Połącz się z nami

Kościół

Papież Franciszek chce, aby Nowy Rok był rokiem świętego Józefa. Dlaczego?

Opublikowano

dnia

Rok 2021 decyzją papieża Franciszka jest poświęcony świętemu Józefowi. Ojciec Święty zachęcił wszystkich, by zawierzyli się wstawiennictwu opiekuna Świętej Rodziny.

Jak podkreśla ksiądz profesor Robert Skrzypczak święty Józef „jest symbolem chrześcijanina, uczy, co znaczy być człowiekiem religijnym”.

Ksiądz Robert Skrzypczak dodaje, że święty Józef jest przykładem odpowiedzialnego mężczyzny.

Kapłan zwraca uwagę na zaufanie świętego Józefa Bogu w trudnościach.

Ósmego grudnia 2020 roku w 150. rocznicę ogłoszenia świętego Józefa Patronem Kościoła powszechnego papież Franciszek opublikował List apostolski „Patris corde – Z ojcowskim sercem”.
Tytułem patrona Kościoła obdarzył świętego Józefa błogosławiony papież Pius IX, 8 grudnia 1870 roku.

Kościół

Nie żyje ksiądz prałat Władysław Podeszwik. Pożegnanie w Chicago w parafiach: św. Faustyny oraz św. Konstancji

Opublikowano

dnia

We wtorek 12 stycznia w wieku 88 lat zmarł ks. Władysław Podeszwik. Przez ostatnie kilkanaście lat pracował jako duszpasterz w chicagowskich parafiach: św. Konstancji, św. Ferdynanda i Matki Boskiej Częstochowskiej w Cicero.

Ksiądz prałat Władysław Podeszwik poprzez swoją otwartość, życzliwość i zaangażowanie duszpasterskie, zyskał sympatię i przyjaźń wielu ludzi i wielu kapłanów, zarówno z północy jak i południa Chicago.

Parafia św. Konstancji była drugim domem księdza prałata Władysława Podeszwika. W rozmowach zawsze powracał do czasów, kiedy tutaj mieszkał i był razem z parafianami. Zawsze był wdzięczny za serce i dobroć których doświadczył w Chicago.

Msze swiete pożegnalne odbeda sie w niedzielę 17-go stycznia, o godz. 3:00 po południu w parafii św. Faustyny Kowalskiej przy 5252 S. Austin Ave., w Chicago, oraz we wtorek 19-go stycznia o godz. 7:00 wieczorem, w parafii św. Konstancji przy 5843 W. Strong Str. w Chicago.

 

Pogrzeb zaslużonego kapłana odbędzie się w piątek, 15 stycznia w rodzinnej parafii św. Anny w Kolnie w Polsce. W czwartek 14 stycznia w Bazylice Najświetszego Serca Jezusowego w Augustowie, odbedzie sie ostatnie pożegnanie. Mszy św. przewodniczyć będzie Jego Ekscelencja biskup Jerzy Mazur, Ordynariusz Diecezji Ełckiej.

źródło: informacja wlasna
foto:  cathopic/Kiki Garcia, cathopic/Luis Felipe Tun, parafia sw. Konstancji, Szkola St. Kolbego

Czytaj dalej

Kościół

Benedykt XVI będzie zaszczepiony przeciwko koronawirusowi. Franciszek stoi, także w kolejce

Opublikowano

dnia

Benedykt XVI ma zamiar zaszczepić się przeciwko koronawirusowi – poinformował arcybiskup Georg Ganswein, osobisty sekretarz papieża-seniora. Zaszczepieni zostaną także wszyscy mieszkańcy klasztoru, w którym mieszka papież senior.

Watykan zamówił około 10 tysięcy dawek szczepionki firmy Biontech/Pfizer dla pracowników Stolicy Apostolskiej, osób pozostających na jej utrzymaniu i emerytów. Pracownicy Watykanu przed Bożym Narodzeniem składali deklarację, czy chcą się zaszczepić. Szczepienia mają rozpocząć się w przyszłym tygodniu.

Wcześniej przyjęcie szczepionki na COVID-19 zadeklarował także papież Franciszek. W wywiadzie udzielonym stacji telewizyjnej Canale 5 Ojciec Święty przekonywał, że każdy powinien się zaszczepić i że szczepienia są wymogiem etycznym, ponieważ chronią życie innych osób.

Jeden transport szczepionki pokryje całe zapotrzebowanie Stolicy Apostolskiej i Państwa Watykańskiego. Dla prawidłowego przechowywania ampułek, zakupiono chłodnie gwarantujące utrzymanie bardzo niskich temperatur.

Szczepienia będą wykonywane w atrium Auli Pawła VI – tej samej, w której odbywają się audiencje generalne. Biuro prasowe zapewnia że szczepić będzie wykwalifikowany personel medyczny i pielęgniarski Dyrekcji Zdrowia i Higieny Gubernatoratu Państwa Watykańskiego, zgodnie z zaleceniami zdrowotnymi dotyczącymi pandemii.

źródło: IAR
foto: Flick/Marco Verch Professional 
Flickr/Stockphotokun
 cathopic/Angelo Senchuke, LC

Czytaj dalej

Kościół

Watykan rozpoczyna kampanię szczepień przeciwko koronawirusowi. Będą całkowicie dowolne

Opublikowano

dnia

Watykan w najbliższych dniach rozpocznie kampanię szczepień przeciwko koronawirusowi – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Pierwsze iniekcje przewidziane są w drugiej połowie stycznia. Początek kampanii informacyjnej już za kilka dni ale transport szczepionek dotrze do Watykanu w drugim tygodniu stycznia.

Jeden transport pokryje całe zapotrzebowanie Stolicy Apostolskiej i Państwa Watykańskiego. Dla prawidłowego przechowywania ampułek, zakupiono chłodnie gwarantujące utrzymanie bardzo niskich temperatur.

Szczepienia rozpoczną się w drugiej połowie stycznia i będą całkowicie dowolne. Priorytetowo traktowani będą pracownicy ochrony zdrowia i bezpieczeństwa publicznego, osoby starsze i te mające kontakt z ludnością. Szczepienia będą wykonywane w atrium Auli Pawła VI – tej samej, w której odbywają się audiencje generalne.

Biuro prasowe zapewnia że szczepić będzie wykwalifikowany personel medyczny i pielęgniarski Dyrekcji Zdrowia i Higieny Gubernatoratu Państwa Watykańskiego, zgodnie z zaleceniami zdrowotnymi dotyczącymi pandemii.

źródło: IAR
foto: Flick/Marco Verch Professional 
Flickr/Stockphotokun

Czytaj dalej
Reklama

Facebook

Styczeń 2021
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Popularne