Połącz się z nami

Sport

Liga NBA: Najlepszy mecz Dallas Mavericks pokonali u siebie Boston Celtics 110:107

Opublikowano

dnia

Nie było niespodzianek we wtorkowych meczach czołowych klubów ligi NBA. Swoje spotkania wygrała czołowa trójka Wschodu, czyli Philadelphia 76ers, Brooklyn Nets i Milwaukee Bucks; pewne zwycięstwo odnieśli też Los Angeles Clippers i są na 2. miejscu na Zachodzie.

Ekipa z Filadelfii skutecznie zrewanżowała się Toronto Raptors za porażkę sprzed 2 dni. W niedzielę zespół z Kanady wygrał 110:103; we wtorek było 109:102 dla gości. Tym razem zespół z Filadelfii już po I kwarcie miał 19 punktów przewagi i utrzymał ją do końca.

Brooklyn Nets pokonali u siebie przechodzących kryzys Sacramento Kings 127:118. Gospodarze prowadzili po I kwarcie 14 punktami, ale do przerwy gościom udało się zmniejszyć dystans do 6 pkt (72:66), a po III kwarcie Brooklyn wygrywali już tylko różnicą 2 pkt (98:96). Ostatnia część należała do gospodarzy, których poprowadzili do zwycięstwa Bruce Brown Jr i James Harden, którzy rzucili po 29 pkt. Harden miał też 14 zbiórek i 11 asyst.

Milwaukee Bucks nie mieli natomiast najmniejszego kłopotu w konfrontacji z najsłabszym zespołem całych rozgrywek i pokonali u siebie Minnesotę Timberwolves 139:112. Giannis Antetokounmpo rzucił dla gospodarzy 37 punktów. Gości po raz pierwszy poprowadził w tym meczu nowy trener Chris Finch. Los Angeles Clippers również bez większych kłopotów pokonali u siebie Washington Wizards 135:116. Kawhi Leonard rzucił dla gospodarzy 32, a Paul George – 30 pkt. Stołeczny klub przegrał po pięciu zwycięstwach z rzędu.

W innym meczu Dallas Mavericks po bardzo emocjonującej walce pokonali u siebie Boston Celtics 110:107. Zwycięstwo gospodarzom zapewnił Słoweniec Luka Dončić, który trafił za 3 pkt na 0,1 sek. przed upływem IV kwarty. Spotkanie było niezwykle wyrównane, ale na 3 minuty przed końcem regulaminowego czasu Dallas objęli 11-punktowe prowadzenie. Goście w zaledwie 63 sekundy rzucili jednak 10 pkt z rzędu, a na nieco ponad pół minuty przed końcem prowadzili 105:104.

W całym meczu Dončić zdobył 31 punktów; miał też 10 zbiórek i 8 asyst. Najskuteczniejszy w ekipie gości był Jaylen Brown – 28 pkt.

Denver Nuggets pokonali u siebie Portland Trail Blazers 111:106, a 41 punktów dla zwycięzców rzucił Serb Nikola Jokić. W całym meczu Denver mieli tylko jedną stratę, co jest rekordem NBA.

TABELA NBA

W tabeli Wschodu prowadzą koszykarze Philadelphia 76ers z bilansem 21 zwycięstw i 11 porażek; dalej są Brooklyn Nets (21-12) i Milwaukee Bucks (19-13).
Najlepszym zespołem ligi jest lider Zachodu Utah Jazz (25-6); kolejne miejsca w tej grupie zajmują ekipy z Los Angeles – Clippers (23-10) i Lakers (22-10). Najsłabszy zespół rozgrywek, Minnesota Timberwolves poniósł 25 porażek w 32 meczach i zamyka tabelę Zachodu. Na ostatnim miejscu na Wschodzie są Detroit Pistons (9-22).

Sport

Polacy wyskakali trzecie miejsce w Mistrzostwach Świata w Oberstdorfie: Żyła, Stękała, Stoch i Kubacki

dnia

Polscy skoczkowie w składzie: Piotr Żyła (139 i 139 m), Andrzej Stękała (122,5 i 127 m), Kamil Stoch (133 i 132,5 m), Dawid Kubacki (131 i 127,5 m) – zdobyli brązowy medal mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w niemieckim Oberstdorfie w drużynowym konkursie na dużym obiekcie.

Triumfowała reprezentacja gospodarzy (Pius Paschke, Severin Freund, Markus Eisenbichler, Karl Geiger – 1046,6 pkt) przed Austriakami (1035,5 pkt). Strata „Biało-Czerwonych” do zwycięzców wyniosła 15,4 pkt.

Sobota była ostatnim dniem rywalizacji skoczków podczas czempionatu w Oberstdorfie.

Następne zawody Pucharu Świata – dopiero 25 marca w słoweńskiej Planicy.

Przypomnijmy, że Piotr Żyła (264,4 pkt.) zajął czwarte miejsce w konkursie skoków narciarskich na dużej skoczni podczas mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie. Złoty medal wywalczył Austriak Stefan Kraft (276,5 pkt.). Srebro zdobył Norweg Robert Johansson (272,1 pkt.), a brąz trafił do Niemca Karla Geigera (267,4 pkt.).

Dawid Kubacki (235,8 pkt.) zajął 15. miejsce, 19. był Kamil Stoch (230 pkt.), a 21. Andrzej Stękała (219,2 pkt.). W minioną sobotę Piotr Żyła triumfował na skoczni normalnej. Dla Krafta to trzeci złoty medal mistrzostw świata po dwóch zdobytych w Lahti (2017).

źródło: IAR

Czytaj dalej

NEWS Florida

Super Bowl nie był taki super zaraźliwy. Zachorowało zaledwie 57 osób

dnia

Według danych florydzkiego Departamentu Zdrowia w powiecie Hillsborough, Super Bowl nie był tzw. ,,super spreader” czyli wydarzeniem o ogromnej liczbie zachorowań na koronowirusa.

Przeprowadzone przez powiat Hillsborough analizy wykazały, że liczba zachorowań na covid19, bezpośrednio związanym z tym wydarzeniem sportowym, była niezwykle niska.

Departament Zdrowia podał, że stwierdzone są tylko 53 przypadki zachorowań wśród mieszkańców Florydy, którzy wzięli udział w imprezie i 4 osoby z innych stanów. Pierwszą osobą zarażoną był pracownik, który był odpowiedzialny za sprzęt na stadionie.

Cztery osoby spoza Florydy, to byli mieszkańcy : Illinois, Michigan, Hawajów i Pôłnocnej Karoliny. Większość odnotowanych przypadków zakażeń, miała swoje źródło na przyjęciach i spotkaniach zorganizowanych w prywatnych domach, a nie na stadionie.

Sport

Kazimierz Górski łączy Polaków. Mamy 100. rocznicę jego urodzin

dnia

2 marca przypada 100. rocznica urodzin najwybitniejszego trenera w historii polskiej piłki nożnej – Kazimierza Górskiego.

Prowadzona przez niego piłkarska reprezentacja Polski zdobyła m.in. mistrzostwo (1972) i wicemistrzostwo olimpijskie (1976) oraz została trzecim zespołem świata (1974).

Legendarny trener urodził się 2 marca 1921 roku we Lwowie, zmarł 23 maja 2006 w Warszawie. We wtorek w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy: „Łączy nas Kazimierz Górski”.