Połącz się z nami

News Chicago

„Trzymaj się ręki Maryi”. 10 sierpnia wyrusza XXXII Piesza Polonijna Pielgrzymka z Chicago do Merrillville

Opublikowano

dnia

W sobotę 10 sierpnia tysiące osób po raz trzydziesty drugi wyruszy na szlak pielgrzymki z Chicago do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Merrillville w stanie Indiana. To wielkie wydarzenie dla całej Polonii. Dzieci, dorośli, osoby starsze a także niepełnosprawne wspólnie powędrują przed oblicze Matki Bożej i powierzą jej swoje intencje. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Trzymaj się ręki Maryi”.

Z okazji zbliżającej się pielgrzymki, ”Dziennik Związkowy” przygotował specjalne wydanie. 2 sierpnia do gazety dołączony zostanie dodatek, który może okazać się pomocny w pielgrzymowaniu. O tym, co dokładnie będzie można w nim znaleźć mówił redaktor, dyrektor generalny „Dziennika Związkowego”, Łukasz Dudka

Dla tych, którzy wyruszają w drogę do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Merrillville, bardzo ważne są informacje dotyczące trasy prowadzącej do celu. Jak zaznacza Łukasz Dudka, w dodatku do „Dziennika Związkowego pojawi się mapa i opis pięciu etapów pielgrzymki, a także wiele przydatnych wskazówek

Kto na pielgrzymkę wybierze się raz…

REKLAMA REKLAMA

Do udziału w tegorocznej pielgrzymce zachęca Marysia Gliwa, animatorka, która uczestniczyła w drodze do Merrillville wiele razy. Jak mówi na antenie Radia Deon, jest to niezwykłe przeżycie. Jej zdaniem, kto raz wybierze się na pielgrzymkę, będzie chciał doświadczać tego co roku

Marysia Gliwa podkreśla, że w uczestnikach pielgrzymki, podczas jej trwania, często zachodzą znaczne wewnętrzne przemiany. Wspólna droga jest jednak nie tylko okazją do osobistego nawracania, ale także do nawiązywania wielu trwałych przyjaźni, a nawet związków

Salwatorianin, ojciec Łukasz Kleczka podkreśla, że w czasie drogi do Merrillville dzieją się rzeczy niezwykłe, powstaje wspólnota, więź pomiędzy pielgrzymami. Z kolei wspólny trud, wyrzeczenie i cel zbliża ludzi

Zadaniem pielgrzymki jest oderwanie nas od codzienności. Ma ona pomóc nam skupić się na wnętrzu, pozwolić zająć się tym, na co brakuje czasu w codziennym zabieganiu. Jak mówi ojciec Łukasz Kleczka, jeśli odpowiednio otworzymy swoje wnętrze, pielgrzymka może odmienić nasze życie

Zapisy na 32. pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Merriville trwają.

Marta Kedzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Marta Kędzior, Rafał Muskała, http://polonijnapielgrzymka.com

REKLAMA REKLAMA

News Chicago

Dzisiaj w Chicago wspaniały Bal Ułański! Będą mundury i piękne stroje

Opublikowano

dnia

Autor:

Zaproszenie na Bal Ułański od Stowarzyszenia Przyjaciół Ułanów Polskich im. Tadeusza Kościuszki w Chicago.

Stowarzyszenie Przyjaciół Ułanów Polskich im. Tadeusza Kościuszki w Chicago istnieje od 120 lat.

W 1997 r tj. 25 lat temu stowarzyszenie przeorganizowano zachowując jej ciągłość i najwartościowsze zasady.

Z tej okazji chcemy uczcić z Państwem; tą rocznicę społecznej działalności dla okazania miłości Ojczyzny – Polski, chwały oręża polskiego i przykładu patriotyzmu.

REKLAMA REKLAMA

Zapraszamy zatem na patriotyczną zabawę pt. „Bal Ułański”.

Do zobaczenia z Wami i Waszymi przyjaciółmi.

Edward Cyran – Prezes Honorowy SPUP im. T. Kościuszki.

 

Źródło: inf. własna
Foto: Andrzej Baraniak

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Zobacz wieczorne Navy Pier pełne dyniowych latarni! Od dzisiaj na molo Pier Pumpkin Lights!

Opublikowano

dnia

Autor:

Od dzisiaj Navy Pier w Chicago gości bardzo dyniowe wydarzenie – Pier Pumpkin Lights. Rozbłyśnie setkami lampionów typu jack-o’lantern i pokazów świetlnych, które zapewnią spektakularną jesienną atmosferę.

Goście będą mogli podziwiać pokaz codziennie od soboty 1 października do poniedziałku 31 października, chociaż spektakl najlepiej oglądać po zmierzchu, kiedy latarnie i instalacje oświetlają molo.

Według strony internetowej Navy Pier, „godnemu insta, empirycznemu jesiennemu spektaklowi” będą towarzyszyć inne uroczystości Halloween przez cały miesiąc.

Impreza Pier Pumpkin Lights po raz kolejny będzie całkowicie bezpłatna, bez dodatkowych opłat za wstęp, a wiele restauracji i barów na molo będzie oferować specjalne oferty.

REKLAMA REKLAMA

Pier Pumpkin Lights można będzie podziwiać od 11.00 a.m. do 9.00 wieczorem w piątki i soboty oraz od 11.00a.m. do 8.00 wieczorem przez pozostałe dni tygodnia.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie navypier.org.

 

 

Źródło: secretchicago
Foto: You Tube, navypier

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Dzisiaj nocny bieg i October Fest w Wheaton. Zabawy dla dzieci i piwo dla dorosłych!

Opublikowano

dnia

Autor:

Dzisiaj w Wheaton dwie duże imprezy witające jesień – October Fest i nocny bieg Light the Torch 5K Night Run – zapewnią zabawę, wspólne świętowanie, pyszne jedzenie i piwo, w centrum miasta.

October Fest, rodzinny festiwal w niemieckim stylu, z zespołami na żywo, zajęciami dla dzieci i oczywiście dużą ilością piwa, zacznie się o 4:30 p.m. i potrwa do godziny 10:00 wieczorem w Central Athletic Complex, 500 S. Naperville Road, Wheaton.

Wystąpią Karla and the Phat Cats i Wurst Kase Scenario.

Wśród niemieckich przysmaków znajdą się kiełbaski, hot dogi, precle, hamburgery i dania z Food Trucków Pierogi Rig i Rainbow Cone.

REKLAMA REKLAMA

Dostępne piwo to Octoberfest i Revolution Octoberfest, a także Coors Light. W sprzedaży będzie również cydr Angry Orchard, seltzer White Claw oraz wino.

Atrakcje dla dzieci obejmą przejażdżki, tworzenie rękodzieła z pracownikami Muzeum Historycznego Powiatu DuPage, malowanie twarzy i dekorowanie dyni.

Wstęp na October Fest jest bezpłatny. Organizatorzy zachęcają do składania darowizn, które przyniosą korzyści Muzeum, gospodarzowi imprezy.

O 7:00 wieczorem wystartuje Light the Torch 5K Night Run na ulicach Reber i East Illinois.

Prezentowany przez Wheaton Park District we współpracy z Fundacją FT Cares, bieg na czas rozpoczyna się po zachodzie słońca i prowadzi biegaczy i spacerowiczów przez centrum Wheaton.

Organizatorzy zachęcają biegaczy do pozostania po ukończeniu biegu, aby cieszyć się obchodami October Fest i pokazem laserowym.

Będą świecące upominki, a każdy uczestnik otrzyma kolekcjonerską koszulkę biegową, medal oraz darmowy napój po biegu. Uczestnicy biegu powinni mieć świecące elementy, takie jak naszyjniki, reflektory i czołówki.

Wyścig można przeprowadzić osobiście lub wirtualnie. Opłaty rejestracyjne do wyścigu osobistego wynoszą od 35 do 40 USD; rejestracja do wirtualnego wyścigu kosztuje 30 USD.

Biegacze mogą również zarejestrować się w dniu zawodów.

Część wpływów z biegu zasili Fundację FT Cares.

Parking dla obu imprez będzie dostępny w garażach w Wesley i Hale oraz w Liberty and Cross.

Aby uzyskać więcej informacji na temat nocnego biegu Light the Torch 5K Night Run, odwiedź stronę wheatonparkdistrict.com lub skontaktuj się z dyrektorem wyścigu Carolyn Wilkin pod adresem cwilkin@wheatonparks.org lub Josephem Viso pod adresem jviso@wheatonparks.org.

Więcej informacji na temat October Fest można znaleźć na stronie dupagemuseum.org.

 

 

Źródło: dailyherald
Foto: Wheaton Park District, istock/:kzenon

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
REKLAMA REKLAMA

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

lipiec 2019
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne w tym miesiącu