Połącz się z nami

News Chicago

Nowa odmiana koronawirusa krąży już w stanie Illinois. „Jest bardziej zaraźliwy, więcej ludzi zachoruje i więcej ludzi umrze”

Opublikowano

dnia

W Kalifornii potwierdzono pierwszy przypadek nowej odmiany koronawirusa, pierwotnie odkrytej w Wielkiej Brytanii. Poinformował o tym gubernator stanu, Gavin Newsom. Nowy wariant patogenu zdiagnozowano u pacjenta w południowej części stanu. Pierwszy przypadek nowej, bardziej zaraźliwej odmiany SARS-CoV-2 w Stanach Zjednoczonych potwierdzono także w Kolorado. Trzy potwierdzone przypadki w stanie Kolorado i Kalifornii dotyczą osób, które nie podróżowały za granicę, co sugeruje, że ta odmiana koronawirusa jest w Stanach Zjednoczonych już od jakiegoś czasu.

Zakażony w Kolorado młody mężczyzna to żołnierz Gwardii Narodowej. Przechodzi infekcję bez poważnych objawów. Pracował ostatnio w domu opieki w Denver, gdzie przydzielono go do pomocy w związku z pandemią koronawirusa. Występowanie odmiany koronawirusa określanej kodowo B.1.1.7 potwierdzono u pacjentów między innymi w kilku europejskich krajach, Kanadzie, Australii, Indiach, Korei Południowej i Japonii.

Allison Arwady, Commissioner, Chicago Department of Public Health, City of Chicago

Tymczasem dyrektor ds. Zdrowia Publicznego w Chicago czyli główny lekarz Chicago Allison Arwady twierdzi, że nowa odmiana COVID-19 może już krążyć w naszym stanie Illinois. „To, że go jeszcze u nas nie znaleziono nie oznacza, że go tu nie ma.” – tak powiedziała. „Ponieważ jest bardziej zaraźliwy, więcej ludzi zostanie zakażonych, więcej ludzi zachoruje i więcej ludzi umrze” – powiedział z kolei lek.med. Robert Citronberg, dyrektor medyczny ds. Chorób Zakaźnych w Advocate Aurora Health.

W całym stanie Illinois liczba przypadków COVID-19 jest stosunkowo niska. Liczba osób umierających jest wysoka. Minionej doby w stanie Illinois na COVID-19 zachorowało 7374 osób, a zmarło 178. Całkowita liczba przypadków w stanie Illinois wynosi obecnie 955380, a łączna liczba zgonów to 16 357. We wtorek wieczorem 4244 pacjentów w Illinois przebywało w szpitalu z powodu COVID-19. Spośród nich 882 pacjentów znajdowało się na intensywnej terapii, a 496 pacjentów z COVID-19 było podłączonych pod respiratory. Gubernator stanu JB Pritzker poinformował, że Illinois jest liderem w kraju pod względem liczby podawanych szczepionek.

źródło: IAR, ABC7, WGN, Chicago Tribune
foto: City of Chicago, Flickr/

 

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

Grudzień 2020
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Popularne