Połącz się z nami

News Chicago

Minister Spraw Zagranicznych Polski w Chicago. Jacek Czaputowicz spotyka się z liderami środowisk polonijnych

Opublikowano

dnia

W środę 21 sierpnia 2019 roku w Chicago będzie przebywał Minister Spraw Zagranicznych RP, Jacek Czaputowicz. W programie wizyty zaplanowano złożenie wieńca pod Pomnikiem Katyńskim oraz wiązanki kwiatów pod Tablicą Smoleńską na Cmentarzu św. Wojciecha w Niles, odwiedziny Polskiej Misji Duszpasterskiej pw. Trójcy Świętej w Chicago, pobyt w Muzeum Polskim w Ameryce oraz śniadanie robocze z liderami organizacji polonijnych w Konsulacie Generalnym RP w Chicago.

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz trzydniową wizytę w Stanach Zjednoczonych rozpoczął od spotkania z sekretarzem stanu Mikem Pompeo. Poprowadził też debatę na temat bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. Na antenie Radia Deon Konsul Generalny RP Piotr Janicki wyjaśnia, z jakiej inicjatywy doszło do spotkania polityka z chicagowską Polonią

Konsul Generalny RP w Chicago na antenie Radia Deon przedstawia poszczególne punkty w planie pobytu ministra Jacka Czaputowicza w Wietrznym Mieście. Piotr Janicki mówi także o głównym celu wizyty polityka w Chicago

O przygotowaniach do wizyty Jacka Czaputowicza mówi na antenie Radia Deon proboszcz parafii św. Trójcy. Jak podkreśla ks. Andrzej Totzke, przedstawiciele Polonii przede wszystkim będą chcieli zaprezentować ministrowi, jak działają chicagowskie ośrodki duszpasterskie

Spotkanie w Polskiej Misji Duszpasterskiej pw. Trójcy Świętej w Chicago rozpocznie się o godzinie 10 przed południem. Ksiądz proboszcz Andrzej Totzke zaznacza, że będzie to z powodu ograniczeń czasowych, spotkanie zamknięte

Ks. proboszcz podkreśla, że spotkanie z ministrem Jackiem Czaputowiczem właśnie w parafii św. Trójcy jest dla chicagowskiej Polonii bardzo istotne. Według niego jest to zaznaczenie wyjątkowości tego miejsca

W trakcie wizyty ministra Czaputowicza w Chicago zaplanowano jeszcze kilka innych spotkań z liderami środowisk i organizacji polonijnych. Konsul Generalny RP Piotr Janicki przewiduje, jakie tematy zostaną podczas nich poruszone

Szczegółowy program wizyty ministra Jacka Czaputowicza w Chicago:

– 7.40 am – wyjazd spod Konsulatu Generalnego RP (1530 N. Lake Shore Dr., Chicago, IL 60610)

– 9.00 am- odwiedziny Cmentarza św. Wojciecha w Niles- złożenie wieńca pod Pomnikiem Katyńskim oraz wiązanki kwiatów pod Tablicą Smoleńską, (St. Adalbert Catholic Cemetery&Mausoleums, 6800 N Milwaukee Ave, Niles, IL 60714)

– 10.00 am – Wizyta w Polskiej Misji Duszpasterskiej pw. Trójcy Świętej w Chicago (Holy Trinity Polish Mission, 1118 N Noble Street, Chicago, IL 60642)

-10.40 am – Wizyta w Muzeum Polskim w Ameryce (Polish Museum of America, 984 North Milwaukee Avenue, Chicago, IL 60642) – Wypowiedź Ministra Spraw Zagranicznych RP Pana Jacka Czaputowicza dla mediów

– 11.45am – śniadanie robocze z liderami organizacji polonijnych w Konsulacie Generalnym RP w Chicago (1530 N. Lake Shore Drive, Chicago, IL 60610).

W czwartek szef polskiej dyplomacji będzie w Nowym Jorku. Spotkanie Rady Bezpieczeństwa pod przewodnictwem ministra Jacka Czaputowicza zbiega się, z obchodzonym po raz pierwszy Międzynarodowym Dniem upamiętniającym ofiary aktów przemocy ze względu na religię lub wyznanie. Dzień ten ustanowiono w tym roku z inicjatywy Polski.

Marta Kędzior
redakcja@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Twitter.pl/Ministry of Foreign Affairs, www.trojcowo.com, Rafał Muskała, Flickr,com/Kancelaria Prezydenta

 

News Chicago

Uwaga: Do 1 marca płacimy I ratę podatku od nieruchomości w powiecie Cook

Opublikowano

dnia

Autor:

Właściciele nieruchomości w powiecie Cook muszą zapłacić pierwszą ratę podatku od nieruchomości na rok 2023 do 1 marca. Po raz pierwszy od 2021 r. nie ma opóźnień i płatności są zgodne z harmonogramem.

Do opóźnień doszło po raz pierwszy gdy druga rata podatków właścicieli nieruchomości na 2021 r. została ogłoszona 150 dni po zwyczajowym terminie w obliczu miesięcy biurokratycznych sporów. Chociaż jest zwykle płatna do 1 sierpnia, właściciele nieruchomości w powiatu Cook otrzymali te rachunki dopiero w połowie października, a termin ich zapłaty upływał 1 grudnia.

Aktualnie, gdy nie ma opóźnień właściciele nieruchomości mają jedynie 91 dni pomiędzy terminami płatności podatków, co może zwiększyć ich trudności finansowe.

Opóźnienia rozpoczęły się wraz z drugą transzą ustaw o podatku od nieruchomości w 2021 r., kiedy asesor Fritz Kaegi obwinił Radę Rewizyjną Powiatu Cook za brak pomocy w modernizacji systemu komputerowego asesora.

Jednak członek Board of Review, Larry Rogers Jr., stwierdził wtedy, że winę ponosi Kaegi, ponieważ nie wykorzystał starego systemu, a także nowego systemu, aby uniknąć opóźnień.

W zeszłym roku I rata była płatna do 3 kwietnia.

Jak zapłacić rachunek?

Mieszkańcy powiatu Cook mogą płacić podatek od nieruchomości na pięć sposobów.

Płatności można dokonywać:

  • online na stronie cookcountytreasurer.com
  • w dowolnym banku Chase w stanie Illinois
  • w ponad 100 bankach społecznościowych, jeśli podatnik jest posiadaczem konta
  • pocztą
  • w biurze skarbnika pod adresem 118 N. Clark St., pokój 112, Chicago

Innowacyjne narzędzie internetowe na stronie Cookcountytreasurer.com po raz pierwszy oblicza zmiany z roku na rok dla każdej ustawy o podatku od nieruchomości i pokazuje, na co idą pieniądze z podatków.

Nowa funkcja „Where Your Money Goes zapewnia jasny obraz tego, jak zmieniała się kwota podatku od nieruchomości danego właściciela. Oblicza także kwotę, jaką indywidualny właściciel był winien każdemu okręgowi szkolnemu lub innej jednostce samorządu lokalnego w ciągu ostatnich dwóch lat.

 

Źródło: wttw
Foto: istock/Perawit Boonchu/
Czytaj dalej

News Chicago

Jennifer Lopez wystąpi w Rosemont. Dzisiaj rusza sprzedaż biletów na lipcowy koncert

Opublikowano

dnia

Autor:

Jennifer Lopez wyrusza w tym roku w trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych, zatrzymując się w ponad 30 miastach w całym kraju. Trasa koncertowa „This Is Me…Now” rozpocznie się 26 czerwca w Orlando na Florydzie, a w Illinois gwiazda zaśpiewa 26 lipca w Allstate Arena w Rosemont.

Trasa, nazwana na cześć jej nadchodzącego albumu studyjnego o tym samym tytule, jest pierwszą podróżą piosenkarki od prawie pięciu lat. Ostatnia trasa J. Lo odbyła się w 2019 r.

Sprzedaż biletów na koncert w Rosemont rozpocznie się w piątek, 23 lutego, o godzinie 10:00AM za pośrednictwem LiveNation.com, spółki-matki Ticketmaster. Oprócz nowego albumu, w piątek J. Lo opublikuje także film w serwisie Prime Video.

Lopez jest współautorką scenariusza „This is Me…Now: A Love Story”, musicalu filmowego o poszukiwaniu miłości, który nazwała „najbardziej osobistą rzeczą, jaką kiedykolwiek zrobiła”. W filmie występują jej mąż, Ben Affleck, Keke Palmer, Sofia Vergara, Post Malone i inni.

Piosenkarka ma także przygotowany film dokumentalny zza kulis „Największa historia miłosna, której nie opowiedziano”, który będzie miał premierę 27 lutego, także na platformie Prime.

Jennifer Lynn Lopez urodziła się 24 lipca 1969 roku w Nowym Jorku. Jej rodzice przybyli do Stanów jako emigranci z Porto Rico (Brazylia). Rodzice chcieli, aby została pianistką, lecz najmłodsza córka nie spełniła ich marzeń. Postanowiła poświęcić się aktorstwu. Występując w musicalach, zwiedziła prawie cały świat.

Karierę muzyczną rozpoczęła wydając album studyjny w 1999 roku. Była jedną z artystek, która przyczyniła się do odrodzenia muzyki latynoskiej w muzyce popularnej. Należała do tzw. latynoskiej fali wraz z innymi debiutującymi wykonawcami tego gatunku muzyki, m.in. Rickym Martinem i Shakirą.

W 2012 r. została uznana za najbardziej wpływową gwiazdę według magazynu „Forbes”, pokonując m.in. Oprah Winfrey czy Justina Biebera. 

 

Źródło: nbc, wikipedia
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Zobacz miasto z perspektywy, jakiej nigdy wcześniej nie widziałeś. FlyOver rusza 1 marca

Opublikowano

dnia

Autor:

Jak już zapowiadaliśmy, tym roku na Navy Pier zawita nowa, ekscytująca przejażdżka, oferująca zupełnie nową przygodę. Wzniesie ona pasażerów ponad niesamowitą panoramą miasta dzięki ogromnemu sferycznemu ekranowi o szerokości 65 stóp, który otacza jeźdźców i ruchome siedzenia.

FlyOver to wciągająca atrakcja łącząca wiodące technologie dronów wraz z imponującymi ujęciami lotniczymi i narracją pierwszoosobową.

Ekscytujący obiekt o powierzchni 48 000 stóp kwadratowych wypuścił swój pierwszy zwiastun na początku miesiąca i ostatecznie zadebiutuje na molo Navy Pier w Chicago w przyszłym tygodniu, w piątek, 1 marca.

„Dzięki tej wciągającej opowieści chcieliśmy uchwycić bogatą różnorodność mieszkańców Chicago i tętniące życiem dzielnice, które splatają tkankę tak wyjątkowego miasta” – powiedziała Lisa Adams, dyrektor operacyjna i producentka wykonawcza Flyover Attractions.

Zgodnie z zapowiedzią kultowe miejsca w Chicago, które zostaną zaprezentowane na platformie FlyOver, to Navy Pier, North Ave Beach, Lake Shore Drive, Chicago Theatre i Joffrey Ballet.

„Od wspinania się na drapacze chmur o wysokości ponad 13000 stóp, przez nurkowanie w dół budynków, prześlizgiwanie się po chodnikach, nurkowanie w kultowych obiektach, takich jak Chicago Theatre, po unoszenie się wśród fajerwerków i nie tylko – to doświadczenie będzie pierwszym tego rodzaju w Chicago” – napisano w komunikacie FlyOver.

Obsługujące jednocześnie 60 gości, fotele ruchome zostały zaprojektowane tak, aby zapewniać swoim pasażerom poczucie ruchu. Jednocześnie goście doświadczą wiatru, mgły i zapachów.

Bilety są już w sprzedaży i można je znaleźć na stronie www.flyoverchicagonavypier.com.

 

Źródło: secretchicago
Foto: YouTube, Flyover
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

sierpień 2019
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Popularne w tym miesiącu