Połącz się z nami

News Chicago

„NIGDY WIĘCEJ WOJNY”. Dyrektor Urszula Gawlik zaprasza na uroczysty koncert z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Opublikowano

dnia

W sobotę 16 listopada Polska Szkoła imienia Tadeusza Kościuszki w Chicago organizuje koncert z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Jest to wyjątkowa okazja na przypomnienie sobie kart tragicznej historii w atmosferze pełnej muzyki i wzruszeń. Na scenie zabrzmi kilkanaście wojennych przebojów, które obudzą serca widzów i porwą do wspólnego śpiewania.

Sobotni koncert zatytułowany „Nigdy więcej wojny” będzie już trzecim  organizowanym przez Polską Szkołę im. Tadeusza Kościuszki. Dwa poprzednie cieszyły się ogromną popularnością i tym samym zmotywowały do organizacji kolejnego. Dyrektor szkoły Urszula Gawlik zaznacza, że wydarzenie to ma na celu nie tyle przypomnienie historii Polski, co przede wszystkim krzewienie nadziei w sercach Polaków

Widowisko „Nigdy więcej wojny” jest dedykowane głównie młodzieży. To właśnie dla uczniów szkół polonijnych odbędzie się koncert o godzinie 10 przed południem. Na godzinę 7 wieczorem zaproszeni są wszyscy. Jak podkreśla dyrektor Urszula Gawlik, w wydarzeniu wezmą udział znakomici goście zarówno z Chicago jak i z Polski

Cena biletu na koncert o 10 rano wynosi $5. Koszt biletu na spektakl wieczorny to $15. Dyrektor Urszula Gawlik zaznacza, że w ramach koncertu będzie organizowana wielka loteria fantowa, w której główne nagrody to produkty Apple. Każdy los kosztuje $2. Cały dochód z koncertu przeznaczony będzie na potrzeby szkoły

Bilety i losy do nabycia u nauczycieli i przy drzwiach wejściowych do szkoły.

Więcej informacji: https://szkolakosciuszki.com/koncert

Marta Kędzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. Własna
Foto: Marta Kędzior

 

 

News Chicago

Zmiana oznakowań toalet w chicagowskich szkołach publicznych. Chłopcy i dziewczynki razem?

Opublikowano

dnia

Autor:

Zgodnie z nową polityką dystryktu Chicago Public Schools ma czas do środy na zmianę oznakowań toalet w szkołach. Uczniowie będą mogli korzystać z dowolnych łazienek, niezależnie od płci.

Nowa polityka została ogłoszona na Twitterze w zeszłym miesiącu.

Szkoły takie jak LaSalle Language Academy wysyłały rodzicom biuletyny wyjaśniające, czego się spodziewać. LaSalle ma teraz dwie, wielostanowiskowe toalety dla wszystkich płci. Są one wyposażone w zapewniające prywatność przegrody.

„Chcemy stworzyć środowisko tak pełne szacunku i integracyjne, jak to tylko możliwe” – powiedział Curran Cross, kierownik programu edukacyjnego.

Niektórzy rodzice uważają, że ta polityka to nic wielkiego. „Nie przeszkadza mi to” – powiedział Mandal Golden. „Nie boją się korzystać z toalety w domu. Mamy w domu chłopców i dziewczynki, to ta sama polityka. Toalety są na ogół prywatne”.

 

Inni wydają się rozwścieczeni wprowadzaną zmianą, mówiąc, że obawiają się zamieszania, nękania i zastraszania. „Myślę, że to szaleństwo. Nie mogę się z tym zgodzić, chłopcy i dziewczynki mają być oddzieleni” – powiedział jeden z rodziców.

W tej chwili nie ma jeszcze danych, ile szkół CPS zmieniło oznakowanie. Szkoła LaSalle twierdzi jednak, że bezpieczeństwo faktycznie wzrosło, zgodnie z ankietami przeprowadzonymi wśród uczniów.

Chicago Public Schools oświadczyło, że jest otwarty na wszelkie opinie na temat nowej polityki. Możesz je wysłać e-mailem na adres osp@cps.edu.

Chicago Public Schools to 299 Okręg Szkolny Chicago, trzeci co do wielkości w Stanach Zjednoczonych, obejmując ponad 600 szkół podstawowych i średnich, do których uczęszcza około 400 000 uczniów zarejestrowanych na jego obszarze.

 

Źródło:wgn9, wikipedia

Foto:Flickr/Cold, Indrid/Stig Nygaard

Czytaj dalej

News Chicago

Zaginął Polak z Palos Heights. Policja szuka 64-letniego Roberta Skoczenia.

Opublikowano

dnia

Autor:

Policja poszukuje 64-letniego mężczyzny. Zaginiony Robert Skoczen cierpi na chorobę Parkinsona i może być w niebezpieczeństwie.

Poszukiwany Robert Skoczen był ostatnio widziany na 135th Street i Ridgeland Avenue w Palos Heights o godzinie 10:05 w niedzielę, 5 grudnia.

 

Skoczen jest białym mężczyzną, mierzącym 6 stóp i ważacym 230 funtów. Ostatnio widziano go w ciemnoniebieskiej kurtce Boston Red Sox i czarnych spodniach. Jego stan naraża go na niebezpieczeństwo.

 

Jeśli masz jakiekolwiek informacje o zaginionym, zadzwoń na policję Palos Heights pod numer 708-448-2131.

 

 

Źródło: fox32

Foto:Flickr/Avariel Falcon/  Palos Hights Police Departament Facebook

Czytaj dalej

KONCERTY I FESTIWALE W CHICAGO

Musical „Frozen” wbrew tytułowi rozgrzewa serca publiczności. Przedstawienie powróciło do Chicago’s Cadillac Palace Theatre.

Opublikowano

dnia

Autor:

Wspaniały musical „Frozen” to świąteczna propozycja  Chicago’s Cadillac Palace Theatre dla całych rodzin.

Jest to sceniczna adaptacja „Krainy lodu” – filmu animowanego z 2013, wyprodukowany przez Walt Disney Animation Studios i Walt Disney Pictures, w reżyserii Chrisa Bucka oraz Jennifer Lee, inspirowanego baśnią o „Królowa Śniegu” Hansa Christiana Andersena.

 

Musical „Frozen” to spektakl pełen magii i muzyki, w czasie którego widzowie na żywo największe przeboje z produkcji Disneya. Spektakl, będący hitem na Broadwayu i podczas swojej pierwszej krajowej trasy koncertowej, opowiada historię Anny i Elsy,  oraz  miłości, która wszystko przezwycięża. Wspaniała scenografia i oprawa muzyczna gwarantuje niezapomniane przeżycie dla publiczności.

 

 

 

 

 

Caroline Bowman grająca rolę Elsy, mówi Miłość zwycięża wszystko, ale ta miłość jest między dwiema siostrami, to rodzinna miłość, a nie książę ratujący księżniczkę”.

Spektakl będzie grany w Chicago’s Cadillac Palace Theatre do 22 stycznia.

Bilety na „Frozen – The Musical” są już w sprzedaży na BroadwayinChicago.com.

 

Źródło:abc7, Wikipedia, chicago-theatre.com

Foto:YouTube

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

Listopad 2019
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Popularne