Połącz się z nami

Ciekawostki

Linie Alaska Airlines nagrały radosny film jak latać podczas pandemii COVID-19

Opublikowano

dnia

samolot

„Zatańcz, zatańcz! Wszyscy myją ręce! ” – To słowa z teledysku wyprodukowanego przez Linie Lotnicze Alaska Airlines. Krótki film ma sprawić, że jeśli wcześniej mieliśmy jakieś obawy o bezpieczeństwo podczas lotu, teraz ich już nie będziemy mieć co więcej, będziemy chcieć latać ponownie bez strachu i obaw o swoje zdrowie. Choreografię do tej sceny i filmu przygotowała Anna Matuszewski.

W teledysku do wpadającej w ucho melodii „The Safety Dance” Men Without Hats pracownicy Alaska Airlines śpiewają o tym, co robią, aby zapewnić nam bezpieczeństwo podczas lotu. Amerykańskie Linie Alaska Airlines informują, że ostatnie badania pokazują, że latanie jest bezpieczne, jeśli na pokładzie zakłada się maski, używa się środków do dezynfekcji rąk i korzysta się z filtrowanego powietrza. Do tego linia lotnicza zachęca do zachowywania dystansu społecznego.

Alaska Airlines zatrudniły do ​​filmu reżysera Warrena Fu, który współpracował z takimi artystami jak Dua Lipa, The Weeknd i Daft Punk. Choreografię opracowała Anna Matuszewski, która współpracowała z raperem Macklemore. „Po tak trudnym roku ten film jest bardzo potrzebny. Możesz w nim podkreślać znaczenie bezpieczeństwa, a przy tym doskonale się bawić ”– powiedział reżyser Fu. „Mam nadzieję, że unoszący się w filmie entuzjazm wywoła uśmiech na twarzach ludzi”.

źródło: WGNtv.com
foto: flickr/Colin Brown Photography

Ciekawostki

Marsjański łazik ma części wyprodukowane w naszym stanie Illinolis

Opublikowano

dnia

Autor:

Amerykański łazik ,,Perseverance” – po pół rocznym locie – szczęśliwie dotarł na Marsa. To lądowanie oglądał cały świat. Misja szukania życia na Marsie dopiero się rozpoczyna, a NASA już zbiera same gratulacje.

Nie każdy jednak jest świadomy tego, że części potrzebne do zbudowania tej inteligentnej maszyny, zostały wyprodukowane w naszym stanie – w Illinois.

,,Świadomość tego, że części wyprodukowane w naszym stanie są teraz 127 milionów mil od nas jest absolutnie nierealnym uczuciem”– powiedział Jared Lyford z firmy Forrest City Gear.

Firma znajduje się 90 minut drogi na północny zachód od Chicago, blisko Rockford. To tutaj wyprodukowano wszystkie części, które dziś pomagają łazikowi o trafnej nazwie ,,Wytrwałość” poruszać się po nieodkrytych zakamarkach Czerwonej Planety.

 

źródło:nbc.chicago
foto: Flickr/Billy Brown, youtube

 

Czytaj dalej

Ciekawostki

Zamiast taksówki z centrum Chicago na lotnisko O’hare polecimy helikopterem

Opublikowano

dnia

Już wkrótce może zmienić się sposób w jaki będziemy podróżować w Chicago z centrum na lotnisko O’Hare.

Firma lotnicza ,,Blade” z Nowego Jorku podpisała umowę z lądowiskiem Vertiport w Chicago. Już latem rozpocznie regularne przeloty helikopterem z centrum miasta na lotnisko O’Hare.

Jeżeli wszystkie plany się powiodą pasażerowie już wkrótce będą mogli korzystać z tych przelotów. Połączenia te w najbliższej przyszłości mają powoli zastąpić taksówki.

Kolejnymi planowanymi trasami są loty z lotniska O’Hare do malowniczego miasteczka Lake Geneva w stanie Wisconsin, do Uniwersytetu Notre Dame w South Bend w stanie Indiana oraz do Uniwersytetu Illinois w Urbana – Champaign dwie godziny na południe od Chicago.

Źródło: Chicago Tribune
Foto: Flickr/Lee Cannon, Flickr/Benedikt Lang

Czytaj dalej

Ciekawostki

Wszystkie cząsteczki koronowirus z całego świata mieszczą się w tej oto puszcze

Opublikowano

dnia

Wszystkie cząsteczki koronawirusa, z którym świat zmaga się od niemal roku, zmieściłyby się w jednej, standardowej puszcze coli. Tak wynika z wyliczeń profesora Christiana Yatesa, biomatematyka z uniwersytetu w Bath.

Rezultaty obliczeń przedstawiono w popularnym programie BBC poświęconym analizie danych statystycznych. Nie było się bez szacowania, choćby dlatego, że nie wszystkie państwa przeprowadzają masowe testowanie mieszkańców.

Ale Yeates wylicza, że na świecie jest około dwóch milionów miliardów cząsteczek wirusa – mniej więcej tyle, ile drobinek piasku na całej kuli ziemskiej. To liczba abstrakcyjnie duża, ale rozmiar każdej cząsteczki określa z kolei liczba abstrakcyjnie mała. Średnica wynosi około stu nanomentrów. Nanometr to jedna miliardowa metra. Promień drobinki wirusa jest więc tysiąc razy cieńszy od ludzkiego włosa.

„To niesamowite, że można zamknąć cały świat przez szklankę wirusa. Wirusy to świetnie działające maszyny służące replikacji” – powiedział radiu BBC Christian Yates.

Źródło: IAR
Foto: Flickr.com/ Alexey Ivanov

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

grudzień 2020
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Popularne