Połącz się z nami

News Chicago

Tymczasowy szef chicagowskiej policji ogłasza gruntowne zmiany. Charlie Beck chce odzyskać utracone zaufanie publiczne

Opublikowano

dnia

Tymczasowy szef chicagowskiej policji, Charlie Beck ogłosił gruntowną reformę w departamencie. 1100 detektywów i funkcjonariuszy specjalizujących się w zwalczaniu gangów i handlu narkotykami zostanie przeniesionych z regionalnych siedzib do mniejszych komend, przez co będą bliżej policjantów patrolujących ulice Chicago. Tym samym z założenia mają lepiej odpowiadać na problemy lokalnych społeczności.

Reorganizacja w szeregach policji to największa reforma wprowadzona przez Becka, odkąd w październiku 2019 roku objął funkcję tymczasowego szefa chicagowskiej policji. Decyzję Becka komentuje na atenie Radia Deon były oficer chicagowskiej policji, Marcin Vogel

Zmiany, które chce wprowadzić Beck są częścią filozofii, która sprawdziła się wcześniej w Nowym Jorku, a polegała na zbliżeniu specjalistycznych funkcjonariuszy do społeczności, której służą. O skutecznych, jego zdaniem, sposobach walki z przestępczością na ulicach Nowego Jorku na początku lat dziewięćdziesiątych mówi Marcin Vogel

Zdaniem Marcina Vogla, reforma, jaką wprowadza Charlie Beck, w tym przeniesienie detektywów i specjalistycznych oficerów do komend dzielnicowych, wprowadzi wiele zamieszania w szeregach chicagowskiej policji

Miejska rada policji rozpatruje obecnie podania od ponad 20 kandydatów na stanowisko permanentnego szefa chicagowskiej policji. Wkrótce ma przedstawić burmistrz Lori Lioghtfoot nazwiska trzech kandydatów.

Marta Kędzior
redakcja@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Fot: Marta Kędzior, Twitter.com/Chief Charlie Beck

 

 

 

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

luty 2020
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  

Popularne