Połącz się z nami

News Chicago

Nowa odmiana koronawirusa krąży już w stanie Illinois. „Jest bardziej zaraźliwy, więcej ludzi zachoruje i więcej ludzi umrze”

Opublikowano

dnia

W Kalifornii potwierdzono pierwszy przypadek nowej odmiany koronawirusa, pierwotnie odkrytej w Wielkiej Brytanii. Poinformował o tym gubernator stanu, Gavin Newsom. Nowy wariant patogenu zdiagnozowano u pacjenta w południowej części stanu. Pierwszy przypadek nowej, bardziej zaraźliwej odmiany SARS-CoV-2 w Stanach Zjednoczonych potwierdzono także w Kolorado. Trzy potwierdzone przypadki w stanie Kolorado i Kalifornii dotyczą osób, które nie podróżowały za granicę, co sugeruje, że ta odmiana koronawirusa jest w Stanach Zjednoczonych już od jakiegoś czasu.

Zakażony w Kolorado młody mężczyzna to żołnierz Gwardii Narodowej. Przechodzi infekcję bez poważnych objawów. Pracował ostatnio w domu opieki w Denver, gdzie przydzielono go do pomocy w związku z pandemią koronawirusa. Występowanie odmiany koronawirusa określanej kodowo B.1.1.7 potwierdzono u pacjentów między innymi w kilku europejskich krajach, Kanadzie, Australii, Indiach, Korei Południowej i Japonii.

Allison Arwady, Commissioner, Chicago Department of Public Health, City of Chicago

Tymczasem dyrektor ds. Zdrowia Publicznego w Chicago czyli główny lekarz Chicago Allison Arwady twierdzi, że nowa odmiana COVID-19 może już krążyć w naszym stanie Illinois. „To, że go jeszcze u nas nie znaleziono nie oznacza, że go tu nie ma.” – tak powiedziała. „Ponieważ jest bardziej zaraźliwy, więcej ludzi zostanie zakażonych, więcej ludzi zachoruje i więcej ludzi umrze” – powiedział z kolei lek.med. Robert Citronberg, dyrektor medyczny ds. Chorób Zakaźnych w Advocate Aurora Health.

W całym stanie Illinois liczba przypadków COVID-19 jest stosunkowo niska. Liczba osób umierających jest wysoka. Minionej doby w stanie Illinois na COVID-19 zachorowało 7374 osób, a zmarło 178. Całkowita liczba przypadków w stanie Illinois wynosi obecnie 955380, a łączna liczba zgonów to 16 357. We wtorek wieczorem 4244 pacjentów w Illinois przebywało w szpitalu z powodu COVID-19. Spośród nich 882 pacjentów znajdowało się na intensywnej terapii, a 496 pacjentów z COVID-19 było podłączonych pod respiratory. Gubernator stanu JB Pritzker poinformował, że Illinois jest liderem w kraju pod względem liczby podawanych szczepionek.

źródło: IAR, ABC7, WGN, Chicago Tribune
foto: City of Chicago, Flickr/

 

News Chicago

Zmiana oznakowań toalet w chicagowskich szkołach publicznych. Chłopcy i dziewczynki razem?

Opublikowano

dnia

Autor:

Zgodnie z nową polityką dystryktu Chicago Public Schools ma czas do środy na zmianę oznakowań toalet w szkołach. Uczniowie będą mogli korzystać z dowolnych łazienek, niezależnie od płci.

Nowa polityka została ogłoszona na Twitterze w zeszłym miesiącu.

Szkoły takie jak LaSalle Language Academy wysyłały rodzicom biuletyny wyjaśniające, czego się spodziewać. LaSalle ma teraz dwie, wielostanowiskowe toalety dla wszystkich płci. Są one wyposażone w zapewniające prywatność przegrody.

„Chcemy stworzyć środowisko tak pełne szacunku i integracyjne, jak to tylko możliwe” – powiedział Curran Cross, kierownik programu edukacyjnego.

Niektórzy rodzice uważają, że ta polityka to nic wielkiego. „Nie przeszkadza mi to” – powiedział Mandal Golden. „Nie boją się korzystać z toalety w domu. Mamy w domu chłopców i dziewczynki, to ta sama polityka. Toalety są na ogół prywatne”.

 

Inni wydają się rozwścieczeni wprowadzaną zmianą, mówiąc, że obawiają się zamieszania, nękania i zastraszania. „Myślę, że to szaleństwo. Nie mogę się z tym zgodzić, chłopcy i dziewczynki mają być oddzieleni” – powiedział jeden z rodziców.

W tej chwili nie ma jeszcze danych, ile szkół CPS zmieniło oznakowanie. Szkoła LaSalle twierdzi jednak, że bezpieczeństwo faktycznie wzrosło, zgodnie z ankietami przeprowadzonymi wśród uczniów.

Chicago Public Schools oświadczyło, że jest otwarty na wszelkie opinie na temat nowej polityki. Możesz je wysłać e-mailem na adres osp@cps.edu.

Chicago Public Schools to 299 Okręg Szkolny Chicago, trzeci co do wielkości w Stanach Zjednoczonych, obejmując ponad 600 szkół podstawowych i średnich, do których uczęszcza około 400 000 uczniów zarejestrowanych na jego obszarze.

 

Źródło:wgn9, wikipedia

Foto:Flickr/Cold, Indrid/Stig Nygaard

Czytaj dalej

News Chicago

Zaginął Polak z Palos Heights. Policja szuka 64-letniego Roberta Skoczenia.

Opublikowano

dnia

Autor:

Policja poszukuje 64-letniego mężczyzny. Zaginiony Robert Skoczen cierpi na chorobę Parkinsona i może być w niebezpieczeństwie.

Poszukiwany Robert Skoczen był ostatnio widziany na 135th Street i Ridgeland Avenue w Palos Heights o godzinie 10:05 w niedzielę, 5 grudnia.

 

Skoczen jest białym mężczyzną, mierzącym 6 stóp i ważacym 230 funtów. Ostatnio widziano go w ciemnoniebieskiej kurtce Boston Red Sox i czarnych spodniach. Jego stan naraża go na niebezpieczeństwo.

 

Jeśli masz jakiekolwiek informacje o zaginionym, zadzwoń na policję Palos Heights pod numer 708-448-2131.

 

 

Źródło: fox32

Foto:Flickr/Avariel Falcon/  Palos Hights Police Departament Facebook

Czytaj dalej

KONCERTY I FESTIWALE W CHICAGO

Musical „Frozen” wbrew tytułowi rozgrzewa serca publiczności. Przedstawienie powróciło do Chicago’s Cadillac Palace Theatre.

Opublikowano

dnia

Autor:

Wspaniały musical „Frozen” to świąteczna propozycja  Chicago’s Cadillac Palace Theatre dla całych rodzin.

Jest to sceniczna adaptacja „Krainy lodu” – filmu animowanego z 2013, wyprodukowany przez Walt Disney Animation Studios i Walt Disney Pictures, w reżyserii Chrisa Bucka oraz Jennifer Lee, inspirowanego baśnią o „Królowa Śniegu” Hansa Christiana Andersena.

 

Musical „Frozen” to spektakl pełen magii i muzyki, w czasie którego widzowie na żywo największe przeboje z produkcji Disneya. Spektakl, będący hitem na Broadwayu i podczas swojej pierwszej krajowej trasy koncertowej, opowiada historię Anny i Elsy,  oraz  miłości, która wszystko przezwycięża. Wspaniała scenografia i oprawa muzyczna gwarantuje niezapomniane przeżycie dla publiczności.

 

 

 

 

 

Caroline Bowman grająca rolę Elsy, mówi Miłość zwycięża wszystko, ale ta miłość jest między dwiema siostrami, to rodzinna miłość, a nie książę ratujący księżniczkę”.

Spektakl będzie grany w Chicago’s Cadillac Palace Theatre do 22 stycznia.

Bilety na „Frozen – The Musical” są już w sprzedaży na BroadwayinChicago.com.

 

Źródło:abc7, Wikipedia, chicago-theatre.com

Foto:YouTube

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

grudzień 2020
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Popularne