przeciwnika, drużyna Chicago Fire i jej kibice oczekują na najbardziej emocjonujące spotkanie sezonu – pojedynek z Interem Miami, 4 października,

Chicago Fire mają obecnie zajmują 14. miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej, o jedno miejsce nad nową drużyną Messiego, Interem Miami.

 

Źródło: nbc, polsatnews
Foto: fb, YouTube, twitter
Czytaj dalej

NEWS Florida

Ile trzeba zarabiać, żeby pozwolić sobie na wynajem w Tampie? Odpowiedź brzmi: dużo

Opublikowano

dnia

Autor:

Odpowiedzi na to pytanie dostarczają nowe dane zebrane przez Florida Atlantic University. Naukowcy z FAU opracowali Waller, Weeks i Johnson Rental Index, aby zbadać, które miasta w USA mają najbardziej zawyżone ceny. Tampa jest 18. najdroższym obszarem metropolitalnym wg tego indeksu.

Według danych z kwietnia średni miesięczny koszt wynajmu w obszarze metra Tampa wyniósł 2118,75 USD.

Na podstawie tej liczby mieszkańcy Tampy, którzy zarabiają 84 750,12 USD lub mniej, są uważani za „obciążonych czynszem”, co oznacza, że wydają co najmniej 30% swoich dochodów na czynsz. Ci, którzy zarabiają 50 850,07 USD lub więcej, są uważani za poważnie obciążonych czynszem, co oznacza, że wydają co najmniej połowę swoich dochodów na czynsz.

Według majowego raportu Federalnego Biura Statystyki Pracy średni dochód w Tampie, St. Petersburgu i Clearwater wynosi 57 500 USD.

Ken H. Johnson, ekonomista nieruchomości w College of Business na Florida Atlantic University FAU, powiedział, że Tampa odnotowała szybki wzrost czynszów od czasu pandemii. Chociaż teraz wzrost ten spowolnił, prawdopodobnie nie doświadczymy znaczącego spadku cen, dlatego jedynym wyjściem jest by nasze dochody nadrobiły zaległości.

Mimo to Tampa jest stosunkowo przystępna cenowo w porównaniu z innymi rynkami w całym kraju, a nawet w całym stanie. Miasta Florydy zdominowały wskaźnik czynszów w tym miesiącu, a Cape Coral-Fort Myers, Miami, North Port-Bradenton i Deltona znalazły się w pierwszej dziesiątce.

W przypadku Miami, które zajęło 8. miejsce w indeksie, każdy, kto zarabia 112 183,83 USD lub mniej, jest uważany za obciążonego czynszem.

Wg Johnsona Floryda jest w szczególnie niekorzystnej sytuacji, ponieważ stan ten odnotował ogromny wzrost populacji. Wiele osób napływa do Słonecznego Stanu, a nie buduje się tu wystarczającej liczby mieszkań i domów. W rezultacie zarówno ceny domów, jak i wynajmu są wysokie.

 

Źródło: tampabay
Foto: istock/ SeanPavonePhoto
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

grudzień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu