Połącz się z nami

News Chicago

„Ciemno wszędzie, głucho wszędzie. Co to będzie…” Spektakl będzie. Kinga Modjeska zaprasza na II część Dziadów

Opublikowano

dnia

W sobotę, 22 czerwca Teatr Scena Polonia oraz Studio Teatralne Modjeska zapraszają na wielkie, multimedialne wydarzenie sezonu. Po raz pierwszy w Chicago zostanie zaprezentowany arcydramat wybitnego poety romantyzmu, Adama Mickiewicza- Dziady część II.

Na antenie Radia Deon Kinga Modjeska, założycielka Teatru Scena Polonia, zapowiada nadchodzące wydarzenie. Jak podkreśla reżyser przedstawienia,  w II części Dziadów zobrazowany został niezwykły obrządek, w którym żywi nawiązują kontakt z umarłymi, a świat realny przenika się i zespala z nadzmysłowym

Dzięki  realistyczno-magicznej scenografii i zabiegom reżyserskim, z obserwatorów obrzędu dziadów, widzowie stają się uczestnikami wydarzeń. Jak podkreśla Kinga Modjeska, w dużej mierze jest to możliwe także dzięki fantastycznej grze aktorów

Kinga Modjeska na antenie Radia Deon zachęca do udziału w wyjątkowym przedsięwzięciu. Przypomina, gdzie i kiedy odbędzie się spektakl „Dziady cz. II”  oraz , że bilety są jeszcze dostępne

Więcej informacji na stronie internetowej www.scenapolonia.com lub pod numerem telefonu 630 201 8821

Reżyseria /  Kinga Modjeska
Scenografia / Joanna Kapuścieńska, Kinga Modjeska

Kostiumy / Joanna Kapuścieńska
Muzyka / Kinga Modjeska

Współpraca / Andrzej Balawender – Ruby Rock Studios

Oswietlenie/ Ulala Production

Make up / Małgorzata Kwaśniewicz

Obsada:
Upiór, Ptak, Widmo / Tomasz Maternowski
Guślarz /Julitta Mroczkowska Brecher
Starzec / Bartosz Kasza
Widmo / Maciej Góraj
Zosia / Kinga Modjeska
Sowa / Edyta Luckos
Ptak / Małgorzata Kwaśniewicz
Kruk / Marcin Kowalik

Aniołki / Maya Dudziński, Kaya Heliński, Michael Jaworski, Nicole Krawczyk, Ethan StanescuChór Ptaków Nocnych /  Maya Dudziński, Kaya Heliński,Victoria Iwinski, Michael Jaworski, Nicole Krawczyk, Karolina Kwiatkowska, Klaudia Matula, Franciszek Leyva, Veronica Run, Ethan Stanescu, Karolina Wodzińska.

Chóry / Chór EFFATHA z parafii Św. Tomasza Becketa w Mount Prospect pod kierunkiem Agnieszki Juścińskiej.

Miejsce spektaklu

Stahl Family Theater
5900 W. Belmont Ave, Chicago IL

Marta Kędzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała, www. Facebook.com/Kinga Modjeska

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

Czerwiec 2019
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Popularne