Połącz się z nami

NEWS Florida

Wodna Parada Mistrzów Buccaneers. Bezpiecznie na stadionie i w Tampie

Opublikowano

dnia

Zespół Tampa Bay Buccaneers po raz drugi w historii został mistrzem NFL. W niedzielnym Super Bowl na własnym stadionie pokonał broniących tytułu Kansas City Chiefs.

Czy zawody przebiegły bezpiecznie jak obiecała burmistrz Jane Castor? Kibice obserwowali wydarzenie z punktów widokowych, a służby rozdały blisko 10 tysięcy maseczek. Ci, którzy zrezygnowali zasłaniania ust i nosa nie byli jednak karani.

Świętowanie historycznego zwycięstwa podczas parady nie zostało też odwołane ze względów sanitarnych. Zdaniem burmistrz Tampy pozwalają na to warunki w mieście: „Trasa parady biegnąca wzdłuż wody umożliwia jednostkom i grupom udział na łodziach i statkach, a także wzdłuż brzegu rzeki” – podkreśliła burmistrz Castor.

 

Źródło: www.tampabay.com/
Foto: Flickr/C. E. Beavers

REKLAMA REKLAMA

 

 

REKLAMA REKLAMA

NEWS Florida

Komary atakują po przejściu huraganu Ian. Sarasota od dzisiaj powraca do walki z nimi

Opublikowano

dnia

Autor:

Departament Zdrowia Florydy w powiecie Sarasota wzywa wszystkich mieszkańców i odwiedzających do ochrony przed ukąszeniami komarów i kleszczy. Od dzisiaj powiat zaczyna też walkę powietrzną z owadami.

Samoloty zwalczające komary musiały opuścić zagrożony z obszar przed nadejściem huraganu Ian. Teraz samoloty wróciły i przygotowują się do wznowienia misji zwalczania komarów od 4 października.

„W związku z deszczem i powodziami związanymi z huraganem Ian ważne jest, aby mieszkańcy i goście podjęli odpowiednie środki ostrożności, aby chronić się przed ukąszeniem przez komara”

– ostrzega Chuck Henry, dyrektor Departamentu Zdrowia Sarasoty.

REKLAMA REKLAMA

Personel zrobi wszystko, co możliwe, aby zmniejszyć populację komarów, ze szczególnym naciskiem na południowe społeczności powiatu.

Mieszkańcy powinni się upewnić, że się chronią poprzez opróżnianie zbiorników, w których zgromadziła się woda i przykrywając ciało ubraniem.

Spuść stojącą wodę, aby zapobiec namnażaniu się komarów. Spuść wodę z pojemników na śmieci, rynien, wiader, przykryć basenów lub innych pojemników, w których zebrała się woda.

Noś buty, skarpetki, długie spodnie i długie rękawy. Ten rodzaj ochrony może być niezbędny dla osób, które muszą pracować w obszarach, w których występują komary. Dla dodatkowego bezpieczeństwa nałóż środek odstraszający komary na gołą skórę i ubranie.

Aby uzyskać więcej informacji na temat chorób przenoszonych przez komary, odwiedź witrynę internetową Departamentu Zdrowia:

www.floridahealth.gov/diseases-and-conditions/mosquito-borne-diseases/index.html.

 

 

Źródło: mysuncoast
Foto: You Tube, istock/parianto keraton

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

NEWS Florida

Jutro astronauci polecą na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Rakietę wystrzeli SpaceX

Opublikowano

dnia

Autor:

Operacje w porcie kosmicznym na Florydzie wracają do normy po szalejącym w stanie huraganie Ian. NASA i SpaceX mają teraz na celu wystrzelenie członków amerykańskiej, japońskiej i rosyjskiej załogi astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną, co planują zrobić w środę, 5 października.

Jeśli obecny harmonogram się utrzyma, misja Crew-5 zostanie wystrzelona rakietą SpaceX Falcon 9, która wyniesie statek kosmiczny Crew Dragon z wyrzutni 39A Centrum Kosmicznego Kennedy w południe EDT.

 Jeśli w środę start się nie uda, dodatkowe daty brane pod uwagę, to 7 października i prawdopodobnie dni między 6 a 9 października.

Astronauci NASA Nicole Mann i Josh Cassada, astronauta Japońskiej Agencji Kosmicznej (JAXA) Koichi Wakata i kosmonautka Roscosmos Anna Kikina byli w Johnson Space Center w Houston w ostatnich tygodniach przed podróżą na Florydę na start z SpaceX.

Astronauci przybyli do Kennedy Space Center w sobotę a w niedzielę odbyli próbę generalną odliczania do startu.

REKLAMA REKLAMA

Po raz pierwszy odkąd SpaceX rozpoczęło wystrzeliwanie astronautów NASA z amerykańskiej ziemi w 2020 roku, Rosyjska Agencja Kosmiczna i NASA zamieniły się miejscami na pokładzie komercyjnego statku kosmicznego.

Kikina będzie pierwszą rosyjską kosmonautą latającą ze SpaceX.

Wystrzelenie astronautów Crew-5 przesunęło się kilka razy, w tym przez huragan Ian, który w środę wylądował na południowo-zachodniej Florydzie, pozostawiając po sobie szeroką ścieżkę zniszczeń.

„Zespoły misji nadal monitorują wpływ Iana na Space Coast i Kennedy Space Center na Florydzie i mogą w razie potrzeby ponownie dostosować datę startu” – napisała NASA w poście na blogu.

Przed burzą centrum kosmiczne zamknęło się i przeniosło swoją rakietę księżycową Artemis I SLS z powrotem do budynku montażu pojazdów.

NASA zamierzała wystrzelić rakietę księżycową SLS przed końcem września, ale teraz będzie musiała poczekać do listopada.

Pierwotna data wystrzelenia Crew-5 we wrześniu została opóźniona po tym, jak rakieta Falcon 9 została uszkodzona podczas transportu do Kennedy Space Center.

Start 5 października będzie piątą misją operacyjną w ramach programu Commercial Crew NASA, w której agencja kosmiczna płaci SpaceX, za transport astronautów do i z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

 

 

 

Źródło: fox13
Foto: You Tube, NASA

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

NEWS Florida

Floryda liczy ofiary huraganu Ian. Najwięcej osób zginęło w powiecie Lee

Opublikowano

dnia

Autor:

Urzędnicy z Florydy potwierdzili już 100 ofiar śmiertelnych huraganu Ian w 10 powiatach. Najwięcej osób, 54, zginęło w powiecie Lee, gdzie fale sztormowe sięgające 10 stóp zniszczyły domy i niektóre z jedynych mostów, które łączą mieszkańców wyspy barierowej z lądem. Ratownicy wciąż ewakuują kolejne osoby.

Szeryf powiatu Lee Carmine Marceno ogłosił w poniedziałek po południu, że liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 54 – w porównaniu z 42 zgłoszonymi dzień wcześniej.

Dotychczas potwierdzono przyczynę śmierci 12 osób w powiecie Lee – wszystkie z wyjątkiem jednego wynikały z utonięcia.

Drugie pod względem liczby ofiar śmiertelnych w stanie jest powiat Charlotte, gdzie biuro szeryfa potwierdziło 24 ofiary śmiertelne związane z burzami. Przyczyny tych zgonów nie zostały jeszcze podane do wiadomości publicznej.

REKLAMA REKLAMA

Obecna liczba ofiar śmiertelnych huraganu Ian na Florydzie mieści się w przedziale od około 95 do 101, w oparciu o informacje dostarczone przez stanową komisję lekarską, szeryfów powiatów i Wydział Zarządzania Kryzysowego.

Oto informacje w poszczególnych powiatach dostarczone przez władze:

Liczba ofiar śmiertelnych w poszczególnych powiatach:

  • Lee: 54 potwierdzone przez szeryfa powiatu Lee
  • Charlotte: 24 potwierdzone przez szeryfa powiatu Charlotte
  • Collier: od trzech do ośmiu. Kevin Guthrie, dyrektor Departamentu Zarządzania Kryzysowego na Florydzie, ogłosił w piątek osiem ofiar w powiecie Collier, ale nie są one potwierdzone. Jak dotąd komisja lekarska na Florydzie potwierdziła trzy z nich.
  • Okręg Volusia: pięć, według Komisji Egzaminatorów Medycznych
  • Sarasota: cztery, według informacji Biura Szeryfa Powiatu Sarasota i Komisji Egzaminatorów Medycznych.
  • Manatee: dwie, według Komisji Egzaminatorów Medycznych
  • Hendry: jedna, według Komisji Egzaminatorów Medycznych
  • Hillsborough: jedna, według Komisji Egzaminatorów Medycznych
  • Lake: jedna, według Komisji Egzaminatorów Medycznych
  • Polk: jedna potwierdzone przez Guthrie

 

Źródło: tampabay
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
REKLAMA REKLAMA

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

luty 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Popularne w tym miesiącu