Połącz się z nami

News Chicago

Tymczasowy szef chicagowskiej policji ogłasza gruntowne zmiany. Charlie Beck chce odzyskać utracone zaufanie publiczne

Opublikowano

dnia

Tymczasowy szef chicagowskiej policji, Charlie Beck ogłosił gruntowną reformę w departamencie. 1100 detektywów i funkcjonariuszy specjalizujących się w zwalczaniu gangów i handlu narkotykami zostanie przeniesionych z regionalnych siedzib do mniejszych komend, przez co będą bliżej policjantów patrolujących ulice Chicago. Tym samym z założenia mają lepiej odpowiadać na problemy lokalnych społeczności.

Reorganizacja w szeregach policji to największa reforma wprowadzona przez Becka, odkąd w październiku 2019 roku objął funkcję tymczasowego szefa chicagowskiej policji. Decyzję Becka komentuje na atenie Radia Deon były oficer chicagowskiej policji, Marcin Vogel

Zmiany, które chce wprowadzić Beck są częścią filozofii, która sprawdziła się wcześniej w Nowym Jorku, a polegała na zbliżeniu specjalistycznych funkcjonariuszy do społeczności, której służą. O skutecznych, jego zdaniem, sposobach walki z przestępczością na ulicach Nowego Jorku na początku lat dziewięćdziesiątych mówi Marcin Vogel

Zdaniem Marcina Vogla, reforma, jaką wprowadza Charlie Beck, w tym przeniesienie detektywów i specjalistycznych oficerów do komend dzielnicowych, wprowadzi wiele zamieszania w szeregach chicagowskiej policji

Miejska rada policji rozpatruje obecnie podania od ponad 20 kandydatów na stanowisko permanentnego szefa chicagowskiej policji. Wkrótce ma przedstawić burmistrz Lori Lioghtfoot nazwiska trzech kandydatów.

Marta Kędzior
redakcja@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Fot: Marta Kędzior, Twitter.com/Chief Charlie Beck

 

 

 

News Chicago

Chicagowski szpital Mercy, gdzie urodziło się tysiące Polaków, nie będzie zamknięty

Opublikowano

dnia

Autor:

Szpital Mercy Hospital&Medical Center może pozostać otwarty dzięki nowej umowie, w ramach której chicagowska organizacja powiązana z systemem opieki zdrowotnej z Michigan, przejmie szpital.

Szpital Mercy zawarł niewiążącą umowę z Insight Chicago na zakup piętrowego szpitala w dzielnicy Bronzeville.

Insight zamierza prowadzić Mercy jako szpital intensywnej opieki z pełnym zakresem usług, jeżeli transakcja zostanie oczywiście zatwierdzona przez organy regulacyjne. Insight Chicago jest bezpośrednio związany z Instytutem Neurochirurgii i Nauk Neurologicznych w miejscowości Flint, w stanie Michigan i szpitalem chirurgicznym w Warren, Michigan.

 

Umowa ma być podpisana w najbliższych tygodniach.

Źrôdło: Chicago Tribune
Foto: Flickr/COMSEVENTHFLT, Mark Susina

Czytaj dalej

News Chicago

Seniorzy i osoby bez pieniędzy mogą być w tym roku rozliczone bezpłatnie

Opublikowano

dnia

Autor:

Seniorzy i osoby o niskich dochodach, mogą  ubiegać się o nieodpłatną pomoc w przygotowaniu rozliczeń podatkowych, na terenie całego stanu Illinois.

Inicjatywa jest kolaboracją Urzędu Skarbowego, Departamentu ds Spraw Osób Starszych, IRS i AARP. Stopień i sposób oferowanej pomocy zależy od miejsca zamieszkania.

David Harris, dyrektor urzędu skarbowego, powiedział, że fizyczna pomoc jest obecnie ograniczona ze względu na panującą pandemię ale certyfikowani wolontariusze, zrobią wszystko aby pomóc w przygotowaniu dokumentôw wszystkim potrzebującym przed upływem ich składania, 15 kwietnia.

Wszelkie informacje można znaleźć na stronie internetowej Departament of Revenue.

 

Źrôdło:WGN
Foto: Flickr/GotCredit, 401(K) 2012

Czytaj dalej

News Chicago

Mieszkał pod Chicago i współpracował z Państwem Islamskim. Skazany na karę 12 lat pozbawienia wolności

Opublikowano

dnia

Autor:

Mieszkaniec północnych przedmieść Chicago, został we środę skazany na karę 12 lat pozbawienia wolności za konspirację i wspieranie terrorystycznej organizacji ISIS.

38-letni Joseph Jones z miejscowości Zion, w roku 2015 rozpoczął serię spotkań z tajnymi agentami FBI myśląc, że są częścią organizacji terrorystycznej. W roku 2017 wyposażył tych samych agentów w telefon komórkowy, który według planu miał być wykorzystany do detonacji ładunków wybuchowych.

W kwietniu tego samego roku Jones został zatrzymany na lotnisku O’Hare, gdzie wraz z podstawionym agentem, planował podróż do Syrii. W tym samym czasie został aresztowany jego wspólnik, 39 letni Edward Shimenti, który był aktywnie zaangażowany w sprawę. Shimenti stanie przed sądem 8 kwietnia tego roku.

Źrôdło:WGN

Foto: Flickr/Kurdishstruggle

Czytaj dalej
Reklama

Facebook

Luty 2020
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  

Popularne