Połącz się z nami

News Chicago

„NIGDY WIĘCEJ WOJNY”. Dyrektor Urszula Gawlik zaprasza na uroczysty koncert z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Opublikowano

dnia

W sobotę 16 listopada Polska Szkoła imienia Tadeusza Kościuszki w Chicago organizuje koncert z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Jest to wyjątkowa okazja na przypomnienie sobie kart tragicznej historii w atmosferze pełnej muzyki i wzruszeń. Na scenie zabrzmi kilkanaście wojennych przebojów, które obudzą serca widzów i porwą do wspólnego śpiewania.

Sobotni koncert zatytułowany „Nigdy więcej wojny” będzie już trzecim  organizowanym przez Polską Szkołę im. Tadeusza Kościuszki. Dwa poprzednie cieszyły się ogromną popularnością i tym samym zmotywowały do organizacji kolejnego. Dyrektor szkoły Urszula Gawlik zaznacza, że wydarzenie to ma na celu nie tyle przypomnienie historii Polski, co przede wszystkim krzewienie nadziei w sercach Polaków

Widowisko „Nigdy więcej wojny” jest dedykowane głównie młodzieży. To właśnie dla uczniów szkół polonijnych odbędzie się koncert o godzinie 10 przed południem. Na godzinę 7 wieczorem zaproszeni są wszyscy. Jak podkreśla dyrektor Urszula Gawlik, w wydarzeniu wezmą udział znakomici goście zarówno z Chicago jak i z Polski

Cena biletu na koncert o 10 rano wynosi $5. Koszt biletu na spektakl wieczorny to $15. Dyrektor Urszula Gawlik zaznacza, że w ramach koncertu będzie organizowana wielka loteria fantowa, w której główne nagrody to produkty Apple. Każdy los kosztuje $2. Cały dochód z koncertu przeznaczony będzie na potrzeby szkoły

Bilety i losy do nabycia u nauczycieli i przy drzwiach wejściowych do szkoły.

Więcej informacji: https://szkolakosciuszki.com/koncert

Marta Kędzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. Własna
Foto: Marta Kędzior

 

 

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

Listopad 2019
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Popularne