Połącz się z nami

NEWS Florida

Wodna Parada Mistrzów Buccaneers. Bezpiecznie na stadionie i w Tampie

Opublikowano

dnia

Zespół Tampa Bay Buccaneers po raz drugi w historii został mistrzem NFL. W niedzielnym Super Bowl na własnym stadionie pokonał broniących tytułu Kansas City Chiefs.

Czy zawody przebiegły bezpiecznie jak obiecała burmistrz Jane Castor? Kibice obserwowali wydarzenie z punktów widokowych, a służby rozdały blisko 10 tysięcy maseczek. Ci, którzy zrezygnowali zasłaniania ust i nosa nie byli jednak karani.

Świętowanie historycznego zwycięstwa podczas parady nie zostało też odwołane ze względów sanitarnych. Zdaniem burmistrz Tampy pozwalają na to warunki w mieście: „Trasa parady biegnąca wzdłuż wody umożliwia jednostkom i grupom udział na łodziach i statkach, a także wzdłuż brzegu rzeki” – podkreśliła burmistrz Castor.

 

Źródło: www.tampabay.com/
Foto: Flickr/C. E. Beavers

 

 

NEWS Florida

Legalna medyczna marihuana na Florydzie coraz bliżej. Walka trwa o ilość THC w produktach

Opublikowano

dnia

Kontrowersyjna ustawa dotycząca marihuany medycznej na Florydzie, jest o krok bliżej, aby weszła w życie.

Jeśli Floryda nie przeprowadzi znaczących reform w programie medycznej marihuany, może mieć na głowie kolejny kryzys opioidowy, argumentował republikański prawodawca na posiedzeniu komisji Izby Reprezentantów.

Spencer Roach z Partii Republikańskiej, przedstawił tę sprawę opowiadając się za projektem ustawy, którą sponsoruje, a która ograniczyłaby ilość THC (tetrahydrokanabinolu) w produktach z marihuany medycznej, oferowanej pacjentom na Florydzie.

,,Wiemy, że zarówno pacjenci jak i lekarze wykorzystują nasz program medyczny do dwóch rzeczy: wzbogacenia się i odurzenia”– powiedział Spencer Roach. ,,Widzieliśmy już to na Florydzie i nie potrzebujemy kontynuacji takiego zachowania. Narkotyki zabiły do tej pory dziesiątki tysięcy mieszkańców Florydy. Mówię nie dla medycznej marihuany”‐ dodał Roach.

Zwolennicy zaostrzenia przepisów twierdzą, że nawet jeśli pacjenci nie przedawkują medycznej marihuany, to preparat marihuany zawierający dużą ilości aktywnej substancji THC, będzie miał poważne konsekwencje swojego działania.

Przeciwnicy legalizacji narkotyków twierdzą, że długotrwałe używanie marihuany o „wysokiej mocy” jest powiązane z przypadkami psychozy. Twierdzą, że marihuana, która zawiera duże ilości THC – aktywnego składnika marihuany, który przede wszystkim powoduje euforyczne działanie leku – ma również negatywny wpływ na rozwijający się mózg.

Plan polityków z Partii Republikańskiej zanim trafi do Izby Reprezentantów, będzie wymagał zatwierdzenia przez co najmniej dwie stanowe komisje. Obie są kontrolowane przez Republikanów. Senacka wersja ustawy Spencera Roacha, SB 1958, nie została jeszcze przedstawiona w żadnej z nich.

Źródło: Tampa Bay Tribune

 

źródło: Chicago Tribune
foto: Flickr/Quinn Dombrowski, Mike Mozart

Czytaj dalej

NEWS Florida

W Tampie sprzedano budynek blisko lotniska za ponad $17 mln. Miasto przyciąga kolejnych inwestorów

Opublikowano

dnia

Budynek komercyjny w pobliżu międzynarodowego lotniska w Tampie został sprzedany firmie Birtcher Anderson & Davis za $17.1 mln.

Jest to ósmy budynek należący do kompleksu Sunstate Business Park i znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Waters i Sunstate. Jego powierzchnia to ponad 180 tys. stóp kwadratowych. Obecnie wynajęty jest w 91 procentach.

W ciągu ostanich dwóch lat firma Birtcher Anderson & Davis sprzedała ponad milion stóp kwadratowych powierzchni użytkowej w rejonie Tampy. Kupiona nieruchomość jest obecnie jedyną należącą do korporacji.

„Biorąc pod uwagę ograniczony rynek sprzedaży w tym regionie i braku odpowiednich działek na budowy deweloperskie – nabycie tego kompleksu było świetną inwestycją”. – powiedział Ryan Vaught z firmy Citimark, która sprzedała budynek.

 

źródło: Chicago Tribune
foto: Flickr/Quinn Dombrowski, Mike Mozart

Czytaj dalej

NEWS Florida

Powrót wszystkich wycieczek w porcie Tampa Bay dopiero w 2022 roku

Opublikowano

dnia

Po wielu miesiącach zastoju, Port Tampa Bay spodziewa się pełnego powrotu rejsów wycieczkowych dopiero jesienią następnego roku.

Od marca roku 2020 do września tego samego roku, Port Tampa Bay odwołał aż 67 rejsów, czego przyczyną była bezpośrednio pandemia.

Mimo tego, że władze portu nie mają dokładnych danych finansowych, spodziewają się, że straty finansowe sięgają milionów dolarów. Przed pandemią rejsy wycieczkowe stanowiły 17% dochodu w budżecie portu. Jak przewidują szacunku na rok fiskalny 2020-2021 , teraz ten dochód wyniesie tylko 4%.

Jak mówi vice prezydent firmy, Wade Elliott:,, Nic nie wskazuje na to, że powrócimy do normalnych warunków pracy naszej firmy przynajmniej do jesieni następnego roku, a może i później”.

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

luty 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Popularne